Αρχαριος ζητα βοηθεια...

dmpatanis

New Member
Βρηκα αυτο το φορουμ και ειπα να γραψω μιας και ενδιαφερομαι να βαλω μαλλια στην περιοχη τις κεφαλης μου τα οποια εχω χαση.
Ειμαι 33χρονων και η τριχοπτωση αρχισε απο τα 22 περιπου.
Δεν εχω παρει τιποτα μεχρι στιγμης.
Ειμαι απο Βολο και θα ηθελα να μου προτεινεται επιλογες στο τι μπορω να κανω με την περιπτωση μου(κοστος-αν αξιζει-που μπορω να απευθηνθω,απο που να αρχισω κτλ).
Ευχαριστω.


 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GeoGrek

New Member
Καλώς ήρθες! Από τις φωτογραφίες φαίνεται ότι έχεις αρκετά καλή δότρια περιοχή (το πίσω μέρος του κεφαλιού) που σημαίνει ότι θα μπορούσες άνετα να κάνεις μεταμόσχευση. Θα σκεφτόσουν ωστόσο να ακολουθήσεις κάποια φαρμακευτική αγωγή προκειμένου να διατηρήσεις τα μαλλιά που έχεις καταρχήν?
 

dmpatanis

New Member
Σαφως θα με ενδιαφερει να κρατησω αυτα που εχω.Που θα πρεπει να απευθυνθω???
Για μεταμοσχευση Ελλαδα ποια κλινικη ή γιατρο προτεινεται???
Περιπου ποσο θα μου στοιχισει η επεμβαση μιας και οι μερες ειναι δυσκολες???
Το αποτελεσμα πως θα ειναι???
Ευχαριστω πολυ.
 

n094

Active Member
Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις να διαβάζεις τα θέματα του φόρουμ και σιγά, σιγά θα λάβεις τις περισσότερες απαντήσεις στα ερωτήματα που θέτεις. Μετά από αρκετό διάβασμα (που πρέπει οπωσδήποτε να κάνεις) μπορείς να επανέλθεις με ερωτήσεις. Στο λέω αυτό για 2 λόγους: ο 1ος αφορά τις θεραπείες στις οποίες πρέπει να διαβάσεις οπωσδήποτε αρκετά για να καταλάβεις τι παίζεται και ο 2ος γιατί σχετικά με τις μεταμοσχεύσεις δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του φόρουμ να προτείνονται γιατροί κλινικές κλπ. Ωστόσο μπορείς να δεις αρκετά αποτελέσματα (και από Ελλάδα και από εξωτερικό) τόσο εδώ, όσο και σε ξένα φόρουμ και να βγάλεις κάποια πρώτα συμπεράσματα.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
οντως φιλε εχεις καλη δοτρια.Η αληθεια ειναι οτι εισαι ομως σε προχωρημενο σταδιο και οπωσδηποτε θελεις μια μεταμοσχευση και μετα ξεκινα θεραπειες.Διαβασε καλα το φορουμ και θα μαθεις πολλα πραγματα.Κανε μια ερευνα σε αρκετες κλινικες και παρε τιμες και ζητζ να δεις ζωντανα αποτελεσματα και μετα να αποφασισεις.Καλη συνεχεια.
 

xk

Active Member
γενικα φιλε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα,κυριως γιατι στη περιοχη που εχεις προβλημα ειναι κρανιου τοπος που σημαινει οτι οχι μονο δε θα καλυψεις τιποτα αλλα θα κανει μπαμ οτι εχεις κανεις μεταμοσχευση....τα λεφτα ειναι πολλα και η αραιωση σου μεγαλη,τζαμπα θα παιδευτεις και θα ξοδευτεις.

κανε μια προσπαθεια με θεραπειες μινοξ κτλ...
 

n094

Active Member
xk είπε:
γενικα φιλε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα,κυριως γιατι στη περιοχη που εχεις προβλημα ειναι κρανιου τοπος που σημαινει οτι οχι μονο δε θα καλυψεις τιποτα αλλα θα κανει μπαμ οτι εχεις κανεις μεταμοσχευση....τα λεφτα ειναι πολλα και η αραιωση σου μεγαλη,τζαμπα θα παιδευτεις και θα ξοδευτεις.

κανε μια προσπαθεια με θεραπειες μινοξ κτλ...

xk διαφωνώ ο άνθρωπος έχει πολύ καλές προοπτικές για ένα καλό αποτέλεσμα μμ (πολύ καλύτερες από εμένα για παράδειγμα) και εξηγώ το γιατί:
1 ψηλά τις πλαινές πτέρυγες
2. χωρίς χαμηλό πίσω ροξάκι
3. μπροστινή τούφα για να υποστηρίξει μια συντηρητική hairline
4. καλή δότρια
Πιστεύω ότι με μια σωστή μμ και πιθανά άλλη μία για πύκνωση, θα έχει πολύ καλό αποτέλεσμα (+ θεραπεία για να κρατήσει τα υπάρχοντα).
 

horhitto4

Member
xk είπε:
γενικα φιλε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα,κυριως γιατι στη περιοχη που εχεις προβλημα ειναι κρανιου τοπος που σημαινει οτι οχι μονο δε θα καλυψεις τιποτα αλλα θα κανει μπαμ οτι εχεις κανεις μεταμοσχευση....τα λεφτα ειναι πολλα και η αραιωση σου μεγαλη,τζαμπα θα παιδευτεις και θα ξοδευτεις.

κανε μια προσπαθεια με θεραπειες μινοξ κτλ...

καλο θα ηταν να προσεχεις λιγο πριν μιλησεις και σχολιασεις ενα τετοιο θεμα εχω δει ατομα σε πολυ χειροτερη κατασταση να πετυχενουν αρκετα καλο αποτελεσμα το μονο που καταφερνεις ετσι ειναι να τον αποκαρδιωσεις και να του κανεις τη ψυχολογια χαλια.......μαθε τροπους
 

alekontas

Member
horhitto4 είπε:
xk είπε:
γενικα φιλε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα,κυριως γιατι στη περιοχη που εχεις προβλημα ειναι κρανιου τοπος που σημαινει οτι οχι μονο δε θα καλυψεις τιποτα αλλα θα κανει μπαμ οτι εχεις κανεις μεταμοσχευση....τα λεφτα ειναι πολλα και η αραιωση σου μεγαλη,τζαμπα θα παιδευτεις και θα ξοδευτεις.

κανε μια προσπαθεια με θεραπειες μινοξ κτλ...

καλο θα ηταν να προσεχεις λιγο πριν μιλησεις και σχολιασεις ενα τετοιο θεμα εχω δει ατομα σε πολυ χειροτερη κατασταση να πετυχενουν αρκετα καλο αποτελεσμα το μονο που καταφερνεις ετσι ειναι να τον αποκαρδιωσεις και να του κανεις τη ψυχολογια χαλια.......μαθε τροπους
Συμφωνώ σε όλα...
απλά απορώ με ορισμένους εδω μέσα και το τρόπο που σκέφτονται...λέω αν..
 

xk

Active Member
τον βλεπω επιφαλυκτικο και οχι σιγουρο ουτε να καιγεται γι αυτο μιλησα στα ισια,τωρα τα αλλα (καλο/κακο αποτελεσμα) μη τα ξαναλεμε ειναι υποκειμενικα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jmirko

New Member
xk είπε:
γενικα φιλε με μεταμοσχευση δε μπορεις να κανεις πολλα,κυριως γιατι στη περιοχη που εχεις προβλημα ειναι κρανιου τοπος που σημαινει οτι οχι μονο δε θα καλυψεις τιποτα αλλα θα κανει μπαμ οτι εχεις κανεις μεταμοσχευση....τα λεφτα ειναι πολλα και η αραιωση σου μεγαλη,τζαμπα θα παιδευτεις και θα ξοδευτεις.

κανε μια προσπαθεια με θεραπειες μινοξ κτλ...

Διαφωνώ κάθετα, μην δίνεις λάθος συμβουλές άμα δεν ξέρεις..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
xk είπε:
τον βλεπω επιφαλυκτικο και οχι σιγουρο ουτε να καιγεται γι αυτο μιλησα στα ισια,τωρα τα αλλα (καλο/κακο αποτελεσμα) μη τα ξαναλεμε ειναι υποκειμενικα.
Και εγω επιφυλακτικος ημουν αλλα εκανα.
5 χρονια στραβωθηκα να ψαχνω που να παω.
Μην Τον κοβεις τα φτερα ετσι τον ανθρωπο,πιστευω οτι μπορει να κανει μια καλη μεταμοσχευση απλα παντα το οικονομικο ειναι το θεμα,οτι δινεις περνεις πιστευω,το λεω αυτο βαση με καποια live πραματα που εχω δει παντα.
Ας ΔΙΑΒΑΣΕΙ Ο ΦΙΛΟς ΜΑς τα παρακατω θεματα να κρινει,και εγω ετσι ξεκινησα.
 
Μπλουζα