Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

RnR

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

γεια χαρά σε όλους.
Εχω και γώ λίγες γκρίζες τρίχες στα μαλλιά μου και μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το SP pigment mousse της WELLA που όμως αποσύρθηκε πρόσφατα.ξέρει κανείς κάποιο άλλο προιον σαν αυτο που μπορώ να πάρω??Ψάχνω με λίγα λόγια κάτι που να μην είναι βαφή η χρωμοσαμποαν,και να καλύτει μόνο τις άσπρες τριχες χωρίς να βαφει ολα τα μαλλιά.καποιος φίλος ειχε προτείνει το "touch of grey" το οποιο όμως δεν ξερω που μπορω να βρω,καθως δεν εχω πιστωτικη για να το παρω από το αμαζον.κομ κλπ και δεν ξερω που αλλού πωλείται.Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει,ας μου πει που αλλού μπορώ να το βρω,ή αν έχει καποιο άλλο προιον τετοιου τύπου στο μυαλό του.

Ευχαριστώ πολυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Παιδια, αφου το ψαχνουμε ολοι εμεις, ας αλληλοενημερωνομαστε μεσω του φορουμε για να δουμε αν υπαρχει κατι αποτελεσματικο για τις γκριζες τριχες.
 

Nikmel

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

cool11 είπε:
Παιδια, αφου το ψαχνουμε ολοι εμεις, ας αλληλοενημερωνομαστε μεσω του φορουμε για να δουμε αν υπαρχει κατι αποτελεσματικο για τις γκριζες τριχες.

Πάντως φίλε μου cool11,πέρα απ΄τις βαφές, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι άλλο προς το παρών.

Στις βαφές τώρα, υπάρχει η YO.COLORING fast , που υπόσχεται •Θεραπευτική δράση με εκχύλισμα γιαούρτης.
•Χωρίς αμμωνία: Μέγιστος χρωματισμός χωρίς χρήση αμμωνίας.
•Χωρίς PPD (Παραφενυλενιοδιαμίνες, χρωματικές ουσίες που εμπεριέχονται σχεδόν σε όλες τις βαφές της αγοράς και είναι γνωστό ότι προκαλούν δερματικές αλλεργικές αντιδράσεις και άλλες παρενέργειες).
•Ταχεία: Χρόνος επεξεργασίας μόλις 5 με 10 λεπτά.
•Κοσμία: 5 αποχρώσεις οι οποίες χαρακτηρίζονται από τόνους οι οποίοι αποτρέπουν την αντιαισθητική «βαμμένη» εμφάνιση. Επιπλέον, ο μειωμένος χρόνος επεξεργασίας καθιστά δυνατή την εφαρμογή του προϊόντος κατʼ ευθείαν στον λουτήρα, κάτι που προσφέρει ιδιαίτερη άνεση στους άνδρες πελάτες.
•Απλή και εύκολη στην εφαρμογή (αναλογία ανάμειξης 1:1).
Επίσης κάτι ανάλογο είναι και το YO.COLORING fast mousse
Χρωματικός αφρός σταδιακής δράσης ο οποίος αποκαθιστά το χρώμα εύκολα και γρήγορα. Χωρίς αμμωνία, χωρίς PPD.

http://www.dico.gr/for_men.php
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Βαφη κλασικη, και μαλιστα σε κομμωτηριο απο επαγγελματια κομμωτη, ειναι κατι που δεν θα μπορουσα να το φανταστω για τον εαυτο μου.

Κατι σε στυλ 'καντο μονος σου' στο σπιτι, μου παει πιο πολυ, αν υπαρχει.

Τελικα αυτες οι φορμουλες(οχι βαφες) που κυκλοφορουν, αραγε προσφερουν ικανοποιητικο αποτελεσμα?
 

jonn70

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

γεια χαρά σε όλους.
Εχω και γώ λίγες γκρίζες τρίχες στα μαλλιά μου και μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το SP pigment mousse της WELLA που όμως αποσύρθηκε πρόσφατα.ξέρει κανείς κάποιο άλλο προιον σαν αυτο που μπορώ να πάρω??Ψάχνω με λίγα λόγια κάτι που να μην είναι βαφή η χρωμοσαμποαν,και να καλύτει μόνο τις άσπρες τριχες χωρίς να βαφει ολα τα μαλλιά.καποιος φίλος ειχε προτείνει το "touch of grey" το οποιο όμως δεν ξερω που μπορω να βρω,καθως δεν εχω πιστωτικη για να το παρω από το αμαζον.κομ κλπ και δεν ξερω που αλλού πωλείται.Αν κάποιος μπορεί να με βοηθήσει,ας μου πει που αλλού μπορώ να το βρω,ή αν έχει καποιο άλλο προιον τετοιου τύπου στο μυαλό του.

Ευχαριστώ πολυ.


καλησπερα σε ολους, μετα την χρηση απο διαφορες χρωμολοσιον που ειχα κανει και εγω
ειχα μεινει ευχαριστημενος απο την gray 30 η οποια αποσυρθηκε. εχω δοκιμασει αυτες που προαναφερθηκαν εκτος αυτη που αναφερε ο φιλος defkalion2000
( SP της WELLA pigment mousse ) η οποια φενεται ενδιαφερον, ειναι βαφη η χρωμολοσιον? αν μπορει ας μας βοηθησει ο φιλος, αν ξερεις καπιο ελληνικο σαιτ να το προμηθευτουμε μπορεις να το αναφερεις.

τωρα για τον RnR, για τωρα χρησιμοποιω το touch of grey το οποιο αγοραζω απο εδω http://www.chemistdirect.co.uk/hair-colour_c_4612.html το μαγαζι ειναι αγγλια τιμες ειναι σε λιρες
το ι τεμαχιο κοστιζει γυρω στα 8 ευρω και τα μεταφορικα για κρητη που ειμαι εγω, στα 4 κουτια που παραγκελνω ειναι επισης γυρω στα 8 ευρω . δεν ειχα κανενα προβλημα με την αγορα, απο την στιγμη που θα γινει αναληψη απο την καρτα σε 5-6 εργασιμες θα το εχεις. ελλαδα το ειχα ψαξει και δεν υπαρχει. το προιον ειναι χρονια στην αγορα το θεωρω καλο, δεν βαφει ολο το μαλλι απλως γλυκαινει τις ασπρες, ολο το προιον ειναι σε 1 μπουκαλακι δε το κανεις μιξ με γαλακτωμα οπως ηταν το gray 30. δεν νομιζω να μπορεις να το προμηθευτεις με αλλο τροπο χωρις πιστωτικη καρτα.
μια και τα δικα μου λευκα μαλλια ισως ειναι λιγο περισοτερα οχι μονο κροταφους, ψαχνω κατι καλυτερο.
παντως εγω ημουν πολυ ευχαριστημενος με το gray 30. ειμαι λοιπον σε αναμονη μαζι σας για οτι
νεο προιον και δοκιμασμενο. να πω οτι προτιμαω τις χρωμολοσιον που τις κανεις μιξ με γαλακτωμα, πιο πρακτικο και απλωνεται ομοιομορφα στο κεφαλι.

αν μπορει να μας πει ο defkalion2000 για το προιον που χρησιμοποιει περισοτερες λεπτομερειες..
λιγο μεγαλο το ποστ μου για πρωτη φορα σαν νεο μελος. ενδιαφερομαι και εγω για τα θεματα σας..

φιλικα γιαννης
 

Nikmel

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Ένα site με διάφορα προϊόντα για γκρίζα μαλλιά.
http://www.no-gray-hair.com/
Ενδιαφέρον φαίνεται αυτο: Gray Hair Kit: Emu Shampoo and Conditioner Combo
 

Ivan

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

για σας, μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω το viva wella,αν οχι καποιο σε αυτη τη φαση εξισου καλο
 

nathens

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Ivan είπε:
για σας, μηπως ξερει κανενας που μπορω να βρω το viva wella,αν οχι καποιο σε αυτη τη φαση εξισου καλο

Καλα και αυτοι στην wella εκοψαν ενα προιον και δεν εβγαλαν κατι αλλο να το αντικαταστήσουν, δλδ τι μ@#@$ες ειναι!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Τελικα δεν υπαρχει ενας ευχρηστος τροπος do-it-yourself στο σπιτι, στον οποιο να συμφωνουμε οι πιο πολλοι, για να καλυψουμε τις γκριζες τριχες μας; Μιλω για περιορισμενο αριθμων γκριζων, αν βγουν πολλες σιγουρα η καλυψή τους θα ειναι συνθετη υποθεση.
Σε μενα το προβλημα ειναι κυριως στους κροταφους.
 

tyxaios

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Φίλοι καλησπέρα.Εγω ειμαι 30 και εδω και κανα 2 χρονια χρησιμοποιω το pigment mousse της wella.Τελικά σκέφτομαι ότι το βάζω γιατί απλά οι αλλοι είναι κομπλεξικοί και στενόμυαλοι και θεωρούν ότι κάποιος γέρασε αν δουν σ'αυτόν άσπρες τρίχες.Και όλοι λένε: πωπω...πως ασπρισες....γιατί ρε συ? Γερασες κι εσυ...κλπκλπ Τελοσπάντων.Το προιον αυτό είναι μεν καλό αν το βαζεις τακτικά.Ειναι αφρός, έυκολο στη χρήση.Αλλά έχει κάποιο μειονεκτήματα.Αν δεν το βάλεις μετά την 4-5 μέρα, παρατηρώ τις τρίχες να γίνονται λίγο θαμπό κίτρινο-καφέ.Εγώ παίρνω το καστανό.Όταν επαιρνα το μαύρο, οι τρίχες γίνονταν κόκκινες μετά από λίγες μέρες!Το μαύρο όμως είναι αρκετά μαύρο! Το παίρνω από το ιντερνετ περίπου 13-14 Ευρώ το μπουκάλι αντί 20+ που έχει εδώ στα κομμωτήρια.Το παίρνω από ένα γερμανικό site.Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και θα θελα κάτι που να είναι λίγο πιο φυσικό και να μην χρειάζεται καθε 3-4 μέρες εφαρμογή.Ευχαριστώ
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

tyxaios πολυ ενδιαφερουσα η εμπειρια σου. Αλλα μπερδευτηκα γιατι οι συμφορουμιτες λενε οτι η wella κατηργησε τη σειρα just men. Και με ενα προχειρο ψαξιμο στο google ειδα οτι το pigment mousse της wella ειναι σε αυτη τη σειρα! Τελικα, τι ισχυει, κυκλοφορει η σειρά just men και το pigment mousse ή οχι?

---
Ποσο καιρο βγαζεις με ενα μπουκαλι?
 

nathens

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

tyxaios είπε:
Φίλοι καλησπέρα.Εγω ειμαι 30 και εδω και κανα 2 χρονια χρησιμοποιω το pigment mousse της wella.Τελικά σκέφτομαι ότι το βάζω γιατί απλά οι αλλοι είναι κομπλεξικοί και στενόμυαλοι και θεωρούν ότι κάποιος γέρασε αν δουν σ'αυτόν άσπρες τρίχες.Και όλοι λένε: πωπω...πως ασπρισες....γιατί ρε συ? Γερασες κι εσυ...κλπκλπ Τελοσπάντων.Το προιον αυτό είναι μεν καλό αν το βαζεις τακτικά.Ειναι αφρός, έυκολο στη χρήση.Αλλά έχει κάποιο μειονεκτήματα.Αν δεν το βάλεις μετά την 4-5 μέρα, παρατηρώ τις τρίχες να γίνονται λίγο θαμπό κίτρινο-καφέ.Εγώ παίρνω το καστανό.Όταν επαιρνα το μαύρο, οι τρίχες γίνονταν κόκκινες μετά από λίγες μέρες!Το μαύρο όμως είναι αρκετά μαύρο! Το παίρνω από το ιντερνετ περίπου 13-14 Ευρώ το μπουκάλι αντί 20+ που έχει εδώ στα κομμωτήρια.Το παίρνω από ένα γερμανικό site.Είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και θα θελα κάτι που να είναι λίγο πιο φυσικό και να μην χρειάζεται καθε 3-4 μέρες εφαρμογή.Ευχαριστώ

Δώσε κανενα λινκ απο το καταστημα!!!
 

tyxaios

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

http://haarshop.nl/en/product/sp-pigment-mousse-brown-60-ml.aspx

Απο εκεί εγω το παραγγέλνω.Τελευταία φορά το παρήγγειλα πριν κανα 2μηνο.Εγώ βάζω λίγο στους κροτάφους κάθε 4-5 μέρες,Και έτσι μου κρατάει ένα μπουκάλι κανα20ήμερο ίσως και παραπάνω.Το καλό είναι ότι είναι έυκολο.Το ΄βαζεις με ένα χτενάκι.Περιμένεις 10 λεπτά.Μετα με χλιαρό νερό κάνω με το χτενάκι λίγο μασαζ στα μαλλιά.Και μετά από 10 λεπτά, λούσιμο και τέλος.Αν το βάζετε συχνά, κανει καλη δουλειά.Εγώ παίρνω το brown μια που το μαύρο είναι πολύ μαύρο!
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

tyxaios επειδη βλεπω ειναι ολλανδικο(?) το καταστημα αλλα βλεπω οτι υπαρχει και η αγγλικη γλωσσα(δεν θελω ομως να μου δειχνει τιμες σε αγγλ.λιρες), για πες μου, η ολη διαδικασια online παραγγελιας γινεται απο σελιδες στα αγγλικα?
'Η θα ξεκινησω την παραγγελια και θα με βγαλει σε σελιδες με ολλανδικα και θα κολησω και δεν θα κανω τιποτε?
 

Nikmel

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

cool11 είπε:
tyxaios επειδη βλεπω ειναι ολλανδικο(?) το καταστημα αλλα βλεπω οτι υπαρχει και η αγγλικη γλωσσα(δεν θελω ομως να μου δειχνει τιμες σε αγγλ.λιρες), για πες μου, η ολη διαδικασια online παραγγελιας γινεται απο σελιδες στα αγγλικα?
'Η θα ξεκινησω την παραγγελια και θα με βγαλει σε σελιδες με ολλανδικα και θα κολησω και δεν θα κανω τιποτε?

Με 16,27 το παραγγέλνεις απο ελλάδα!
http://www.ariane-eshop.gr/product.asp?catid=1143
Θα το δοκιμάσω κι εγώ, αρκεί να έχει φυσικό λούκ και να μην καταστρέφει τα μαλλιά. Απ'ότι είδα στο forum το συστήνουν αρκετοί.
 

tyxaios

New Member
Απ: Βαψιμο γκρι τριχων σε ανδρικο κεφαλι

Φιλε, δε σου βγαζει ολλανδικα μετα.Εγω ειχα παραγγειλει καμμια 10ρια γιατι εχει και λιγα εξοδα αποστολης, αλλά και πάλι μου βγήκε πολύ φτηνότερο από ότι στα κομμωτήρια στην Ελλάδα.Τώρα αυτό που postare ο τελευταιος φιλος, καλο φαινεται αν δεν εχει εξοδα αποστολης.Πάρε 1-2 μπουκαλάκια να δοκιμασεις, αλλά προσέξτε: Αν τα μαλλια σας είναι καστανά, πάρτε το brown.Μόνο αν τα μαλλιά σας είναι πολύ μαύρα πάρτε το μαύρο.Και να το βάζετε συχνά.Κάθε 3 μέρες, αν δεν θέλετε να παρατηρείτε καφέ-ξανθες τριχες.Είναι αρκετα καλό προιόν.Δεν θα γίνετε και σαν τον Πασχάλη αλλά θα δείτε διαφορά!
 
Μπλουζα