Απο που αγοράζουμε

Αν για παραγγελίες πάνω από 300 έχει δωρεάν μεταφορικά αλλάζει το πράγμα και θα το προτιμήσω την επόμενη φορά.
Δεν το γνώριζα και δεν με ενημέρωσαν απο το κατάστημα καθώς επικοινώνησα μαζί τους.
Δεν ξέρω αν θα αλλάκει κάτι σχετικά με το τελωνείο καθώς νομίζω ότι έχει έδρα κάπου στο Ηνωμένο Βασίλειο.
Σε δοκιμή που έκανα πριν λίγο δεν μου έβγαλε δωρεαν μεταφορικά για πραγγελία πάνω απο 300.


Η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι αν ειναι 300 η λιγα περισσοτερα, παλιοτερα ειχα δοκιμασει και μου τα ειχε βγαλει δωρεαν, ισως να ειναι 350 δεν ειμαι σιγουρος, ερχονται απο ιρλανδια και μεχρι και πριν 15 μερες που παρελαβα εγω δεν ειχα θεμα με τελωνειοο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

cool11

Well-Known Member
Τι γνωρίζουμε για το παρακάτω προϊόν;


Πω πω....τι μου θυμησες τωρα...'παλια καραβανα' αυτο το σκευασμα. Ακομη το πουλανε;
Anyway, νομιζω προκειται για ελληνικη εταιρια, οποτε ας πουμε καλα ειναι να υπαρχει και ενα αναλογο ελληνικο προϊον.
Πρεπει να πανε πανω απο 15 χρονια απο τοτε που το εβαζα....κλασικα, λαδιλα, περισσοτερο απο το regain λοσιον...
Βεβαια, ως μινοξιδιλη, λογικα τη δουλεια που πρεπει να κανει (οτι δινει τελωσπαντων), την κανει...
Ισως αν εχει λογικη τιμη, να ειναι μια καπως σχετικα αξιολογη προταση.
 

godshow

New Member
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ποστάρω και εδώ το παρακάτω μήνυμα μιας και φαίνεται πιο σχετικό με το θέμα του συγκεκριμένου thread. Εγώ από το 2013 αγόραζα από biovea χωρίς προβλήματα εκτελωνισμού, μέχρι τα προηγούμενα χριστούγεννα όπου και χρεώθηκα κόστος εκτελωνισμού 15 ευρώ + 24% επί της αξίας του δέματος. Το ίδιο απ'ότι φαίνεται θα συμβεί και στην τωρινή μου παραγγελία μιας και το πακέτο έχει εισαχθεί στο γραφείο εκτελωνισμού. Υπό αυτές τις συνθήκες αρχίζω και ψάχνω εναλλακτικές πηγές αγοράς, ενδεχομένως πιο συμφέρουσες. Έχει κάποιος που έχει αγοράσει πρόσφατα να προτείνει κάτι;
 

Quarantine

Active Member
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά. Ποστάρω και εδώ το παρακάτω μήνυμα μιας και φαίνεται πιο σχετικό με το θέμα του συγκεκριμένου thread. Εγώ από το 2013 αγόραζα από biovea χωρίς προβλήματα εκτελωνισμού, μέχρι τα προηγούμενα χριστούγεννα όπου και χρεώθηκα κόστος εκτελωνισμού 15 ευρώ + 24% επί της αξίας του δέματος. Το ίδιο απ'ότι φαίνεται θα συμβεί και στην τωρινή μου παραγγελία μιας και το πακέτο έχει εισαχθεί στο γραφείο εκτελωνισμού. Υπό αυτές τις συνθήκες αρχίζω και ψάχνω εναλλακτικές πηγές αγοράς, ενδεχομένως πιο συμφέρουσες. Έχει κάποιος που έχει αγοράσει πρόσφατα να προτείνει κάτι;
Μπες στο αμερικανικό αμαζον και αγόρασε kirkland liquid με 45 ευρώ για έξι μήνες θεραπεία, 12 μήνες θεραπεία 74 ευρώ, κάπου εκεί είναι οι τιμές.
 

Quarantine

Active Member
δεν έχει τελωνείο από Αμερική με 45 ευρώ παραγγελία;
Η Amazon δεν έχει τελωνεία από όπου και να αγοράσεις, εγώ αγοράζω από Αγγλία κανονικά.Ακομα και από Βόρεια Κορέα αν θες
Έκανα παραγγελία από την αγγλια 12 του μήνα και έφτασε Αθήνα 13!!Μετά για να φτάσει από Αθήνα επαρχεία έκανε περισσότερο από ότι έκανε από την Αγγλία στην Αθήνα.
 

cool11

Well-Known Member
Η Amazon δεν έχει τελωνεία από όπου και να αγοράσεις, εγώ αγοράζω από Αγγλία κανονικά.Ακομα και από Βόρεια Κορέα αν θες
Έκανα παραγγελία από την αγγλια 12 του μήνα και έφτασε Αθήνα 13!!Μετά για να φτάσει από Αθήνα επαρχεία έκανε περισσότερο από ότι έκανε από την Αγγλία στην Αθήνα.

Δηλαδη παραγγελνεις πχ κατι 200 ευρω απο αμαζον αγγλιας, και δεν περνα τελωνειο στην Ελλαδα;
Πως ειναι δυνατον;
 

Quarantine

Active Member
Δηλαδη παραγγελνεις πχ κατι 200 ευρω απο αμαζον αγγλιας, και δεν περνα τελωνειο στην Ελλαδα;
Πως ειναι δυνατον;
Και 2000 χιλιάδες να αγοράσεις δεν πληρώνεις, αναλαμβάνει η ίδια η εταιρεία τα εξωδα εκτελωνισμου.
 
Μπλουζα