ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Μπορει να της πει να βαζει μια φορα τη μερα, μπορει να της πει να περιμενει ενα μηνα να δει αν θα φυγουν, Μπορει να της πει να ψεκαζει 3 φορες, να μην ειναι λουσμενη, να τις μετρησει πιεση, μπορει να της κανει πολλα αν θελει. Εσυ που μιλας ας πουμε εχεις δει ποση επιφανεια πρεπει να καλυψει στο κεφαλι της? Ξερεις το βαρος της? Αν τις φτανουν 3 ψεκασμοι 5% ενω βαζει 6 χωρις λογο πρεπει να το γυρισει σε 2%?
Ελεος ρε πστ μου αντιλογος για τον αντιλογο με 0 δεδομενα.

Εγω οταν εβαζα αυτη τη βλακεια το ριγκειν, μου εκανε κατι πονοκεφαλους. Παω στο dr (0 $ μου πηρε τη 2η επισκεψη, αφου ηταν συμπληρωματικη) μου λεει μην ανυσηχεις αγορι, ειχα και αλλους, σε κανα μηνα θα φυγουν. ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. Ο γιατρος εχει δει εκατονταδες αν οχι χιλιαδες ατομα και σε πραγματικες συνθηκες, και δεν μπορει να συγκρινεις τη δικη σου "εμπειρια" και το τι διαβαζεις στο ιντερνετ απο καθε πικραμενο(και εγω πικραμενος λογιζομαι), με πραγματικες εμπειριες γιατρων.

Γενικα το να το παιζεις γιατρος επειδη διαβαζεις το ιντερνετ και φορουμς δεν ειναι παντα καλο, οκ οταν παιζεις με καροτα και κρεμμυδια τι να παθεις... Αλλα εδω συζηταμε για φαρμακα. Βλεπε στο θεμα του αλλου παιδιου που εχει σημαδια στο προσωπο και αντι να παει σε ενα γιατρο καθεται και ακουει εσενα και καθε αλλον τι διαβασατε στο ιντερνετ.

Ναι δεν την πολυψαχνουν οι εταιρειες, γιατι οι γυναικες με ΑΑ ειναι ελαχιστες, σε αντιθεση με τους αντρες. Τι με νοιαζει αν ειναι καλο η κακο εμενα, δεν καταλαβα. Ακομα η φινα γυναικα δε με εκανε, αμα με κανει θα σου πω αν με ενοιαξε.

Δεσποινα ο ενδοκρινολογος τι σου ειπε? Πως ειναι οι ορμονες?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

vazw eksi kai eksi opws oloi sas! Vasika kathe mera ths zwhs m liwnw sto agxos isws giauto h katastash m ekselissetai ragdaia. To spastiko einai oloi oi antres sthn oikogeneia mou: eisai sovarh? Stamata na phgaineis se giatrous,autoi mono farmaka tha sou dwsoun,tha sou vgaloun ta farmaka trixes? Afou den exoun provlhma ta mallia sou,mia xara mallia exeis :chinscratch ! Mono h mamaka m me katalavainei pws exw provlhma. H mamaka m parepiptontws parolh thn hlikia ths ta exei krathsei ta mallakia ths xwris na kanei tpt. Exei mono to kenaki sthn xwristra pisw sthn korufh pou klhronomhsa kai egw kai pou vlepw pws diafores kopeles to exoun kai as exoun tonous malliwn! einai agore ta mallakia ths kai einai mia xara koukla! Isws apo genia se genia epideinwnetai to kako!
Paliotera eixa dei ena documanteur sthn iapwnia nomizw?? pou se kapoia kommwthria ksurizoun meros apto kefali h kai olo to kefali kollane ena pragma p oute thumamai kai panw ekei o kathenas vazei oti malli tou katevei kai oso tou katevei! Krataei gia duo vdomades kai meta ksanamana to idio! To xei akousei kaneis sas?Ontws k egw parathrw pws oles oi gunaikes exoun uperoxa mallia. Makari na xa kai egw,h estw na krathsw osa exw. Dn ekana endokrinologikes eksetaseis akoma, ton allo mhna twra! An kai opws diavasa den einai apoluta antiproswpeutikes tou ti sumvainei sto kefali mas. Dn nomizw na xw upshla androgona, den exw tpt pou na androfernei panw mou!
 

ANNA

New Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Δέσποινα είπε:
Ναι όλα γκουντ με το βάρος μου, αλλά είναι πολύ περίεργο που έχω ανδρογενετική αλωπεκία, δεν έχω ούτε καν ξανθό μουστακάκι λολ και γενικά καθόλου τριχοφυία στο σώμα δλδ όλα τα ανδρογόνα δεν είχαν που να πάνε και μαζεύτηκαν στα μαλλιά μου? Να φύγουνε ΤΩΡΑ. Εδώ μέσα είδα πως όλες οι κοπέλες βάζουν τοπικά αντιανδρογόνα, το κάνουν αυθαίρετα δίχως ιατρική συγκατάθεση? Αλήθεια η διατροφή και οι βιταμίνες δεν βοηθούν καθόλου? :down

το οτι δεν έχεις τριχοφυια δεν σημαίνει κάτι. μπορεί απλά να έχεις ευαισθησία στα ανδρογόνα κάτι που δεν φαίνεται σε εξετάσεις. εμένα τουλάχιστον αυτό μου είπε και μάλιστα ο γυναικολόγος μου.
Επίσης, το regain το βάζω με μπατονέτα. Και -χωρίς να θέλω να σε τρομάξω- να προσέξεις με το 5%, μου είχε πει η γιατρός μου οτι μπορει να προκαλέσει τριχοφυια και στο πρόσωπο. εγώ δεν είδα κάτι τέτοιο αλλά καλού κακού πρόσεχε το :-\
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

:grandpa:Μην στενοχωριεστε υπαρχει λυση στο προβλημα σας δειτε αν θελετε τα εννεα youtube και διαβαστε την παρακατω ιστοσελιδα http;//prestigepaphos.com/issuuaug-oct-nov-2009 σελιδα 172.Θα το διαπιστωσετε οτι υπαρχει σιγουρη λυση στο προβλημα αυτο και μαλιστα χωρις να χρειαστει να παρετε φαρμακα.Μαλιστα η ολη θεραπεια πολλες φορες ειναι μονο λιγες ωρες.
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Άννα άμα βγάλω τρίχες στο πρόσωπο θα τις μεταμοσχεύσω στα μαλλιά και έτσι όλα καλά! Αχ μακάρι να μην έχω παρενέργειες. Μέχρι τώρα είχα μόνο πονοκέφαλο,κάποιους πόνους στην καρδιά και αδυναμία. Αλλά δεν έχει ούτε δύο βδομάδες που το βάζω- να ρωτήσω και κάτι άλλο οι ώρες που το βάζω πρέπει να ναι ανά δωδεκάωρο νταν? Γτ εγω μια θα το βάλω 3 το μεσημέρι μια μία το βράδυ, μια 1 το μεσημέρι μια 9 το βράδυ! Άννα με μπατονέττα πως ξέρεις την ακριβή ποσότητα π πρέπει να βάλεις?
 

kakashi

Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

νομιζω οι πονοι στην καρδια ειναι σημαντικη παρενεργεια ισως πρεπει να το κοιταξεις λιγο παραπανω
 

alex42

New Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Δέσποινα είπε:
Άννα άμα βγάλω τρίχες στο πρόσωπο θα τις μεταμοσχεύσω στα μαλλιά και έτσι όλα καλά! Αχ μακάρι να μην έχω παρενέργειες. Μέχρι τώρα είχα μόνο πονοκέφαλο,κάποιους πόνους στην καρδιά και αδυναμία. Αλλά δεν έχει ούτε δύο βδομάδες που το βάζω- να ρωτήσω και κάτι άλλο οι ώρες που το βάζω πρέπει να ναι ανά δωδεκάωρο νταν? Γτ εγω μια θα το βάλω 3 το μεσημέρι μια μία το βράδυ, μια 1 το μεσημέρι μια 9 το βράδυ! Άννα με μπατονέττα πως ξέρεις την ακριβή ποσότητα π πρέπει να βάλεις?

Οι πόνοι στην καρδιά είναι πολύ ανησυχητικό.Και όπως έχω αναφέρει ξανά,σίγουρα όλοι θέλουμε τα μαλλιά μας πίσω αλλά αν είναι να χάσουμε άλλα σημαντικότερα πράγματα ή να μας δημιουργηθούν σημαντικότερα προβλήματα, να μου λείπει το βύσσινο.Μην το αφήσεις σε παρακαλώ..
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα