Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

kos1987

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

MANKAR είπε:
ενδιαφερον.. :chinscratch ξερεις ποτε περιπου η' αν θα κυκλοφορισει σε καποιο χρονικο διαστημα????

Δεν προκειται γιατι η prostakan η εταιρια που εχει τα δικαιωματα για το ru δηλωσε οτι δεν θα κανει τπτα ωστε να βγει στην αγορα.Εχει αλλη κατευθυνση πλεον σαν εταιρεια furious3
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

icesensei είπε:
Αυτό το καιρό "πειραματίζομαι" με κρέμα bepanthen που έχει παρόμοιες ιδιότητες με το emu oil (το οποίο επίσης έχω χρησιμοποιήσει νωρίτερα).Πέρα από τα άμεσα οφέλη που έχει για ερεθισμους - φαγούρισμα περιέχει lipids ≥ 50% και αυτό με κάνει και σκέφτομαι αν δίνει καλύτερη απορρόφηση στο ru που στοχεύει στο θύλακα.

Ηδη έχω διαβάσει για προϊόν μινοξιδίλης 5% (το morr-f), με lipids για εγγυημένη απορρόφηση 0.1% φιναστερίδης. Το bepanthen περιέχει dexpanthen (provitamin B5) αλλά και lipids που αναπληρώνουν αυτά του δέρματος (όπως pharmaceutical grade lanolin and ceramides) . Βοηθάει στη καταπολέμηση των φλεγμονών (inflammation) όπως το emu , αλλά δεν είναι τόσο παχύρρευστο , τι γνώμη έχουν τα πιο έμπειρα μέλη ?

Εφόσον ήδη το emu oil χρησιμοποιείτε σε κάποιες ιδιοκατασκευές με ru 58841/rum τι γνώμη έχετε θα μπορούσε αυτή η αλοιφή (bepanthen) να βοηθήσει σαν αποτελεσματικό όχημα για ru??

To Bepanthen βασίζεται σε water-in-oil formulation και κάνει για hydrophobic drugs (lipid seeking) , δλδ όπως το ru 58841 :

water-in-oil (W/O) creams are composed of small droplets of water dispersed in a continuous oily phase... many drugs which are incorporated into creams are hydrophobic and will be released more readily from a water-in-oil cream than an oil-in-water cream.

http://www.youtube.com/watch?v=A9fOgcvFSJ0&feature=player_embedded

εδώ είναι το θέμα με περισσότερες πληροφορίες για bepanthen ( χρήση με airol + kirkland minoxidil ) http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,3955

Εχω την εντυπωση πως στις κρεμες αυτου του τυπου ουσιες οπως το ru δεν μπορουν να φορτωθουν.Για να γινει αυτο πρεπει η ουσια να μπει απο πριν στο μιγμα και να περασει απο ειδικου τυπου μπεκ υψηλης πιεσης.Το ιδιο μπορει να γινει με τη φινα ή την ντουτα καλυτερα. Μοιαζει με τη διαδικασια που ομογενοποιουν το γαλα οι βιομηχανιες.Το Βιντεο που εβαλες αναφερεται στο rum που ειναι το πρωτο αντιανδρογονο που ειναι λιποφιλο συνεπως μπορει ανετα να μπει σε τετοιες αλοιφες.
 

icesensei

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

Δεν έχω χρόνο να το ψάξω όσο θα θελα αλλά το έβαλα εδω γιατι μου φάνηκε χρήσιμο, εξάλλου και εγώ ενδιαφέρομαι για τοπικά χρήση rum ή cb αργότερα, οσο για bepanthen για το σκοπό που τη χρησιμοποιώ με αιρολ ταιριάζει απόλυτα γιατί διωχνει τη ξηρότητα που προκαλεί η αιρολ τοπικά.
Συμφωνώ για το ru σε ότι γράφεις και μπράβο σου που το ψάχνεις... τελικά μου κάνει ενδιαφέρον ότι δεν βλέπω πολλούς να το βλέπουν ζεστά ακόμα... Μερικέ ςσκέψεις ακόμα
RUM
1)για όχημα με lipids σε μεγάλα ποσοστά % υπάρχει αποδεδειγμένα θέμα μείωση απορρόφησης της δραστικής ουσίας.
θεωρώ ότι bepanthen με 50% lipids εξ αρχής υπερτερεί και θα δώσει
-καλύτερο μείγμα μετά από αραίωση
-λιγότερο λαδερό μείγμα μετά την εφαρμογή
-λιγότερα κατάλοιπα παγιδευμένα στο μαλλί (σε σχέση με εμου)

. Θα με ενδιέφερε στο μείγμα να έβαζα γλυκερίνη αλλά πολύ μικρό ποσοστό.
RU
2)Σε ru σκέφτομαι για χρήση bepanthen όπως είναι ξεχωριστά 2 λεπτά πρίν ή εμου 15 λεπτα πιο πριν εάν η λοσιον είναι μπαρούτι ώστε να γίνεται λιγότερο γρήγορα η απορρόφηση της (μειώνονται τα sides).
 

kos1987

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

Kαι αλλα αποτελεσματα...Βεβαια το παλικαρι βαζει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ ποσοτητες ru (100mg.day) και asc. O ιδιος λεει οτι εβλεπε shed στο 1ο τετραμηνο που εβαζε μονο ru αλλα οταν το συνδυασε με asc η τριχοπτωση σταδιακα μειωθηκε και αρχισε να βλεπει πιο χοντρες τριχες.

Πριν αρχισει οτιδηποτε
2nlgt4m.jpg


3 μηνες μετα
2zrkvo1.jpg


Περιμενω αποψεις...
 

nikosgf7

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

Mπαρουτι η δοση :explodλογικα τετοια αποτελεσματα...Τι ειναι το asc??
 

kos1987

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,261.msg43640.html#msg43640

Βασικα το asc παει και καταστρεφει τους υποδοχεις ανδρογονων.
 

kos1987

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

Δεν καταλαβαινει χριστο...Καποιοι ειναι ανθεκτικοι σαν κατσαριδες...
Λοιπον και το ru και το asc βγαζουν παρομοια sides, με το ru 1o στη λιστα να ειναι τα τσιμπιματακια σε βυζια και @@ και για το asc το brain fog.
 

toxotis18

Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

Επικοινωνησα με Κouting china (kane) για Ru...τιμες/διαθεσιμοτητα...
Απαντηση:

-
 

tocamrd

New Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

toxotis18 είπε:
Επικοινωνησα με Κouting china (kane) για Ru...τιμες/διαθεσιμοτητα...
Απαντηση:

-
Καλησπέρα! Τελικά απο όσο βλέπω άρχισες να χρησιμοποιείς Ru. Σε τι τιμή το πήρες τελικα? Είναι γενικά δύσκολο στην παρασκευή του? Σόρρυ που ρωτάω αλλά δε ξέρω και πολλα.. :(
 

toxotis18

Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

tocamrd είπε:
Καλησπέρα! Τελικά απο όσο βλέπω άρχισες να χρησιμοποιείς Ru. Σε τι τιμή το πήρες τελικα? Είναι γενικά δύσκολο στην παρασκευή του? Σόρρυ που ρωτάω αλλά δε ξέρω και πολλα.. :(

Καλησπέρα
Κοστισε 230 ευρω (215 +15 εξοδα εμβασματος).Δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ δυσκολο στην παρασκευη αλλα εχεις να παιξεις με μικρες ποσοτητες...
Εχω αναμιξει 0.5 γρ (500 mg) με 10 ml ethanon 70%/propylene glycol 30% και ξεκινησα να βαζω 1ml (50mg ru) καθε βραδυ.Το δυσκολο ειναι να εισαι προσεχτικος με το σταγονομετρο ωστε να παιρνεις καθε φορα μονο 1ml ωστε να σου φτασει ακριβως για 10 μερες....
Το διαλυμα το φυλλασω ερμητικα κλειστο στο ψυγειο ενω την σκονη ru σε φιαλιδιο και σε δοχειο κενου αερος στη καταψυξη.
Αυτες ειναι και οι οδηγιες που μου εδωσε ο προμηθευτης
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sito

Active Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

toxotis18 είπε:
Καλησπέρα
Κοστισε 230 ευρω (215 +15 εξοδα εμβασματος).Δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ δυσκολο στην παρασκευη αλλα εχεις να παιξεις με μικρες ποσοτητες...
Εχω αναμιξει 0.5 γρ (500 mg) με 10 ml ethanon 70%/propylene glycol 30% και ξεκινησα να βαζω 1ml (50mg ru) καθε βραδυ.Το δυσκολο ειναι να εισαι προσεχτικος με το σταγονομετρο ωστε να παιρνεις καθε φορα μονο 1ml ωστε να σου φτασει ακριβως για 10 μερες....
Το διαλυμα το φυλλασω ερμητικα κλειστο στο ψυγειο ενω την σκονη ru σε φιαλιδιο και σε δοχειο κενου αερος στη καταψυξη.
Αυτες ειναι και οι οδηγιες που μου εδωσε ο προμηθευτης

δοχείο κενού αέρος από που το πήρες;
 

toxotis18

Member
Απ: Αντιανδρογόννο RU 58841 (C17H18N3O3F3)

toxotis18 είπε:
Απο ενα μαγαζι στο γκυζι καπου...εχει χρονια και δεν θυμαμαι...θα δω τωρα που μπορεις να βρεις...

Δεν μπορω να βρω το καταστημα...βρηκα το σετ που εχω αλλα το εχει σε μια απο αυτες τις σελιδες με τα deals...
http://couponorama.gr/index.php/frontend/campaigns/single/492/

Εναλακτικα βρηκα και ενα αλλο με πλαστικες σακουλες και πιο οικονομικο:
http://coozina.gr/store/product.php?productid=611380
 

karafloyeyes

New Member
ρε παιδια γεια σας. ειμαι νεο μελος και θελω να μου πειτε πως αγοραζω ru. εχω δοκιμασει στο σαιτ του κειν μιν αλλα δεν απανταει. οποιος μπορει ας βοηθησει. δεν ξερω αν πρεπει να αρχισω με super zix καθως ταξιδευω πολυ και το ψυγειο ειναι θεμα. δεν θελω χαπια μονο τοπικα.
 

kos1987

New Member
Μολις εμαθα οτι το πραγματικο κοστος του ru58841 ειναι λιγοτερο απο 3$/γραμμαριο???
Α ρε prostakan γμτο furious3
"As the therapy focus of the business changed PSK discontinued the 3841 program a number of years ago at an early stage in its passage through drug development. We have no plans to continue its development and do not know if other companies are developing topical anti-androgens for androgenic alopecia. We are sorry we cannot provide further help:explod
 

toxotis18

Member
kos1987 είπε:
Μολις εμαθα οτι το πραγματικο κοστος του ru58841 ειναι λιγοτερο απο 3$/γραμμαριο???
Α ρε prostakan γμτο furious3
"As the therapy focus of the business changed PSK discontinued the 3841 program a number of years ago at an early stage in its passage through drug development. We have no plans to continue its development and do not know if other companies are developing topical anti-androgens for androgenic alopecia. We are sorry we cannot provide further help:explod

Τρελή εκμεταλευση και δεν ξερω αν αποδιδει κιολας....εγω 5 μηνες το βαζω..μια χαρα ημουν μονο με μινοξ νομιζω...χειροτερα εγινα 1,5 αφου προσθεσα το Ru ακομα περιμενω αλλαγη αλλα δεν το βλεπω...
 

kos1987

New Member
περιμενε λιγο...και επισης φτιαξτο 5% , αλλα ειναι εκμεταλλευση...εγω ειδες τι αγελαδιτσα εχω για αρμεγμα?
 

toxotis18

Member
kos1987 είπε:
περιμενε λιγο...και επισης φτιαξτο 5% , αλλα ειναι εκμεταλλευση...εγω ειδες τι αγελαδιτσα εχω για αρμεγμα?


Εχω υπολογισει οτι θα μου φτασει για 8 μηνες...ναι μαλλον θα περιμενω αλλα...!
Εχω φτιαξει 3,5% γιατι βαζω 1,5 ml αντι 1ml...αλλα μαλλον πρεπει να το γυρισω στο 5% και προσεκτικα να μου φταντει το 1ml στην εφαρμογη.
Αν ειχα γινει μπαμπουινος...θα εκανα " το σκ@/ο μου παξιμαδι" για να αγορασω την επομενη δοση....αλλα οταν δεν βλεπεις κατι....που να δωσεις ξανα τοσα λεφτά? Εδω κολαει και το "εδω ο κοσμος καιγεται...."
Υπομομή και βλεπουμε....
 

tarzan

New Member
καμια ενημερωση για την αποτελεσματικοτητα του RU απο τα παιδια που ειχαν κανει ομαδικη παραγγελια? τελικα αξιζει?
 
Μπλουζα