Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Scientist

New Member
Εδώ και σχεδον 2 χρόνια αγοράζω μινοξιδίλη (kirkland-εξάμηνη συσκευασία) από Αγγλια, συγκεκριμένα από το agestop.co.uk (και δυο φορές απο biovea, όπου τη δευτερη φορα χτυπήθηκε η κάρτα μου και σταμάτησα να παραγγέλνω από 'κει). Πριν από λίγο έκανα ακόμη μια παραγγελία από το agestop. Διαπιστώνω όμως πως τον τελευταιο καιρο εχει ακριβύνει πολύ, όχι επειδη έχει ανεβάσει την τιμή της το κατάστημα, αλλά επειδη έχει ανέβει δραματικά η τιμή της λύρας Αγγλίας, όπως άλλωστε και του αμερικάνικου δολαρίου (π.χ. 1 euro = 1,18 gbp). Μήπως θα πρέπει σιγά σιγά να προσανατολιζόμαστε σε άλλες χώρες, όπου οι τιμές πιθανότατα είναι χαμηλότερες; π.χ. Σερβία, Βουλγαρία, Κίνα κλπ.. Το έχει ψάξει κανείς σας περισσότερο;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Scientist

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Scientist είπε:
Εδώ και σχεδον 2 χρόνια αγοράζω μινοξιδίλη (kirkland-εξάμηνη συσκευασία) από Αγγλια, συγκεκριμένα από το agestop.co.uk (και δυο φορές απο biovea, όπου τη δευτερη φορα χτυπήθηκε η κάρτα μου και σταμάτησα να παραγγέλνω από 'κει). Πριν από λίγο έκανα ακόμη μια παραγγελία από το agestop. Διαπιστώνω όμως πως τον τελευταιο καιρο εχει ακριβύνει πολύ, όχι επειδη έχει ανεβάσει την τιμή της το κατάστημα, αλλά επειδη έχει ανέβει δραματικά η τιμή της λύρας Αγγλίας, όπως άλλωστε και του αμερικάνικου δολαρίου (π.χ. 1 euro = 1,18 gbp). Μήπως θα πρέπει σιγά σιγά να προσανατολιζόμαστε σε άλλες χώρες, όπου οι τιμές πιθανότατα είναι χαμηλότερες; π.χ. Σερβία, Βουλγαρία, Κίνα κλπ.. Το έχει ψάξει κανείς σας περισσότερο;;
1 gbp = 1,18 euro ...ήθελα να πω ;)
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Scientist είπε:
(και δυο φορές απο biovea, όπου τη δευτερη φορα χτυπήθηκε η κάρτα μου

Tι εννοείς όταν λες "χτυπήθηκε η κάρτα μου";;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch

Είσαι σίγουρος ότι θα έδινες τα στοιχεία της κάρτα σου σε Βούλγαρους ή Σέρβους ακόμη και αν κέρδιζες λίγα ευρώ;;; ???
 

NoMoreLoss

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

tropheus είπε:
Είσαι σίγουρος ότι θα έδινες τα στοιχεία της κάρτα σου σε Βούλγαρους ή Σέρβους ακόμη και αν κέρδιζες λίγα ευρώ;;; ???

μπαααααααααααα επικίνδυνα πράγματα
 

Scientist

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

tropheus είπε:
[quote author=Scientist link=topic=2027.msg37320#msg37320 date=1279842726]
(και δυο φορές απο biovea, όπου τη δευτερη φορα χτυπήθηκε η κάρτα μου

Tι εννοείς όταν λες "χτυπήθηκε η κάρτα μου";;;; :chinscratch :chinscratch :chinscratch

Είσαι σίγουρος ότι θα έδινες τα στοιχεία της κάρτα σου σε Βούλγαρους ή Σέρβους ακόμη και αν κέρδιζες λίγα ευρώ;;; ???
[/quote]
Eννοώ ότι στη δεύτερη παραγγελία από το biovea έγινε προσπάθεια υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας και υπεξαίρεσης ενός μικρού χρηματικού ποσού, το οποίο επιστράφηκε στο ακέραιο από την τράπεζα. Και αυτό φαντάζομαι λόγω της ανεπαρκούς προστασίας των σελίδων του site.
Όσο για το αν θα έδινα τα στοιχεία της κάρτα μου σε Βούλγαρους ή Σέρβους κλπ έχω να πώ πως στις ηλεκτρονικές (και όχι μόνο) αγορές πότε δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος (ιδίως όταν παραγγέλνεις κάτι για πρώτη φορά από κάποιο site) ότι όλα θα πάνε καλά και ότι το υπόλοιπο των χρημάτων θα μείνει στη θέση του.. γι' αυτό εξάλλου βγάζουμε τις prepaid για να έχουμε -κατά κάποιο τρόπο- το "κεφάλι μας ήσυχο". Πάντα όταν οι αγορές είναι έτσι απρόσωπες παίζουμε κορώνα - γράμματα τα προσωπικά στοιχεία μας και τα χρήματά μας είτε αγοράζουμε από Αγγλία, είτε από Αμερική, είτε από Σερβία, είτε από Βουλγαρία, είτε από Κίνα κλπ. Και πάντα ελπίζουμε πως όλα θα πάνε καλά και πως δεν θα έχουμε παρατράγουδα..
 

lalakos

Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Scientist είπε:
Eννοώ ότι στη δεύτερη παραγγελία από το biovea έγινε προσπάθεια υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας και υπεξαίρεσης ενός μικρού χρηματικού ποσού, το οποίο επιστράφηκε στο ακέραιο από την τράπεζα. Και αυτό φαντάζομαι λόγω της ανεπαρκούς προστασίας των σελίδων του site.
Όσο για το αν θα έδινα τα στοιχεία της κάρτα μου σε Βούλγαρους ή Σέρβους κλπ έχω να πώ πως στις ηλεκτρονικές (και όχι μόνο) αγορές πότε δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος (ιδίως όταν παραγγέλνεις κάτι για πρώτη φορά από κάποιο site) ότι όλα θα πάνε καλά και ότι το υπόλοιπο των χρημάτων θα μείνει στη θέση του.. γι' αυτό εξάλλου βγάζουμε τις prepaid για να έχουμε -κατά κάποιο τρόπο- το "κεφάλι μας ήσυχο". Πάντα όταν οι αγορές είναι έτσι απρόσωπες παίζουμε κορώνα - γράμματα τα προσωπικά στοιχεία μας και τα χρήματά μας είτε αγοράζουμε από Αγγλία, είτε από Αμερική, είτε από Σερβία, είτε από Βουλγαρία, είτε από Κίνα κλπ. Και πάντα ελπίζουμε πως όλα θα πάνε καλά και πως δεν θα έχουμε παρατράγουδα..

δεν παίζεις κορώνα γράμματα αν ξέρεις από που αγοράζεις. Δεν μου έχει τύχει ποτέ να έχω πρόβλημα εδώ και 5 χρόνια με αγορές από ebay, Αμερική, Αγγλία κτλ κτλ κτλ...
Η καλύτερη προστασία στο internet είναι να είσαι ψυλλιασμένος. Γιατί δεν παραγγέλνεις από minoxidil-direct. Τον 1,5 χρόνο θεραπείας μου από εκεί αγοράζω. Όλα μια χαρά....
 

Scientist

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

lalakos είπε:
[quote author=Scientist link=topic=2027.msg37332#msg37332 date=1279894791]
Eννοώ ότι στη δεύτερη παραγγελία από το biovea έγινε προσπάθεια υποκλοπής των στοιχείων της κάρτας και υπεξαίρεσης ενός μικρού χρηματικού ποσού, το οποίο επιστράφηκε στο ακέραιο από την τράπεζα. Και αυτό φαντάζομαι λόγω της ανεπαρκούς προστασίας των σελίδων του site.
Όσο για το αν θα έδινα τα στοιχεία της κάρτα μου σε Βούλγαρους ή Σέρβους κλπ έχω να πώ πως στις ηλεκτρονικές (και όχι μόνο) αγορές πότε δεν μπορείς να είσαι 100% σίγουρος (ιδίως όταν παραγγέλνεις κάτι για πρώτη φορά από κάποιο site) ότι όλα θα πάνε καλά και ότι το υπόλοιπο των χρημάτων θα μείνει στη θέση του.. γι' αυτό εξάλλου βγάζουμε τις prepaid για να έχουμε -κατά κάποιο τρόπο- το "κεφάλι μας ήσυχο". Πάντα όταν οι αγορές είναι έτσι απρόσωπες παίζουμε κορώνα - γράμματα τα προσωπικά στοιχεία μας και τα χρήματά μας είτε αγοράζουμε από Αγγλία, είτε από Αμερική, είτε από Σερβία, είτε από Βουλγαρία, είτε από Κίνα κλπ. Και πάντα ελπίζουμε πως όλα θα πάνε καλά και πως δεν θα έχουμε παρατράγουδα..

δεν παίζεις κορώνα γράμματα αν ξέρεις από που αγοράζεις. Δεν μου έχει τύχει ποτέ να έχω πρόβλημα εδώ και 5 χρόνια με αγορές από ebay, Αμερική, Αγγλία κτλ κτλ κτλ...
Η καλύτερη προστασία στο internet είναι να είσαι ψυλλιασμένος. Γιατί δεν παραγγέλνεις από minoxidil-direct. Τον 1,5 χρόνο θεραπείας μου από εκεί αγοράζω. Όλα μια χαρά....
[/quote]
όπως προείπα, όταν αγοράζεις κάτι από κάποιο site για πρώτη φορά -δεν μπορείς να ξέρεις από που αγοράζεις- από τη στιγμή που δεν έχεις εμπειρία από προηγούμενη συναλλαγή με το συγκεγκριμένο site. Η επιστοσύνη δεν κερδίζεται εκ των προτέρων, αλλά εφοσον έχουν προηγηθεί κάποιες δοσοληψίες. Και επειδή πάντα ψαχνόμαστε, είτε για να αγοράσουμε ένα καινούριο προϊόν, είτε για να βρούμε κάποιο προϊον σε καλύτερη τιμή, πάντα υπάρχει αυτή "η πρώτη φορά" με τις "ανησυχίες" της. Δεν αγοράζουμε από ένα και μόνο site για μια ζωή δυστυχώς. Όσο για το ebay, ο μόνος λόγος που κατ' εμέ το καθιστά έμπιστο είναι ότι οι συναλλαγές γίνονται μέσω paypal. Εκεί και πέρα το τί παραλαμβάνουμε από κάθε ιδιώτη-πωλητή του ebay είναι άλλη συζήτηση..
Το minoxidil-direct, το biovea και το agestop έχουν τις ίδιες ακριβώς τίμες οι οποίες όπως είπα και σε προηγούμενο post δεν έχουν ανέβει τουλάχιστον τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Αυτό που έχει ανέβει και πλέον κάνει τις αγορές από αυτά ασύμφορες είναι το νόμισμα και συγκεκριμένα η λύρα Αγγλίας. Γι' αυτό το λόγο έκανα και αυτό το post.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Γι'αυτό πριν κάνουμε αγορά από κάποιο site πρέπει να το ψάχνουμε πρώτα και να ρωτάμε για την αξιοπιστία του...
 

iparout

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Καλησπέρα.

Ήθελα να μάθω αν για τα προϊοντα από Minoxidil-direct χρειάζεται να πληρώσει κανείς τελωνεία όταν αυτά φτάσουν Ελλάδα ή αν η τιμή είναι πραγματικά αυτή που σου χρεώνει το paypal κάνονταες checkout..

Thanks.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

παιδια νομιζω η καλυτερη επιλογη ειναι μεσω αμερικης
και μεσω ebay εχω παρει πολλες φορες απο εκει 6μηνης χρησης
ειναι ασφαλεστατα ποτε δεν μου προέκυψε προβλημα
 

JERY

New Member
Απ: Αγορά minoxidil από άλλη χώρα (εκτός Αγγλίας)

Για σας και απο μενα
εχω ξεκινησει να εχω αρεωση στα μαλια μου, οχι του μου φενεται γιατι εχω πυκνο μαλι
αλλα οπως φενεται παω να γινω σαν το πατερα μου.
Λεω να ξεκινησω με regain, μπορειτε να μου πειτε ποσο κοστιζει στην ελλαδα και αν συμφαιρει να το παρεις απο εξω?
Υπαρχει καποια λιστα με αξιοπιστα μαγαζια?
κανω αρκετες αγορες απο ebay αλλα να παρω φοβαμαι regaine,επειδη κυκλοφορουν πολλες απομιμησεις, υπαρχουν καποιοι συγκεκριμενοι πολιτες?

**
και κατι off topic ακουσα για καποιος γνωστο που εκανε ενεσεις στο κεφαλι απο δερματολογο και εβγαλε παλι τριχες εχετε ακουσει κατι?Οταν τον δω θα ρωτησω για λεπτομερεις
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα