ΒΟΤΟΧ ΜΑΛΛΙΩΝ

mimis giova

Active Member
ολα τα ριμαδια βγαζουν ενα προβλημα...κ να πουμε οτι μας εκαναν ραστα..παει στο καλο.. τι να πω.. pantws k to botox ειναι δυσκολω δυστηχως...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Dragon

Member
δηλαδή απλά κάθε 4-6 μήνες χτυπάμε ενεσουλες και έχουμε αποτελεσματα φινας??? κατάλαβα λάθος? Με 400 ευρώ το χρόνο αν το κάνεις μόνος σου? Προσωπικά ενδιαφερομαι. Αν βρεθούν αλλά 4 άτομα Κρήτη να δούμε πως το προμηθευομαστε και αν υπάρχει γιατρός εμπιστοσύνης να μας το χτυπήσει είμαι μέσα. μιλάμε για 50 ευρώ το τετραμηνο. πιο πολλά δίνουμε στους καφεδες στη δουλειά ρε παιδιά που λέει ο λόγος
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
δηλαδή απλά κάθε 4-6 μήνες χτυπάμε ενεσουλες και έχουμε αποτελεσματα φινας??? κατάλαβα λάθος? Με 400 ευρώ το χρόνο αν το κάνεις μόνος σου? Προσωπικά ενδιαφερομαι. Αν βρεθούν αλλά 4 άτομα Κρήτη να δούμε πως το προμηθευομαστε και αν υπάρχει γιατρός εμπιστοσύνης να μας το χτυπήσει είμαι μέσα. μιλάμε για 50 ευρώ το τετραμηνο. πιο πολλά δίνουμε στους καφεδες στη δουλειά ρε παιδιά που λέει ο λόγος
ουτε λιγο ουτε πολυ αυτο το κειμενο http://www.jwatch.org/jd201111100000001/2011/11/10/growing-hair-with-botox
λεει οτι η αυξηση ειναι παρομοια με την φιναστεριδη,οπως και η μειωση τριχοπτωσης.
χωρις παρενεργειες αλλα θα δουλεψει σε ποσοστο 75%
καλα καταλαβες.
μιας και ο μηχανισμος εδω εχει να κανει με DHT τα αποτελεσματα θα ειναι μακροχρονια και οχι προσωρινα.
ειμαι προβληματισμενος γιατι το σκεφτομαι σοβαρα και θα το εφαρμοσω καποια στιγμη.
 

Dragon

Member
Ακούγεται πολύ καλό. Ακομα και μόνος του να το πάρει κανείς 50 ευρώ το μήνα είναι. Η και λιγότερο. Αλλά ακόμα και να το προμηθευτουμε πως το βάζουμε? Θέλει ειδικό γιατρό η και καμια νοσοκόμα μπορεί? μπαίνει σε συγκεκριμένο βάθος η όπως ναναι? Μην πάμε για μαλλί και καταληξουμε με botox αρισμενο εγκέφαλο.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Αλλά ακόμα και να το προμηθευτουμε πως το βάζουμε? Θέλει ειδικό γιατρό η και καμια νοσοκόμα μπορεί? μπαίνει σε συγκεκριμένο βάθος η όπως ναναι? Μην πάμε για μαλλί και καταληξουμε με botox αρισμενο εγκέφαλο.
εδω ειναι το δυσκολο θελει τροπο και συγκεκριμενο βαθος,πρεπει να πετυχεις τον μυ και οχι το δερμα
 

Dragon

Member
Τρέλα γυρευε δηλαδή. Μήπως να πηγαιναμε σε πλαστικό που ειδικεύεται σε botox και αντί για μουρη του λέγαμε να μας κάνει στην κρανα? Αν το θυμηθω αύριο θα πάρω να ρωτησω έναν πλαστικό που ξέρω.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τρέλα γυρευε δηλαδή. Μήπως να πηγαιναμε σε πλαστικό που ειδικεύεται σε botox και αντί για μουρη του λέγαμε να μας κάνει στην κρανα? Αν το θυμηθω αύριο θα πάρω να ρωτησω έναν πλαστικό που ξέρω.
αν πας ρωτησε τον ποσο κοστιζει εφαρμογη σε nw6 επιφανεια;)
 

Dragon

Member
Για όλο το κεφάλι θα τον ρωτήσω. Έτσι κατάλαβα από το link. Ότι το κάνεις σε όλο το nw6. Αφου το κανουμε να το κανουμε καλα :)
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Για όλο το κεφάλι θα τον ρωτήσω. Έτσι κατάλαβα από το link. Ότι το κάνεις σε όλο το nw6. Αφου το κανουμε να το κανουμε καλα :)
οι ενεσεις γινονται τοπικα και η δραση του ειναι τοπικη και μονο,δηλαδη σε αντρα θα γινουν στην περιοχη που εχει αδειασει η εχει τριχοπτωση,θα αδειασει μελοντικα δηλαδη.
αν γινουν σε δοτρια και πλαγια θα διπλασιασει το κοστος,θα χρειαστουν διπλασιες ενεσεις και ειναι ανωφελο.
σε μια τετοια επιφανεια θα γινουν οι ενεσεις δηλαδη,οπως την πρωτη φωτο
 

Συνημμένα

  • 01910_293093_3cbe5b.jpg
    01910_293093_3cbe5b.jpg
    516.4 KB · Προβολές: 48

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
https://manhattanaestheticsurgery.com/male-surgery/botox-for-hair-loss/
Studies show a dramatic decrease in Hair Loss.
In a research study, 75% of men who received BOTOX injections to their scalp every six months experienced a 20% increase in hair growth, and a 40% decrease in hair loss after two years of treatment. The study participants received two injection sessions per year spaced 6 months apart with doses ranging from 100 to 150 units for each treatment session. BOTOX seems to be a great way to add some additional effectiveness to topical treatments like Rogaine, and to oral treatments like Finasteride, and also to be an excellent alternative to expensive surgical treatments like hair transplantation, especially for younger men in the beginning stages of male pattern baldness.
 

mimis giova

Active Member
τον γκουρα τον γνωρισα πριν 6 χρονια κανοντας botox μια φιλη μ!!!κ τον εμαθα τοτε..μ ελεγε ολοι οι διασιμοι ερχονται για μμ..κ τα γνωστα..ασχετος ακομα τοτε.. αλλα την ψιλιαστικα την δουλεια. λες να γυρισω μετα απο χρονια για botox στην καυκαλα...παντως στο μετωπο ηταν 500ρου. μεσα σε 10 λεπτα ο τυος
 

gkast

Active Member
Εγώ γιατί κρατάω τις επιφυλάξεις μου σχετικά με το όλο θέμα ....και όχι να θέλω να το πάιξω έξυπνος αλλα γιατί να μην το κάνουν ακόμα οι μεγαλο γιατροι δεν έχουν μυρίσει χρήμα.....
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Τα νομίσματα έχουν δυο όψεις.
Δεν ξέρω αν συμφέρει τις κλινικές να πάρει διαστασεις το θέμα.
Είναι μια θεραπεία που μπορεί(θεωρητικά) να γίνει ομαδικά με μικρο κοστος.
Η ζυγαριά θα γυρει απότομα μειονωντας δραματικά τις μεταμοσχεύσεις που στην τελική τίποτα δεν ειναι παρα μεταφορά μιας τρίχας σε άλλο σημείο με όρια και κόστος αμαξιού.
Το prp δεν το σχολιαζω καν
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
να περασουμε λιγο και στα αρνητικα γιατι πολυ τα θετικα επιασα.
η ερευνα εγινε με 100-150 iu,που σημαινει ενα μουκαλι μποτοξ http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/690
ειναι 100iu,αρα βγαζει 1 εφαρμογη οποτε εχουμε 2χ170 ευρω = 340 ευρω τον χρονο,υπο τη προυποθεση οτι θα κανουμε μονοι μας τις ενεσεις και θα ερθει φθηνα.
θελει εκπαιδευση γιατι μιλαμε για ενεσεις.
ξεκαθαρα πραγματα θα δουλεψει σε ποσοστο 75% οποτε ενα 25% θα πιει καφε στην χουφτα.
σας επρηξα τις τελευταιες μερες με το μποτοξ αλλα ειμαι με το ενα ποδι μεσα σε αυτην την θεραπεια και εχω αρχισει να το ψαχνω πολυ:rolleyes:
 

gkast

Active Member
να περασουμε λιγο και στα αρνητικα γιατι πολυ τα θετικα επιασα.
η ερευνα εγινε με 100-150 iu,που σημαινει ενα μουκαλι μποτοξ http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/690
ειναι 100iu,αρα βγαζει 1 εφαρμογη οποτε εχουμε 2χ170 ευρω = 340 ευρω τον χρονο,υπο τη προυποθεση οτι θα κανουμε μονοι μας τις ενεσεις και θα ερθει φθηνα.
θελει εκπαιδευση γιατι μιλαμε για ενεσεις.
ξεκαθαρα πραγματα θα δουλεψει σε ποσοστο 75% οποτε ενα 25% θα πιει καφε στην χουφτα.
σας επρηξα τις τελευταιες μερες με το μποτοξ αλλα ειμαι με το ενα ποδι μεσα σε αυτην την θεραπεια και εχω αρχισει να το ψαχνω πολυ:rolleyes:
Δηλαδή για να καταλάβω θα πάρουμε μια ένεση και θα τρυπάμε το κεφάλι μας δεν είναι λίγο επικίνδυνο ....
Όσον αφορά το χρηματικό,δεν το συζητάω δίνω πολλά περισσότερα σε τοπίκ και μινοξιδίλη ...
Επομένως εαν έχει αποτελέσματα θα πρέπει να πάμε σε κάποιο δερματολόγο που κάνει στις milf -cougar
Botox........
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Δηλαδή για να καταλάβω θα πάρουμε μια ένεση και θα τρυπάμε το κεφάλι μας δεν είναι λίγο επικίνδυνο ....
Όσον αφορά το χρηματικό,δεν το συζητάω δίνω πολλά περισσότερα σε τοπίκ και μινοξιδίλη ...
Επομένως εαν έχει αποτελέσματα θα πρέπει να πάμε σε κάποιο δερματολόγο που κάνει στις milf -cougar
Botox........
αυτος ειναι ο λογος που δεν προχωρησε η θεραπεια,εγω ακομα μετραω τις δυναμεις μου αν μπορω να το κανω και εχω και πολυ επιδεξιο χερι.
δεν υπαρχουν αναφορες σε κανενα καραφλοφορουμ με αυτην την θεραπεια.
θα ειχε ενδιαφερον αν το δοκιμαζε σε γιατρο βεβαια,καποιος με areata που ειναι μπλεγμενος ετσι και αλλιως με ενεσεις κορτιζονης
 

mimis giova

Active Member
ειναι προβλημα..εγω γιατρο δεν μπορω να βρω..ειμαι κ σε νησι βεβαια..αν βρει καπιος αθηνα..εγω κατεβενω να το κανουμε..
 
Μπλουζα