ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Χαιρετώ τις συμπάσχουσες συναγωνίστριες. Ήρωας όποιος μου απαντήσεις στις δεκάδες ερωτήσεις που ακολουθούν. Εδώ λοιπόν είναι και η δική μου ιστορία.Είμαι 22 χρονών κοπελίτσα, πάντα είχα λίγα μαλλάκια και λεπτή τρίχα και πίσω ένα κενό στην κορυφή αφού θυμάμαι τους συμμαθητές/τριες μου να με κοροϊδεύουν πολλές φορές. Έμαθα όμως μέσα στις εκατό ώρες που μου παίρνει να ετοιμαστώ να καλύπτω το πρόβλημα είτε κρεπάροντας με την χτενίτσα τα μαλλιά είτε γενικά κάνοντας διάφορα χτενίσματα με πολλά τσιμπιδάκια για να καλύψω το πρόβλημα. Τώρα έχω σταματήσει να τα ξαίνω γιατί οι τρίχες όλο και πάνε περίπατο. Η μαμάκα μου έχει πάρα πολύ λίγα μαλλιά και κενάκι πίσω και αυτή αλλά από τότε που την γνώρισα μέχρι σήμερα τα είχε πάντα αγορέ! Αποφάσισα λοιπόν μια ωραία πρωία να πάω σε δερματολόγο πριν κανά 3 χρόνια. Ανδρογενή αλωπεκίαση (ααααααααα).Μου γραψε regaine 5% κατι βιταμίνες με ψευδάργυρο και l-carnitine( βασικά ούτε που θυμάμαι) και ένα αηδιαστικό ποτό αλόης. Μάλιστα μου χε πει πως μπροστά έχω πιο πολύ πρόβλημα από ότι πίσω και σκέφτηκα καλά δεν βλέπει το κενό πίσω;
Είχα διαβάσει όλα αυτά τα ωραία που λέτε για τις παρενέργειες του regaine,για το εφ'ορου ζωής κτλ και έτσι δεν το τόλμησα. Οι βιταμίνες μόνες τι να μου κάνουν. Παλιότερα είχα αναιμία, υπόταση και γενικά όλα χαμηλά.Η υπόταση έμεινε. Μετά επειδή ζαλιζόμουν συνέχεια και δεν είχα καθόλου αντοχή άρχισα να παίρνω βιταμίνες, μέχρι και σίδηρο. Τις οποίες συνεχίζω ως σήμερα, σπιρουλίνα, centrum, vital όλα μεστο μαγαζί. Στα μαλλιά φυσικά δεν βοήθησαν αλλά τουλάχιστον δεν ζαλίζομαι πια τόσο και οι τελευταίες εξετάσεις βγήκαν καλές, αιμοσφαιρίνη 37, σίδηρος κάπου στη μέση, δυστυχώς φεριτίνη δεν έκανα.
Πάω μετά σε άλλο δερματολόγο, μου γράφει διάλυμα 5% hairway budesoderm kai silic acid και σαμπουάν polysorb6080. Ξανά μανά τα αγόρασα και δεν έβαλα κανένα. Πάω τις προάλλες στον και καλά καλύτερο δερματολόγο της Θεσσαλονίκης. Μου πρότεινε Regaine 5%, ήταν τόσο καλός και ενθαρρυντικός, με ξεπέταξε σε πέντε λεπτά, μου είπε πως και βιταμίνες να μου γράψει θα ναι άχρηστες,η διατροφή είναι επίσης άχρηστη και να πάω σε 3 μήνες να με ξαναδεί. Εγώ όμως πήγα διαβασμένη και του είπα πως το regaine πιάνει μετά από 6 μήνες και εγώ φοβάμαι τις παρενέργειες. Και οι 3 γιατροί με διαβεβαίώσαν πως δεν έχει (Ναι καλά). Eπίσης μου πε πως δεν μου γράφει αντιανδρογόνα επειδή δεν γίνεται να τα παίρνω για πάντα.
Ξαναγοράζω regaine, πάω και σε ενδοκρινολόγο, μου γράφει εξετάσεις να κάνω ( τον άλλο μήνα τώρα) και μου λέει πως το regaine δεν μπορώ να το πάρω άμα μείνω έγγυος. Άρα σε δεκαπέντε (λέμε τώρα) χρόνια θα χάσω όσα μαλλιά κράτησα; Επίσης έχω διαβάσει πως κανείς δεν το βάζει πάνω από δύο χρόνια γιατί δεν κάνει, ε τότε το για πάντα που εφαρμόζει; Η ότι μειώνουν την δόση κτλ. Αφού άμα δεν πάρεις 12 ml τη μέρα δουλειά γιοκ!
Να προσθέσω πως από το λύκειο και μετά ταλαιπωρούσα το μαλλί με μασιά για μπούκλες και κρεπάρισμα σχεδόν κάθε μέρα. Έκανα και ανταύγειες, πήγα και στο σπίτι μιας αξιόλογης κομμώτριας που μου κανε 2 ντεκαπάζ στα αδύναμα μαλλάκια μου μέσα σε μία και μου καψε τα σωθικά. Το χειρότερο δεν σας το πα εδώ και δύο χρόνια ο πρώτος δερματολόγος επαληθεύτηκε. Η περιοχή που κανα χωρίστρα από αριστερά προς δεξιά έχει αδειάσει επικίνδυνα,έτσι τώρα κάνω χωρίστρα από δεξιά προς αρίστερα που ναι σε καλύτερη μοίρα.Αν και δεν με βολεύει γτ το κενό που έχω πίσω με δυκολεύει πιο πολυ να το καλύπτω.
Πάω μετά και σε τέταρο δερματολόγο, σόρυ αλλά το iq των προηγουμένων δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα υψηλό Εκεί πλέον τα ήξερα όλα. Μου γραψε regaine 5% τι πρωτότυπο και zinc, niacin, viotin και δεν ξέρω γω τι άλλα χαπάκια. Δλδ όλη μέρα θα χαπακώνομαι. Του λέω το regaine όμως δεν είναι dht blocker, μου λέει πως δεν είναι, είναι. Μπλα μπλα. Μετά του το ξαναλέω: μα αφού διάβασα πως απλά ανοίγει κανάλια καλίου ε ναι λέει αλλά βοηθάει και στην τεστοστερόνη να μην γίνει dht. Επιμένω και του λέω κανένα σαμπουάν dht blocker? Λέει δεν είμαι λάτρης των σαμπουάν πιστεύω δεν κάνουν δουλειά, πάρε όποιο θες. Να πάρω το fungoral? Είναι πολύ καλό αντιπιτυριδικό μου λέει και κάτι για σμηγματόρροια που εγώ δεν έχω. Να πάρω λέω το revivogen? Τι είναι αυτό μου λέει? Με λίγα λόγια δεν μου γραψε ούτε αυτός κάποιο dht blocker. Eπίσης του λέω το σαμπουάν που θα βάζω δεν πρέπει να έχει ψευδάργυρο γτ εξουδετερώνει την μινοξιδίλη; Και είπε όχι βάζε άφοβα. Αλήθεια αυτό είναι αλήθεια ή το πε ένας και μετά διαιωνίστηκε το κακο; Και αν είναι αλήθεια τότε το Revivogen που έχει ψευδάργυρο πως το βάζουμε μαζί με το regaine; Eπειδή είναι τρεις ώρες μετά;
Kαι μακρηγορώ συνεχίζοντας. Σήμερα 9 το πρωί παρακαλώ το τόλμησα και έβαλα regaine. Το μαλλί μέστο λάδι και τα παιξα. Λέω καλά πως θα πηγαίνω σχολή άμα θέλει 3 ώρες να στεγνώσει; Ήταν λες και θα βγαινα έξω με δαφνέλαιο χωρίς να το λούσω! Ευτυχώς μετά από ώρες που τα χτένισα δεν φαινότανε. Αλήθεια πρέπει να το βάζω ακριβώς ανά δωδεκάωρο γιατί με το τρελό πρόγραμμα που έχω είναι αδύνατον. Επίσης γιατί τα μαλλιά κολλάνε λες και έχω βάλει τόνους τζελ; Ποιος είναι ο πιο καλός τρόπος εφαρμογής του; Ο ένας δερματολόγος μου πε το roll on αλλά το φοβάμαι γτ ενώ το γέμισα ως τη μαύρη γραμμή φοβόμουν πως όταν το γυρνούσα ανάποδα θα πεφτε και άλλο και έτσι θα έπαιρνα υπερδοσολογία. Που ίσως και να έγινε γιατί μετά που το βαλα με τον μικρό ψεκαστήρα ήταν πιο λίγο.
Θα ήθελα λοιπόν να πάρω και κάποιο dht blocker, άμα βάζω σαμπουάν με dht blocker όπως κάποιο που θα μου προτείνετε αρκεί ή θέλει και revivogen λοσιόν, κοντίσιονερ και σαμπουάν? Το οποίο παραγγέλνω απτο ίντερνετ μόνο; Και άμα οι γιατροί ξέρουν πως το regaine είναι απλά καμουφλαζ γιατί δεν μου προτείνουν και κάποιο dht blocker? Mήπως κάνουν κακό; Kάποιος έγραψε κάτι μπορεί να βλάψουν τον εγκέφαλο :-[ . Ακόμα άμα πάρω revivogen πότε ακριβώς θα το βάζω; Δουλεύω και βράδυ κάποιες μέρες και δεν ξέρω πότε θα προλαβαίνω. Πρέπει να λούζομαι κάθε μέρα; Γιατί γενικά τα τελευταία 2 χρόνια λούζομαι 2 φορές τη βδομάδα γιατί το μαλλι μου δεν λαδώνει εύκολα,παλιότερα μέρα παρά μέρα γιατί ήταν λιπαρό! Αλήθεια άμα βάζω regaine και κοιμάμαι αμέσως δεν κάνει; Γιατί το 9 το πρωί είναι λίγο βάναυσο! Αυτό το polysorb6080 ας πούμε άμα λούζομαι μαυτό 3 φορές τη βδομάδα θα μου διώξει την dht ; Πωπω σας ζάλισα αλλά τι να κάνω, είμαι 22 δηλαδή στα 32 πως θα μαι; Δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα για μια γυναίκα από το να έχει αραίωση και δεν έχω μοιραστεί με καμία φίλη μου αυτό που παιρνώ. Δεν μου δίνουν και αυτές λίγες από τις μαλλούρες τους!! Άντε και ο θεός βοηθός! :angel:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

καλως ηρθες Δεσποινα.
μεχρι να ρθουν τα κοριτσια του forum για αρχη αντικατεστησε το regaine με axelan 2 φορες την μερα στα σημεια που εχεις αραιωση.
το axelan λογο το οτι εχει πολυ οινοπνευμα και λιγο προπυλαινογλυκολη ειναι εντελως ουδετερο στο δερμα,δεν λαδωνει καθολου
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Α δύο θαρραλέοι που μου απάντησαν!Ευχαριστώ πολύ καταρχήν που μπήκατε στον κόπο να το διαβάσετε και να απαντήσετε! Θα περιορίσω τις ερωτήσεις μου αυτή την φορά. Είπατε πιο κάτω πως σε γυναίκες δεν δίνουν dht blockers οι γιατροί. Για ποιο λόγο? Δεν κάνει? Αφού άρχισα το regaine να πάρω και ρεβιβοτζέν γιατί όπως διάβασα μόνο του δεν αρκεί σωστά? Αλλά το ρεβιβοτζέν δεν εξουδετερώνει τη μινοξιδίλη αφού έχει ψευδάργυρο? Τέλος κάποιες ερωτήσεις για την χρήση του ρεγκέιν. Επδ λέει πως δεν κάνει να το εισπνέουμε προτιμώ την επάλειψη με το ντρόπερ αλλά έχω μπερδευτεί, λέει να το βάζουμε ως τη μαύρη γραμμή. Αλλά βάζω βάζω και δεν τελειώνει. Παίζει να τρέχει παραπάνω όταν το γυρνώ ανάποδα για να το βάλω όπως λένε οι οδηγίες? Και όταν λέει 6 ml είναι σαν να λέμε έξι σταγόνες η καμία σχέση? Τέλος πόση ώρα αφού το βάλω μπορώ να χτενίζω και να φτιάχνω τα μαλλιά μου? Ρωτάω γιατί όταν το βάζω είναι τέρμα λιπαρά λες και έχω βάλει τόνους λακ και όταν τα χτενίζω με προβληματίζει αυτό. Μήπως κάνω κάτι λάθος και πάει πολύ στα μαλλιά τα οποία γίνονται σκληρά σαν να χουν πολύ ζελέ η σε όλους έτσι πάει και όταν τα χτενίζετε επανέρχονται? Σίγουρα άμα τα χτενίζουμε κανά μισάωρο μετά δεν φεύγει το φάρμακο? Ευχαριστώ και πάλι! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας
 

lab_rat

Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Το ποτε φευγει η λαδιλα απο το regain απο το μαλλι σου εσυ το ξερεις καλυτερα! Αντικατεστησε το με καποιο απο αυτα που σου ειπαν τα παιδια. Πιστευω οτι το regaine σε αφρο θα σε βολεψει πολυ (αγορασε απο internet).

skeptikistis είπε:
Δε σου γραφουν DHT blocker γιατι δεν γραφουν σχεδον ποτε σε γυναικες, και λιγοι γενικα συνταγογραφουν φαρμακα off label. Aυτα με τους εγκεφαλους ειναι εικασιες. Εκτος και αν οι γιατροι θελουν να βλαψουν μονο τους εγκεφαλους των ανδρων ;D

Οι γυναικες δεν ειναι πιο ευκολο να μπλοκαρουν την DHT? Χρησιμοποιουν νομιζω και οιστρογονα σε καποιες περιπτωσεις...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Δέσποινα είπε:
Α δύο θαρραλέοι που μου απάντησαν!Ευχαριστώ πολύ καταρχήν που μπήκατε στον κόπο να το διαβάσετε και να απαντήσετε! Θα περιορίσω τις ερωτήσεις μου αυτή την φορά. Είπατε πιο κάτω πως σε γυναίκες δεν δίνουν dht blockers οι γιατροί. Για ποιο λόγο? Δεν κάνει? Αφού άρχισα το regaine να πάρω και ρεβιβοτζέν γιατί όπως διάβασα μόνο του δεν αρκεί σωστά? Αλλά το ρεβιβοτζέν δεν εξουδετερώνει τη μινοξιδίλη αφού έχει ψευδάργυρο? Τέλος κάποιες ερωτήσεις για την χρήση του ρεγκέιν. Επδ λέει πως δεν κάνει να το εισπνέουμε προτιμώ την επάλειψη με το ντρόπερ αλλά έχω μπερδευτεί, λέει να το βάζουμε ως τη μαύρη γραμμή. Αλλά βάζω βάζω και δεν τελειώνει. Παίζει να τρέχει παραπάνω όταν το γυρνώ ανάποδα για να το βάλω όπως λένε οι οδηγίες? Και όταν λέει 6 ml είναι σαν να λέμε έξι σταγόνες η καμία σχέση? Τέλος πόση ώρα αφού το βάλω μπορώ να χτενίζω και να φτιάχνω τα μαλλιά μου? Ρωτάω γιατί όταν το βάζω είναι τέρμα λιπαρά λες και έχω βάλει τόνους λακ και όταν τα χτενίζω με προβληματίζει αυτό. Μήπως κάνω κάτι λάθος και πάει πολύ στα μαλλιά τα οποία γίνονται σκληρά σαν να χουν πολύ ζελέ η σε όλους έτσι πάει και όταν τα χτενίζετε επανέρχονται? Σίγουρα άμα τα χτενίζουμε κανά μισάωρο μετά δεν φεύγει το φάρμακο? Ευχαριστώ και πάλι! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους σας
ειναι επιφυλακτικοι οι γιατροι γενικα,το revivogen ειναι αδυναμο dht blocker και λαδωνει παρα πολυ,αν θες τοπικο εδω http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,417.0.html
η προτινομενη χρηση του ragaine ειναι 2 ml την μερα,εχει ενα ψεκαστιρακι μεσα,6ψεκασμοι ειναι 1ml.
τις θεραπειες πρεπει να τις εφαρμοζεις στο δερμα της κεφαλης,μορεις να χτενιστεις μετα δεν υπαρχει προβλημα.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Οι γυναικες δεν ειναι πιο ευκολο να μπλοκαρουν την DHT? Χρησιμοποιουν νομιζω και οιστρογονα σε καποιες περιπτωσεις...
σπιρονολακτονη η προγεστερονη δια στοματος
 

Maria

New Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Δέσποινα πιστεύω ότι το ρεβιβοτζεν είναι πεταμένα λεφτά. Το δοκίμασα 4 μήνες και δεν είδα καμια διαφορά. Γενικώς δεν πιστεύω πολύ στα τοπικά. Ψάξε λίγο αν έχεις πολυκυστικές ωοθήκες ή θυρεοειδή. Εμένα με βοήθησαν τα αντισυλληπτικά πάντως... Το μαλλί μου ήταν πάντα λίγο όπως το δικό σου :(
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Παιδιά μόλις ξύπνησα τρίτη μέρα με ριγκέιν 5% και εχω δύο μελανιές πάνω στο βλέφαρο. Δεν μου έχει ξανασυμβεί λέτε να ναι απτο ριγκέιν? Δεν ήξερα ότι στις παρενέργειες ήταν να φαίνεσαι ξυλοκοπημένη! Και χτες είχα ταχυκαρδία και λίγο πόνο στην καρδιά! ???είναι δυνατόν τόσο γρήγορα να έχω παρενέργειες? Δλδ όχι ρεβιβοτζέν? Μαυτό το σούπερ ζιξ τι παίζει? Αφού είναι φυτικά τι φόβος υπάρχει? Αυτή η τοπική σπιρο τι παρενέργειες έχει? Δεν έχω θυροειδή αν και έχει η μαμα μου,ούτε πολυκυστικές. Δεν θέλω να πάρω ορμόνες έχουν πολλές παρενέργειες και δεν γίνεται να τα παίρνεις και για πάντα, τοπικά τι ασφαλές και αποτελεσματικό προτείνετε? θενκς και πάλι
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

ταχυκαρδιες ναι γινεται να εχεις απο αυτο. Για τις μελανιες δεν ξερω. Γενικα προσπαθησε πρωτιστος να μη φρικαρεις, και μετα ολα τα αλλα :p
 

xDante

Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Στις γυναίκες δίνεται μινοξιδίλη (regain) 2% και όχι 5% πες του γιατρούς σου οτι είναι :guitarist και οτι του το είπε ο xDante απο το Hairlossgr.com furious3
οι ταχυκαρδίες είναι παρενέργεια της μινοξιδίλης γ αυτό πάρε 2% και όχι 5%
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Αυτο που λες αν και σωστο by the booκ στην πραξη δεν ισχυει. Πολλοι γραφουν την 5% και σε γυναικες, αναλογα το προβλημα και το βαρος. Αν δει προβλημα θα τη ριξει στη 2%. Δεν ειναι μπουζουκια οι γιατροι επειδη γραφουν ενα σωστο φαρμακο off label. Ειναι σαν να πας σε δερματολογο εσυ να σου πει αν θες να σου γραψει dutasteride και να λεμε μετα μπουζουκι ο γιατρος, δεν γραφει στο βιβλιαρακι οτι ειναι για φαλακρα η dutasteride.

Δεσποινα σταματα να φρικαρεις απο τις πρωτες μερες, και μιλα με το γιατρο σου αντι να διαβαζεις εδω περα την καθε απιθανη παρενεργεια που μπορει να εβγαλε η να νομιζει οτι εβγαλε καποιος. Πες του για τις ταχυκαρδιες και οτι αλλο σε απασχολει!
 

xDante

Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

οκ Δέσποινα πάνε πλήρωσε και άλλη μία επίσκεψη στον Doctor :guitarist (δεν είναι μπουζούκι σεπτικιστή μπέρδεψες τα όργανα ) να σου μειώσει την μινοξ απο 5 σε 2 % για να ευχαριστηθεί και ο σκεπτικιστής και πές του για τις ταχυκαρδίες στην πρώτη μέρα χρήσης του 5 % να στην μειώσει και να πάμε by the book and the freakin doctor να είμαστε κομπλέ....

ώπα έκανα λάθος 3η μέρα χρήσης και όχι πρώτη μέρα.,,,
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Οχι καλυτερα να τριβει λιγο κρεμμιδακι, λιγο καροτακι και να βαζει και λιγο μαγειρικη σοδα για το φουσκωμα στο κεφαλι και μετα ενα ξεπλυμα με οξυζενε και μετα μη ξεχασει να παει στις χαρτοριχτρες και γονατιστη στην Τηνο μπας και βγαλει καμμια τριχα. Α αυτα αφου θα εχει γινει τελειως καραφλη, αφου ειναι "παροδικο", φταιει το κρανος, το σεξ, κτλ...

Στα σοβαρα τωρα, οποιος γιατρος ΞΑΝΑπαρει λεφτα απο πελατη επειδη θα τον παρει τηλεφωνο η Δεσποινα να τον ρωτησει η θα περασει απο το γιατριο του για να τον ρωτησει τι να πω... Καλα τους εχετε μαθει εκει κατω :D Παμε γερα και σε λιγο ο Xdante θα ανοιξει ενα μπλογκ πως να ξεγεννατε σπιτι για να μη δωσετε φραγκο στα ρεμαλια τους γιατρους. Στο κατω κατω τι να τον κανεις το γατρο αμα υπαρχει το ιντερνετι. (copyright House MD)

Τις εχουν γραψει διαφορετικοι (αποτι καταλαβα) δερματολογοι 5%, αυτο σημαινει οτι εχει μεγαλο προβλημαη οτι η 5% ειναι για το βαρος της. Αλλα μην ακουτε τους γιατρους, ακουτε καλυτερα συμβουλες απο φορουμ απο ατομα που βαζουν σοδα και νερο απο το ενυδρειο με το χρυσοψαρο στο κεφαλι.
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Πλάκα έχετε! Αλλά μην μαλώνετε για μία άτιμη μινοξιδίλη! Το 5% μου το γραψαν 4 γιατροί όχι ένας αν και ο τελευταίος με ρώτησε 2% σου γραψαν? Και είπα όχι πέντε και τελικά μ γραψε κ αυτος πέντε αστέρων! Απλά σκέφτομαι γτ κανείς απτους 4 δν μου γραψε κάποιο dht blocker, μήπως είναι απαραίτητες κ οι ενδοκρινολογικές? Αλλά απτν άλλη αφού έχω ανδρογενετική λογικό δν είναι να χω ανδρογόνα? Είναι λες και κάνω μισή δουλειά χωρίς κάποιο μπλόκερ? Και τλκ ποιο είναι το πιο άκακο τοπικό? Α και κτ άλλο πόση ώρα μετά το ριγκέιν κάνει να ξαπλώνω? Δεν πάει στο μαξιλάρι λογικά?
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

επειδη διαβαζω χρονια ξενα φορουμς, αν ξερεις καλα αγγλικα ριξτους μια ματια, υπαρχουν πολλες γυναικες. Θυμαμαι μια κοπελια που ελεγε οτι επαιρνε Blocker στο HLH και ειχε καλα αποτελεσματα, αλλα νομιζω γκρινιαζε για παρενεργειες (μη με ρωτησεις τι) και φυσικα παιζει να ειναι πολυ κακο επειδη εισαι μικρη και θες να κανεις παιδια μετα. Γενικα δεν ξερω τι να σου πω για αυτα. Οι γιατροι μονο, και αν. Γιατι δεν την πολυψαχνουν οι εταιρειες ειναι η αληθεια για το τι κανουν αυτα τα χαπια σε γυναικες αποτι ξερω.

Βαλε καμμια φωτο να δουμε για τι μιλαμε. Επισης απο βαρος εισαι οκ?
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Αλήθεια το γεγονός ότι είναι κληρονομική από την μαμά η ανδρογενετική μου μήπως θα πει πως ότι και να κάνω δεν τα σώζω? Αυτό ποιος το λέει? Αν ήταν έτσι δεν θα μου έγραφε κανένας γιατρός τίποτα αφού ξέρουν οτι έχει κ η μαμά μ :chinscratch
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Ναι όλα γκουντ με το βάρος μου, αλλά είναι πολύ περίεργο που έχω ανδρογενετική αλωπεκία, δεν έχω ούτε καν ξανθό μουστακάκι λολ και γενικά καθόλου τριχοφυία στο σώμα δλδ όλα τα ανδρογόνα δεν είχαν που να πάνε και μαζεύτηκαν στα μαλλιά μου? Να φύγουνε ΤΩΡΑ. Εδώ μέσα είδα πως όλες οι κοπέλες βάζουν τοπικά αντιανδρογόνα, το κάνουν αυθαίρετα δίχως ιατρική συγκατάθεση? Αλήθεια η διατροφή και οι βιταμίνες δεν βοηθούν καθόλου? :down
 

xDante

Member
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

αν της κάνει το 5% ταχυκαρδίες δεν θα της γράψουνε μικρότερης περιεκτικότητας μινοξ ? η πρέπει να πάει και σε καρδιολόγο να δεί γιατί έχει ταχυκαρδίες ? υπάρχει πιθανότητα να της πεί κάτι διαφορετικό ? για να ξέρουμε δηλαδή ....

τέλος πάντων δεν φταίει το νήμα της Δέσποινας να το κάνουμε λαμπόγιαλο (και αυτό)


[sup] το κάνουν αυθαίρετα δίχως ιατρική συγκατάθεση[/sup]
ναι

[sup] Γενικα δεν ξερω τι να σου πω για αυτα. Οι γιατροι μονο, και αν. Γιατι δεν την πολυψαχνου[/sup]
το οτι οι γιατροί δεν την πολυψάχνουν όπως λες το θεωρείς ατού ? για να καταλάβω

η για το ένα να συμβουλευόμαστε τους γιατρούς και για τα του κεφαλιού μας όχι ?
δικοπο μαχαίρι.....
 
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΝΤΑΙ( ΤΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ Μ

Αν τους θεωρούσα αμελητέα ποσότητα δεν θα πήγαινα σε 4! Και σήμερα που ξαναπήρα τον τελευταίο και του πα για αντιανδρογόνα μου είπε πως θα δούμε μετά από έναν μήνα άρα λέω να αρκεστώ στο ριγκέιν 5%. Και φυσικά θεωρώ την αραίωση των μαλλιών σε μια γυναίκα τρομερή αναπηρία. Όσο όμορφη και να είναι αν έχει φαλάκρα δύσκολα δεν θα στιγματιστεί ή δεν θα γίνει περίγελος γιατί οι άνθρωποι δυστυχώς είναι πολύ σκληροί. Καλά με παρακολουθείς Dante? Αύριο θα πάω όντως σε καρδιολόγο! Χαχα! Τι να πω πιστεύω είναι τουλάχιστον τραγικό το ότι έχουμε κάνει το γη σελήνη καλαμαριά κέντρο, έχουν βρεθεί θεραπείες για τα πάντα εκτός του ρημαδιασμένου καρκίνου και της φαλάκρας
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα