Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

cool11

Well-Known Member
Τι χρησιμοποιω:
regain 5% εδω και χρονια, παλια σε μορφη λοσιον, εδω και ενα εξαμηνο σε μορφη αφρου.
revivogen απο οκτωβρη 09.
fungoral απο αρχες του 09.

Το προβλημα:
στους κροταφους τα πραγματα πανε καλα, οπως μπορω να δω.
Εβαλα ομως τη γυναικα να μου τραβηξει φωτο στο πανω-πισω μερος του κεφαλιου και δειτε τι ειδα:
http://img63.imageshack.us/img63/6310/16429883.jpg
http://img34.imageshack.us/img34/825/63238600.jpg

Ειλικρινα σοκαριστικα. Νομιζω μιλαμε ρεαλιστικα για προβλημα.

Θελω να το συζητησω εδω μαζι σας. Χαπι δεν θελω να παρω. Οσον αφορα το revivogen, θα βοηθησει εκει? Μηπως σε 2,5 μηνες δεν προλαβε να δρασει? Ριχνω revivo στην περιοχη, και φυσικα και regain. Θα κανει την διαφορα το revivogen, να δω πυκνωση μαλλιων στην περιοχη ή δεν πρεπει να περιμενω κατι τετοιο?
Κανω κατι λαθος? Αντιμετωπισε κανεις (σιγουρα πολλοι απο εσας) το ιδιο προβλημα, και πως μπορει να λυθει?
Περιμενω προτασεις, αποψεις ελπιζοντας οτι θα βγει κατι καλο απο τη συζητηση, οσο ειναι ακομη καιρος!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lalakos

Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Ρε συ cool, πιο θολές φωτογραφίες δεν μπορούσες να βγάλεις.... τεσπα...
Σίγουρα οι 2 μήνες και κάτι είναι ελάχιστον χρόνος για να δεις από το revivogen κάποιο αποτέλεσμα, αλλά εγώ στη θέση σου θα ξεκινούσα σπίρο.
Πάντως από την ώρα που βάζεις και ένα DHT block μόνο ένα πράγμα χρειάζεται ακόμα... ΥΠΟΜΟΝΗ
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Οντως ειναι θολες οι φωτο, αλλα πρεπει να δω πως βγαζει κοντινες φωτο η μηχανη, μακρο φωτογραφηση νομιζω λεγεται.
Εστω και με ενα μοναδικο dht blocker και...υπομονη(μηνες), θα δω μες το 2010 βελτιωση, υπο φυσιολογικες συνθηκες? Ακουω εκτιμησεις.
Αν η απαντηση ειναι μαλλον οχι, που το απευχομαι, τι αλλα προιοντα εκτος χαπιων μπορω να προσθεσω ως θεραπεια, για βελτιωση στην συγκεκριμενη περιοχη?
 

Dimitris173475

New Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Η περίπτωσή σου (πίσω μέρος και αρχικό στάδιο αραιώσης) είναι από τις κλασσικές που η φιναστερίδη κάνει δουλειά στην πλειοψηφία των ανδρών. Δεν ξέρω αν το revivogen θα κάνει δουλειά, πιστεύω όμως ότι με το να μην παίρνεις χάπι πετάς ένα από τα καλύτερά σου όπλα στα σκουπίδια.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

ok, Δημητρη, καταλαβαινω τι λες...

Μηπως ξερει κανεις αν με τη συνεχη χρηση του revivogen προκειται να δω βελτιωση στο εν λογω σημειο, το επομενο χρονικο διαστημα? Κανενας που να ειχε ιδιο προβλημα και να το ελυσε διχως χαπι?
Τωρα που το ανακαλυψα θα το παρακολουθω καθημερινα, κι ελπιζω σε λιγο καιρο να εχω καλα νεα, αλλα επειδη εχω ανησυχια, θα ηθελα να ξερω αν μπορω να περιμενω κατι θετικο απο revivogen, ή αν μπορω να προσθεσω και κατι ακομη που θα βοηθουσε(αφηνω ακομη εκτος λυσης τα χαπια).
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

ο Αυτοκράτορας Παναγιώτης είχε προσθέσει ντουτα στο revivo-σαν πύραυλος αντι-dht είναι!!!
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Υπαρχει και ενα πρακτικο προβλημα.
1. Πως βλεπεις που να βαζεις το καθε σκευασμα, στο πανω μερος του κεφαλιου?
2. Επισης παιζει ρολο ο φωτισμος. Τη μερα δεν πολυφαινεται, αν ομως το βραδυ ριξεις πανω φωτισμο, το βλεπεις πεντακαθαρα!

Πιθανολογώ, οτι ισως στο σημειο που υπαρχει η εν λογω αραιωση, ισως, να μην επεφτε πάντα η απαιτουμενη ποσοτητα. Δηλαδη, τη μια μερα να επεφτε σε εκεινο το σημειο, την αλλη λιγο πιο διπλα κλπ.
Ειναι λιγο στα τυφλα εκεί. Και εβαζα μεν, αλλα δεν παιρνω ορκο αν επεφτε παντα εκει. Θα μου πεις δεν νιωθεις που βαζεις? Ναι, αλλα ειπαμε ειναι κατα προσεγγιση εκει, λιγο στο φλου.

Ξεκίνησα πλεον να βαζω το regain και revivogen με χρηση διπλου καθρεφτη, δηλαδη ο μεγαλος του μπανιου απο πισω μου με τα φωτα αναμενα παντα(και την μέρα), και εγω κρατωντας μπροστα μου ενα μικρο καθρεφτακι, να προσπαθω με το αλλο χέρι, να ριξω τις ουσίες ακριβώς στα επιμαχα σημεια.
Λιγο κουραστικος τροπος αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο. Θελω να εξασφαλισω πλεον οτι παντα θα πεφτουν οι ουσιες εκει που υπαρχει το προβλημα αραιωσης πανω στο κεφαλι.
Υπαρχει αλλος καλυτερος τροπος για να δεις τι βαζεις στο πανω μερος του κεφαλιου?
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Παντως, αν κρινω απο τις φωτο που εχει το φυλλαδιο του revivogen στη συσκευασια αγορας, που εχει εναν ημι-καραφλο σε μια φωτο και διπλα μια φωτο που ακομη και εκει που ηταν σχεδον κρανιο μετα ηταν φουλ στην τριχα, λογικα η μικρη περιοχουλα με το δικο μου προβλημα πρεπει να ειναι παιχνιδακι για το revivogen. Και regain, και λιγο το fungoral, και στοχευμενη 'ριψη' με καθρεφτη, εχω ελπιδες οτι θα φουλαρει το ακαλυπτο σημειο στο πανω μερος του κεφαλιου? Εχω αγωνια οπως καταλαβαινετε...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

έγραψα και παραπάνω(και αλλού),ότι το revivo είναι δύσκολο να δώσει μόνο του επανέκφυση σε κλίμακες >2 => θεωρώ την προσθήκη του Παναγιώτο-Τιτάνα από τις πιο "δυνατές"

η μινοξ.(regain) συνδυαστικά & με τις σχετικές ενισχύσεις έχει καλή προοπτική στην κορυφή
 

aprilianos

New Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

cool11 είπε:
Παντως, αν κρινω απο τις φωτο που εχει το φυλλαδιο του revivogen στη συσκευασια αγορας, που εχει εναν ημι-καραφλο σε μια φωτο και διπλα μια φωτο που ακομη και εκει που ηταν σχεδον κρανιο μετα ηταν φουλ στην τριχα, λογικα η μικρη περιοχουλα με το δικο μου προβλημα πρεπει να ειναι παιχνιδακι για το revivogen.
Στα χαρτια και στις φωτο ολα ειναι τελεια.
Προσωπικα θα ελεγα οτι το ρεβιβο δεν θα κανει την διαφορα ωστε να δεις πυκνωση, οπως ρωτας, να σου πω βεβαια την αληθεια πιστευω οτι γενικως δεν κανει τιποτα σημαντικο.
Ψαξε το αλλιως αφου δεν θελεις χαπι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Φιλε μου τετοιου ειδους φωτο ειναι πολυ μακρια απο ενδεικτικες. Εγω ειμαι μολις 19 χρονων , το προβλημα της τριχοπτωσης ισα ισα που εχει αρχισει να ειναι αισθητο στους αλλους. Εαν ομως βγαλω μια φωτο παρομοια με την δικια σου φαινομαι ΤΕΛΕΙΩΣ καραφλας. Και γενικοτερα , να τραβας τετοιου ειδους φωτο και να απελπιζεσαι μονο κακο σου κανει.
 

Agahnim

Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

πως γινεται να εισαι norwood 5 και σχεδον να μην φενεται?? (δεν ξερω καλα τα norwood αλλα νομιζω πως το 5 ειναι απ τις χειροτερες καταστασεις)
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Παιδια, βγαζω φωτο για να εχω μετρο συγκρισης αργοτερα.

Ειναι εκει πισω και μεχρι πριν λιγο τα εριχνα ολα σχεδον στα τυφλα.
Εσεις πως τα βαζετε εκει πισω-πανω?
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

τώρα πια εμπειρικά στα τυφλά-κάποτε καθόμουν μπροστά είτε σε 2πλο καθρέφτη,είτε με καθρεφτάκι απέναντι στον μεγάλο και έβαζα.. ???
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Σπύρος είπε:
τώρα πια εμπειρικά στα τυφλά-κάποτε καθόμουν μπροστά είτε σε 2πλο καθρέφτη,είτε με καθρεφτάκι απέναντι στον μεγάλο και έβαζα.. ???

Εγω που δεν εχω την εμπειρια σου, αυτο κανω...
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

ναι ρε αρχηγόπουλο-ψηλαφείς τις περιοχές αραίωσης και βάζεις ;D
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Εδω και 3 μηνες παλευω την συγκεκριμενη περιοχη. Regain, revivogen, fungoral, και frezyderm mask.
Προσπαθω να καταλαβω αν υπαρχει βελτιωση, αλλα δεν μπορω να το πω.
Παρατηρω την περιοχη καθε μερα, και βαζει ειδικα εκει, ποσοτητα regain & revivogen.
Δεν θα επρεπε να δω καποια σχετικη πυκνωση? Χειροτερα δεν ειναι, μα δεν βλεπω και κατι το εμφανες καλυτερο.
Θα δω κατι αραγε προς το καλυτερο τους επομενους μηνες;
Οταν ξεκινησα, επειτα απο τη διαπιστωση του προβληματος τα χριστουγεννα, ειπα οτι μεχρι πασχα ελπιζω να δω βελτιωση. Και ακομη τιποτε...

Φυσικα regain/revivogen/fungoral/frezyderm, βαζω απο πέρυσι σχεδόν όλη τη χρονιά, αλλα ειδικα απο τοτε που ανακαλυψα το αραιωμα πανω στο κεφαλι, το παλευω στοχευμενα, κοιταζωντας με καθρεφτη κλπ.

Θελω να δω βελτιωση.
Τι μελλει γενεσθαι?

Δειτε
Ιανουάριος(αρχες)
http://img443.imageshack.us/img443/47/janr.jpg
Μάρτιος(19)
http://img202.imageshack.us/img202/4686/marnb.jpg

Τις παραθέτω, μηπως εσεις 'κρινετε'/βλεπετε πυκνωση που εγω δεν μπορω να καταλαβω...
 

giorgos 29

New Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Οντως δεν υπαρχει διαφορα ενισχυσε τη minox με 2 proscar ανα 60ml
 

cool11

Well-Known Member
Απ: Αραίωση στο πανω μερος του κεφαλιου

Βαζω regain αφρο, κι εχω πει να το παλεψω διχως χαπια...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα