Απελπισια

κικηπ

New Member
Γεια σας, ονομαζομαι κικη και ειμαι 20 χρονων εδω κι ενα μισι χρονο παλευω με την τριχοπτωση (Ανδρογ. Αλωπεκεια.). Μαλιστα αυτη την στιγμη ειμαι στο γραφειο της δερματολογου μ και περιμενω να κανω την τριτη μ μεσοθεραπεια (ειχα κανει και prp τον Σεπτεμβριο) . Φυσικα οι αγωγες που μ χουν δωσει οι 3 διαφορετικοι δερματολογοι ειναι οι κλασσικες λοσιον σαμπουαν τησ freezderm βιταμινες καλα ολα αυτα η γραμμη εχει αρχισει να μικραινει αλλα τα μαλλια συνεχιζουν να πεφτουν ολοι μ λενε οτι ειναι το αγχος και η κακια διατροφη που ειχε προηγηθει μεχρι πριν μισο χρονο. Μαλιστα κοντευω να γινω ψυχαναγκαστικη αφου καθε μερα πια μετραω ποσες τριχες μ πεφτουν το ξερω δεν ειναι φυσιολογικο. Εχετε να μ προτεινετε κατι ωστε να σταματησει αυτη η καταραμένη τριχοπτωση. Τελος σημειωνω οτι ειχα πλούσιο μαλλι. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giocap

Member
Κικη κ εγω εχω προβλημα ΑΑ κληρονομικου τυπου που ειναι το χειροτερο.Κι εγω παλευω εδω κ εναμιση χρονο οπως εσυ με μινοξιδιλη σαμπουαν τις freezyderm και πολυβιταμινες.Αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι για κανενα,μα για κανενα λογο να ΜΗΝ ΜΕΤΡΑΣ τιε τριχες που σου πεφτουν.Το εκανα στην αρχη,οταν μου πεφταν παρα πολλα μαλλια σε καθημερινη βαση,τις μετρουσα μια μια καθε μερα,ολη μερα,οτι κ αν εκανα και πστεψε με δε με βοηθησε καθολου.Αν ρωτησεις τον γιατρο σου θα σου πει το ιδιο,το μονο που καταφερνεις αν τις μετρας μια μια ειναι να αχνωνεσαι,να πανικοβαλεσαι οπως κ εγω και να χειροτερευεις. Κανεις θεραπεια και με μινοξιδιλη η μονο μ αυτα που ανεφερες? Επισης την μεσοθεραπεια μου την προτεινε κ εμενα ο γιατρος μου, αλλα λογω κοστους δε την ξεκινησα.Για πες μου σου εδωσε αποτελεσματα? Και κατι ακομα το prp τι ακριβως ειναι?
 

Anna_

Member
Κικη κ εγω εχω προβλημα ΑΑ κληρονομικου τυπου που ειναι το χειροτερο.Κι εγω παλευω εδω κ εναμιση χρονο οπως εσυ με μινοξιδιλη σαμπουαν τις freezyderm και πολυβιταμινες.Αυτο που θα σε συμβουλευα ειναι για κανενα,μα για κανενα λογο να ΜΗΝ ΜΕΤΡΑΣ τιε τριχες που σου πεφτουν.Το εκανα στην αρχη,οταν μου πεφταν παρα πολλα μαλλια σε καθημερινη βαση,τις μετρουσα μια μια καθε μερα,ολη μερα,οτι κ αν εκανα και πστεψε με δε με βοηθησε καθολου.Αν ρωτησεις τον γιατρο σου θα σου πει το ιδιο,το μονο που καταφερνεις αν τις μετρας μια μια ειναι να αχνωνεσαι,να πανικοβαλεσαι οπως κ εγω και να χειροτερευεις. Κανεις θεραπεια και με μινοξιδιλη η μονο μ αυτα που ανεφερες? Επισης την μεσοθεραπεια μου την προτεινε κ εμενα ο γιατρος μου, αλλα λογω κοστους δε την ξεκινησα.Για πες μου σου εδωσε αποτελεσματα? Και κατι ακομα το prp τι ακριβως ειναι?
Της freezyderm τα σαμπουάν αφυδατώνουν το μαλλί εντελώς, εκτός εάν έχεις τριχοπτωση από λιπαρότητα
 
Μπλουζα