Αγορα απο εξωτερικο και τελωνειο

koumparos

Well-Known Member
Τα εκτελωνιζουν όλα για να ρίξουν το 15αρι.Εγω περιμένω δέμα αξίας 20ε εδώ και ενάμιση μήνα και τις τελευταίες μέρες είναι κωλυμενο στο τελωνειο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Η μεγάλη απάτη είναι ότι δεν μας ενημέρωσαν ένα με δυο μήνες πριν έτσι ώστε να ξέρουμε να μην παραγγείλουμε.
Το ανακοίνωσαν μια μέρα ξαφνικά.
 

crossfire

Well-Known Member
UPDATE

 

kapa

Μέλος του προσωπικού
εγω περιμενω 7 δεματακια του ενος ευρου αγορα απο κινα,πανε...θα τα φαει η γραφειοκρατια.
να θυμηθειτε αυτο που θα πω σε λιγα χρονια,θα μας απαγορεψουν σταδιακα τις αγορες και απο ευρωπη,βημα βημα το πανε.
αν εχεις παρακολουθησει την πορεια τα τελευταια δεκα χρονια τοτε βλεπεις και τον προορισμο.
θα βλεπουμε ebay και θα λεμε μια μακρινη αναμνηση
 

crossfire

Well-Known Member

Ξεκίνησαν τα πανηγύρια
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Παιδιά όπως πολλοι εδώ μέσα έτσι κ γω περιμένω ψιλό παραγγελίες που έκανα από το αλι... Δεν ισχύει προς το παρόν αυτές οι φήμες περί χρέωσης κ η επίσημη ενημέρωση από το τελωνείο είναι ότι υπάρχει καθυστέρηση 20 ημερών λόγου όγκου .... Βασικά λόγο κορονοιου έχουν μπλοκάρει τις παραλαβές μέχρι νεοτέρας κ θα δούμε τι θα γίνει σύμφωνα με ενημέρωση που είχα... Ότι νέα εχω θα σας πω ..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

koumparos

Well-Known Member
Ο ταχυδρόμος σήμερα μου είπε ότι μαλον το παίρνουν πίσω το χαράτσι διότι είχαν βροχή από παράπονα και όχι άδικα.Τα ΕΛΤΑ μπαίνουν μέσα 7.000.000ε το μήνα και είναι χρεωκοπημενα.Φοβουνται για τις θέσεις εργασίας τους οι υπάλληλοι.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο ταχυδρόμος σήμερα μου είπε ότι μαλον το παίρνουν πίσω το χαράτσι διότι είχαν βροχή από παράπονα και όχι άδικα.Τα ΕΛΤΑ μπαίνουν μέσα 7.000.000ε το μήνα και είναι χρεωκοπημενα.Φοβουνται για τις θέσεις εργασίας τους οι υπάλληλοι.
Παιδιά σταδιακά θα έρχονται τα δέματα...απλά υπάρχει τελευταία μια πιο πολύ αργοπορία επειδή ήρθαν μαζεμένα από κινα....είναι απίστευτες οι ποσότητες δεμάτων κ δεν είναι κ εύκολο να βγάλουν την δουλειά 40 τελωνειακοί περίπου...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ο ταχυδρόμος σήμερα μου είπε ότι μαλον το παίρνουν πίσω το χαράτσι διότι είχαν βροχή από παράπονα και όχι άδικα.Τα ΕΛΤΑ μπαίνουν μέσα 7.000.000ε το μήνα και είναι χρεωκοπημενα.Φοβουνται για τις θέσεις εργασίας τους οι υπάλληλοι.
Δεν υπήρξε ποτέ τέτοια ενημέρωση στα τελωνεία..ράδιο αρβύλα ήταν απ' την αρχή...εκτός αν το έκαναν εσκεμμένα για κοψουν αντιδράσεις ...προσπαθούν να σώσουν τα ΕΛΤΑ με αλλά ΔΕΗ πρακτικές μου φαίνεται...
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
μια με το τελωνειο που πηγανε να βαλουν τα ελτα,μια με τον ιο,μου ερχονται δεματα απο κινα που παρηγγειλα πριν 4 μηνες
 

IraklisV

New Member
Καλησπέρα, για αγορά δηλαδή kirkland minoxidil lotion από ebay ή site του εξωτερικού το ξεχνάμε; Να αγοράσω καλύτερα από φαρμακείο Αθήνα; Ευχαριστώ
 

Stradlin

Member
Από minoxidilmax που έχω αγοράσει 3 φορές μόνο μια φορά με χρέωσαν έξοδα ελέγχου (3 ευρώ) χωρίς άλλο φόρο όμως. Τις άλλες 2 φορές ούτε καν αυτό και μάλιστα η μία εκ των δύο ήταν και 3πλάσια ποσότητα σε σχέση με τις υπόλοιπες. Είναι ό,τι τους κάτσει.
 

johnysblue

Active Member
ρωτάω, δεν ξέρω, υπάρχουν προβλήματα στην αγορά από εξωτερικό; Τελωνεία, αργεί η παραγγελία; Από ebay θέλω να παραγγείλω, εκτός αν ξέρετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο site. Ευχαριστώ

Όχι παραγγέλνεις κανονικά από ebay..πριν 2 βδομάδες παραγγειλα κ μάλιστα ο συγκεκριμένος πωλητής είχε κ διάφορες μεταφορικές κ μου ήρθε σε ουτε 10 μέρες από Αμερικη
 
Μπλουζα