Α.Α Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

karol

Member
Καλησπερα, εχω πολλα χρονια επιθετικη τριχοπτωση η οποια κραταει περιπου 5 με 6 μηνες το χρονο ασταματητα .
Καποια στιγμη σταματαει τελειως και ειδικα τελος αυγουστου ξεκιναει . Βεβαια πλεον εχω μεινει με λιγοτερο απο το μισο μαλλι.
Μεχρι τα 20 ειχα υπεροβλικα πολυ και βαρυ μαλλι σε σημειο που και στο κομωτηριο μου λεγανε ποσο πολυ και ωραιο μαλλι εχω ( το ματιασανε :p).
Εχω διαγνωστει με Α.Α αλλα το θεμα ειναι οτι ρε παιδια δε χανω τριχες μονο απο μπροστα , χανω και απο το πλαι και ειδικα πισω προς το λαιμο κατω εχω χασει ολα μου τα μαλλια. Μεσα σε ενα 5 μηνο επιθετικης τριχοπτωσης πριν 2 χρονια ενω εβαζα και μινοξιδιλη (γενικα σπανια τη σταματαω βαζω εδω και 8 χρονια συνεχομενα) πεσανε ολα τα πισω ολα..και δε ξανα βγηκαν!!Ενω πανω μπροστα με θεραπειες κτλπ καπως γεμιζω πισω δεν ξανα βγηκαν ποτε.
Δεν υποτιθεται οτι με την ΑΑ χανεις τα μπροστινα και τα πισω ειναι πιο γερα?
Οσοι γιατροι εχω παει μου ειπαν Διαχυτη ΑΑ , αν ειναι αυτο νομιζω οτι ακομη και να ανοιξω μπροστα δε θα μπορεσω να κανω ποτε ΜΜ διοτι τα πισω δεν ειναι γερα ..μια σκετη απογοητευση. Και πραγματικα σκεφτομουν σε 5 χρονια απο τωρα στα 35 να εκανα !
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα