Ανδρογενής Αλωπεκία στα 24 - Τα χω χασει ολα

DoctorWho

Well-Known Member
δες εδω τι θα μπορουσε να δωσει η φινα στο κεφαλι σου μαζι με μια μμ σε καποιον πολυ καλο γιατρο.
Ισως να εδινε και περισσοτερα σε σενα η φινα γιατι αυτος ειναι 35 και εσυ 24, αλλα μη περιμενεις και θαυματα.



Βεβαια εδω βλεπουμε ενα θαυμα.
Κόστος 30κ η συγκεκριμένη περίπτωση βέβαια και εξωπραγματικη η δοτρια...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Προσωπικά οι hairline που έχω δει σε άτομα με nw5+ μετά από μεταμόσχευση ήταν πάντα πολύ ψηλές, η πυκνότητα πολύ χαμηλή και γενικότερα το τελικό αποτέλεσμα πολύ μέτριο ειδικά όταν μιλάμε για άτομο κάτω των 30 που θέλει εμφάνιση αντίστοιχη της ηλικίας του. Το να πάρει τόσα ρίσκα και να δαπανήσει τόσο χρόνο και χρήμα για ένα τόσο μέτριο αποτελέσματα στην καλύτερη των περιπτώσεων μου φαίνεται τζάμπα κόπος.
Ποσο λαθος κανεις φιλε μου......
 

makis25

Well-Known Member
δες εδω τι θα μπορουσε να δωσει η φινα στο κεφαλι σου μαζι με μια μμ σε καποιον πολυ καλο γιατρο.
Ισως να εδινε και περισσοτερα σε σενα η φινα γιατι αυτος ειναι 35 και εσυ 24, αλλα μη περιμενεις και θαυματα.



Βεβαια εδω βλεπουμε ενα θαυμα.
ειδα το βιντεο που ποσταρες , μου ξαναβγηκε το μαλλι nw0 αστραπιαια και ξανακαραφλιασα!
 

kk20

Member
Φίλε original poster, γράφω σπάνια στο φόρουμ. Όταν όμως βλέπω ανθρώπους τόσο στεναχωρημένους κάτι παθαίνω!

Κοίτα να δεις, είμαι ένας παθών, και εγώ από μικρή ηλικία (17-20) καράφλιασα σχεδόν τελείως (Nw5-Nw6). Τώρα είμαι 37, έχω περάσει από όλη τη φάση (φάρμακα, παρενέργειες, αποτυχημένες μεταμοσχεύσεις και μία ακόμα πετυχημένη μεταμόσχευση με ότι μου είχε απομείνει στη δότρια) και έχει μαζευτεί κάπως το πράγμα. Έχω μία συμπαθητική αραιή κάλυψη στο πάνω μπροστά μισό κεφάλι και κοντό μαλλί στα 5-10 χιλιοστά.

Αφού έκανα ένα κάρο κακές επιλογές, σε εποχές που όλα ήταν σε πρώιμο στάδιο, κατέληξα ΟΚ με την εικόνα μου. Εσύ από την άλλη, με την εξέλιξη που έχει υπάρξει, μπορείς να πετύχεις ακόμα καλύτερα πράγματα οπότε ψυχραιμία φίλε, κοίτα το με την ησυχία σου μην βιαστείς όπως σου λένε τα παιδιά!

Θα σταθώ όμως στο ψυχολογικό κομάτι. Είσαι 24. Δεν είσαι 17,18. Το να έχει κάποιος καραφλιάσει στην ηλικία σου δεν είναι καθόλου σπάνιο, απορώ που το λες. Αν δεν είναι τα 24 είναι τα 26 οπότε δεν κάνει διαφορά.

Σε ότι αφορά το bullying, η ηλικία που βρίσκεσαι είναι μέσα στο χαβαλέ και την καφρίλα. Μην μισείς αυτούς τους ανθρώπους, πες τους με ωραίο τρόπο "άσε φίλε μην μου το θυμίζεις όλη την ώρα γιατί η καράφλα με στεναχωρεί". Να δείχνεις κατανόηση διότι δεν είναι σε αυτές τις ηλικίες συνηθισμενη τόσο η ενσυναίσθηση, δυστυχώς! Βοήθα και εσύ αυτά τα παιδιά να γίνουν καλύτεροι άνθρωποι. Άσε που ούτε καν ίσως φαντάζονται τον πόνο που σου προκαλεί.

Αντιμετωπίζουμε την καράφλα σαν να είναι αρρώστεια, η αλήθεια όμως είναι πως δεν είναι. Και μια χαρά πιπίνια μπορείς να βρεις αν μαζέψεις το κουράγιο, πιεις το ποτάκι σου και χαλαρώσεις! Όλα καλά θα πάνε φίλε μην αφήσεις τις τρίχες να σου φάνε τη ζωή!
 

spi

Well-Known Member
επίσης αν ανεβάσεις την ψυχολογία σου θα δείξεις σε όλους ότι είσαι άλλος. Να πω ότι μπορεί να με στεναχωρουσε κι εμένα η απώλεια μαλλιών αλλά όλα αυτά τα χρόνια είχα πολλές σχέσεις και δεν άφηνα ευκαιρία να είμαι με παρέα που με γουστάρει και να με ζητάει. Να πω ότι ούτε σώμα είχα ούτε τίποτα το τρελό όμως είχα διάθεση είχα πάντα να πω κάτι άρα τα μαλλιά δεν είναι μείζων θέμα. Σίγουρα σου ανεβάζει την ψυχολογία ένα κλικ αλλά αν το αποδεχτείς θα είσαι ένας "καινούριος" άνθρωπος
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
επίσης αν ανεβάσεις την ψυχολογία σου θα δείξεις σε όλους ότι είσαι άλλος. Να πω ότι μπορεί να με στεναχωρουσε κι εμένα η απώλεια μαλλιών αλλά όλα αυτά τα χρόνια είχα πολλές σχέσεις και δεν άφηνα ευκαιρία να είμαι με παρέα που με γουστάρει και να με ζητάει. Να πω ότι ούτε σώμα είχα ούτε τίποτα το τρελό όμως είχα διάθεση είχα πάντα να πω κάτι άρα τα μαλλιά δεν είναι μείζων θέμα. Σίγουρα σου ανεβάζει την ψυχολογία ένα κλικ αλλά αν το αποδεχτείς θα είσαι ένας "καινούριος" άνθρωπος

Έχεις και το μπλα μπλα εσύ και το χιούμορ και τις ρίχνεις....τα κορίτσια θέλουν χιούμορ ;)
 

spi

Well-Known Member
Έχεις και το μπλα μπλα εσύ και το χιούμορ και τις ρίχνεις....τα κορίτσια θέλουν χιούμορ ;)
Χαχαχα τα κορίτσια θέλουν αυτοπεποίθηση και να μην έχεις ηττοπάθεια. Βασικά όλοι οι άνθρωποι. Το θέμα είναι να έχεις κάποιες Χ γνώσεις και να λες την γνώμη σου. Η βιτρίνα είναι αυτη που κάνει τους άλλους να μπουν μέσα, το προϊόν που έχει το μαγαζί όμως τους κρατάει.
 

Georgie

Well-Known Member
Αυτο που λεει ο @spi
Αυτοπεποίθηση .
Θα προχωράς και θα νιώθεις οτι τους εχεις για πρωινό ολους .
( εκτός απο εμένα ) ;)
 
  • Like
Reactions: spi

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Χαχαχα τα κορίτσια θέλουν αυτοπεποίθηση και να μην έχεις ηττοπάθεια. Βασικά όλοι οι άνθρωποι. Το θέμα είναι να έχεις κάποιες Χ γνώσεις και να λες την γνώμη σου. Η βιτρίνα είναι αυτη που κάνει τους άλλους να μπουν μέσα, το προϊόν που έχει το μαγαζί όμως τους κρατάει.

Αυτό ναι,είμαι με μια κοπελίτσα και προχθές μου είπε τι με βρήκες σε μένα και είσαι μαζί μου...την λέω μην το ξανά πεις αυτό μην μειώνεις το ευατο σου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όχι dim καμία σχέση κατάλαβα πως το είπε επειδή την έχω 3 χρόνια φίλη στο fb και με έχει δει με ένα σωρό κοπέλες φωτός και ταξίδια και από δω από εκεί θεωρεί ότι θα μπορούσα να βρω πολύ καλύτερη από αυτήν.
Ναι όμως δεν γνωρίζει ότι από όλες αυτές έχει το καλύτερο χαρακτήρα ως τώρα.
 

dim d

Well-Known Member
Όχι dim καμία σχέση κατάλαβα πως το είπε επειδή την έχω 3 χρόνια φίλη στο fb και με έχει δει με ένα σωρό κοπέλες φωτός και ταξίδια και από δω από εκεί θεωρεί ότι θα μπορούσα να βρω πολύ καλύτερη από αυτήν.
Ναι όμως δεν γνωρίζει ότι από όλες αυτές έχει το καλύτερο χαρακτήρα ως τώρα.
πολυ σημαντικο πραγμα, το σημαντικοτερο
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όταν μια κοπελίτσα μειώνει το ευατο τις δεν ξέρει ότι μετά την έχεις του χεριού τις.
Τώρα φαντάσου να πεις μια κοπέλα τι με βρήκες έμενα βέβαια αν είναι για κομπλιμέντο είναι ανάλογος πως θα το πεις στο χιούμορ πχ.
 

dim d

Well-Known Member
Όταν μια κοπελίτσα μειώνει το ευατο τις δεν ξέρει ότι μετά την έχεις του χεριού τις.
Τώρα φαντάσου να πεις μια κοπέλα τι με βρήκες έμενα βέβαια αν είναι για κομπλιμέντο είναι ανάλογος πως θα το πεις στο χιούμορ πχ.
οντως..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Να τον προσεχείς το χαρακτήρα John !
Μυρίζει γάμο
Και μετα κανει μεταλαξη .

Είμαι στα 42 τον φοβάμαι τον γάμο αν και είχα σχέσεις είμαι λίγο κατά.
Είμαι πολύ τις σχέσης βεβαία και ας μένει έτσι καλύτερα.
Όσο μεγαλώνεις και δεν παντρεύεσαι δεν ανέχεσαι πολλά πολλά μου είναι δύσκολο να μπω σε τέτοια διαδικασία.
 
Μπλουζα