Αποτριχωση

Πως κανετε αποτριχωση?

  • Κερι

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Αποτριχωτικη Μηχανη

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Laiser

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Κρεμες τυπου veet

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Ξυραφακι

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Κουρεφτικη μηχανη

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Δεν κανω γιατι μαρεσει η τριχα!

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Δεν κανω γιατι ειμαι ατριχος!

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%
  • Ανδρας χωρις τριχα δεν ειναι ανδρας!

    Ψηφοφορίες: 0 0.0%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    0
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πιοι κανετε? που κανετε? πως κανετε? πως θα ηταν καλο να κανετε?
Εγω αυτην την εβδομαδα σκευτομε να κανω με κερι σε κεντρο αισθητικης
Λενε οτι αν κανεις με κερι κανει να βγει 1 μηνα και οσο παει βγενουν ποιο μικρες ποιο λιγες ποιο μαλακες οι τριχες!
Αυτο που εχω καταλαβει οτι μια ζωη με τριχες θα ασχολουμαστε και μια ζωη θα προσπαθουμε να βγαλουμε τις τριχες απο το σωμα μας και να βαλουμε τριχες στο κεφαλι μας!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Αποτριχωση

Μη περιμένεις με κερί να εξαφανιστούν οι τρίχες σου. Σου είπαν πάνω από 1 μήνα αλλά εξαρτάται την τρίχα ;). Στις αντρικές δε νομίζω να είσαι καλυμμένος ένα μήνα. Για να γίνουν πιο μαλακές κτλ. πρέπει να περάσουν χρόνια! Μία αισθητικός παραμυθιάζει πολύ εύκολα!!
Πωλούνται πλέον κεριά και μπορείς να κάνεις μόνος σου στο σπίτι!
Πρόσεξε πού θα πάς για να σου μείνουν πιο πολλά λεφτά να φροντίζεις τα μαλλιά σου ;D
 
Απ: Αποτριχωση

και 2 εβδομαδες καλα ειναι σε σχεση με το ξυραφακι (δεν εχω αγγιξει ποτε στο σωμα) που βγενει σε 2 μερες

θελω να κανω μονο στο στηθος λογο γυμναστηριου και να το κανω μονος ειναι δυσκολο γιατι θελει αντιθετη φορα καθε φορα και στο στηθος οι τριχες πανε οπως νανε...

λεω να παω σε κανενα σπιτι που κανουν μερικες, ειναι πολυ φθηνες αυτες :)
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αποτριχωση

αποτρίχωση σε συγκεκριμένες περιοχές με ηλ/κή μηχανή κουρέματος-ξυρίσματος
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: Αποτριχωση

Φιλε μου τοσο πολυ σε ενοχλούν οι τριχες γιατι δεν ακούγετε καλα το αντρας και αποτρίχωση :chinscratch :chinscratch
 
Απ: Αποτριχωση

ANAR είπε:
Φιλε μου τοσο πολυ σε ενοχλούν οι τριχες γιατι δεν ακούγετε καλα το αντρας και αποτρίχωση :chinscratch :chinscratch
κοιτα να δεις.. απο την στιγμη που ασχολησε με το γυμναστηριο (bodybuilding) και το εχεις κανει τροπο ζωης.. 24 ωρες το 24αρο ασχολησε μαυτο... σου χαλαει πολυ το αποτελεσμα η τριχα που καληβει τους μυς.
απο την αλλη ειμαι κατα της αποτριχωσης, τα ποδια δεν τα πηραζω, μονο 2 φορες τα εκανα με την κουρεφτικη μηχανη για να ειναι ισιες οι τριχες , ουτε χερια πηραζω, μονο στηθος, πλατη, μασχαλες και κατω κατω ::)


Σπύρος είπε:
αποτρίχωση σε συγκεκριμένες περιοχές με ηλ/κή μηχανή κουρέματος-ξυρίσματος
και εγω αυτο εκανα τοσο καιρο!
 

vrm

Member
Απ: Αποτριχωση

dimitris1991 είπε:
[quote author=ANAR link=topic=1185.msg19901#msg19901 date=1257272282]
Φιλε μου τοσο πολυ σε ενοχλούν οι τριχες γιατι δεν ακούγετε καλα το αντρας και αποτρίχωση :chinscratch :chinscratch
κοιτα να δεις.. απο την στιγμη που ασχολησε με το γυμναστηριο (bodybuilding) και το εχεις κανει τροπο ζωης.. 24 ωρες το 24αρο ασχολησε μαυτο... σου χαλαει πολυ το αποτελεσμα η τριχα που καληβει τους μυς.
απο την αλλη ειμαι κατα της αποτριχωσης, τα ποδια δεν τα πηραζω, μονο 2 φορες τα εκανα με την κουρεφτικη μηχανη για να ειναι ισιες οι τριχες , ουτε χερια πηραζω, μονο στηθος, πλατη, μασχαλες και κατω κατω ::)
[/quote]

:D :D
 

Maria

New Member
Απ: Αποτριχωση

Βρε παιδιά, συγγνώμη που το λέω αλλά μου φαίνεται πολύ χαζό να αποτριχώνεται ένας άντρας, ειδικά κάτω κάτω :D
Σε λίγο οι άντρες θα γίνουν σα γκόμενες... Ελεος βρε παιδιά, καλά να κάνετε τα ποντίκια στα γυμναστηρια αλλά όχι να γίνεσαι από τη μία φουσκωτός και από την άλλη να κάνεις κερί στο στέρνο για να φανεί η γράμμωση...
Δηλ από τη μία θες να φαίνεσαι αρρενωπός κι από την άλλη σου επιβάλλουν μια συμπεριφόρα γκόμενας που πρέπει να ξυρίζεσαι.
Αντισταθείτε λίγο, η τρίχα είναι για τον άντρα...
Μας έχουν κάνει αμοιβάδες ρε γαμώτο και καλά εμείς οι γυναίκες που τσιμπάμε και ασχολούμαστε με την εμφάνισή μας αλλά εσείς οι άντρες πρέπει να διατηρήσετε την αρρενωπότητά σας , και αρρενωπό δεν είναι το γραμμωμένο σώμα μόνο αλλά κυρίως είναι η συμπεριφορά του άντρα κι η στάση ζωής του.
Δεν τα λέω για να νουθετήσω το παιδί που θέλει να κάνει κερί , αλλά γιατί δεν αντέχω την τάση της μόδας που θέλει να καταντήσει τον άντρα σα γυναίκα... Η βιομηχανία της μόδας έχει να κερδίσει πολλά μετατρέποντας και τους άντρες σε ψωνισμένους με την εμφανιση τους κι εξίσου φιλάρεσκους με τις γυναίκες γιατί διευρύνει έτσι το αγοραστικό της κοινό, αλλά σε λίγα χρόνια άντρες- γυναίκες δε θα διαφέρουμε και πολύ... Ας διατηρήσουμε τη διαφορετικότητά μας και τα χαρακτηρισιτκά της ιδιοσυγκρασίας του φύλλου μας , και η τρίχα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ!!! :D (εκεί μην ανησυχείτε, δεν πρόκειται να σας κρύψει τη γράμμωση :p)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: Αποτριχωση

Maria είπε:
και αρρενωπό δεν είναι το γραμμωμένο σώμα μόνο αλλά κυρίως είναι η συμπεριφορά του άντρα κι η στάση ζωής του.

Συμφωνώ απόλυτα!

Αλλά τώρα για αποτρίχωση και άντρας περί ορέξεως κολοκυθόπιτα ;D
Ούτε η τρίχα κάνει τον άντρα ;D

Αποτριχώσου dimitris1991 αν σου αρέσει χαχαχα . Πέρα από τη πλάκα, τη πρώτη φορά θα πονέσεις λίγο αλλά μη μασάς δεν είναι τίποτα θα συνηθίσεις!!
 

SE-freak

New Member
Απ: Αποτριχωση

Επιχειρήματα του στυλ "οι τριχες είναι για τους άντρες", η αποτρίχωση στον άντρα είναι "χαρωπή" κτλ με πάνε πολύ πίσω, όταν π.χ κράζανε τις γυναίκες που φορούσαν παντελόνια ή 20 ποντους ποδόγυρου πάνω από τον αστράγαλο σήμαιναν ελεύθερα ήθη. Θέματα μόδας-εμφανισης είναι καθαρα πολιτιστικές-κοινωνικές κατασκευές και αλλάζουν σε βάθος χρόνου. Είναι αρκετά απλό νομίζω, αν κάτι σε ενοχλεί πάνω σου το αλλάζεις. :)
 

SE-freak

New Member
Απ: Αποτριχωση

Maria είπε:
και η τρίχα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ!!! :D (εκεί μην ανησυχείτε, δεν πρόκειται να σας κρύψει τη γράμμωση :p)

Κακό δεν είναι, χωρίς τρίχα όμως η αφή είναι σίγουρα πολύ καλύτερη :p
 
Απ: Αποτριχωση

Μαρια οπως ειπες η τριχα δεν κανει τον ανδρα! Ο ανδρας φενετε στον λογο του.
και το κατω κατω το κανεις για την παρτη σου! εγω πρωσοπικα νιωθω πολυ ποιο καθαρος χωρις την τριχα την κατω κατω :p

και οπως ειπα ο ανδρας πρεπει να εχει και την τριχα του γιαυτο αφηνω στα ποδια και στα χερια και στο κεφαλι ^_^

SE-freak είπε:
[quote author=Maria link=topic=1185.msg19990#msg19990 date=1257356202]
και η τρίχα, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ, ΕΙΔΙΚΑ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ!!! :D (εκεί μην ανησυχείτε, δεν πρόκειται να σας κρύψει τη γράμμωση :p)

Κακό δεν είναι, χωρίς τρίχα όμως η αφή είναι σίγουρα πολύ καλύτερη :p
[/quote]

αλλος ενας λογος! περνας ποιο ευχαριστα στον σεξουαλικο τομεα με την συντροφο σου
 

aleksandros

New Member
Απ: Αποτριχωση

Θα πω κατι ειναι δυο τυποι σε ενα μπαρ ο ενας με μαλλια πολλα και ο αλλος ξυρισμενος τελειος, μια γυκαικα θα κοιταξει αυτον που εχει μαλλια οχι τον γλομπο, το ποσοστο αυτο ειναι μεγαλο 90%+.
Το μαλλι δινει γοητεια οπως και να το κανουμε.
Και οι γυναικες το προσεχουν αυτο πανω σε ενα αντρα.
 

magic810

New Member
Απ: Αποτριχωση

aleksandros είπε:
Θα πω κατι ειναι δυο τυποι σε ενα μπαρ ο ενας με μαλλια πολλα και ο αλλος ξυρισμενος τελειος, μια γυκαικα θα κοιταξει αυτον που εχει μαλλια οχι τον γλομπο, το ποσοστο αυτο ειναι μεγαλο 90%+.
Το μαλλι δινει γοητεια οπως και να το κανουμε.
Και οι γυναικες το προσεχουν αυτο πανω σε ενα αντρα.

Εκτος και αν εισαι ο Vin Diesel....... 8)

Αλλωστε οτι γυαλιζει ξεμυαλιζει......χεχεχεχε ;D
 

aleksandros

New Member
Απ: Αποτριχωση

σωστα.
Υπαρχουν και εξαιρεσης βεβαια σε μερικα ατομα μπορει να τους πηγαινει η ξουρα αλλα ειναι πολυ λιγα !
 
Απ: Αποτριχωση

εγω παντως εκανα σημερα στο στηθος και στην κοιλια μονο .
12 ευρο.
βγηκε κ αιμα δεν ηταν και τοσο τραγικο.. απλα στην περιοχη κατω απο την κοιλια φωναξα λιγακιιιιιιι
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα