ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

johnys

New Member
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΕΔς ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΑΡΚΕΤΑ!!!ΕΔΩ ΚΑΙ 4-5 χρονια εχω μια σημαντικη αραιωση και δεν εχω κανει τιποτα ολο αυτο το καιρο....με απασχολει ομως καθημερινα.Σημερα μου εφερε η φαρμακοποιος μου το regaine 5% και μου ειπε οτι εχει κανει αναμιξη με ενα αλλο συστατικο και οτι θα εχω σημαντικα αποτελεσματα.....μαμακιες λεω εγω.Αυτο που θελω να με βοηθησετε ειναι μια ξεκαθαρη απαντηση στο τι σαμπουαν να αγορασω μαζι για την θεραπια αυτη,ααα μου εφερε το propoline.Ti na κανω να χρησιμοποιησω αυτο?Αυτα τα δυο φτανουν σα θεραπεια ή πρεπει να παρω και χαπια για to dht poy διαβασα σε αλλα τοπικς? το regaine to βαζω μετα το λουσιμο ετσι?και μια φορα τη μερα απο οτι μου ειπε ?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

γειά χαρά
από όλες τις θεραπείες,αποτελέσματα μετά 3-6 μήνες,έχουμε δει από τον καθημερινό συνδυασμό(http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,56.0.html)
-regain 5% 2φορές/24h(ορατά αποτελέσματα μετά 3-4 μήνες)
-fungoral σαμπουάν 3 φορές την εδβ. (Δ-Τετ-Παρ παράδειγμα) και τις υπόλοιπες ημέρες χρησιμοποίησε το propoline αν θέλεις ή κάποιο άλλο φαρμακευτικό σαμπουάν
-θα χρειαστείς proscar 1/5 του χαπιού κάθε μέρα για να δεις ουσιαστικό αποτέλεσμα,να κρατήσεις τα μαλλιά και να βοηθήσει σταδιακά την επανέκφυση(regrowth)(ορατά αποτελέσματα μετά 3 μήνες)
κάνε την αρχή νωρίς
έχε επιμονή και υπομονή
μην χάνεις την πίστη
 

johnys

New Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

geia soy file spyro
1. apo to regaine poso vazw kathe fora moy to exei dvsei se spray
2.to fungoral apo pou to agorazw ennow yparxei ellada ?
3.kai to poscar na to parw etsi H thelei as poume mia gnomi apo giatro?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

1-με το regain ψεκάζεις 6 φορές(συνολικά)στα σημεία που έχεις αραίωση και το απλώνεις με τα δάκτυλα ή χτένα.
2-το fungoral 7,5€ από φαρμακείο
3-proscar πήρα από μόνος μου,μια και δεν υπάρχουν ουσιαστικές αντενδείξεις
-μπορείς να το γράψεις μαζί με το fungoral σε συνταγολόγιο(όλα τα ταμεία)
-πήρα αρχικά 1/6 του χαπιού,μετά 1/5 και θα το κάνω 1/4 το '09.
μην το φοβάσαι,οι δόσεις που χρησιμοποιούμε είναι πολύ μικρές και οι παρενέργειες σπάνιες και ήπιες που περνούν μετά τις πρώτες εβδομάδες
4-καλό είναι να πάρεις αλόη σε gel(10€) για μασάζ και ανακούφιση ανάμεσα στους ψεκασμούς,γιατί το regain κάνει ερεθισμούς/κοκκινίλες
 

Άκης

Administrator
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

johnys και εγώ στην αρχή έτσι φοβόμουν. Αν διαβάσεις μερικά post μου, σχεδόν δεν είδα τπτ και ότι είδα, εξαφανίστηκε.
Διάβασε ότι σε 2 μόλις ημέρες που το έκοψα για δοκιμή, εξαφανίστηκε ότι είδα. Οπότε, μην σε φοβίζει κάτι από άσχετους που γράφουν σε όσα forums (όχι εδώ) ρωτάνε για το proscar και καλά απαντούν...

Σπύρο, οι τιμές που έγραψες, με έκαναν να σκεφτώ κάτι.
Ειλικρινά, όσοι έχετε χρησιμοποιήσει ένα σκασμό προϊόντα από φαρμακείο κλπ που σημαίνει έξοδα ουκ ολίγα, δεν σας έρχετε περίεργο τώρα πχ 15€ για το proscar, 7.5€ fungoral (από τα καλύτερα σαμπουάν) κλπ. Γι'αυτό και μερικοί μπορεί να απορούν αν κάνουν δουλειά, να ρωτήσουν γιατρούς κλπ. Έρχεται κόντρα σε ότι μας έδιναν χρόνια τώρα...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

περισσότερα έχω δώσει σε θεραπείες επώνυμων εταιριών και πολυδιαφημισμένων προϊόντων...
 

Άκης

Administrator
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

Και εγώ, παλιά. Γι'αυτό και μπορεί να αφήνει μια απορία μερικούς. Σου λέει, σιγά να μην κλπ.

Εμένα, αρκετοί φίλοι και γνωστοί, όταν τους έλεγα σχετικά (πριν ξεκινήσω το site), είχαν μια απορία μέσα τους, το έβλεπα στο μάτι τους.
Μάλιστα, ένας γνωστός από την δουλειά, είμασταν στο ίδιο επίπεδο. Σήμερα, έχει αραιώσει αρκετά, εγώ κερδίζω σιγά σιγά πίσω τα μαλλιά μου.
Σε αυτόν βλέπω, πως περίπου θα είμουν αν δεν έκανα τπτ ;)
Δεν πίστευαν ότι μπορείς να σώσεις τα μαλλιά σου, ή έστω με 15€ χάπι. Κάνει καλή δουλειά η "βιομηχανία" όπως βλέπεται στο να μπαίνει στο μυαλό μας.

Τους ακουγόταν περίεργο και εκτός φαντασίας. Μου έλεγαν δοκίμασε το και θα πάρω και εγώ, που το μετέφραζα "δοκίμασε το εσύ να χάσεις τα δικά σου λεφτά και αν δεις κάτι, θα το πάρω και εγώ ο έξυπνος".
Τώρα όμως που με ρωτάνε τι και πως, κρατώ σιγή... :D :D :D (είμαι BadBoy)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

στο γραφείο με ρώτησαν τι κάνω με τα μαλλιά(άρχισε να φαίνεται διαφορά!!!)και τους παραπέμπω στο site...χαχαχαχαχαχα χαχαχα χα χα!!!! :D ;D 8)
 

Άκης

Administrator
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

Δηλαδή, μπράβο. Είσαι σε καλό δρόμο.
Αρκεί να έχεις τραβήξει μία photo όπως είσουν πριν. Θα σε βοηθήσει να κρίνεις καλύτερα την πορεία σου κατα καιρούς (πχ ανα 3-6 μήνες).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

έχω τραβήξει-επιφυλάσσομαι να τις ανεβάσω,μην αρχίσετε το δούλεμα με την διαφορά-θα'ναι και από διαφορετικά κινητά... ::)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

johnys

New Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

kalispera paidia na stai kala poy voithate......kata rxas epeidi den gnorizw tha parw to proscar to opoio einai ena xapi kai tha to kovw me to maxairi se 5 kommatia idia ?kai an moy ksefigei sto ena kai kopsw pio poli?? :) :) :)
anyway an den parw ta xapia giati opws kai na to kanoyme xapia einai me to sampoyan kai to regaine de tha kanw doylia estw kai ligo ??
to regaine tha to parw gia poso,gia panta?
kai an apofasisw na parw ta xapia kai ayta gia poso ?aaa kai kapoy edw diavasa oti einai kalytero na pairneis deutera tetarti paraskeui nomizw,isxyei ?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

λοιπόν...
regain - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,47.0.html
proscar - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,38.0.html & http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,298.0.html & http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,38.30.html
big3 - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,56.0.html


τώρα...
regain 5% καθημερινά Χ2
proscar 1/5 του χαπιού καθημερινά
fungoral 2% 3 φορές(max) την εβδομάδα
-ευλαβικά με υπομονή και επιμονή με αποτελέσματα στο 3μηνο και ορατά στο 6μηνο

βέβαια θα γεννηθούν και νέες απορίες,αλλά κάνε μια βόλτα στο forum και διάβασε τα αρχικά...
 

Άκης

Administrator
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

Olympia Larisas είπε:
Άκη δεν χρειάζεται να είσαι badboy, μην τους λες τίποτα αλλά παρέπεμψέ τους στο site και κάνε διαφήμιση!!!
Δεν έχουν net. Όσοι έχουν, τους το δείχνω. Αλλά, έλα στην θέση μου. Ή κάνε εσύ το εξής. Προσπάθησε σε άτομο που ΔΕΝ ξέρει το internet αλλά έχει πάει σε γιατρούς κλπ και δεν παίρνει τπτ για τα μαλλιά του, να του πεις για FDΑ, DHT κλπ. Καλύτερα να μάθω Κινέζικα, ποιό εύκολα θα'ναι.


johnys, αν κόψεις ένα κομμάτι παραπάνω, don't worry. Max safe δόση θεωρείται και η 1.2mg (την έπαιρναν πολλοί Αμερικανοί με 0 sides).
Με σαμπουάν και rogaine, θα δεις στην αρχή αλλά με το πέρασμα του καιρού, αμφιβάλλω.
Θα πρέπει να μπλοκάρεις την DHT, είτε τοπικά, είτε εσωτερικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ !!!

αντε βρε johnys με το βοηθεια μας τρομαξες λιγο :p :p

με τα σαμπουαν μην κολλας λιγα πραγματα κανουν παρε fugnoral και tricomin αν δεν θες απο εξω να παραγγειλεις tricomin γιατι δεν υπαρχει στην ελλαδα παρε tgel

regaine k revivogen ειναι απο τα καλυτερα σε λοσιον
αν εισαι πανω απο 3 κλιμακα τοτε δες για proscar
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα