Απογοήτευση!

Caherine

Member
Απ' τον Οκτωβριο του 2010 έχω θέμα με τα μαλλιά μου, έχω ξαναγράψει εδώ αναφέροντας όλα τα details του προβλήματος - 2sum up: έχω διάχυτη αραίωση όχι ιδιαίτερα εμφανή ΑΚΟΜΑ χωρίς ιδιαίτερη τριχόπτωση αδύναμη τρίχα σε σημέιο να μη μπορώ να τη χτενίσω να ξάνω το μαλλί για όγκο και αυτή τη στιγμή να χω 2-3 τζίβες και τα μαλλιά κότσο συνέχεια να μη φάινονται. Εχω πάρει τα πάντα απο βιταμίνες trx2 :p (Ναι ξερώ...) μέχρι και spironolactone χωρίς να χω κάνει ορμονικές [μονο αίματως] και τη μόνη φορά που είδα κάτι καλό στο μαλλί ήταν όταν χρησιμοποιούρα revita shampoo [Μη το δοκιμάσετε αλαξε συσταση δεν έχει πια αποτελεσμα και η τιμή τσούζει] αποφεύγω σα το διαολο το λιβάνι το minoxιdil και είμαι σε συνεχή κατάθλιψη και μόνιμη άρνηση!
Αυτο που θέλω να ρωτήσω όμώς είναι a bit μαυρο. βέπω πολλά για επιτυχείς θεραπέιες σε άντρες, οι γυναίκες όμως στο μυαλό μου κ έχοντας διαβάσει όλη την ιντερνετική βιβλιογραφία μάλλον δεν έχουν τύχη... έχω καταλήξει οτι καμία με αντίστοιχο πρόβλημα δε θα ξανα-αποχτήσει το μαλλί της, το μαλλί που την έκανε να αισθάνεται άνετα. Call me crazy...ή απλά πολύ ΠΟΛΥ απογοητευμένη!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

omiros

New Member
ναι οντως υπαρχει δυσκολια στην αλοπεκια της γυναικας.

σε καποια η καποιες ερευνες το finasteride εδειξε αποτελεσματα. τοπικα οι γυναικες χρησιμοποιουν spironolactone, flutamide (πολυ πιο αποτελεσματικο), estradiol, cortisone και minoxidil.

θυρεοειδη και σιδηρο εχεις εξετασει ειπες ε?
 

Caherine

Member
Πηρα 100 Mg spironolactone για αρκετό καιρό και δεν είδα κάτι ιδιαίτερα σημαντικό σε αλλαγή στα μαλλιά μου!
Θυροειδή δεν έχω κοιτάξει αλλα έχει νόημα? αδυνατίζει η τρίχα με faulty θυροειδή?
Τόσα έχω διαβάσει,τρέχουν κοπέλες ψάχνονται και δεν έχουν τίποτα μόνο καταδικασμένα γονίδια...!
 

Ntia

New Member
Είμαι στην ίδια ακριβώς φάση. Πρέπει να το πάρουμε απόφαση. Εμένα μου τη δίνει ότι κάθε μήνα σκάω ένα σκασμό λεφτά σε διαλύματα και σαμπουάν και πλέον δεν βλέπω αποτέλεσμα αλλά δειλιάζω και να τα κόψω μαχαίρι.
 

Caherine

Member
Και τι κάνεις μετά? Πετάς τη female φυση σου απ το παράθυρο τα κόβεις γουλί και ψάχνειs άλλα ενδιαφέροντα? Η κρύβεις το πόνο σου κάτω απο μια περούκα ζηλέυοντας οτι περάσει δίπλα σου με μαλλί Normal? Νταξει φάρμακο να βγάζει μαλλί θα χει ευευρεθέι αλλα σιγά μην τ αφήσει η βιομηχανία της τριχόπτωσης να σκάσει μύτη! Εδώ έμαθα απο φαρμακοποιό οτι η regaine ανάλογα με πόσα μπουκαλάκια θα διακινήσει ο κάθε δερματολόγος τους μοιράζει ταξιδάκια σε πράγα και εξωτικά νησιά! Τι να πώ ...μέχρι και τη Κούλα Γέρου σκέφτηκα 2 be honest.... lol/
 

zouzounis

New Member
To τελευταίο περί Κούλας και τα τοιαύτα, ελπίζω Μις μου να είναι ένα αστείο...μην τολμήσεις να πετάξεις τα λεφτά σου σε κάτι τόσο απατεωνίστικο... lol +1...
για γυναικες δεν ξέρω πως είναι τα πράγματα, αλλά μπορώ να καταλάβω ότι η ψυχολογία σου είναι κακή...δεν υπάρχουν κάτι ψευτικα έξτρα μαλλια, σαν τουφάκια, που "κουμπώνουν" πάνω στα κανονικά σου μαλλιά? όχι exte που τα κάνει πιο μακριά, αλλά πιο πυκνά...θα ορκιζόμουν ότι κάπου το έχω πετύχει...οργανικά τώρα, κάνε πρώτα τις εξετάσεις σου να δεις τι παίζει...
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Caherine είπε:
Τι να πώ ...μέχρι και τη Κούλα Γέρου σκέφτηκα 2 be honest.... lol/

zouzounis είπε:
To τελευταίο περί Κούλας και τα τοιαύτα, ελπίζω Μις μου να είναι ένα αστείο...μην τολμήσεις να πετάξεις τα λεφτά σου σε κάτι τόσο απατεωνίστικο... lol +1...

@caherine για να σε προλάβω η κυρία Κούλα είχε μπει παλιότερα στο φόρουμ και προσπάθησε να εξαπατήσει με διπλό λογαριασμό που αναφερόταν σε υποθετικο πελάτη της και την υποθετική επανέκφυση που είχε... http://www.hairlossgr.com/forum/thread-2925.html
 

Ntia

New Member
Αυτό για το γουλί με τρώει κι εμένα. ένα βήμα πριν είμαι. βαρέθηκα!!! έτσι μου έρχεται να κάνω έναν σούπερ αφρό-σαπουνάδα και χρατς χρουτς τέρμα η ιστορία! άσε που υπάρχουν σούπερ περούκες, θα πάω να πάρω δύο ίδιο χρώμα άλλο στύλ και τέλος. όσο έχω δουλειά γιατί έτσι όπως πάμε άμα μείνω άνεργη λεφτά γιοκ και για διαλύματα και για περούκες!!!

Πάντως ειλικρινά πρέπει να το πάρουμε απόφαση..
 

An_eirini

New Member
Κατερινα ειδα την δημοσιευση σου και αποφασισα να γραψω κ εγω. Ειμαι 21 και απο τοτε που εγραψα πανελληνιες (4 χρονια τωρα)τραβολογιεμαι με το μαλλι δν μπορεις να φανταστεις... Εχω μια ελαφρα αραιωση ξεκιναει απο τη φραντζα και καταλαγει στο πισω μερος... Εξετασεις μπολικες γιατροι αρκετοι σπρευ ενα καρο βλακειες..ναι βοηθησαν λιγο κ μετα που τα σταματησα αδυνατησε παλι η τριχα.κληρονομικη μου ειπαν τιποτα που να μπορει να γινει κ οσο να εισαι φοιτητρια με αραιωση απαισιο τα εκοψα κοντα κ καλα για να δυναμωσουν τπτ..σαν και εσας σκεφτηκα να παρω ενα ξυραφι να τα κανω γουλι να βγουν νεες φυτρες απο παντου...βαρεθηκα οχι τπτ αλλο πρηζω κ το αγορι μ δν μπορω αυτο δν μπορω εκεινο κ να βλεπω ολες οι υπολοιπες στη σχολη με τελειο λαμπερο μαλλι κ να λεω ολη η γκαντεμια πανω μου επεσε κ δν μπορω να αφησω ελευθερο το μαλλι χωρις να ντρεπομαι να παρει κ αερα ρε αδερφε μου λιγο..λοιπον οσα λεφτα κ να εχω δοσει θα παω στην ...(την εταιρια για την εμφυτευση δν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω το ονομα)κ ο θεος βοηθος να με εξετασουν να μου πουν ποσο παει το μαλλι να τα μαζεψω κουτσα κουτσα να δω τι θα γινει:idea:
 

Soralteno

Alternative treatment member
Μέλος του προσωπικού
An_eirini είπε:
Κατερινα ειδα την δημοσιευση σου και αποφασισα να γραψω κ εγω. Ειμαι 21 και απο τοτε που εγραψα πανελληνιες (4 χρονια τωρα)τραβολογιεμαι με το μαλλι δν μπορεις να φανταστεις... Εχω μια ελαφρα αραιωση ξεκιναει απο τη φραντζα και καταλαγει στο πισω μερος... Εξετασεις μπολικες γιατροι αρκετοι σπρευ ενα καρο βλακειες..ναι βοηθησαν λιγο κ μετα που τα σταματησα αδυνατησε παλι η τριχα.κληρονομικη μου ειπαν τιποτα που να μπορει να γινει κ οσο να εισαι φοιτητρια με αραιωση απαισιο τα εκοψα κοντα κ καλα για να δυναμωσουν τπτ..σαν και εσας σκεφτηκα να παρω ενα ξυραφι να τα κανω γουλι να βγουν νεες φυτρες απο παντου...βαρεθηκα οχι τπτ αλλο πρηζω κ το αγορι μ δν μπορω αυτο δν μπορω εκεινο κ να βλεπω ολες οι υπολοιπες στη σχολη με τελειο λαμπερο μαλλι κ να λεω ολη η γκαντεμια πανω μου επεσε κ δν μπορω να αφησω ελευθερο το μαλλι χωρις να ντρεπομαι να παρει κ αερα ρε αδερφε μου λιγο..λοιπον οσα λεφτα κ να εχω δοσει θα παω στην ...(την εταιρια για την εμφυτευση δν ξερω αν επιτρεπεται να γραψω το ονομα)κ ο θεος βοηθος να με εξετασουν να μου πουν ποσο παει το μαλλι να τα μαζεψω κουτσα κουτσα να δω τι θα γινει:idea:


Γνωστή μου με μεγάλη αραίωση κάποια στιγμή έκανε μεταμόσχευση. Τα αποτελέσματα λιγότερο απο πενιχρά (οπως και να το κάνουμε οι γυναίκες έχουν άλλες απαιτήσεις στο αποτέλεσμα). Πεταμένα χρήματα.

Αυτό που έκανε εν τέλει είναι να πάρει περούκα. Αλλος άνθρωπος και σε ψυχολογία και σε εμφάνιση.
 
Μπλουζα