Αποκατασταση white dots και τρυπων απο μεταμοσχευση

Fkl

Member
Στην dhi τις έκανα.πιστευω αλλου θα ειχα παρει πολυ καλυτερα αποτελεσματα για τοσα grafts.η μάλλον θα ημουν σε αυτο το σημειο που ειμαι τωρα αλλα θα ειχα αλλα 1500 grafts καβα για το μέλλον.τραγικη τώρα δεν είναι.το θέμα μου είναι ότι τώρα ξεκινάει και ανοίγει πολύ πάνω το κεφάλι και έχω τρελαθει. Και όλο αυτό έγινε όταν ξεκίνησα μινοξιδιλη αλλά επειδή με επρηζε στο πρόσωπο και είχα πονοκεφάλους την έκοψα.εκανε shredding έπεσαν πολλά μαλλιά και φάνηκε το πρόβλημα.μετα αυτά τα μαλλιά δεν ξαναβγηκαν ποτε
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas_78

Member
Ρε man μη τρελαίνεσαι...μια χαρά είσαι. Οκ έχεις ηδη κανει πολλες μμ και ισως μπορουσες να εισαι και καλυτερα. Αλλα σκεψου οτι θα μπορουσες να εισαι και χαλια....η γουλι τελειως
Μη σκας....με φρατζα και πισω η στο πλαι μια χαρα θα εισαι.
Ριξε και μια ξουρα πισω με βαθυ σβησιμο ασε και μουσι να δενει και θα σαι μπομπα
40 κοντευεις μη τσιμπας.... ασε τα 20χρονα με τα μαλλια μοκετες και τα τσουλουφια 50ποντους
 

nik1994

Active Member
Kαι εγώ την έπαθα έτσι με μινοξιδιλη φίλε άστα να πάνε..χειρότερη ζημια μου εκανε
 

Fkl

Member
Kαι εγώ την έπαθα έτσι με μινοξιδιλη φίλε άστα να πάνε..χειρότερη ζημια μου εκανε
Το θέμα είναι αυτά που έπεσαν με την μινοξιδιλη θα έπεφταν σε λίγο καιρό ούτως ή άλλως?και αυτά που έμειναν είναι να μείνουν η απλά δεν ήρθε η ώρα τους ακόμα?
 

nik1994

Active Member
Το θέμα είναι αυτά που έπεσαν με την μινοξιδιλη θα έπεφταν σε λίγο καιρό ούτως ή άλλως?και αυτά που έμειναν είναι να μείνουν η απλά δεν ήρθε η ώρα τους ακόμα?
Φίλε πιστεύω ότι αν δεν την βάζεις συνέχεια κάνει ζημιά και σε δυνατά τριχοθυλάκια. Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα μεγάλο και όταν έβαλα μινοξ και την έκοψα αραίωσαν αρκετά. Τώρα αν πεφταν η όχι δεν ξέρω πάντως ξέρω ότι δεν θα πεφταν όλες μαζί και τόσο γρήγορα.
 

Georgie

Well-Known Member
Φίλε πιστεύω ότι αν δεν την βάζεις συνέχεια κάνει ζημιά και σε δυνατά τριχοθυλάκια. Εγώ ποτέ δεν είχα θέμα μεγάλο και όταν έβαλα μινοξ και την έκοψα αραίωσαν αρκετά. Τώρα αν πεφταν η όχι δεν ξέρω πάντως ξέρω ότι δεν θα πεφταν όλες μαζί και τόσο γρήγορα.
Δηλαδή σε ποσο καιρο απο τη διακοπή ξεκίνησε το shedding ?
 

dimitris50423

Well-Known Member
Δοκίμασε με κουρέματα και χτενίσματα φίλε. Εφόσον έχεις δυνατή hairline το χτένισμα που θα σε βοηθήσει είναι πίσω και πλάγια. Θα σου δώσει κάλυψη πιο πίσω η hairline.
Τοπικ δεν χρειάζεται να βάζεις. Αν σε έχουν συνηθίσει με τοπικ άρχισε να βάζεις κάθε μέρα και λιγότερο ώστε να μην χτυπήσει στο μάτι η αλλαγή και μετά το κόβεις.
 
  • Like
Reactions: Fkl

spi

Well-Known Member
Στα έχουν πει κι άλλοι. Δεν είναι τραγική η κατάσταση σου καθώς είσαι και σε μια ηλικία (εννοώ όχι 30αρης). Η μινοξ δεν σου έριξε τα υπάρχοντα μαλλιά. Αυτά θα έπεφταν έτσι κι αλλιώς. Απλά ίσως έγινε πιο γρήγορα οπότε μην τα ρίχνεις εκει. Θεωρώ πως με ένα καλό κουρεμα δεν θα έχεις θέμα. Δοκίμασε άλλη μια μμ και εννοείται να μην ξηλώσεις τίποτα απολύτως από τα υπάρχοντα
 
  • Like
Reactions: Fkl

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fkl

Member
Στα έχουν πει κι άλλοι. Δεν είναι τραγική η κατάσταση σου καθώς είσαι και σε μια ηλικία (εννοώ όχι 30αρης). Η μινοξ δεν σου έριξε τα υπάρχοντα μαλλιά. Αυτά θα έπεφταν έτσι κι αλλιώς. Απλά ίσως έγινε πιο γρήγορα οπότε μην τα ρίχνεις εκει. Θεωρώ πως με ένα καλό κουρεμα δεν θα έχεις θέμα. Δοκίμασε άλλη μια μμ και εννοείται να μην ξηλώσεις τίποτα απολύτως από τα υπάρχοντα
Απλά ρωτάω για τους κροταφους αν μπορούν να βγουν τα μεταμοσχευμενα και να μπουν αλλού γιατί επειδή είχα ξεκινήσει σε μικρή ηλικία έχω βάλει παρά πολλά στους κροταφους και πολύ χαμηλά και αρχίζει να φαίνεται ψεύτικο.πιστευω ότι αν τους άνοιγα λίγο και πιο πολύ θα μου άρεσε και θα έμοιαζε φυσικο.ξερεις κάποιος αν γίνεται η αν έχει ξαναγίνει κάτι παρόμοιο?
 

piros75

Well-Known Member
Εγώ νομίζω ότι με το κατάλληλο χτένισμα θα είσαι μια χαρά. Αν τώρα θες βελτίωση, μπορείς με 1000 ακόμα μοσχεύματα να το πετύχεις (κοίταξε από κεφάλι τι ακόμα μπορείς να πάρεις, ακόμα και αν αυτό σημαίνει να ανέβεις λίγο στις πτέρυγες ψηλά και μετά δες από μούσια).
 
  • Like
Reactions: Fkl
Μπλουζα