Απογοητευση και εξαφανιση απο το site...........

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Τωρα τελευταια βλεπουμε πολλα νεα μελη στο site κ ειναι πολυ ευχαριστο αλλα δυστυχως πολλα παλια δυνατα μελη εχουν εξαφανιστει.Δυστυχως η μη εξελιξη στον τομεα της ανδρικης ΑΑ εχει κανει πολλους απο εδω να τα παρατησουν με τρανο παραδειγμα τον φιλο k πρωην moderator Fenimore ο οποιος αν κ ειχε ισως το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα απο την χρηση μινοξιδιλης,την παρατησε μετα απο καποιες παρενεργειες και απο οτι ξερω δεν ασχολειται πλεον καθολου με το θεμα.Ενα αλλο παραδειγμα ειναι κ ο Kos ο οποιος εδινε αλλο αερα στο site με την δυνατοτητα του να μπορει να μαθαινει πρωτος νεα απο καποιες ερευνες πανω στον τομεα αυτο.Κλεινοντας θελω να πω οτι κατα την αποψη μου ειμαστε πολυ μακρια οχι απο την οριστικη λυση αλλα ακομα και απο καποια λυση καλυτερη απο τις ηδη υπαρχουσες..........Μαλλον ουτε η γεννια η δικια μας θα γλυτωσει την καραφλα!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
Το thread μεταφέρθηκε στην σωστή κατηγορία.

-------------------------------------------------
Συμφωνώ και εγώ με τον MIKE...
 

Gio

New Member
Η εξέλιξη των θεραπειών φίλε ΜΙΚΕ δεν σχετίζεται απαραίτητα με την εξαφάνιση ή όχι κάποιων μελών. Ο καθένας κάνει την επιλογή του. Καποιοι ίσως βαρέθηκαν την κοινότητα, κάποιοι άλλοι ενδεχομένως να απογοητεύτηκαν ή λόγω προσωπικών θεμάτων να μην μπορούν να δίνουν το παρόν.

Εγω προσωπικά πιστεύω οτι ένα τόσο λεπτό ζήτημα όπως η ΑΑ χρειάζεται την δύναμη ΟΛΩΝ μας. Κυρίως από ψυχολογική σκοπιά. Είμαι λυπηρό να αριθμούμε πάνω από 17000 μέλη και παρόλα αυτά να συμμετέχουν ενεργά 50-100.
 
Αρχίζουν όμως να βγαίνουν κάποια νέα σκευάσματα όπως το cg 210 το οποίο φαίνεται να κάνει κάποια δουλειά και χωρίς παρενέργειες. Πάντως η θεραπεία της αα είναι πολύ δύσκολη λόγο ότι δεν είναι ένας ιός αλλά κάτι που είναι γραμμένο στο dna μας.
 

ΜΙΚΕΣ

Well-Known Member
Gio είπε:
Η εξέλιξη των θεραπειών φίλε ΜΙΚΕ δεν σχετίζεται απαραίτητα με την εξαφάνιση ή όχι κάποιων μελών. Ο καθένας κάνει την επιλογή του. Καποιοι ίσως βαρέθηκαν την κοινότητα, κάποιοι άλλοι ενδεχομένως να απογοητεύτηκαν ή λόγω προσωπικών θεμάτων να μην μπορούν να δίνουν το παρόν.

Εγω προσωπικά πιστεύω οτι ένα τόσο λεπτό ζήτημα όπως η ΑΑ χρειάζεται την δύναμη ΟΛΩΝ μας. Κυρίως από ψυχολογική σκοπιά. Είμαι λυπηρό να αριθμούμε πάνω από 17000 μέλη και παρόλα αυτά να συμμετέχουν ενεργά 50-100.

Ο κυριος λογος πιστευω,ειναι οτι δεν υπαρχει καποια εξελιξη.Δυστυχως αν ψαξεις το Φορουμ πριν 3-4-5 χρονια λεγαμε πανω κατω τα ιδια.Δεν υπαρχει ουσιωδης εξελιξη ουτε στο 5%.Κοτσαρελης -Replicel και ενα σωρο αλλοι σωτηρες εξαφανιστηκαν.Το μονο ισως θετικο ειναι οτι εχουν απλοποιηθει οι μεταμοσχευσεις μαλλιων,δεν ειναι ομως η λυση στο προβλημα μας.
 

Gio

New Member
Ανεξάρτητα από αυτό, δεν αποτελεί άλλοθι για την εξαφάνιση κάποιων η στασιμότητα. Ακόμα και κάτι ασήμαντο μπορεί τελικά να αποδειχθεί σημαντικό. Εμένα πάλι μου κάνει εντύπωση οτι πέραν των h*c και d*ι δεν βλέπουμε άλλους γιατρούς και κλινικές που κάνουν μεταμοσχεύσεις. Γκ**ρας, Καραλ**ης , bergm**n kor* , και λοιποί απουσιάζουν παντελώς. Οπως επίσης και μεταμοσχεύσεις στο εξωτερικό. Υπάρχουν κάποιες που χρονολογούνται 4 και χρονια πριν αλλά πέραν τούτου τίποτα. Παλεύουμε με οτι έχουμε φίλε ΜΙΚΕ
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Πάντως στο φόρουμ υπήρξαν έντονες εξελιξεις τον τελευταίο καιρό κυρίως σε επίπεδο παρενεργειών. Μάθαμε πως οι δυο πυλώνες των θεραπειών, ήτοι μινοξ και φίνα εκφυλίζουν τα οστά των ούλων και την υπόφυση αντίστοιχα.
 

krhtikos21

Member
πραγματικά αυτή η φίνα έχει ορκισμένους φίλους και εχθρούς, ένας τρίτος δεν μπορεί ν βγάλει άκρη ρε .δυστυχώς τα πράγματα είναι σκληρά για όσους έχουνε ΑΑ , θέλει γερό στομάχι και μάχη καθημερινή μέχρις εσχάτων για τον χαμένο μας εαυτό.

μη χάνουμε τη δύναμη μας εγώ πιστεύω ακόμα σε θαύματα!
παλέψτε το με μμ ρε παιδιά μέχρι να γίνει κτ νέο
 

Άκης

Administrator
Δεν σημαίνει απαραίτητα απογοήτευση. Άλλος δεν έχει χρόνο, άλλος βρήκε την θεραπεία που του ταιριάζει/δίνει αποτέλεσμα και δεν ασχολείται, άλλος τα βρήκε με τον εαυτό του και δεν ξανά ασχολείται με το μαλλί του, άλλος δεν έχει όρεξη/χρόνο/χρήμα να ασχοληθεί με το μαλλί του και άλλες πολλές αιτίες.

Εννοείται ότι πολλοί θα έχουν απογοητευτεί, είτε από τις θεραπείες, είτε από τα sides τους.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα