Ανακαλυφθηκε η πρωτεινη που ευνοει την τριχοφυια

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gianniskritikos2

Active Member
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη
 

weznem

Well-Known Member
ακομα δεν το βαλαμε σκετο να δουμε τα σαιντς θα το βαλουμε και με ρολερ,και με 0,75 κιολας..γιαννη μην προτρεχεις..πρεπει να μαθουμε τι κανει μακροπροθεσμα τι σαιντς εχει...
 

dimos18

Member
Εγώ πάντως νομίζω ότι από μόνο του δεν θα κάνει και πολλά .Θα δίνει κάτι αλλά σίγουρα όχι αυτό που φαντάζονται πολλοί από εδώ μέσα.O Nigam συγκεκριμένα έχει αναφέρει ότι σε μίνι δοκιμές του έχει δοκιμάσει την συγκεκριμένη ουσία ΜΑΖΙ με άλλους λίγους growth factors και πάλι δεν είδε και τόσο εντυπωσιακά αποτελέσματα .Σε συνδιασμό με πολλούς growth factors αλά Histogen σίγουρα θα δίνει ικανοποιητικά αποτελέσματα αλλά μόνο του πολύ το αμφισβητώ.

Θα πείτε τώρα όμως ότι ο Κωτσαρέλης είναι απατεώνας,λέει ψέματα κτλ κτλ.Εγώ όμως πιστεύω ότι απλά δίνει ο ίδιος λεπτομέρειες από τις έρευνές του για να προσεγγίσει, μέσω της δημοσιότητας του θέματος, χορηγούς .Κάτι λογικό κατ' εμέ.
 

gianniskritikos2

Active Member
dimo εδω εισαι λαθος δεν θα δοσει λιγο... δεν θα δοσει τιποτα πολυτος μηδενικο ειναι.... διοτι το συγκεκριμενο ετσι οπως φανταζεσαι δεν κανει δουλεια η δουλεια του ειναι με τον μικροτραυματιισμο μονο εκει δουλευει... αυτο που απο οτι εχω καταλαυει σε εμας ειναι αυτη η προτεινη fgf9 που οταν πληγωσουμε μια περιωχη αναπλαθετε αλλα δεν αναδημιουργει τριχωθυλακια με αυτην την προτεινη θα ειναι δυνατο να το πετυχουμε αυτο αρα θελουμε τραυματισμο περιοχης αμα δεν κανεις τσαμπα ο κοπος αν το βαζεις... αχριστο θα παει... αρα ο nigam που το χρισιμοποιουσε λογικο να μην δωσει και πολα μη σου πω τιποτα απο τα αλλα ειδε δουλεια
 

panoslydios

New Member
Η μονη αληθεια ειναι οτι δεν ξερουμε τιποτα
για ολα αυτα τα οποια ανακοινωνονται.
Γι αυτο δεν εχει νοημα να ασχολουμαστε μαζι τους,
αλλα να κοιταμε τις εμπειριες των μελων.
 

SfiNa

New Member
gianniskritikos2 είπε:
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη



πολύ σωστός ο συλλογισμός σου ... περιμένουμε να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις... ;)
 

baldy

Member
SfiNa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη



πολύ σωστός ο συλλογισμός σου ... περιμένουμε να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις... ;)

τζαμπα θα περιμενεις δεν προκειται, το πολυ πολυ να κανει το πειραμα σε κανενα ποντικι
 

SfiNa

New Member
baldy είπε:
SfiNa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη



πολύ σωστός ο συλλογισμός σου ... περιμένουμε να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις... ;)

τζαμπα θα περιμενεις δεν προκειται, το πολυ πολυ να κανει το πειραμα σε κανενα ποντικι




δεν νομίζω, αφού είναι σίγουρος ότι δεν έχει παρενέργειες...
ας περιμένουμε τον gianniskritikos2 να δοκιμάσει fgf9+roler που λέει ότι είναι ακίνδυνο , και άμα ζήσει βγάλει μαλλιά και είναι αρτιμελής τότε το δοκιμάζουμε όλοι :14m: είναι ο Λούις Άρμστρονγκ του hairlossgr περιμένουμε φωτογραφίες .... :bravo::bravo::bravo:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Chs

Μέλος του προσωπικού
SfiNa είπε:
baldy είπε:
SfiNa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη



πολύ σωστός ο συλλογισμός σου ... περιμένουμε να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις... ;)

τζαμπα θα περιμενεις δεν προκειται, το πολυ πολυ να κανει το πειραμα σε κανενα ποντικι




δεν νομίζω, αφού είναι σίγουρος ότι δεν έχει παρενέργειες...
ας περιμένουμε τον gianniskritikos2 να δοκιμάσει fgf9+roler που λέει ότι είναι ακίνδυνο , και άμα ζήσει βγάλει μαλλιά και είναι αρτιμελής τότε το δοκιμάζουμε όλοι :14m: είναι ο Λούις Άρμστρονγκ του hairlossgr περιμένουμε φωτογραφίες .... :bravo::bravo::bravo:



Το θεωρείς ωραίο το να ειρωνεύεσαι κάποιον? Είπε τη γνώμη του τίποτα παραπάνω, μπορείς να του απαντήσεις όμορφα και ωραία πως δεν είναι σωστό σε αυτό που είπε η ότι είναι επικίνδυνο για τον Α η Β λόγο (αν γνωρίζεις φυσικά).

Από τη στιγμή που πρόκειται να πετάξεις ειρωνεία καλύτερα μην γράψεις τίποτα, δεν βοηθάς κανέναν έτσι, και δεν συμμετέχεις σε τίποτα.

Επίσης ο λόγος που σου λέω αυτά είναι ότι εδώ και καιρό παρακολουθώ τις κινήσεις σου στο forum και πρόκειται για καθαρόαιμο Trolling περιεκτικότητας 99%.

Ωραία και η πλάκα ωραίο και το καλαμπούρι αλλά από ένα σημείο και πέρα γίνεται προσβλητικό και ανούσιο..

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

SfiNa

New Member
Chs είπε:
SfiNa είπε:
baldy είπε:
SfiNa είπε:
gianniskritikos2 είπε:
λετε αν κανουμε την καψουλα τοπικη λοσιον και κανουμε ρολλερ 0.75 για να φτασει κοντα στους θυλακες αμα ρηξουμε την λοσιον αυτη να δουμε δουλεια?


και δεν νομιζω να εχει απρενεργειες για μια φορα στο τοσο(καθε 7-10 μερες) διοτι εμεις την θελουμε για να δημιουργησει επανεκφυση να ξανα αναδημιουργισει τους θυλακες...αυτο το φαρμακο σε χαπι λογικα θα εχει μεγαλυτερες παρενεργειες και φανταζομαι η χριση του καθημερινη ετσι λογικα δεν παιζει να εχει παρενεργειες μια φορα στις 10 μερες...ετσι λεω εγω... ετσι νομιζω μπορει να ειμαι λαθως αλλα νομιζω αξιζει την δοκιμη



πολύ σωστός ο συλλογισμός σου ... περιμένουμε να το δοκιμάσεις και να μας πεις εντυπώσεις... ;)

τζαμπα θα περιμενεις δεν προκειται, το πολυ πολυ να κανει το πειραμα σε κανενα ποντικι




δεν νομίζω, αφού είναι σίγουρος ότι δεν έχει παρενέργειες...
ας περιμένουμε τον gianniskritikos2 να δοκιμάσει fgf9+roler που λέει ότι είναι ακίνδυνο , και άμα ζήσει βγάλει μαλλιά και είναι αρτιμελής τότε το δοκιμάζουμε όλοι :14m: είναι ο Λούις Άρμστρονγκ του hairlossgr περιμένουμε φωτογραφίες .... :bravo::bravo::bravo:



Το θεωρείς ωραίο το να ειρωνεύεσαι κάποιον? Είπε τη γνώμη του τίποτα παραπάνω, μπορείς να του απαντήσεις όμορφα και ωραία πως δεν είναι σωστό σε αυτό που είπε η ότι είναι επικίνδυνο για τον Α η Β λόγο (αν γνωρίζεις φυσικά).

Από τη στιγμή που πρόκειται να πετάξεις ειρωνεία καλύτερα μην γράψεις τίποτα, δεν βοηθάς κανέναν έτσι, και δεν συμμετέχεις σε τίποτα.

Επίσης ο λόγος που σου λέω αυτά είναι ότι εδώ και καιρό παρακολουθώ τις κινήσεις σου στο forum και πρόκειται για καθαρόαιμο Trolling περιεκτικότητας 99%.

Ωραία και η πλάκα ωραίο και το καλαμπούρι αλλά από ένα σημείο και πέρα γίνεται προσβλητικό και ανούσιο..

Ελπίζω να έγινα κατανοητός.



όχι θα αφήσουμε τον κάθε κουτοπόνηρο να προτείνει ουσίες ακίνδυνες και απλά να περιμένει θύμα... πρέπει να επέμβει εισαγγελέας άμεσα και εννοείτε ότι εσύ πρέπει να απολογηθείς ...


Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ,

τώρα αυτά τα θες και τα λες? Η τα λες για να τα λες?

Περιμένουμε λοιπόν με ανυπομονησία να απολογηθούμε!

Και να δικάσετε αγαπητέ όλα τα μέλη στο forum γιατί εκφέρουν την γνώμη τους.. ΔΕΝ ήμαστε παιδιά πόσες φορές θα το πω να μας κάνουν πλύση εγκεφάλου τι να βάλουμε στο κρανίο μας και τι όχι!

Ο κάθε ενήλικας έχει το μυαλό να αποφασίσει μόνος του τι θα κάνει, το forum είναι ανταλλαγή ιδεών αγαπητέ.

Το μόνο που κάνεις εδώ μέσα είναι να προσβάλεις και να τρολλάρεις, τίποτα παραπάνω..

Δυστυχώς - ευτυχώς δεν θα επιτρέψω άλλα προβλήματα και προσβολές, και λυπάμαι που με αναγκάζεις να σε αποκλείσω από το φόρουμ μερικές ημέρες αλλά δεν πάει άλλο..
 

gianniskritikos2

Active Member
απο μονος μου δεν ξερω να φτιαχνω λοσιον και ολα τα σχετικα αν εμπειρα μελοι οπως ο καπα σε τετοια θεματα ασχοληθουν και κρινουν και αυτοι οτι ειναι αξιο να το δοκιμασουμε θα δοκιμασω ενοιτε... τωρα εγω μια γνωμη οντως πεταξα οτι θα μπορουσαμε να το δοκιμασουμε μιας και δεν φενεται να εχει παρενεργειες θα μπορουσε ο οποιος διποτε να μου πει οπα φιλε ξερεις εχει ... δες εδω και εδω δενειναι απλο πραγμα και να κατσω να το συζητησω....
 

Chs

Μέλος του προσωπικού
gianniskritikos2 είπε:
απο μονος μου δεν ξερω να φτιαχνω λοσιον και ολα τα σχετικα αν εμπειρα μελοι οπως ο καπα σε τετοια θεματα ασχοληθουν και κρινουν και αυτοι οτι ειναι αξιο να το δοκιμασουμε θα δοκιμασω ενοιτε... τωρα εγω μια γνωμη οντως πεταξα οτι θα μπορουσαμε να το δοκιμασουμε μιας και δεν φενεται να εχει παρενεργειες θα μπορουσε ο οποιος διποτε να μου πει οπα φιλε ξερεις εχει ... δες εδω και εδω δενειναι απλο πραγμα και να κατσω να το συζητησω....

Γιάννη μην ανησυχείς όλοι ξέρουν πως το είπες, και ναι θα μπορούσε να σου το πει πιο όμορφα χωρίς να ειρωνευτεί. Υπάρχει και ένα θεματάκι καμιά φορά στο πως κάνεις την σύνταξη στις λέξεις, μέχρι και εγώ είχα ψιλονευρίασει αλλά μετά κατάλαβα.

Δεν έχει να κάνει, ο συγκεκριμένος εδώ και καιρό προκαλεί και προσβάλει με την συμπεριφορά του. Δεν πάει άλλο ρε παιδιά πως το λένε, όλα έχουν και ένα όριο.
 

gianniskritikos2

Active Member
χωρις να θελω να προκαλεσω τιποτα ο σφινας ειχα ψαξει απο τοτε που εκανε την φασαρια με τον wezn σε κανενα θεμα μα σε κανενα οπως ειπες και εσυ δεν κανει κατι αλλο απο το να ψαχνεται για φασαρια να κανει ασχημη κριτικη και να κοροιδευει παντου εμπενε μονο γιαυτο...δεν εχω δει τιποτα να λεει παιδια αυτο το προιον πως σας φενεται? να πει σε καποιο παιδι την γνωβμη του για θεραπιες η κατι αλλο να βοηθηση να πει κατι το οποιο σε κατι θα ειναι χρισιμο πουθενα δεν ειδα κατι απο τα παραπανω απο τον σφινα .


και για να μην ξεφεβγουμε απο το θεμα εψαξα οχι πολυ ασπουμε... αλλα τι ειναι αυτη η ουσια... παρενεργειες βρηκα λιγες αλλα ειναι χαπι και νομιζω ειχα αναφερει οτι το χρισιμοποιουνε καθε μερα αυτο το χαπι εμεις θα το κανουμε μια φορα στις 10 μερες απο οτι καταλαβα σαν θεραπια για αναδημιουργια μαζι με ρολλερ μιας και ακουγετε το ποιο καταληλο για την δουλεια που κανει το fgf9 απλα οντως δεν ξερουμε στο κεφαλι αν θα εχει παρενεργειες
 

kouklos10

Member
chs τετοια ατομα οπως ο sfina πρεπει να πετιουνται εκτος φορουμ. δεν εχει μπει να πει την γνωμη του να πει το προβλημα του . σαν να ειναι βαλτος απλα για να προκαλεσει και να κανει κακο. πιστευω οτι πρεπει το block να ειναι μονιμο. gianniskritikos σκεφτεσε ρολλερ με τι αλλο????
 

weznem

Well-Known Member
gianniskritikos2 είπε:
χωρις να θελω να προκαλεσω τιποτα ο σφινας ειχα ψαξει απο τοτε που εκανε την φασαρια με τον wezn σε κανενα θεμα μα σε κανενα οπως ειπες και εσυ δεν κανει κατι αλλο απο το να ψαχνεται για φασαρια να κανει ασχημη κριτικη και να κοροιδευει παντου εμπενε μονο γιαυτο...δεν εχω δει τιποτα να λεει παιδια αυτο το προιον πως σας φενεται? να πει σε καποιο παιδι την γνωβμη του για θεραπιες η κατι αλλο να βοηθηση να πει κατι το οποιο σε κατι θα ειναι χρισιμο πουθενα δεν ειδα κατι απο τα παραπανω απο τον σφινα .


και για να μην ξεφεβγουμε απο το θεμα εψαξα οχι πολυ ασπουμε... αλλα τι ειναι αυτη η ουσια... παρενεργειες βρηκα λιγες αλλα ειναι χαπι και νομιζω ειχα αναφερει οτι το χρισιμοποιουνε καθε μερα αυτο το χαπι εμεις θα το κανουμε μια φορα στις 10 μερες απο οτι καταλαβα σαν θεραπια για αναδημιουργια μαζι με ρολλερ μιας και ακουγετε το ποιο καταληλο για την δουλεια που κανει το fgf9 απλα οντως δεν ξερουμε στο κεφαλι αν θα εχει παρενεργειες


γιαννη μην ανχωνεσαι,δεν τρεχει τιποτα ξερουμε πως το ειπες οσοι ειμαστε στο φορουμ καποιο διαστημα και σε ξερουμε,και μας ξερεις εχουμε μια επαφη εστω και μεσα απο εναν υπολογιστη..:blush: αν εχεις το χρονο ψαχτο λιγο το θεμα,και ποσταρε οτι θεωρεις σημαντικο να το συζητησουμε-μαθουμε, και θα δουμε τι μπορουμε να κανουεμ..με ασφαλεια παντα..παιδες,οσο μπορουμε να εχουμε μια γνωση για το καθε τι.. μακαρι να μην εχει παρενεργειες αλλα και να βοηθαει στο θεμα μας..:blush:
 

gianniskritikos2

Active Member
ενα παιδι που μου εστειλε μυνημα προσωπικο μου εστηλε αυτο το οποιο αυτος το βρηκε και ειναι απο το 2008 στο οποιο κανενας επιστημονας δεν ειχε ανακαλυψη κατι για αυτο το σκευασμα το οποιο ειναι fgf9 http://www.hairlosshelp.com/forums/messageview.cfm?catid=10&threadid=80266&STARTPAGE=1&FTVAR_FORUMVIEWTMP=Linear http://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/doxycycline λοιπον dexyclyne ειναιτ ο σκευασμα το ανεφερε ενα παιδι προιγουμενος ειναι χαπι απο το στομα σε καψουλες αρα σκονη αρα μπορει δεν ξερω.. να γινεται τοπικο.... επησεις απο παρενεργειες http://www.drugs.com/sfx/doxycycline-side-effects.html εχει πολες αλλα φανταζομαι ειναι σπανιες... αυτο που με απασχολει απο τις παρενεργειες ειναι τα δερματικα τα οποια αμ εμφανιζονται απο στοματος χριση σε τοπικο μπορει να ειναι ποιο ευκολο να εμφανιστουν αλλα ειναι χαπια καθημερινης χρισης και εμεις θα κανουμε χριση με μικρη περιεκτικοτιτα καθε 10 μερες τι παρενεργειες μπορει να φερει? με την λογικη οτι φινα σε χαπι και φινα σε τοπικο ειναι σχεδον τα ιδια απο οτι λενε οι νεες ερευνεσ συγκρηνουμε παρενεργειες φινας σε στομα με παρενεργειες φινας σε τοπικο καθε 10 μερες αποκλυετε καθε 10 μερες τοπικο φινας να βγαλει παρενεργειες για την soxycycline δεν ξερω ομως.. αλλα με την λογικη σιγουρα αν δεν εχεις παρενεργειες απο στομα οι πιθανοτιτες να εχεις απο το κεφαλι ειναι απιθανες...


το 2008 το πηρε το παιδι απο το στομα και λεει οτι ειδε σε απιστευτα μικρο χρονικο διαστυμα θεττικες ενδυξεις στο μαλλι.. λιγο απιθανο... επησεις εμεις το θελουμε τοπικο με ρολλερ διοτι ακουγετε το ιδανικο στο αυτο που λιπει στην αναγενησει τριχωθυλακιων με τον μικροτραυματισμο που το ρολλερ δεν το πετιχενει μονο του παρα μονο να αναγενισει δερμα και οχι τριχες επιδει μας λιπει η fgf9 αμα την ειχαμε το ρολλερ θα ταν η λυση απο μονο του


αμα οντως δημιουργει αναφενισει πραγματικα ειναι η θεραπια απο μονη της... το θεμα ειναι αν παρουμε βαθι ρολλερ να φτανει κοντα στον θυλακα και με μια λοσιον fgf9 να διαλυει ολες της φλεγμωνες που εχει ο θυλακας και να παρει παλι δυναμη... ετσι το φανταζομαι εγω... απλα πρεπει να ειμαστε σιγουροι για παρενεργειες και να φτιαξουμε την λοσιον σωστα με σωστες περιεκτικοτητες.. στοματος χριση δεν νομιζω να κανει κατι... δεν την θελουμε και εχει και παρενεργειες... και η τελευτεα λυση ειναι να περιμενουμε μπας και βγαλουν κατι νεο απο αυτο... το οποιο δεν ξερουμε ποσο καιρο θα παρει αλλα ειναι το ποιο ασφαλες...πραγματικα δεν ξερω αν αξηζει να το σρισκαρουμε γιαυτο θελει ψαξιμο
 
Μπλουζα