Αποριες νεου μελους !

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Dimitris20

New Member
Καλησπερα σας φιλοι μου..Πραγματικα εδω μεσα βρισκω μια παρηγορια.Χαιρομαι που ειμαι εδω.Εχω ομως καποιες αποριες που πιστευω εσεις σαν πιο εμπειροι θα ξερετε να μου τις λυσετε.

1.Θελω να παρω προσκαρ χαπια . Νομιζω οτι αυτο με τις παρενεργειες που λενε ειναι λιγο υπερβολικο γτ ολα τα φαρμακα εχουν.Εξαλλου ξερω οτι συνισταται για την τριχοπτωση . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.απο το φαρμακειο το ζηταω ως προσκαρ και την δοδολογια την φτιαχνω μονος(δλδ κοβω το χαπι σε 5 κομματακια) ή πμου δινουν αυτοι την δοσολογια αυτοι απο το φαρμακειο? (οπως ας πουμε υπαρχει ρογκαιν 2% και 5% )

2. Χρησιμοποιω ρογκαιν αφρο εδω και τρεις μηνες με καποιες βδομαδες διακοπη διοτι περιμενα να ερθει απο την αμερικη.αλλα αυτες τις μερες πεφτουν αρκετες μικρες τριχες .αυτο ειναι νορμαλ?

3.Τι ειναι shedding?

4. εγω δεν εχω θεμα με το δερμα μου..οταν βαζω τον αφρο ουτε τσουξιμο ουτε τπτ. επισης δεν εχω και ξηροδερμια πια. Μπορω να βαζω το head nd shoulders ή καποιο ultrex που με βολευουν και ειναι ''ανδρικα '' γενικα σαμπουαν? Ή πρεπει ντε και καλα να παρω καποιο αλλο σαμπουαν ?

Ευχαριστω !!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Dimitris20 είπε:
Καλησπερα σας φιλοι μου..Πραγματικα εδω μεσα βρισκω μια παρηγορια.Χαιρομαι που ειμαι εδω.Εχω ομως καποιες αποριες που πιστευω εσεις σαν πιο εμπειροι θα ξερετε να μου τις λυσετε.

1.Θελω να παρω προσκαρ χαπια . Νομιζω οτι αυτο με τις παρενεργειες που λενε ειναι λιγο υπερβολικο γτ ολα τα φαρμακα εχουν.Εξαλλου ξερω οτι συνισταται για την τριχοπτωση . Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης.απο το φαρμακειο το ζηταω ως προσκαρ και την δοδολογια την φτιαχνω μονος(δλδ κοβω το χαπι σε 5 κομματακια) ή πμου δινουν αυτοι την δοσολογια αυτοι απο το φαρμακειο? (οπως ας πουμε υπαρχει ρογκαιν 2% και 5% )

2. Χρησιμοποιω ρογκαιν αφρο εδω και τρεις μηνες με καποιες βδομαδες διακοπη διοτι περιμενα να ερθει απο την αμερικη.αλλα αυτες τις μερες πεφτουν αρκετες μικρες τριχες .αυτο ειναι νορμαλ?

3.Τι ειναι shedding?

4. εγω δεν εχω θεμα με το δερμα μου..οταν βαζω τον αφρο ουτε τσουξιμο ουτε τπτ. επισης δεν εχω και ξηροδερμια πια. Μπορω να βαζω το head nd shoulders ή καποιο ultrex που με βολευουν και ειναι ''ανδρικα '' γενικα σαμπουαν? Ή πρεπει ντε και καλα να παρω καποιο αλλο σαμπουαν ?

Ευχαριστω !!

1. το proscar ΔΕΝ είναι επίσημο φάρμακο για την τριχόπτωση, το propecia είναι, απλά πολλοί επιλέγουν proscar και το κόβουν στα 5 για οικονομικούς λόγους.

2. Όταν διακόπτεις την μινοξιδίλη χάνεις σταδιακά και τα αποτελέσματα, και όχι μόνο αυτό, προσωρινά σε κάνει λίγο χειρότερα απ ότι ήσουν αλλά με το καιρό επανέρχεσε στο σημείο που θα ήσουν χωρίς θεραπεία.

3. Shedding είναι η ξαφνική τριχόπτωση παραπάνω του φυσιολογικού. Συνήθως οφείλετε στις θεραπείες και είναι καλό σημάδι, πέφτει η παλιά αδύναμη τρίχα και στην θέση της βγένει νέα πιο δυνατή. Μπορεί επίσης να είναι και με την εποχή μέσα στο χρόνο (κρύο, ζέστη), εποχιακή τριχόπτωση ή εποχιακό shedding.

4. Μείνε μακριά από τα γνωστά σαμπουάν του εμπορίου όπως σου είπα και στο άλλο θέμα σου. Δεν είναι επισημο αυτό απλά προσωπική άποψη πως δεν χρειάζετε να επιβαρύνουμε και άλλο το δέρμα με τα χημικά σαμπουάν του εμπορίου.
 

Dimitris20

New Member
[attachment=3868][attachment=3867] να και μια αλλη φωτο μου οντας χτενισμενος και απο μπροστα !! (οι κροταφοι μου παντα εκανα μια μικρη γωνιτσα και τα πλαινα τα εξω πολυ ξυρισμενα *για να καταλαβετε το κουρεμα αν δεν φαινεται καλα ) !!! αλλα πολλες φιτρες και μικρες τουφιτσες ενδιαμεσα ρε γμτ....
 

sofo

New Member
Φιλέ δεν αξίζει τον κόπο να πάρεις φινα με αυτό το μαλλί που έχεις εκτός και αν έχεις τοππικ στην φωτο. Καλή είναι και η ketoconazole μια δυο φορες την εβδομάδα για το δέρμα σου
 

Dimitris20

New Member
sofo είπε:
Φιλέ δεν αξίζει τον κόπο να πάρεις φινα με αυτό το μαλλί που έχεις εκτός και αν έχεις τοππικ στην φωτο. Καλή είναι και η ketoconazole μια δυο φορες την εβδομάδα για το δέρμα σου


Οχι δεν εχω τοπικ...ουτε καν...γτ δεν κανει?
 

rafahl

Member
μαλλον ενοει να μην παρεις τωρα φινα επιδει εχεις πολυ μαλλι,ε και ποτε να παρει οταν δεν εχει μαλλι καλητερα να παρει τωρα το παιδι φινα για να μην χασει και αλλα μαλλια .
 

Dimitris20

New Member
rafahl είπε:
μαλλον ενοει να μην παρεις τωρα φινα επιδει εχεις πολυ μαλλι,ε και ποτε να παρει οταν δεν εχει μαλλι καλητερα να παρει τωρα το παιδι φινα για να μην χασει και αλλα μαλλια .

αυτο λεω και εγω φιλε μου..καλλιο το προλαμβανειν παρα το θεραπευειν !!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα