Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

sovagg

New Member
Ειμαι πλεον νοργουντ 6 με την κλασικη φαλακρα-πεταλο στα 24 μου χρονια..Απο θεραπειες τα εχω σταματησει ολα εδω κ μια βδομαδα(δεν υπαρχει νοημα πλεον)..Εχω αποδεχτει την κατασταση μου αλλα ειναι αντιαισθητικη η εικονα ενος σχεδον καραφλου κρανιου με καμια 10αρια μεταμοσχευμενες τριχες στον αριστερο κροταφο(ειχα κανει στριπ στην Ελλαδα το 2008) τις οποιες θελω κ να αφαιρεσω αν γινεται με καποιον τροπο..Το κακο ειναι οτι δεν μπορω να ξυρισω το κεφαλι μου λογω της ουλης στο πισω μερος του κεφαλιου...Οποτε η αφαιρεση των μεταμοσχευμενων τριχων ειναι επιτακτικη,ωστε να πεσουν κ οι ελαχιστες τριχες που μ εχουν απομεινει κ να εχω τουλαχιστον μια νορμαλ εικονα φαλακρου με μαλλια γυρω γυρω..Εχω σκεφτει να τις αφαιρεσω με φωτολυση αλλα δεν ξερω αν αυτη η μεθοδος ενδικνειται για τριχες του κεφαλιου...Υπαρχει λοιπον καποιος τροπος να αφαιρεθουν οι μεταμοσχευμενες τριχες??
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Μπορείς να τις αφαιρέσεις σε δερματολόγο με laser το οποίο κάνει για κεφάλι και δεν θα σου μείνουν σημάδια ή με την μέθοδο fue
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Ευχαριστω για την απαντηση Κωνσταντινε..Θα ρωτησω σε δερματολογο για την αφαιρεση με λειζερ αλλα με την fue πως ακριβως αφαιρουντε???
 

ΚΩΝ/ΝΟΣ

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

όπωσ ακριβώσ τα αφαιρουν και από τη δότρια στη μεταμοσχευση.
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Α μαλιστα αρα με τη μεθοδο fue πρεπει να αφηνει σημαδια..Οποτε καλυτερα με λειζερ..Ελπιζω η τιμη να ειναι σε λογικα πλαισια..
 
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

φιλε sovag ειμαι ιδια περιπτωση με σενα.Αν βρεις εναν καλό γιατρο στην fue (χρησιμοποιούν μικρότερα punches από τους γιατρούς με την strip) θα στα αφαιρέσει και δεν θα έχεις πρόβλημα.Επίσης θα ήταν καλή περίπτωση να βάλεις λίγα γέννια στην ουλή σου για να φαίνεται καλύτερα.O dr Hasson που τον συνάντησα στην Ρώμη μου πρότεινε τον Jose Lorenzo http://www.injertocapilar.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=96.Μου μίλησε με πολύ καλά λόγια και μου είπε ότι χρησιμοποιεί μικρά εργαλεία και δεν αφήνει σημάδια στο κεφάλι.Για αυτό θα δεις βιντεο όπου 1 χρόνο μετά την μεταμόσχευση ξυρίζει κεφάλια για να δείξει ότι δεν γίνεται σημάδι.
Επίσης στο Βέλγιο πολλές ανάλογες περιπτώσεις με Δρ Bisanga kai Mwamba.Αν θέλεις πάντως δες μερικά repair στο http://www.hairlossexperiences.com/.Μια άλλη επιλογή είναι το λέιζερ φυσικά αν και δεν το έχω ψάξει και θα ήμουν απολύ προσεχτικός.
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Φιλε μαρμαρωμενε δεν εχω σκοπο να παω εξωτερικο για να φτιαξω την ουλη προς το παρον καθως θα αφησω μαλλια γυρω γυρω κ δεν θα φαινεται..Οσο για τα γεννια στην ουλη δεν εχω σκοπο ακομα να κανω κατι τετοιο..Ισως στο μελλον..Τωρα απλα με ενδιαφερει να απομακρυνω κατι μεταμοσχευμενες τριχες στον αριστερο κροταφο γτ ειναι πολυ αντιαισθητικο...Θα αφησω ακομα κανα χρονο να περασει να δω αν η ουλη γινει λιγο καλυτερη γτ ειναι ακομα ροζ κ δεν θελω να ερεθιστει περισσοτερο...Εχεις κανει κ εσυ μεταμοσχευση κ ενδιαφερεσαι για repair??
 
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

ναι εχω κανει,η δοτρια μου εχει αραιωσει και οι τριχες μου εχουν λεπτυνει πολυ και δεν μπορω να καλυψω τα ηδη υπαρχοντα αφυσικα και αδυνατον να χτενιστουν μεταμοσχευμενα μαλλια.
 

mindtrapper

Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Sovagg αφού θα αφήσεις τα μαλλιά για να μην φαίνεται η ουλή δεν μπορείς να ξυρίζεις τις ξέμπαρκες κάθε 2-3 μέρες κόντρα να μην φαίνονται; Αφού δεν είναι πολλές δε θα μαυρίζει το δέρμα εκεί.
 

kk20

Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Φίλε Sovag θα σου πρότεινα να ψάξεις και να μελετήσεις μήπως συμφέρει να κάνεις Ταττουάζ στην ουλή. Έχω δει παλιά φοβερά αποτελέσματα στο νετ, δεν θυμάμαι πού για να σου στείλω link. Περνάνε ένα γκρι χρώμα σε όλη της την επιφάνεια ως background και με μαύρο μελάνι ζωγραφίζουν μικρού μήκου τρίχες, σαν να τα έχεις ξυρισμένα εκεί. Το αποτέλεσμα θα είναι να φαίνεται δραματικά λιγότερο και να έχεις την επιλογή να ξυρίσεις το κεφάλι μου.

Μην σε πάρω όμως στον λαιμό μου. Κάνε μία έρευνα σχετικά με πιθανό fade out του χρώματος στο μέλλον και ίσως και μια ελαφρά αλλαγή στο χρώμα (όχι πολύ πιθανό. Μάλλον όμως και στο χειρότερο αυτό σενάριο δεν θα έχεις πρόβλημα, διότι είτε ξανακάνεις ταττουάζ από πάνω πάλι είτε κάνεις laser αφαίρεσης ταττουάζ αν πια είναι τόσο μα τόσο χάλια.

Αν κάνεις κάτι τέτοιο να πας μιλήσεις με διάφορους καλούς tattoo artists και ΜΟΝΟ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

mindtrapper είπε:
Sovagg αφού θα αφήσεις τα μαλλιά για να μην φαίνεται η ουλή δεν μπορείς να ξυρίζεις τις ξέμπαρκες κάθε 2-3 μέρες κόντρα να μην φαίνονται; Αφού δεν είναι πολλές δε θα μαυρίζει το δέρμα εκεί.

Το εχω σκεφτει αυτο αλλα καλυτερα να απαλλαγω μια κ καλη απο αυτες τις ****τριχες...Ασε που φοβαμαι μην το κανω κ φαινεται τελειως ακυρο κ δεν ξερω τι να κανω μετα..
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

kk20 είπε:
Φίλε Sovag θα σου πρότεινα να ψάξεις και να μελετήσεις μήπως συμφέρει να κάνεις Ταττουάζ στην ουλή. Έχω δει παλιά φοβερά αποτελέσματα στο νετ, δεν θυμάμαι πού για να σου στείλω link. Περνάνε ένα γκρι χρώμα σε όλη της την επιφάνεια ως background και με μαύρο μελάνι ζωγραφίζουν μικρού μήκου τρίχες, σαν να τα έχεις ξυρισμένα εκεί. Το αποτέλεσμα θα είναι να φαίνεται δραματικά λιγότερο και να έχεις την επιλογή να ξυρίσεις το κεφάλι μου.

Μην σε πάρω όμως στον λαιμό μου. Κάνε μία έρευνα σχετικά με πιθανό fade out του χρώματος στο μέλλον και ίσως και μια ελαφρά αλλαγή στο χρώμα (όχι πολύ πιθανό. Μάλλον όμως και στο χειρότερο αυτό σενάριο δεν θα έχεις πρόβλημα, διότι είτε ξανακάνεις ταττουάζ από πάνω πάλι είτε κάνεις laser αφαίρεσης ταττουάζ αν πια είναι τόσο μα τόσο χάλια.

Αν κάνεις κάτι τέτοιο να πας μιλήσεις με διάφορους καλούς tattoo artists και ΜΟΝΟ.

Να σαι καλα φιλε για την απαντηση..Δεν σκεφτομαι να κανω τατου στην ουλη ακομα..Ισως στο μελλον αν αραιωσει κ αλλο η δοτρια να το σκεφτω..Ευχαριστω για τις πληροφοριες παντως..
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

xDante είπε:
:-[ :-[ :-[ :-[
sovagg μην τα παρατάς ρε !!

Δεν εχει πια νοημα να παλευω ...Δεν εχω αλλη δυναμη φιλε xDante...Ειμαι κουρασμενος κ απογοητευμενος...
 

bz

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

sovagg το τατουάζ που λεέι ο κκ20 λέγεται micropigmentation .¨Ενας από τους καλούς γιατρούς που το εφαρμόζει είναι στο Λός Αντζελες .Αν θες να το ψάξεις περισσότερο στείλε πμ
 

badday

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

Ισως ακουστει ακυρο ..αλλα γιατι δεν δοκιμαζεις να τις βγαλεις με ταινια ..αυτες που χρησιμοποιουν οι γυναικες στα ποδια. Παντως εχεις επιλογες μην αγχωνεσε ..και νομιζω πως με βαθυ ξυρισμα ανα δυο μερες δεν θα εχεις προβλημα και αργοτερα κανεις και μια φωτολυση εκει.

Μην σε ριχνει παντως η καραφλα γυμνασου αφησε λιγο γενακι δωσε και βαση στο στυλ και θα εισαι οκ. Με το καιρο που θα συνηθησεις την εικονα σου θα εισαι πολυ καλυτερα απο τωρα ..ασε που θελω να πιστευω πως θα ερθουν εξελιξεις γυρω απο θεραπειες.
 

crossfire

Well-Known Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

sovagg είπε:
[quote author=xDante link=topic=2921.msg52410#msg52410 date=1304530314]
:-[ :-[ :-[ :-[
sovagg μην τα παρατάς ρε !!

Δεν εχει πια νοημα να παλευω ...Δεν εχω αλλη δυναμη φιλε xDante...Ειμαι κουρασμενος κ απογοητευμενος...
[/quote]

Φιλε sovagg κατι ασχετο με το θεμα που ανοιξες.....ολο τον καιρο που επαιρνες φινα εχασες εδαφος?Ησουν norwood 4 και πηγες 5?Εμεινες σταθερος και απλα απογοητευτικες επειδη δεν ειχες καμμια επανεκφυση?
 

saras

Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

sovagg είπε:
Α μαλιστα αρα με τη μεθοδο fue πρεπει να αφηνει σημαδια..Οποτε καλυτερα με λειζερ..Ελπιζω η τιμη να ειναι σε λογικα πλαισια..

έχω αφαιρέσει εγώ με φυε και δεν αφήνει καθόλου σημάδι άμα ο γιατρός ξέρει τι κάνει.

η σωστή μέθοδος είναι με φυε και όσες ξαναβγούν με λέιζερ
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

badday είπε:
Ισως ακουστει ακυρο ..αλλα γιατι δεν δοκιμαζεις να τις βγαλεις με ταινια ..αυτες που χρησιμοποιουν οι γυναικες στα ποδια. Παντως εχεις επιλογες μην αγχωνεσε ..και νομιζω πως με βαθυ ξυρισμα ανα δυο μερες δεν θα εχεις προβλημα και αργοτερα κανεις και μια φωτολυση εκει.

Μην σε ριχνει παντως η καραφλα γυμνασου αφησε λιγο γενακι δωσε και βαση στο στυλ και θα εισαι οκ. Με το καιρο που θα συνηθησεις την εικονα σου θα εισαι πολυ καλυτερα απο τωρα ..ασε που θελω να πιστευω πως θα ερθουν εξελιξεις γυρω απο θεραπειες.


Αυτο που λες με την ταινια δεν το εχω σκεφτει..Αν ηταν κανονικες τριχες κ οχι μεταμοσχευμενες πιστευω δν θα υπηρχε προβλημα..Αλλα αφου ειναι μεταμοσχευμενες δν θελω να κανω πειραματα..Σ ευχαριστω παντως για την προταση κ για το κουραγιο..
 

sovagg

New Member
Απ: Αφαιρεση μετομοσχευμενων τριχων

crossfire99 είπε:
[quote author=sovagg link=topic=2921.msg52512#msg52512 date=1304626728]
[quote author=xDante link=topic=2921.msg52410#msg52410 date=1304530314]
:-[ :-[ :-[ :-[
sovagg μην τα παρατάς ρε !!

Δεν εχει πια νοημα να παλευω ...Δεν εχω αλλη δυναμη φιλε xDante...Ειμαι κουρασμενος κ απογοητευμενος...
[/quote]

Φιλε sovagg κατι ασχετο με το θεμα που ανοιξες.....ολο τον καιρο που επαιρνες φινα εχασες εδαφος?Ησουν norwood 4 και πηγες 5?Εμεινες σταθερος και απλα απογοητευτικες επειδη δεν ειχες καμμια επανεκφυση?
[/quote]


Φιλε μου οσο επαιρνα φινα εμεινα σταθερος μπορω να πω,επανεκφυση παντως δεν ειχα..Τη φινα τη σταματησα λογω παρενεργειων(χαμηλη λιμπιντο κ νερωμενο σπερμα)..Νοργουντ 4 ημουν πριν 2 χρονια περιπου..Τωρα ειμαι 6αρι με καραφλα-πεταλο...Σαν τον φιλο τοπικκιστη περιπου..Η απογοητευση μου προερχεται απο το οτι εκανα τη μεγαλυτερη μ@λ@κι@ της ζωης μου οταν εκανα τη μεταμοσχευση κ αφενος ειμαι καραφλος κ σαν να μην εφτανε αυτο εχω ξεμπαρκες μεταμοσχευμενες τριχες στον ενα κροταφο κ επιπλεον μια τεραστια τομη-χαμογελο πισω στο κεφαλι..Κ ολα αυτα στα 24 μου(τωρα)..Ποιος δεν θα ηταν απογοητευμενος στη θεση μου???
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα