Βιταμίνες για εποχιακή τριχόπτωση

nori80

New Member
Ήρθε ο καταραμένος Σεπτέμβρης (όπως ο καταραμένος Μάρτης) και φέρνει μαζί του φουλ εκνευριστική τριχόπτωση.
Παίρνω φίνα εδώ και 4 χρόνια και θέλω να ρωτήσω αν ενδείκνυται να πάρω και βιταμίνες για την εποχιακή τριχόπτωση, και αν ναι ποιες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
nori80 είπε:
Ήρθε ο καταραμένος Σεπτέμβρης (όπως ο καταραμένος Μάρτης) και φέρνει μαζί του φουλ εκνευριστική τριχόπτωση.
Παίρνω φίνα εδώ και 4 χρόνια και θέλω να ρωτήσω αν ενδείκνυται να πάρω και βιταμίνες για την εποχιακή τριχόπτωση, και αν ναι ποιες?

Να σου συστήσω την δύναμη του search:

βιταμίνες για μαλλιά
 

nori80

New Member
Soralteno είπε:
nori80 είπε:
Ήρθε ο καταραμένος Σεπτέμβρης (όπως ο καταραμένος Μάρτης) και φέρνει μαζί του φουλ εκνευριστική τριχόπτωση.
Παίρνω φίνα εδώ και 4 χρόνια και θέλω να ρωτήσω αν ενδείκνυται να πάρω και βιταμίνες για την εποχιακή τριχόπτωση, και αν ναι ποιες?

Να σου συστήσω την δύναμη του search:

βιταμίνες για μαλλιά

Λόγω της φίνας κάνει να ανακατέψω και βιταμίνες?
Έχεις δίκιο για το search, αλλά επειδή έκανα και χάθηκα στις τόσες πολλές προτάσεις, γι'αυτό ρωτάω για κάποια συγκεκριμένη που θα πρότεινε κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο θέμα...


Λόγω της φίνας κάνει να ανακατέψω και βιταμίνες?
Έχεις δίκιο για το search, αλλά επειδή έκανα και χάθηκα στις τόσες πολλές προτάσεις, γι'αυτό ρωτάω για κάποια συγκεκριμένη που θα πρότεινε κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο θέμα...


Λόγω της φίνας κάνει να ανακατέψω και βιταμίνες?
Έχεις δίκιο για το search, αλλά επειδή έκανα και χάθηκα στις τόσες πολλές προτάσεις, γι'αυτό ρωτάω για κάποια συγκεκριμένη που θα πρότεινε κάποιος πιο έμπειρος πάνω στο θέμα...
 

Atermon

Member
Δε νομίζω να προλαβαίνουν οι βιταμίνες να κάνουν δουλειά σε ένα μήνα. Γενικά, τα αποτελέσματα από διατροφή και φάρμακα φαίνονται μετά από μήνες στις τρίχες.
 

nori80

New Member
Κάνει να χρησιμοποιώ φίνα και να παίρνω και βιταμίνες ταυτόχρονα?
Έχεις δίκιο για το search αλλά επειδή έκανα και χάθηκα απ' τις πολλές πληροφορίες, θα ήθελα κάποια συγκεκριμένη πρόταση από κάποιο πιο έμπειρο πάνω στο θέμα...
 
Περνοντας σαν γνωμονα την τελευταια μου επισκεψη σε δερματολογο,μαλλον.
Μου εγραψε στη θεραπεια συμπληρωματικα με την φινα βιταμινες mecuvit.
Βεβαια δεν την ακολουθησα αλλα για να το λεει..:dodgy:
 

elderberry

New Member
Oι βιταμινες σε χαπια ειναι 100% ανοησιες.

Παρε εναν ποιοτικι αποχυμωτη και πιες φρεσκο πραγμα.Εκει να δεις βιταμινες.
Παρε μια μαρτυρια για τα φρεσκα πορτοκαλια.

Just thought I'd add a little true experience here since it's dealing w/ red blood cells. I think I posted this before when it happened a couple of weeks ago but in case you didn't see it I will repost it.

My grandson is 3 eyars old & undergoing chemo for leukemia. After his first round of the garbage, his little body was so compromised that his red cell count was dangerously low & he could not go home b/c of it. The MDs allowed me to take him fresh oranges & he started eating 6-8 a day & within 48 hours his RBC came up so high, they immediately released him to go home. This was the week before Christmas & the MDs had already told my daughter, his mom, that there was no way he was going to get to leave the hospital, even for christmas.

I was already a fan of oranges but now I love them even more. I am staying the weekend w/ him @ the hospital & I just purchased a juicer & a large bag of organic oranges to take for him.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Όλα καλά και όλα ωραία, και οι μαρτυρίες και όλα αλλά μην είσαι απόλυτος για το 100%. Διότι υπάρχουν και μαρτυρίες πολλές ότι αποδεδειγμένα βιταμίνες για εποχική τριχόπτωση (το υπογραμμίζω) μπορούν να βοηθήσουν την κατάσταση. Ζούμε σε μια εποχή όπου τα συμπληρώματα (γενικά) έχουν γίνει απαραίτητα για πολλούς λόγους στην ζωή μας.
 

tocamrd

New Member
Πάντως και εγώ όταν είχα πάει στο δερματολόγο την τριχόπτωση μου είχε γράψει regaine και βιταμίνες.. πάνε όμως χρόνια και δεν θυμάμαι ποιες ήταν
 

pazuzu

New Member
Οι βιταμίνες μπορούν να έχουν έξοχα αποτελέσματα όταν τα μαλλιά δεν υποφέρουν από παθολογική τριχόπτωση. Διαφορετικά είναι σαν να βάζεις λίπασμα σε μια καλλιέργεια που είναι τίγκα στα ζιζάνια και τα φυτοφάγα έντομα.
 

Mengoni

Member
Για την εποχιακή τριχόπτωση και εγω πιστευω ότι βοηθούν οι βιταμινες. Θεωρώ ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένα δίμηνο χρήση για να φανούν αποτελέσματα.

Από προσωπική χρήση θα έλεγα ότι οι μόνες βιταμίνες στις οποίες είδα μια μικρη βελτίωση ήταν της hairforce...

YΓ: Όσοι έχετε προσωπική εμπειρία για σκευάσματα βιταμινών με αποτελέσματα γράψτε τα!!! ώστε να καταλήξουμε σε εκείνες που προσφέρουν το καλύτερο αποτέλεσμα στην εποχιακή τριχόπτωση!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα