Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

kapamarou είπε:
εχει και μικρη ποσοτητα Ε
δεν αλληλεπιδρουν μεταξυ τους,ξεκινα την eviol a,μην περειμενεις θαυματα μια βιταμινη ειναι.

Aυτο θα κανω ,γιατι με την Ε(δεν ξερω αν ετυχε) ειδα εντελως αντιθετα αποτελεσματα.Στισ διακοπες που δν πηρα καθολου Ε,σα να μειωθηκε η τριχοπτωση,αλλα και παλι δν μπορω να γνωριζω αν ηταν λογο της διακοπης...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

kapamarou είπε:
ενημερωσε μας για την eviol a οτι αποτελεσμα και αν δεις,οι ερευνες :22m: την πενευουν οτι κανει δουλεια στην αλωπεκια
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2676911

Καλα δν το συζητω οτι θα ενημερωσω.Το φορουμ με εχει βοηθησει τοσο πολυ στο να κατανοησω καποια πραγματα(δυστυχως οχι ακομα και στο να βρω λυση) που ειλικρινα ειναι υποχρεωση μου απο δω και περα να βοηθησω οσο μπορω με την εμπειρια που σιγα σιγα αποκτω.:)
Με λιγα λογια και λυση να βρω στο προβλημα μου,εδω θα ειμαι για να βοηθησω και αλλους με την οποια εμπειρια θα εχω.

Μια παρενθση το παραπανω.
Ελπιζω να κανει κατι για την φαγουρα-τριχοπτωση.Δεν ξερω αν εχω ΑΑ αν και υποψιαζομαι οτι εχω και απο αυτο.Θα δουμε..
Θα ενημερωσω συντομα εδω αλλα και στα αναλογα thread της ΣΔ.
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

Για δοσολογια γραφει τα εξης..

Θεραπεια καταστασεων υποβιταμινωσεως.
-Αβιταμινωση με ξηροφθαλμια:(20 καψουλες) ημερησιως και εν συνεχεια 2 καψουλες για 2 βδομαδες.
-Υποβιταμινωση: 4 καψουλες ημερησιως για 3 μερες και εν συνεχεια 2 καψουλες για βδομαδες.
-Θεραπεια συντηρησεως!μιση καψουλα(δν ξερω πως μπορει να γινει αυτο) ημερησιως για 2 μηνες ή μια καψουλα ημερησιως για 20-40 μερες.

Μου κανει εντπυωση που ειναι για τοσο λιγο και γραφει συνεχεια οτι δν πρεπει να γινει υπερβιταμινωση...
οποτε μαλλον παω για θεραπεια συντηρησεως.
Αλλα και παλι με προβληματιζει λιγο.χμμ :chinscratch
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

vag25 είπε:
Για δοσολογια γραφει τα εξης..

Θεραπεια καταστασεων υποβιταμινωσεως.
-Αβιταμινωση με ξηροφθαλμια:(20 καψουλες) ημερησιως και εν συνεχεια 2 καψουλες για 2 βδομαδες.
-Υποβιταμινωση: 4 καψουλες ημερησιως για 3 μερες και εν συνεχεια 2 καψουλες για βδομαδες.
-Θεραπεια συντηρησεως!μιση καψουλα(δν ξερω πως μπορει να γινει αυτο) ημερησιως για 2 μηνες ή μια καψουλα ημερησιως για 20-40 μερες.

Μου κανει εντπυωση που ειναι για τοσο λιγο και γραφει συνεχεια οτι δν πρεπει να γινει υπερβιταμινωση...
οποτε μαλλον παω για θεραπεια συντηρησεως.
Αλλα και παλι με προβληματιζει λιγο.χμμ :chinscratch
2 καψουλες την μερα ειναι καλη ποσοτητα για οποια αποτελεσματα τυχον να υπαρχουν
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

kapamarou είπε:
2 καψουλες την μερα ειναι καλη ποσοτητα για οποια αποτελεσματα τυχον να υπαρχουν

Iσως ξεκινησω με 2 καψουλες για 4-5 μερες και μετα να παω σε μια ..θα δω.Βσκ φοβαμαι την υπερβιταμινωση που λεει.

Ασχετο.Εισαι μονο με Spiro τωρα?Ποσους μηνες και πως τα βλεπεις τα πραγματα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

Iσως ξεκινησω με 2 καψουλες για 4-5 μερες και μετα να παω σε μια ..θα δω.Βσκ φοβαμαι την υπερβιταμινωση που λεει.
και αυτο σωστο,με την συνηστωμενη δοσολογεια δεν υπαρχει θεμα υπερβιταμινωσης

Ασχετο.Εισαι μονο με Spiro τωρα?Ποσους μηνες και πως τα βλεπεις τα πραγματα?
μονο με spiro σε ολο το πανω μερος του κεφαλιου,3 χρονια τωρα,τους τελευταιους 9 μηνες με την μεγαλυτερη περιεκτικοτητα-αποροφηση που αντεχει το αωμα μου εχω τριχοπτωση και υποψιαζομαι οτι εχει αρχισει να χανει αποτελεσματα σιγα σιγα.
ελαφρια αραιωση στους κροταφους λογο το οτι σταματησα τα growth,μικρη ομως που την διακρινω μονο εγω.
σε εναν μηνα θα ξεκινησω μινοξ με airol και θα τους στροσω
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

kapamarou είπε:
και αυτο σωστο,με την συνηστωμενη δοσολογεια δεν υπαρχει θεμα υπερβιταμινωσης
μονο με spiro σε ολο το πανω μερος του κεφαλιου,3 χρονια τωρα,τους τελευταιους 9 μηνες με την μεγαλυτερη περιεκτικοτητα-αποροφηση που αντεχει το αωμα μου εχω τριχοπτωση και υποψιαζομαι οτι εχει αρχισει να χανει αποτελεσματα σιγα σιγα.
ελαφρια αραιωση στους κροταφους λογο το οτι σταματησα τα growth,μικρη ομως που την διακρινω μονο εγω.
σε εναν μηνα θα ξεκινησω μινοξ με airol και θα τους στροσω

Δινει καθολου growth ή μπα?
Και εφοσον σταματησες τα growth Οπως λες,τωρα αν τα ξαναρχισεις θα δεις αποτελεσμα?(γιατι τα σταματησες ?)
Αυτο και μενω offtopic.

Πηρα ενα χαπακι σημερα και θα δουμε πως θα παει.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

Δινει καθολου growth ή μπα?
για ποιο λες?
Και εφοσον σταματησες τα growth Οπως λες,τωρα αν τα ξαναρχισεις θα δεις αποτελεσμα?(γιατι τα σταματησες ?)
πιστευω οτι θα δω και περισοτερα απο πριν,εκεινα τα εκανα ποιο πολυ για πειραματισμο και τωρα βρηκα τι με ποιανει καλυτερα,τα σταματησα λογο πολυ φορτου εργασιας
Πηρα ενα χαπακι σημερα και θα δουμε πως θα παει.
καλη αρχη :)
 

vag25

Well-Known Member
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

kapamarou είπε:

H spiro.
kapamarou είπε:
πιστευω οτι θα δω και περισοτερα απο πριν,εκεινα τα εκανα ποιο πολυ για πειραματισμο και τωρα βρηκα τι με ποιανει καλυτερα,τα σταματησα λογο πολυ φορτου εργασιας

Για minox δεν μιλαμε,και για τοτε και για τωρα?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: Βιταμινη Ε (eviol) και βιταμινη Α

μου εδωσε μια παχυνση σε ολο το μαλλι χωρις να κανει κατι στους κροταφους
Για minox δεν μιλαμε,και για τοτε και για τωρα?
την μινοξιδιλη την εχω δοκιμασει μονο κροταφους με οτι συνδιασμο μπορεις να φανταστεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akol

Member
ξερει κανεις αν υπαρχει στα φαρμακεια σκετη βιταμινη Α?.καθαρη.
χωρις αλλες βιταμινες.
 

kkathi

Member
Mόνο η SOLGAR έχει καθαρή βιταμίνη Α και στοιχίζει περίπου 19 ευρώ (100 ταμπλέτες)

Στο φαρμακείο θα βρεις και την Αquasol που δίνουν οι παιδίατροι στα μωρά (3 ευρώ) αλλά είναι Α και D μαζί.
 
Μπλουζα