Βιταμινες

ria

Member
Eviol B συστατικα:
Η βιταμίνη Β5 18 mg
Βιοτίνη 150 μg
Βιταμίνη Β1 3,3 mg
Βιταμίνη Β2 4,2 mg
Βιταμίνη B3 48 mg
Η βιταμίνη Β6 4.2 mg
Η βιταμίνη Β12 7.5 μg
Φολικό οξύ 600 μg

Viviscal
[ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΤΕ = πλήρης] 12278 [/ ATTACH]

hairfini
[ΕΠΙΣΥΝΑΨΕΤΕ = πλήρης] 12279 [/ ATTACH]
 

Συνημμένα

  • 2_450.jpg
    2_450.jpg
    106.7 KB · Προβολές: 81
  • hairfinity-vitamins.png
    hairfinity-vitamins.png
    272.6 KB · Προβολές: 81
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Ρια το σύμπλεγμα β γενικά έχει θετική επιδραση στα μαλλια,όσον αφορα το εν λόγω σκεύασμα δε ξέρω,από βιταμίνες πάντως το μονο που έχω διαπιστώσει είναι οτι της lamberts είναι τα καλύτερα, στον δικο μ οργανισμό παντα
 

ria

Member
tasso σκετη βιοτινη μηπως θα ειναι καλυτερα? σκεφτομαι να παρω απο ebay και Natrol Biotin 10,000 mcg εχω μπερδευτει δεν ξερω..
 

tasos33

Well-Known Member
ρια κανεις δε μπορει να σου πει αν θα ειναι καλυτερα η οχι, πρπει να δοκιμασεις, εμενα πχ η βιοτινη δεν μ εκανε κατι στο μαλλι,σε σενα μπορει να κανει, καλυτερα να δοκιμασεις συμπλεγμα β, στο ξαναλεω παντως για μενα μονο lamberts, εγω ετοιμαζομαι τωρα για μαγνησιο και d
 
  • Like
Reactions: ria

kapa

Μέλος του προσωπικού
προσωπικα οι βιταμινες β δεν με βοηθουν καθολου στο μαλλι.
τις χρησιμοποιω για αλλον λογο βεβαια...
 

mikegad

Well-Known Member
Βασικά στις βιταμίνες παίζει πολύ μεγάλη ρόλο και η ποσότητα.
Μπορεί πχ η βιοτήνη στα 500mcg να μη κάνει τίποτα σε κάποιον και στα 5.000mcg να κάνει παπάδες.
Θέλει πολύ πειραματισμό ,όρεξη ,προσοχή στο τι μπορεί να προκαλέσει μεγάλη δόση κλπ για να βγει συμπέρασμα
 
  • Like
Reactions: ria

Utopia

Active Member
Τα συμπλέγματα της Βιταμίνης Β και βέβαια βοηθούν στα μαλλιά ιδιαίτερα η Βιοτίνη, αλλά δεν κάνουν απολύτως τίποτα στην ΑΓΑ. Μόνο στην ποιότητα της τρίχας έχουν επίδραση...
 

mikegad

Well-Known Member
Σημερα εκανα μια αγορα απο το iherb διαφορα που ηθελα και μεταξυ αλλων εβαλα και βιοτινη.
Δεν εχω ξαναπαρει ποτε μου ,ουτε και περιμενω θαυματα ,αλλα και λιγο να φρεναρει την τριχοπτωση κατι ειναι κι αυτο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikegad

Well-Known Member
Ειδικα απο το iherb σιγα τα λεφτα που θα σπαταλησει καποιος....πιο φθηνα και απο τσιχλες βγαινουν
 

ria

Member
Σημερα εκανα μια αγορα απο το iherb διαφορα που ηθελα και μεταξυ αλλων εβαλα και βιοτινη.
Δεν εχω ξαναπαρει ποτε μου ,ουτε και περιμενω θαυματα ,αλλα και λιγο να φρεναρει την τριχοπτωση κατι ειναι κι αυτο

απο βιοτινη τι πηρες? απο οτι βλεπω amazon Natrol Biotin 10,000 mcg εχει τις καλυτερες κριτικες...αλλα νομιζω ειναι πολλα τα 10,000mcg
 

crossfire

Well-Known Member
δεν περιμενουμε θαυματα αλλα κατι κανουν ειναι και αυτο μια τροφη για το μαλλι

Τζάμπα κόπος και χρόνος....
Και ο χρόνος είναι χρημα .

Ή φάρμακα
Ή μεταμόσχευση
Ή ξύρισμα για τους άντρες

Μην ασχολειστε με τίποτα άλλο.
Λάδια,ξυδια,κρεμμυδια,διατροφες και βιταμίνες είναι για την κουζίνα και κανά γυμναστήριο.
 

ria

Member
Τζάμπα κόπος και χρόνος....
Και ο χρόνος είναι χρημα .

Ή φάρμακα
Ή μεταμόσχευση
Ή ξύρισμα για τους άντρες

Μην ασχολειστε με τίποτα άλλο.
Λάδια,ξυδια,κρεμμυδια,διατροφες και βιταμίνες είναι για την κουζίνα και κανά γυμναστήριο.

βιταμινες εννοω σαν συμπληρωμα οχι σαν θεραπεια.. εννοειται θα βαλω και κατι σε τοπικο σκευασμα λοσιον
 

koumparos

Well-Known Member
Ετσι ακριβως!!Ο θυλακας δε χρειαζεται εξτρα τροφες .Του τα παρεχει ολλα ο οργανισμος.Μιλαω για ενα υγιες ατομο που δεν εχει προβλημα βιταμινων.
Και παρτε τουλαχιστον κατι επωνυμο οπως αναφερθηκε ποιο πανω για την lamberts και οχι οτι ποιο φθηνο βρισκετε στο ιντερνετ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: ria

ria

Member
κατι που ξεχασα για την γυρη επηρεάζει θετικά την τριχοφυΐα και το χρώμα των μαλλιών και περιέχει όλα τα αμινοξέα και πολλές βιταμίνες. Οι σημαντικότερες είναι η A, η C, η E και όλο το σύμπλεγμα της Β. Και ο βασιλικος πολτος συγκεκριμένα, σε κάθε γραμμάριο περιέχονται: θειαμίνη (Β1) 3,9mg, ριβοφλαβίνη (Β2) 26,5mg, νιασίνη (Β3) 84mg, παντοθενικό οξύ 186mg, πυριδοξίνη (Β6) 2,4mg, ινοσιτόλη 100mg, βιοτίνη 1,7mg, φυλλικό οξύ 0,2mg. Επίσης σε διάφορες αναλογίες οι Β12, Α, D, E, K και C. Δεν δινει μονο ενεργεια
 

Utopia

Active Member
Εγώ καταναλώνω Μουρουνέλαιο Moller's, μια κουταλιά του γλυκού κάθε μέρα. Περιέχει ωμέγα-3 και Βιταμίνες Α,C,D γιατί είναι αναμιγμένο με φρούτα. Οπότε καλύπτει πολλά... Σκέφτομαι εδώ και καιρό να αρχίσω και βασιλικό πολτό ή πρόπολη γιατί έχουν και αντιφλεγμονώδη ιδιότητες αλλά δεν έχει βρει ο πατέρας μου κάποιον που να παράγει γιατί μένει επαρχία...
 
Μπλουζα