Αρχαίο Κινέζικο Γιατρικό Βάζει Τέλος στην Φαλάκρα!!!!!!!!!

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

xk

Active Member
κοίτα ο άλλος έχει φτιάξει ψεύτικα προφίλ και διαλόγους στα σχόλια...γελοίοι
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η παρουσίαση και οι φότο είναι άθλιες και εκεί χάνει ένα τεράστιο μέρος της αξιοπιστίας του.
Παρόλο αυτά είστε σίγουροι ότι το cg 210 είναι καλύτερο?

Η γνώμη μου είναι ότι ίσως αυτό να έχει καλύτερες πιθανότητες να δώσει regrowth, ΑΝ τα συστατικά του είναι σε σωστή επάρκεια.

Ένα βασικό συστατικό από αυτά που αναφέρει το έχω ήδη εδώ και 10 ημέρες σε αιθανόλη για να πάρω αιθέριο έλαιο.

Το He Shou Wu που αναφέρει λέγεται αλλιώς και Fo-Ti ή Polygonum multiflorum και έχει απίστευτες ιδιότητες, από το να μπλοκάρει τη λειτουργία των ανδρ.υποδοχέων σύμφωνα με μελέτες, αλλά και τον υποδοχέα προγεστερόνης σύμφωνα με κάποιες άλλες και μπορεί να αντιστρέψει και το γκριζάρισμα των μαλλιών.
Για oral χρήση του έχω διαβάσει αναφορές για μειωμένη λίμπιντο.
Μεγάλο του ατού είναι η πολύ ισχυρή του αντιοξειδωτική δράση αφού αυξάνει το Superoxide dismutase κάτι που έχει δείξει ότι βοηθάει στα μαλλιά και μάλιστα πολύ.

Το saw palmeto αδιάφορο

Το ginseng αν ήταν το κορεάτικο red ginseng θα ήταν πολύ καλύτερο και ανώτερο.

Μαγνήσιο τοπικά χρησιμοποιώ ήδη. Αυτό που αναφέρει δεν ξέρω σε τι μορφή είναι, αλλά το μαγνήσιο τοπικά έχει μια παρόμοια δράση με τη μινοξιδίλη όσο αφορά την ΑΤΡ. (ασθενέστερη βέβαια)

Το Ginkgo Biloba, αυξάνει πολύ την ροή του αίματος χαλαρώνοντας τα τοιχώματα των αγγείων και έχει πολύ καλή συνεργασία με το gotu kola.

Γενικότερα αν ποτέ μπορέσει να υπάρξει μια λύση στη φαλάκρα, κατά 98% βρίσκεται σε Ασιατικά φυτά και φύκια.

Ταπεινή γνώμη όλα τα παραπάνω και καμία προτροπή για να το δοκιμάσει κάποιος. Παρόλο τα όποια θετικά του fo-ti, δεν ρισκάρω απορρόφησή του στο αίμα, ενώ απ όσα έχω συλλέξει μέχρι στιγμής, δεν φτάνουν μόνο αυτά, τουλάχιστον για το δικό μου πρόβλημα το οποίο έχει ξεπεράσει προ πολλού τα αρχικά στάδια.
 

tropheus

Well-Known Member
GOMI είπε:
Παρόλο αυτά είστε σίγουροι ότι το cg 210 είναι καλύτερο?

Σε λίγο και το CG210 θα μπει στην ατελείωτη λίστα των αποτυχημένων φαρμάκων για την τριχόπτωση ...

GOMI είπε:
Γενικότερα αν ποτέ μπορέσει να υπάρξει μια λύση στη φαλάκρα, κατά 98% βρίσκεται σε Ασιατικά φυτά και φύκια.

Μιας και πιστεύεις σε αυτό δεν ξέρω αν έχεις υπόψιν σου τη Seanol-P. Έχει μερικά πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά + σχετική έρευνα για regrowth.
Αν μπορούσα να τη βρώ σε επαρκή ποσότητα και σε προσιτή τιμή για μακροχρόνια καθημερινή λήψη σίγουρα θα την έπαιρνα και ας μη μου έβγαζε τρίχα ...
 

tropheus

Well-Known Member
GOMI είπε:
tropheus το seanol δεν είναι το ecklonia cava αν δεν κάνω λάθος?

Ναι μπράβο αυτό είναι αλλά στο εμπόριο κυκλοφορεί με τη μορφή seanol-f που είναι ψιλομούφα. Στη μορφή Seanol-P κυκλοφορούν 3 σκευάσματα αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες :(
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είχα βρει αυτή την έρευνα

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3382810/?tool=pubmed

και ήθελα να το δοκιμάσω, γιατί η δράση του στο ένζυμο 5ar είναι διαφορετική από τη φιναστερίδη, αλλά το ίδιο αποτελεσματική, μειώνοντας την οξείδωση σε αυτό και όχι καταστρέφοντάς το - δηλητηριάζοντας το όπως η φιναστερίδη. Αλλά όπως λες και εσύ, ως συμπλήρωμα καθαρού ecklonia η ποσότητα ήταν υπερβολικά μικρή και πανάκριβο σχετικά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
GOMI είπε:
Είχα βρει αυτή την έρευνα

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3382810/?tool=pubmed

και ήθελα να το δοκιμάσω, γιατί η δράση του στο ένζυμο 5ar είναι διαφορετική από τη φιναστερίδη, αλλά το ίδιο αποτελεσματική, μειώνοντας την οξείδωση σε αυτό και όχι καταστρέφοντάς το - δηλητηριάζοντας το όπως η φιναστερίδη. Αλλά όπως λες και εσύ, ως συμπλήρωμα καθαρού ecklonia η ποσότητα ήταν υπερβολικά μικρή και πανάκριβο σχετικά.

Ναι ακριβώς αυτή είναι η έρευνα και ακριβώς λόγω του τρόπου δράσης που περιγράφεις και εσύ φίλε GOMI, το κάνει τρομερά ενδιαφέρον. Άσε που είναι και υπερσούπερ αντιοξειδωτικό μακράν καλύτερο από όλα τα γνωστά αντιοξειδωτικά με μεγάλη χρονική διάρκεια δράσης.
Αλλά δυστυχώς για να παίρνεις επαρκή ποσότητα καθημερινά πρέπει να ακουμπάς αρκετό χρήμα :(
 

Georgex6

Well-Known Member
χαχαχχαα ρε φιλε που την ανακαλυψες αυτη την απατωνια?
ο Αντωνης παυλου απο τα σουρμενα http://www.fulfixcomplex.com/gr2POgHaIy/testimonials.php
και σε βιντεακι http://www.hassonandwong.com
 

Reve

Active Member
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΑΝΤΩΝΑΡΑ.. http://www.hassonandwong.com/hair-transplant-videos.php?file=19_bmv-94-7804.flv&screenshot=19_screenshot_bmv-94-7804.jpg
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι θ ασχοληθούν...Δεν είναι τυχαία η φράση το ξύλο βγήκε απ τον Παράδεισο. Μόνο με αυτό θα καταλάβουν.

Χάλια μεταμοσχεύσεις? Ντου και ξύλο. Ούτε μα ούτε ξεμά, ούτε λόγια ούτε απειλές. Ξύλο.

Παραπλανητικά προϊόντα? Ξύλο

Ψεύτικες φότο? Ξύλο

:spank:spank:spank:spank:spank:spank:spank:spank:spank:spank


Πρέπει να βγάλουμε μια ομάδα 5 επίλεκτων από το φόρουμ για αυτές τις δουλειές...Και μετά θα στέλνουμε το φίλο Λύδιο να τους προτείνει τρόπους να τα βρουν με τον εαυτό τους...
 
Μπλουζα