*ΒΟΗΘΕΙΑ* θεραπεια για τριχοπτωση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

gglol

New Member
Καλησπέρα σε ολους.
Σκεφτομαι να αρχησω καποια θεραπεια με φυσικα προιοντα και χωρις παρενεργειες με σκοπο να κρατησω τα μαλλια που εχω ( αν και εχω αρκετη αραιωση ), και αν βγουν και λιγες τριχες καλοδεχουμενες!
Στο μονο που εχω αποφασισει να παρω ειναι το Fungoral και σκεφτομαι και για το Revivogen. Εχετε να μου προτείνεται κατι εναλλακτικα? καλο θα ηταν να ειναι και λιγο οικονομικα γιατι το Revivogen ειναι λιγο ακριβουτσικο.Οποιαδηποτε αποψη καλοδεχουμενη. Κατι τελευταιο ειναι οτι εχω αρκετα λιπαρα μαλλια με αποτελεσμα να λουζομαι καθε μερα. εχετε να μου προτεινεται καποιο σαμπουαν ωστε να καθαριζει το κεφαλι και να φευγει η λιπαροτητα? χρησιμοποιω αρκετο καιρο Head & Shoulders. Ευχαριστώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TheoZKS

Member
Απ: θεραπεια για τριχοπτωση

gglol είπε:
Καλησπέρα σε ολους.
Σκεφτομαι να αρχησω καποια θεραπεια με φυσικα προιοντα και χωρις παρενεργειες με σκοπο να κρατησω τα μαλλια που εχω ( αν και εχω αρκετη αραιωση ), και αν βγουν και λιγες τριχες καλοδεχουμενες!
Στο μονο που εχω αποφασισει να παρω ειναι το Fungoral και σκεφτομαι και για το Revivogen. Εχετε να μου προτείνεται κατι εναλλακτικα? καλο θα ηταν να ειναι και λιγο οικονομικα γιατι το Revivogen ειναι λιγο ακριβουτσικο.Οποιαδηποτε αποψη καλοδεχουμενη. Κατι τελευταιο ειναι οτι εχω αρκετα λιπαρα μαλλια με αποτελεσμα να λουζομαι καθε μερα. εχετε να μου προτεινεται καποιο σαμπουαν ωστε να καθαριζει το κεφαλι και να φευγει η λιπαροτητα? χρησιμοποιω αρκετο καιρο Head & Shoulders. Ευχαριστώ.

Καλησπερα φιλε μου.....
σιγουρα θα απαντησουν και αλλοι που ειναι πολυ πιο εμπειροι απο εμενα....αυτο που ξερω παντος να σου πω με μεγαλη ακριβεια ειναι πως για να κρατησεις τα μαλλια σου σε πρωτη φαση θα χριαστεις κατι παραπανο απο ενα fungoral που χρισημοποιεις....αν μιλας για θεραπεια τοτε να φανταστω πως υπαρχει και τριχωπτωση για να εχεις και αρκετη αραιωση οπως αναφερεις....
Το σιγουρο ειναι πως θα χριαστεις φαρμακα οπως μινοξιδιλη η φιναστεριδη....αυτα τα 2 ειναι απο τα πιο ουσιαστικα και θα σε βοηθησουν πολυ ΑΛΛΑ..........κανενα φαρμακο δεν ειναι χωρις παρενεργιες...ουτε καν η ασπιρινη που την περνουμε για πλακα.....
αν εισαι νεος στον τομεα της τριχωπτωσης διαβασε εδω μεσα στο φορουμ για τα φαρμακα που σου ανεφερα και θα μαθεις πολλα πραγματα που εσυ θα κρινεις τι σου τεριαζει να παρεις....ααααα και κατι ακομα.....το head & shoulders δεν ειναι φυσικο προιον οποτε καλητερα να παρεις ενα φυτικο σαμπουαν απο το φαρμακειο και για να κρατησεις τα μαλλια σου θα πρεπει την θεραπεια που θα διαλεξεις να ακολουθησεις να μην την σταμματησεις ποτε και αυτα τα φαρμακα υπαρχουν σε διαφορες μαρκες και ποιοτητες....

ελπιζω φιλε μου σε μια πρωτη φαση να σε βοηθησα λιγακη.....και θα παρεις κιαλες γνωμες απο αλλα μελη του φορουμ με μεγαλητερη εμπειρια.....(παιδεια αν εψω αναφερει κατι λαθος παρακαλω διορθωστε με) ;)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: *ΒΟΗΘΕΙΑ* θεραπεια για τριχοπτωση

gglol είπε:
Καλησπέρα σε ολους.
Σκεφτομαι να αρχησω καποια θεραπεια με φυσικα προιοντα και χωρις παρενεργειες με σκοπο να κρατησω τα μαλλια που εχω ( αν και εχω αρκετη αραιωση ), και αν βγουν και λιγες τριχες καλοδεχουμενες!
Στο μονο που εχω αποφασισει να παρω ειναι το Fungoral και σκεφτομαι και για το Revivogen. Εχετε να μου προτείνεται κατι εναλλακτικα? καλο θα ηταν να ειναι και λιγο οικονομικα γιατι το Revivogen ειναι λιγο ακριβουτσικο.Οποιαδηποτε αποψη καλοδεχουμενη. Κατι τελευταιο ειναι οτι εχω αρκετα λιπαρα μαλλια με αποτελεσμα να λουζομαι καθε μερα. εχετε να μου προτεινεται καποιο σαμπουαν ωστε να καθαριζει το κεφαλι και να φευγει η λιπαροτητα? χρησιμοποιω αρκετο καιρο Head & Shoulders. Ευχαριστώ.

Αν θες κάτι χωρίς παρενέργειες και οικονομικό χρησιμοποίησε super zix 2 αντί του revivogen. http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,159.0.html
 

gglol

New Member
Απ: *ΒΟΗΘΕΙΑ* θεραπεια για τριχοπτωση

Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια σας. Λεω να ξεκινησω για αρχη με Revivogen και Fungoral. Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι να μου προτεινεται ενα σαμπουαν για λιπαρα μαλλια για καθημερινο λουσιμο. Το Revivogen δινει και ενα σαμπουαν τo Revivogen Bio-CleansingShampoo ειναι καλο αυτο για καθε μερα? Και κατι τελευταιο το Revivogen απο Ελλαδα που μπορω να το προμηθευτω? το ξερω οτι απο εξω μου ερχεται πιο φθηνα αλλα λεω την πρωτη φορα να το παρω απο εδω. Ειμαι απο Αθηνα υπαρχει καπου να παω να το παρω? Σας ευχαριστω και παλι για της απαντησεις και το ενδιαφερον. Για το πως θα τα χρησιμοποιω θα σας ρωτησω αφου τα αγορασω ;D
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: *ΒΟΗΘΕΙΑ* θεραπεια για τριχοπτωση

gglol είπε:
Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφερον και την βοηθεια σας. Λεω να ξεκινησω για αρχη με Revivogen και Fungoral. Κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι να μου προτεινεται ενα σαμπουαν για λιπαρα μαλλια για καθημερινο λουσιμο. Το Revivogen δινει και ενα σαμπουαν τo Revivogen Bio-CleansingShampoo ειναι καλο αυτο για καθε μερα? Και κατι τελευταιο το Revivogen απο Ελλαδα που μπορω να το προμηθευτω? το ξερω οτι απο εξω μου ερχεται πιο φθηνα αλλα λεω την πρωτη φορα να το παρω απο εδω. Ειμαι απο Αθηνα υπαρχει καπου να παω να το παρω? Σας ευχαριστω και παλι για της απαντησεις και το ενδιαφερον. Για το πως θα τα χρησιμοποιω θα σας ρωτησω αφου τα αγορασω ;D

το revivogen shampoo κάνει για καθημερινό λούσιμο, πολύ καλό σαμπουάν. Στην Ελλάδα δεν υπάρχει το revivogen, εκτός απο το ελληνικό site mallia.gr αλλά στο οποίο δεν είναι σίγουρο ότι θα το έχει να στο στείλει (μπορεί να τους έχει τελειώσει πχ αλλά την παραγγελεία να στην πάρει κανονικά) οπότε θα πρέπει να το αγοράσεις απο το επίσημο site του: revivogen.com
 

gglol

New Member
Απ: *ΒΟΗΘΕΙΑ* θεραπεια για τριχοπτωση

Καποιο αλλο σαμπουάν με βότανα που να μπορω να χρησιμοποιω καθημερινα υπαρχει? Μιας και απ οτι διαβασα με το Fungoral καλο ειναι να χρησιμοποιω για καθημερινο λουσιμο καποιο σαμπουαν με βότανα. Συγνωμη αν κουραζω με τις ερωτησεις μου συνεχεια αλλα εχω αρχισει και διαβαζω το σιτε και ψαχνω να βρω προιοντα που να εχουν τις λιγοτερο δυνατες παρενεργειες. Γιατι πανω απ ολα υγεια παιδια.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα