Αγχος και αποριες για τριχοπτωση και μεταμοσχευση!!!

Soralteno είπε:
Εφ´ οσον μιλάμε μια μικρή έκταση αραίωσης, θα πας λογικά για fue οποτε μέχρι 2.500-3.000 grafts μπορείς σε μια δόση να βάλεις. Κανε αυτο και θα δεις αν σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα ή αν θα ξαναπάς για πυκνωση.

Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου για τις πληροφοριες σου....να σαι καλα...!!!τωρα βεβαια στο θεμα της μμ....ειναι η σωστη επιλογη του γιατρου ή της κλινικης..!!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ βλέπω ότι το δέρμα σου, μπροστά στο σημείο "V" φαίνεται πιο άσπρο απ ότι στο άνοιγμα των κροτάφων. Εγώ αυτό το παθαίνω όταν βάζω γλυκολικό οξύ για να κάνω peeling. Από την επόμενη ημέρα που ξεκινάει το δέρμα να ξεφλουδίζει σε μερικά σημεία έχω άσπρα σημάδια και τα μαλλιά σε αυτή την περιοχή δείχνουν πιο αραιά. Μερικά φεύγουν μαζί με το δέρμα προφανώς. Εγώ όμως το επιδιώκω να γίνει αυτό, ενώ εσύ απ ότι λες γίνεται από μόνο του.
Αν δεν ηρεμήσει αυτή η κατάσταση, νομίζω ότι η μεταμόσχευση θα είναι ρίσκο.
 
GOMI είπε:
Εγώ βλέπω ότι το δέρμα σου, μπροστά στο σημείο "V" φαίνεται πιο άσπρο απ ότι στο άνοιγμα των κροτάφων. Εγώ αυτό το παθαίνω όταν βάζω γλυκολικό οξύ για να κάνω peeling. Από την επόμενη ημέρα που ξεκινάει το δέρμα να ξεφλουδίζει σε μερικά σημεία έχω άσπρα σημάδια και τα μαλλιά σε αυτή την περιοχή δείχνουν πιο αραιά. Μερικά φεύγουν μαζί με το δέρμα προφανώς. Εγώ όμως το επιδιώκω να γίνει αυτό, ενώ εσύ απ ότι λες γίνεται από μόνο του.
Αν δεν ηρεμήσει αυτή η κατάσταση, νομίζω ότι η μεταμόσχευση θα είναι ρίσκο.

Εγω αυτη την στιγμη GOMI βαζω μονο ενα λαδι που ειναι για την τριχοπτωση και για το σμηγμα...γιατι εχω θεμα με το σμηγμα..απο την στιγμη που σταματησα τις θεραπειες με τα φαρμακα...και απο τοτε δειχνει πιο λευκο αυτο το σημειο...το λαδι αυτο διωχνει το σμηγμα...και οπου υπαρχουν φυτρες..βγαινουν και καινουργιες τριχες....οταν σταματαω αυτο το λαδι (το βαζω 3φορες την εβδομαδα) που το συνδιαζω με το αντιστοιχο σαμπουαν..ξαναπαρουσιαζεται το σμηγμα..ειναι κατι που με ενοχλει...και δν ξερω πως να το σταματησω!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για να καταλάβω, πόσο καιρό είναι έτσι άσπρη η περιοχή αυτή? Το δέρμα έχει σταματήσει να ξεφλουδίζει? Αυτή η κασίδα δηλαδή που λες, έχει φύγει εντελώς και το πρόβλημα είναι στο σμήγμα?
 
GOMI είπε:
Για να καταλάβω, πόσο καιρό είναι έτσι άσπρη η περιοχή αυτή? Το δέρμα έχει σταματήσει να ξεφλουδίζει? Αυτή η κασίδα δηλαδή που λες, έχει φύγει εντελώς και το πρόβλημα είναι στο σμήγμα?

Η περιοχη ειναι αρκετο καιρο ετσι...ακομα ξεφλουδιζει,αλλα οταν βαζω αυτο το λαδι,ξεφλουδιζει λιγοτερο....η κασιδα(ετσι την εχω ονομασει εγω),η οποια οταν δημιουργειται...ειναι κατι σαν πετσα,κολλημενη στο τριχωτο της κεφαλης..και οταν ξεκολλαει..βγαινει παντα μαζι με πολλες τριχες....η οποια εξαφανιζεται οταν θα βαλω το λαδι....!!!οταν χρησιμοποιω το λαδι εχω μονο λιγο ξεφλουδισμα και λιγο φαγουρα!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα το πρόβλημα παραμένει. Κάποια από τα τοπικά που λες ότι χρησιμοποιούσες, λογικά σου έχει δημιουργήσει το πρόβλημα. Το λάδι που λες προφανώς ενυδατώνει, δεν θεραπεύει. Το θέμα είναι να σταματήσει αυτή η διαδικασία. Αν για παράδειγμα κάνεις μεταμόσχευση με αυτό το πρόβλημα να υφίσταται, δεν είναι λογικό να κινδυνέψουν οι νεες τρίχες αφού "θα πατήσουν" πάνω σε αυτό το δέρμα?
Γνώμη μου...
 
GOMI είπε:
Άρα το πρόβλημα παραμένει. Κάποια από τα τοπικά που λες ότι χρησιμοποιούσες, λογικά σου έχει δημιουργήσει το πρόβλημα. Το λάδι που λες προφανώς ενυδατώνει, δεν θεραπεύει. Το θέμα είναι να σταματήσει αυτή η διαδικασία. Αν για παράδειγμα κάνεις μεταμόσχευση με αυτό το πρόβλημα να υφίσταται, δεν είναι λογικό να κινδυνέψουν οι νεες τρίχες αφού "θα πατήσουν" πάνω σε αυτό το δέρμα?
Γνώμη μου...

Συμφωνω απολυτα μαζι σου...γι αυτο αλλωστε το εγραψα αυτο απο την αρχη...και αγχωνομαι γιατι δν ξερω πως να απαλλαγω απο αυτο το πραγμα!!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κοίτα, υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε όλοι. Στο δερματολόγο πήγες για τα μαλλιά σου ή για το πρόβλημα που δημιουργείται κατά καιρούς στο δέρμα τα 2 τελευταία χρόνια? Στο θέμα των μαλλιών τους έχουμε βγάλει άχρηστους και εντελώς ακατάλληλους και καλά κάνουμε, αλλά αυτό είναι καθαρά δερματικό πρόβλημα. Είναι δυνατόν να μην ξέρουν τι αφορά? Τι να πω...

Με επιφύλαξη, γιατί δεν ξέρω ειλικρινά τι μπορεί να είναι, πως θα το προσέγγιζα μόνος μου για αρχή.

1. Το λάδι που λες οτι χρησιμοποιείς γνωρίζεις τι περιέχει? Είναι σκέτο λάδι βάσης ή έχει και διάφορα αιθέρια έλαια μέσα?
Εγώ θα δοκίμαζα, εφόσον βλέπεις πως δεν λύνει το πρόβλημα, απλά το καταλαγιάζει για λίγο, καθαρό οργανικό λάδι emu, χωρίς πρόσθετα.
Τα αιθέρια έλαια είναι ορισμένα πολύ ωφέλιμα αλλά έχουν και μικρό δείκτη τοξικότητας, έστω και μέσα σε λάδια βάσης. Ορισμένα είδη τοξικότητας μπορεί να παρουσιάσουν φαινόμενα όπως αναφέρεις στο δέρμα.
Άρα δεν θες κάτι αμφίβολο στο δέρμα σου, μέχρι να δεις περί τίνος πρόκειται.
Το λάδι emu από την άλλη και θα ενυδατώνει και ισχυρές αντιφλεγμονώδης ιδιότητες έχει και αντιμικροβιακές και αναπλαστικές.

BST: The present invention is directed to the discovery that topical or parenteral administration of emu oil to a mammal stimulates the proliferation of skin. Emu oil can be used to treat skin wrinkles and rejuvenate aged and photo-damaged skin. It has also been discovered that emu oil can be topically applied to stimulate melanogenesis in the skin and to stimulate hair growth. Thus, emu oil is useful to treat pigmentation disorders such as hypopigmentation, stimulating melanogenesis to enhance skin tanning, and treating disorders relating to disturbances in hair cycling such as alopecia, male pattern baldness, female baldness, and chemotherapy-induced alopecia.

The invention relates to methods of topically, orally or parenterally applying emu oil or a fraction thereof to mammalian skin or hair for the purposes of stimulating skin and hair growth, or to enhance pigmentation of the skin. The invention further relates to compositions for topical, oral or parenteral application that are useful for treating skin disorders, said compositions comprising emu oil in combination with other substances known to have therapeutic effects on mammalian skin.

2. Το σαμπουάν περιέχει οποιουδήποτε είδους πρόσθετο χημικό?
Εγώ θα πήγαινα με κάποιο εντελώς οργανικό με όσο το δυνατό λιγότερα πράγματα μέσα. Απλά να καθαρίζει καλά το κεφάλι και να είναι πολύ φιλικό με το ph του δέρματος. Χρησιμοποιώ μόνο σαπούνι, αλλά ξεραίνει το δέρμα και δεν νομίζω να ενδείκνυται για μια τέτοια περίπτωση. Πρέπει όμως να δώσεις μεγάλη σημασία στο τι βάζεις στο δέρμα σου και σίγουρα δεν θες σαμπουάν που μπορεί να περιέχει χημικές ουσίες, όπως sls.

3. Τίποτα δεν είναι πιο αποτελεσματικό στο να "μαζεύει" νεκρά κύτταρα και σμήγμα από το κεφάλι, εκτός από μια βούρτσα με φυσική τρίχα. Το πολύ σμήγμα δεν είναι καλό, αλλά ούτε και το καθόλου είναι καλό. Το να προσπαθείς να εξαφανίσεις το σμήγμα με άλλα μέσα μπορεί να έχει αντίθετα αποτελέσματα.
Το βούρτσισμα και τα νεκρά κύτταρα στην επιφάνεια της επιδερμίδας θα μαζεύει και το σμήγμα. Αφήνω εκτός τις θεωρίες περί αιμάτωσης κλπ. Εστιάζω μόνο στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

4. Τα ρολλερ, εδώ όσοι χρησιμοποιούμε, είναι για να βοηθήσουν λίγο στην τριχόπτωση, αιμάτωση κλπ. Παρόλο αυτά, η βασική τους λειτουργία είναι στο να βοηθούν στην αναδόμηση της επιδερμίδας και συγκεκριμένα του κολλαγόνου.
Δεν μπορώ να ξέρω αν θα σε βοηθήσει ή όχι, αλλά στη θέση σου, θα το δοκίμαζα.
Το θέμα των mm, θέλει λίγο σκέψη βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση....

Εκτός του ρολλερ (που εδώ είναι θέμα mm) όλα τα άλλα είναι με μηδέν παρενέργειες. Αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα θέματα και κρίνε μόνος σου.

Επίσης, όσο το δέρμα σου βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση, προσπάθησε όσο είναι δυνατόν, να μην εκτείθεται αυτή η περιοχή στον ήλιο.

Νομίζω πως αν αποκατασταθεί αυτό το πρόβλημα, δεν θα χρειαστεί να ψαχτείς καθόλου για μεταμόσχευση...ή αν το κάνεις, θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.
 
GOMI είπε:
Κοίτα, υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε όλοι. Στο δερματολόγο πήγες για τα μαλλιά σου ή για το πρόβλημα που δημιουργείται κατά καιρούς στο δέρμα τα 2 τελευταία χρόνια? Στο θέμα των μαλλιών τους έχουμε βγάλει άχρηστους και εντελώς ακατάλληλους και καλά κάνουμε, αλλά αυτό είναι καθαρά δερματικό πρόβλημα. Είναι δυνατόν να μην ξέρουν τι αφορά? Τι να πω...

Με επιφύλαξη, γιατί δεν ξέρω ειλικρινά τι μπορεί να είναι, πως θα το προσέγγιζα μόνος μου για αρχή.

1. Το λάδι που λες οτι χρησιμοποιείς γνωρίζεις τι περιέχει? Είναι σκέτο λάδι βάσης ή έχει και διάφορα αιθέρια έλαια μέσα?
Εγώ θα δοκίμαζα, εφόσον βλέπεις πως δεν λύνει το πρόβλημα, απλά το καταλαγιάζει για λίγο, καθαρό οργανικό λάδι emu, χωρίς πρόσθετα.
Τα αιθέρια έλαια είναι ορισμένα πολύ ωφέλιμα αλλά έχουν και μικρό δείκτη τοξικότητας, έστω και μέσα σε λάδια βάσης. Ορισμένα είδη τοξικότητας μπορεί να παρουσιάσουν φαινόμενα όπως αναφέρεις στο δέρμα.
Άρα δεν θες κάτι αμφίβολο στο δέρμα σου, μέχρι να δεις περί τίνος πρόκειται.
Το λάδι emu από την άλλη και θα ενυδατώνει και ισχυρές αντιφλεγμονώδης ιδιότητες έχει και αντιμικροβιακές και αναπλαστικές.

BST: The present invention is directed to the discovery that topical or parenteral administration of emu oil to a mammal stimulates the proliferation of skin. Emu oil can be used to treat skin wrinkles and rejuvenate aged and photo-damaged skin. It has also been discovered that emu oil can be topically applied to stimulate melanogenesis in the skin and to stimulate hair growth. Thus, emu oil is useful to treat pigmentation disorders such as hypopigmentation, stimulating melanogenesis to enhance skin tanning, and treating disorders relating to disturbances in hair cycling such as alopecia, male pattern baldness, female baldness, and chemotherapy-induced alopecia.

The invention relates to methods of topically, orally or parenterally applying emu oil or a fraction thereof to mammalian skin or hair for the purposes of stimulating skin and hair growth, or to enhance pigmentation of the skin. The invention further relates to compositions for topical, oral or parenteral application that are useful for treating skin disorders, said compositions comprising emu oil in combination with other substances known to have therapeutic effects on mammalian skin.

2. Το σαμπουάν περιέχει οποιουδήποτε είδους πρόσθετο χημικό?
Εγώ θα πήγαινα με κάποιο εντελώς οργανικό με όσο το δυνατό λιγότερα πράγματα μέσα. Απλά να καθαρίζει καλά το κεφάλι και να είναι πολύ φιλικό με το ph του δέρματος. Χρησιμοποιώ μόνο σαπούνι, αλλά ξεραίνει το δέρμα και δεν νομίζω να ενδείκνυται για μια τέτοια περίπτωση. Πρέπει όμως να δώσεις μεγάλη σημασία στο τι βάζεις στο δέρμα σου και σίγουρα δεν θες σαμπουάν που μπορεί να περιέχει χημικές ουσίες, όπως sls.

3. Τίποτα δεν είναι πιο αποτελεσματικό στο να "μαζεύει" νεκρά κύτταρα και σμήγμα από το κεφάλι, εκτός από μια βούρτσα με φυσική τρίχα. Το πολύ σμήγμα δεν είναι καλό, αλλά ούτε και το καθόλου είναι καλό. Το να προσπαθείς να εξαφανίσεις το σμήγμα με άλλα μέσα μπορεί να έχει αντίθετα αποτελέσματα.
Το βούρτσισμα και τα νεκρά κύτταρα στην επιφάνεια της επιδερμίδας θα μαζεύει και το σμήγμα. Αφήνω εκτός τις θεωρίες περί αιμάτωσης κλπ. Εστιάζω μόνο στο συγκεκριμένο πρόβλημα.

4. Τα ρολλερ, εδώ όσοι χρησιμοποιούμε, είναι για να βοηθήσουν λίγο στην τριχόπτωση, αιμάτωση κλπ. Παρόλο αυτά, η βασική τους λειτουργία είναι στο να βοηθούν στην αναδόμηση της επιδερμίδας και συγκεκριμένα του κολλαγόνου.
Δεν μπορώ να ξέρω αν θα σε βοηθήσει ή όχι, αλλά στη θέση σου, θα το δοκίμαζα.
Το θέμα των mm, θέλει λίγο σκέψη βέβαια στη συγκεκριμένη περίπτωση....

Εκτός του ρολλερ (που εδώ είναι θέμα mm) όλα τα άλλα είναι με μηδέν παρενέργειες. Αν σε ενδιαφέρει ρίξε μια ματιά στα αντίστοιχα θέματα και κρίνε μόνος σου.

Επίσης, όσο το δέρμα σου βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση, προσπάθησε όσο είναι δυνατόν, να μην εκτείθεται αυτή η περιοχή στον ήλιο.

Νομίζω πως αν αποκατασταθεί αυτό το πρόβλημα, δεν θα χρειαστεί να ψαχτείς καθόλου για μεταμόσχευση...ή αν το κάνεις, θα έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ Gomi.....πραγματικα ησουν κατατοπιστικος.....και οπως ειπες και εσυ..νομιζω πρωταιρεοτητα εχει να παω στον δερματολογο που μου εδινε την θεραπεια και να του πω πως εχουν τα πραγματα...γιατι την τελευταια φορα που ειχα παει και του εδειξα το προβλημα...μου ειχε δωσει 1 σαμπουαν αλλα δν εκανε κατι...αλλα και εγω δν ξαναπηγα ωστε να καταλαβει κ αυτος τι πραωματικα ειναι...γιατι καλα τα λαδια,αλλα ως ποτε θα βαζω κατι που απλα οπως ειπες καταλαγιαζει το προβλημα...εδω θελει πιο δραστικα μετρα!!!και πρεπει να ψαξω να βρω και που πουλανε τετοια ρολερ κ βουρτσες εδω στην περιοχη μου!!!
 

GOMI

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Έτσι. Στο δερματολόγο πήγαινε καθαρά για το πρόβλημα του δέρματος. Μην ανοίξεις καθόλου κουβέντα για τα μαλλιά. Δώσε προτεραιότητα στο να ηρεμήσει το δέρμα και μετά όλα τ άλλα θα έρθουν.
Επίσης για το σμήγμα να ξέρεις πως ανεξάρτητα του όποιου προβλήματος υπάρχει στους αδένες, αν περιορίσεις τα λιπαρά στη διατροφή, θέλοντας και μη θα παράγουν και λιγότερο σμήγμα. Αυτό είναι ανεξαρτήτου προβλήματος. Τρως λιπαρά, θα δεις και περισσότερο σμήγμα, δεν τρως - τα περιορίζεις, περιορίζεται και αυτό.
 
GOMI είπε:
Έτσι. Στο δερματολόγο πήγαινε καθαρά για το πρόβλημα του δέρματος. Μην ανοίξεις καθόλου κουβέντα για τα μαλλιά. Δώσε προτεραιότητα στο να ηρεμήσει το δέρμα και μετά όλα τ άλλα θα έρθουν.
Επίσης για το σμήγμα να ξέρεις πως ανεξάρτητα του όποιου προβλήματος υπάρχει στους αδένες, αν περιορίσεις τα λιπαρά στη διατροφή, θέλοντας και μη θα παράγουν και λιγότερο σμήγμα. Αυτό είναι ανεξαρτήτου προβλήματος. Τρως λιπαρά, θα δεις και περισσότερο σμήγμα, δεν τρως - τα περιορίζεις, περιορίζεται και αυτό.

Ετσι ακριβως θα κανω φιλε μου..θα παω στον δερματολογο να κανω μια προσπαθεια να απαλλαγω απ αυτο το πραγμα γιατι ειναι πολυ ενοχλητικο...και να δω μετα πως θα ειναι οι τριχες και αν θα χασω αλλες και πως θα κινηθω...!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Adriano

Well-Known Member
Φίλε Άρη για μένα είσαι ο ορισμός της καλής περίπτωσης για μεταμόσχευση.Πήγαινε άφοβα.
 
Adriano είπε:
Φίλε Άρη για μένα είσαι ο ορισμός της καλής περίπτωσης για μεταμόσχευση.Πήγαινε άφοβα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ Adriano...να σαι καλα που μου ανεβαζεις την διαθεση...κατι που εκαναν και αλλα παιδια εδω...και να σου πω οτι ειμαι τυχερος που βρηκα αυτο το blog..γιατι εκτος του οτι ανεβαινει η ψυχολογια μου επειδη πολλοι μου ειπατε οτι ειμαι σε καλη κατασταση....εμαθα αρκετα πραγματα μεσα σε λιγες μερες που μεχρι σημερα μου ηταν αγνωστα....και σιγουρα θα μαθω και αλλα....σε ευχαριστω και παλι φιλε μου!!!
 
[attachment=5675][attachment=5674][attachment=5673][attachment=5671][attachment=5672]

Εβαλα και καποιες φωτογραφιες...με βρεγμενο μαλλι..γιατι ειδα οτι και αλλα μελη το εχουν κανει,και ετσι το εκανα και εγω μηπως χρειαζεται...ειναι χτενισμενα με διαφορετικη φορά και διαφορετικη μερια...ετσι ωστε να φανει καλυτερα!!!
 

Συνημμένα

  • PicsArt_1384293919564.jpg
    PicsArt_1384293919564.jpg
    160.9 KB · Προβολές: 105
  • PicsArt_1384293868153.jpg
    PicsArt_1384293868153.jpg
    153.9 KB · Προβολές: 102
  • PicsArt_1384293816994.jpg
    PicsArt_1384293816994.jpg
    134.3 KB · Προβολές: 107
  • PicsArt_1384293975611.jpg
    PicsArt_1384293975611.jpg
    171.4 KB · Προβολές: 114
  • PicsArt_1384293665016.jpg
    PicsArt_1384293665016.jpg
    245.8 KB · Προβολές: 113
Γεια σας ξαναααα....ελπιζω να σας βρισκω ολους καλα μετα απο το λιγο διαστημα που ειχαμε να τα πουμε....!!!Γραφω ξανα για να σας ενημερωσω σχετικα με το σμηγμα,πιτυριδα και την φαγουρα που ειχα....!Πηγα λοιπον στον δερματολογο που με παρακολουθει χρονια οσων αφορα την τριχοπτωση μου....αφου ειδε το κεφαλι μου...μου ειπε οτι ειναι αρκετα εντονο το προβλημα...κ οτι εχει καλυψει σχεδον ολο το πανω μερος του κεφαλιου μου....μου εξηγησε και ειπε αρκετα πρσγματα απ οσα μου εχετε πει κ εσεις εδω...οτι ολο αυτο το σμηγμα ειναι μια φλεγμονη...που δημιουργειται...ειτε απο τα τοπικα φαρμακα...ειτε απο κακη διατροφη(κατι βεβαια που εγω δν κανω)...μου ειπε ακομα οτι ολοι το εχουμε αυτο...αλλα δεν βγαινει σε ολους στην επιφανεια...και ειναι κ αυτο κληρονομικο....και ειναι πιο εντονο τους χειμερινους μηνες!!!
Η θεραπεια που μου εδωσε ειναι ενα τζελ το οποιο θα το απλωνω το βραδυ και θα το αφηνω μεχρι το πρωι και θα λουζομαι για να το βγαλω με ενα σαμπουαν που μου εγραψε(τα ονοματα απο το τζελ κ το σαμπουαν θα σας τα γραψω αυριο που θα τα εχω στα χερια μου γιατι απο την συντσγη που εγραψε...δεν καταλαβαινω τα γραμματα... :) ) ......αυτα μου ειπε δεν θα χρειαστει να τα βαλω πανω απο 3 μερες...σε 3 μερες με αυτη την αγωγη θα εχει εξαφανιστει το προβλημα....!!Αυτη θα ειναι και η θεραπεια για το σμηγμα!!!
Τωρα οπως σας ειχα πει...εγω εκανα χρονια θεραπειες για την τριχοπτωση...και φυσικα τα εχω δοκιμασει και εγω ολα...μινοξ..regain...φινα...κ.α....τα τελευταια σχεδον 2 χρονια...δεν εκανα κατι για την τριχοπτωση με φαρμακα...εκτος απο ενα λαδι κ ενα σαμπουαν που τα επαιρνα απο ενα φαρμακειο που τα εφτιαχνε μονος του....ο δερματολογος μου ειπε οτι δεν εχασα πολλα,κσι οτι ειμαι σε πολυ καλη κατασταση παρολο που εχω σταματησει τις θεραπειες τοσο καιρο....και μετα απο συζητηση που καναμε για το πως θα συνεχισουμε ωστε να μην εχω τριχοπτωση,μου εδωσε μια κρεμα την οποια θα απλωνω σε ολο το τριχωτο της κεφαλης κ θα την αφηνω για 5λεπτα και μετα θα την ξεβγαζω με ενα δυναμοτικο σαμπουαν (και αυτα θα σας τα γραψω αυριο) ...και μετα μου μιλησε για ενα πολυ καλο νεο φυτικο προιον χωρις παρενεργειες...που θσ με βοηθησει πολυ...και μου το ειπε Cg 210...αν το λεω καλα...ειναι λοσιον κατα της τριχοπτωσης μου ειπε!!!Αυτα για την ωρα...και αυριο θα σας πω και για τα υπολοιπα τζελ,σαμπουαν κ κρεμα...!!!
 
Να σας γραψω τωρα τα φαρμακα οπως σας ειπα χτες της θεραπειας για το σμηγμα-πιτυριδα και μετα για την τριχοπτωση.....
Για το σμηγμα μου εδωσε ενα τζελ που λεγεται Dovobet αυτο θα το απλωνω το βραδυ σε ολο το κεφαλι και το πρωι θα το αφαιρω..λουζοντας το κεφαλι μου με το Seba Med Relief Shampoo ....αυτη θα ειναι και η θεραπεια για το σμηγμα....
Τωρα για την τριχοπτωση και για την αναγεννηση τριχων,αφου ειδε οτι τα εχουμε κανει ολα και επειδη μου ειπε οτι δεν θελει να μου δωσει παλι λοτιον και τοπικα με παρενεργειες μου εδωσε μια μασκα την Hair Force Mask για αναδομηση και ενισχυση τριχοφυιας την οποια θα την αφηνω 5 λεπτα και μετα θα λουζομαι με το SebaMed hairloss shampoo ....και επισης θα βαζω και την Cg210 λοτιον.......
Αυτες θα ειναι οι θεραπειες μου...ακουω τις γνωμες σας για το πως βλεπετε τα προιοντα αυτα και αν τα ξερετε.....θα περιμενω με αγωνια τις γνωμες σας!!!!ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα για τον χρονο σας!!!
 
Να σας πω επισης οτι εκτος απο τις τοποθετησεις σας που θα περιμενω για τις θεραπειες που σας εγραψα...θα προσπαθησω να σας ενημερωνω κ εγω για την εξελιξη των πραγματων!!!
 
Μπλουζα