Αναζήτηση γιατρού/κλινικής και απορίες

andy.k

Active member
Χαιρετισμούς σε όλους,
Είμαι καινούριο μέλος, παρόλα αυτά έχω ασχοληθεί αρκετά με το φόρουμ ως αναγνωστης. Θα ήθελα να ρώτησω: την μμ την έκανε ο ίδιος ο γιατρός ή το εκπαιδευόμενο προσωπικό? Το ρωταω γτ έχω ρωτησει και άλλη τιμή δίνουν στη μια και άλλη στην άλλη περίπτωση. Ειναι + 600 € για περιπου 2000/grafts...Επιπλέον μου είπαν ότι θα επέμβουν οχι μονο σε σημεια με μεγαλη αραιωση(κροταφους) αλλα και σε περιοχή με πυκνοτητα 60-65 % της αρχικής για να την ανεβάσουν στο 80%! Να χαίρομαι που μπορεί να συμβεί αυτό ή να ανησυχώ μη γίνει ζημιά στα ήδη υπαρχοντα θυλάκια?Δεν έχω ψάξει πολύ. Μόνο σε αυτη την κλινική και στην dhi. Ή διάφορα είναι ότι στην dhi ,δε σου βάζουν πανω από 1500grafts και στο λένε και καλά για οικονομία μοσχευμάτων αλλά στην ουσία ακούγεται σαν
" για να ξαναέρθεις. Θα γίνεις πελάτης...τέλος". Αλλά μήπως είναι τελικά πιο ειλικρινές από το " έλα θα τα πυκνώσουμε ολα και δε θα ξαναπατησεις"?Ελπίζω να μη ξεφυγα πολύ...κυρίως έκανα το σχόλιο/ερώτηση γτ ψαχνομαι για μμ και αναφέρθηκε το όνομα του γιατρού.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
Σε μενα την εκανε ο Βεκρης κατα 50% μαζι με μια κοπελα το υπολοιπο 50% ισως ο βεκρης και λιγο παραπανω. μη φοβασαι στο οτι θα βαλει και αναμεσα σε μαλλια.. ξερει που θα βαλει και που δεν θα πειραξει.. τονισε το οτι δεν θες να γινει ζημια στα ηδη υπαρχοντα μαλλια.. η δικη μου εμπειρια με την κλινικη ηταν πολυ καλη. τι τιμη σου εδωσαν? πες μας αναλυτικα.. οποιος θελει μπορει να χρησιμοποιησει το ονομα μου για να πετυχει καλυτερο deal. Δημητριαδης Δημητρης λεγομαι. και εγω συστημενος ειχα παει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Δημητρης38

Active Member
Χαιρετισμούς σε όλους,
Είμαι καινούριο μέλος, παρόλα αυτά έχω ασχοληθεί αρκετά με το φόρουμ ως αναγνωστης. Θα ήθελα να ρώτησω: την μμ την έκανε ο ίδιος ο γιατρός ή το εκπαιδευόμενο προσωπικό? Το ρωταω γτ έχω ρωτησει και άλλη τιμή δίνουν στη μια και άλλη στην άλλη περίπτωση. Ειναι + 600 € για περιπου 2000/grafts...Επιπλέον μου είπαν ότι θα επέμβουν οχι μονο σε σημεια με μεγαλη αραιωση(κροταφους) αλλα και σε περιοχή με πυκνοτητα 60-65 % της αρχικής για να την ανεβάσουν στο 80%! Να χαίρομαι που μπορεί να συμβεί αυτό ή να ανησυχώ μη γίνει ζημιά στα ήδη υπαρχοντα θυλάκια?Δεν έχω ψάξει πολύ. Μόνο σε αυτη την κλινική και στην dhi. Ή διάφορα είναι ότι στην dhi ,δε σου βάζουν πανω από 1500grafts και στο λένε και καλά για οικονομία μοσχευμάτων αλλά στην ουσία ακούγεται σαν
" για να ξαναέρθεις. Θα γίνεις πελάτης...τέλος". Αλλά μήπως είναι τελικά πιο ειλικρινές από το " έλα θα τα πυκνώσουμε ολα και δε θα ξαναπατησεις"?Ελπίζω να μη ξεφυγα πολύ...κυρίως έκανα το σχόλιο/ερώτηση γτ ψαχνομαι για μμ και αναφέρθηκε το όνομα του γιατρού.

Bαλε φωτογραφιε αρχηγε... αν μπει αναμεσα σε υφισταμενα μαλλια θα παθεις shock loss.
Δεν ειναι θεμα Γιατρου μονο αλλα και οργανισμου, καθως νεο αιματολογικο δικτυο θα πρεπει να δημιουργηθει για να θρεψει τα μεταμοσχευμενα θυλακια.
 

poseidonas77

Well-Known Member
Καλυτερα να μην επεμβεις σε τετοια σημεια με καλη πυκνοτητα..εκτος εαν εισαι αποφασισμενος να παρεις φινα κανα εξαμηνο πριν και στη κανει αποκλειστικα ο βεκρης..εγω παντως δεν θα το τολμουσα...μεγαλο το ρισκο
 

Δημητρης38

Active Member
Καλυτερα να μην επεμβεις σε τετοια σημεια με καλη πυκνοτητα..εκτος εαν εισαι αποφασισμενος να παρεις φινα κανα εξαμηνο πριν και στη κανει αποκλειστικα ο βεκρης..εγω παντως δεν θα το τολμουσα...μεγαλο το ρισκο

Δεν τον σωζει ουτε η Φινα
Αλλη ειναι η δουλεια της Φιναστεριδης

Εαν μπει σε επιφανεια με καλη πυκνοτητα το shock loss ειναι αναποφευκτο... οποιος σου πει το αντιθετο απλα σου λεει ψεμματα

------------------------------------------------------------------------

Για 2.000 grafts τι τιμη σου εδωσε ο Βεκρης ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Χαιρετισμούς σε όλους,
Είμαι καινούριο μέλος, παρόλα αυτά έχω ασχοληθεί αρκετά με το φόρουμ ως αναγνωστης. Θα ήθελα να ρώτησω: την μμ την έκανε ο ίδιος ο γιατρός ή το εκπαιδευόμενο προσωπικό? Το ρωταω γτ έχω ρωτησει και άλλη τιμή δίνουν στη μια και άλλη στην άλλη περίπτωση. Ειναι + 600 € για περιπου 2000/grafts...Επιπλέον μου είπαν ότι θα επέμβουν οχι μονο σε σημεια με μεγαλη αραιωση(κροταφους) αλλα και σε περιοχή με πυκνοτητα 60-65 % της αρχικής για να την ανεβάσουν στο 80%! Να χαίρομαι που μπορεί να συμβεί αυτό ή να ανησυχώ μη γίνει ζημιά στα ήδη υπαρχοντα θυλάκια?Δεν έχω ψάξει πολύ. Μόνο σε αυτη την κλινική και στην dhi. Ή διάφορα είναι ότι στην dhi ,δε σου βάζουν πανω από 1500grafts και στο λένε και καλά για οικονομία μοσχευμάτων αλλά στην ουσία ακούγεται σαν
" για να ξαναέρθεις. Θα γίνεις πελάτης...τέλος". Αλλά μήπως είναι τελικά πιο ειλικρινές από το " έλα θα τα πυκνώσουμε ολα και δε θα ξαναπατησεις"?Ελπίζω να μη ξεφυγα πολύ...κυρίως έκανα το σχόλιο/ερώτηση γτ ψαχνομαι για μμ και αναφέρθηκε το όνομα του γιατρού.

"αλλα και σε περιοχή με πυκνοτητα 60-65 % της αρχικής για να την ανεβάσουν στο 80%".

Αν όντως είπαν κάτι τέτοιο, δεν θα ξαναπήγαινα. Είναι δυνατόν να λέγονται τέτοια πράγματα....πόσο χρονών είσαι?
 

andy.k

Active member
39 είμαι και έχω αραίωση κροτάφους και κορυφή...πάει να ενωθεί όλο αυτό κάπως ακανόνιστα...δεν ειμαι σε φάση να κουμπωσω φίνα ούτε και να γίνω δέσμιος της τρίχας οκ...μόνο μινοξιδιλη το πρωί με την αυγή και πολύ είναι...αυτό που με ανυσηχει είναι ότι ενώ μπροστά στο Τσουλούφι υπάρχει μια κάποια τριχοφυία παραπανω, μου είπαν ότι και εκεί έχω θέμα και πρέπει να μπουν και εκεί μοσχεύματα...ενώ στην dhi μου είπαν εκεί δε το πειραζουμε και κάνουμε όλο το πάνω μέρος όπως το Τσουλούφι...θα ανεβασω φωτό να μου πει κανένας πιο έμπειρος άποψη...Υπόψη δε πάω να γίνω μοντέλο του vidal sassoon...ομοιόμορφο κεφαλι θέλω να εχω.
 

Συνημμένα

  • DSCN3017.JPG
    DSCN3017.JPG
    1 MB · Προβολές: 354

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Με 3000 grafts θα γινεις μπομπα και εισαι τυχερος εχεις ψηλα πτερυγια.
Παραμενει να σε αναλαβει καλος γιατρος.
 

Flosk

Well-Known Member
Το δικο μου norwood μου θυμιζεις φιλε. Κοιτα να διαλεξεις ενα καλο γιατρο και θα γινεις μπομπα. Εχεις ψηλα πλαινα και πολυ καλη ηλικια.
Προχωρα αλλα να εισαι προσεκτικος στις επιλογες σου!
 

andy.k

Active member
39 είμαι και έχω αραίωση κροτάφους και κορυφή...πάει να ενωθεί όλο αυτό κάπως ακανόνιστα...δεν ειμαι σε φάση να κουμπωσω φίνα ούτε και να γίνω δέσμιος της τρίχας οκ...μόνο μινοξιδιλη το πρωί με την αυγή και πολύ είναι...αυτό που με ανυσηχει είναι ότι ενώ μπροστά στο Τσουλούφι υπάρχει μια κάποια τριχοφυία παραπανω, μου είπαν ότι και εκεί έχω θέμα και πρέπει να μπουν και εκεί μοσχεύματα...ενώ στην dhi μου είπαν εκεί δε το πειραζουμε και κάνουμε όλο το πάνω μέρος όπως το Τσουλούφι...θα ανεβασω φωτό να μου πει κανένας πιο έμπειρος άποψη...Υπόψη δε πάω να γίνω μοντέλο του vidal sassoon...ομοιόμορφο κεφαλι θέλω να εχω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Σορρυ που το έστειλα πάλι...,Ρε παιδιά τι εννοείτε καλός γιατρός...πρέφας είμαι...2 έχω ψάξει...οκ στην παρούσα δεν είμαι για να τρέχω εξωτερικό που διαβάζω...Υπάρχει κάποια πρόταση? Χωρίς να θελω να προκαλεσω διαφήμιση ή δυσφήμηση κάποιου...Απλα να ξέρω αν αξίζει να ψαξω κ κάτι άλλο εδώ Ελλάδα...επίσης αυτό το Τσουλούφι το πειραζω ή όχι...?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σορρυ που το έστειλα πάλι...,Ρε παιδιά τι εννοείτε καλός γιατρός...πρέφας είμαι...2 έχω ψάξει...οκ στην παρούσα δεν είμαι για να τρέχω εξωτερικό που διαβάζω...Υπάρχει κάποια πρόταση? Χωρίς να θελω να προκαλεσω διαφήμιση ή δυσφήμηση κάποιου...Απλα να ξέρω αν αξίζει να ψαξω κ κάτι άλλο εδώ Ελλάδα...επίσης αυτό το Τσουλούφι το πειραζω ή όχι...?

Φίλε αν ψάξεις λίγο το φόρουμ θα καταλάβεις τι εννοούμε καλός γιατρός και στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Έτσι όπως σε βλέπω θες 3000-3500 graft.
 

andy.k

Active member
Με μια κοπελα Μίλησα όχι με το γιατρό. Προφανώς δεν είναι καποια άσχετη αλλά οκ...δια όψεως εκτίμηση έκανε...μου είπαν 3000€ για 2000-2500 grfts αλλά αν την κάνει ο βεκρης +600€. Δε χρησιμοποίησα κάποιο όνομα ούτε παζαρεψα κατι. Αν κατάληξω εκεί και το όνομα του Δήμητρη( ευχαριστώ φίλος) θα χρησιμοποιησω και θα ρώτησω αν μπορεί να γίνει καλύτερη τιμή...
 

poseidonas77

Well-Known Member
Καλη τιμη..ενοειται την κανεις με τον βεκρη ..
κροταφους οκ ..φενεται ευκολη δουλεια β...γ ζωνη εχεις μεγαλο κινδυνο για σοκλος μονιμο..
εχεις τριχοπτωση σε εξελιξη η σταθεροποιηθηκες καπως?
 

dimitris50423

Well-Known Member
παιδια μηπως θα επρεπε να ανοιξει δικο του θεμα ο φιλος..? 2 σελιδες γεμισαμε αν υπαρχει τροπος ας μεταφερθει να τον διευκολυνουμε.. καλη τυχη σε οτι αποφασισεις φιλε.. υπομονη και σκεψου καλα πως θα κινηθεις
επισης εννοειτε οτι πρεπει να σου βαλουν και στο τσουλουφι.. μην το βλεπεις ετσι. αν το κουρεψεις κοντο ειναι πολυ πιο αραιο.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Πιασε κοκκινο John
Χαχα τα ιδια λεμε.
Ο αδερφος ειναι καλη ηλικια 39 ετων.
Αδερφε η κοιτας καλο γιατρο η σου φευγουν και αυτα που εχεις.Εισαι καλη ηλικια και περιπτωση να γινεις μπομπα.Κανε υπομονη και μασε κανα φραγκο περισσοτερο και ασε τα εδω τι κοιταξες.
 

andy.k

Active member
Ευχαριστώ πολύ για την μεταφορά...
Ο αδερφος ειναι καλη ηλικια 39 ετων.
Αδερφε η κοιτας καλο γιατρο η σου φευγουν και αυτα που εχεις.Εισαι καλη ηλικια και περιπτωση να γινεις μπομπα.Κανε υπομονη και μασε κανα φραγκο περισσοτερο και ασε τα εδω τι κοιταξες

Του καρβελα το "ολα η τιποτα"μου θυμιζει η φαση...Δεν είναι θέμα χρημάτων...όχι ότι μπορώ να διαθεσω περισσότερα...είναι θέμα απόστασης κυρίως το να φύγω εκτός Ελλάδος κλπ. Παρόλα αυτά θα κάνω και μια συνάντηση με κάποιον εκπρόσωπο της hdc Cyprus...Απλά ρωταω αν υπάρχει κάποιος γιατρός σωστός εδώ... Δε μπορεί να είναι όλοι χασαπηδες...Ή μπορεί? :)
 
Μπλουζα