ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

aleksandros

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παραξενο ομως το εμου την δευτερη εβδομαδα μου εριχνε τουφες το μαλλι τωρα δεν πεφτει τριχα και εχει τρομερη διαφορα και το χρησιμοποιω ενα μηνα μονο, η τριχοπτωση σταματησε δεν ξερω.
Μηπως δεν ειναι ανδρογενετικη αλωπεκια και ειναι κατι αλλο, εχω τρομερη ξηροδερμια σε ολο το μαλλι και το προσωπο,
ξεφλουδιζω σαν το φιδι
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

πάρε μια ενυδατική δέρματος και μάσκα/και συνέχισε το emu-φαίνεται ότι αντιδρά απόλυτα σε αυτό ο οργανισμός σου
 

aleksandros

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Δεν μπορεις να καταλαβεις τη διαφορα ειδα αποτομα.
οχι μονο στους κροταφους αλλα και στο πλαι.
Το εχω συνεχεια πανω ειναι συνεχεια λαδωμενο αλλα δεν με νοιαζει σε μενα κανει τρελη δουλεια δεν το περιμενα.
Ειναι λιγο ακριβω ενα μπουκαλακι τον 8οz με τα μεταφορικα πηγε 64 ευρω.
Τωρα δεν βαζω τιποτα αλλο μονο αυτο .
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

aleksandros είπε:
Προκαλει ερεθισμους η χρηση της τοπικης σπιρολακτονης 2%?
αυτα που διαλυεις την σπειρονολακτονη ισως ναι

Σπύρος είπε:
το αντίθετο-η χρήση του βοηθά εναντίον των ερεθισμών ;D
???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παναγιωτης είπε:
[quote author=Σπύρος link=topic=386.msg17456#msg17456 date=1252601125]

το αντίθετο-η χρήση του βοηθά εναντίον των ερεθισμών ;D
???
[/quote]
...προσωπική εμπειρία ΩκεανοΤεράστιε Παναγιώτη-και ανάλογη άποψη του tropheus
 

aleksandros

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Ας ελπισουμε να μην δημιουργει γιατι και αυτο θα παει στην ακρια.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

αδερφε σπυρο Respect ( :worshipper) ελεγα μηπως γνωριζες κατι παραπανω γιατι κατι τετοιο πρωτη φορα το ακουω

βασικα περειεχει μεσα αλκοολη και προπυλενογλυκολη
και αυτες οι 2 ουσιες πιστευω πως ερεθιζουν λιγακι το δερμα
 

spi

Well-Known Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

μια ερωτηση προς Παναγιωτη και οποιον αλλο ξερει.ο Παναγιωτης εγραψε σε ενα Post πως η σπειρονολακτονη δεν διαλυεται με το νερο αρα τα διαλυμμα αυτο που αναφερεται εδω δεν ισχυει καθως δεν ενεργει.τοτε πως μπορουμε να κανουμε δ/μα σπιρονολακτονης?
 

vayero

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παιδιά έχω ξεκινήσει εδώ και μία εβδομάδα spiro 5% dr.Lee μαζί με Xandrox 5%(με azelaic acid & χωρις propylene glycol). Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που χρησιμοποιεί την ίδια spiro έχει εντοπίσει ότι... βρωμάει (από χιλιόμετρα);;;!!! Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν βάζω την κατάλληλη ποσότητα γιατί είναι κρέμα και πιάνοντας στο δάχτυλο λίγο κάθε φορά προσπαθώ να καλύψω το κεφάλι από μπροστά μέχρι πίσω τρίβοντας την ελαφρά για να "κάτσει" στο δέρμα. Βάζω μία φορά, κάθε βράδυ αφού πρώτα έχω βάλει το Xandrox. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι σωστός ο τρόπος που την χρησιμοποιώ ή αν πχ θα ήταν καλύτερο να βάζω μετά το Xandrox; Να σημειώσω ότι στο διάστημα αυτό έχω εντοπίσει μεγάλη αραίωση ξανά και "βαρύ" κεφάλι ειδικά τα πρωινά.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

durix

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

aleksandros είπε:
Η σπιρολακτονη 2% του dr lee ξερετε αν θελει ψυγειο?


τα μπουκαλια που δε θα χρησιμοποιεις (κλειστα) γραφει οτι θελουν.... δηλαδη εγω που πηρα 6 μπουκαλακια...εχω το ενα που ανοιξα στο δωματιο και τα αλλα 5 σφραγισμενα στο ψυγειο....ειδικα τωρα που χειμωνιαζει δε πιστευω να υπαρχει προβλημα...μεχρι 25 [sup]o[/sup]C γραφει στις οδηγιες του site... :)
 

durix

New Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

aleksandros είπε:
durix αποτελεσματα ειδες με τιν σπιρολακτονη?

15 μερες το χρησιμοποιω αδερφε....οποτε τπτ...ασε που βαζω και μινοξ και ρεβιβο....

το μονο που μπορω να πω ειναι οτι 2-3 ωρες μετα απο την χρηση τα μαλλια παιρνουν λιγο ογκο...

απο μυρωδια δε με ενοχλει, στη μανα μου αρεσε κιολας...οταν μπει απο πανω η μινοξ ομως αστα να πανε χημεια κανονικη :-X
 

lalakos

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

χμμμ παιδιά θέλω μόνο μια απάντηση....

dr lee 5% ή home made spiro?

ίσως να μπερδεύει λίγο η φάση μου..... μιλάω πάντα για την spiro του dr lee 5% ή home made spiro....

Το ρωτάω γιατί από τη μια έχουμε το βάσανο της παραγγελίας και φυσικά η τιμούλα του που είναι λίιιγο πιο τσιμπημένη, αλλά ξέρεις τι αγοράζεις
και από την άλλη έχουμε την ευκολία του φαραμακείου της γειτονίας αλλά ίσως το ζόρι της παρασκευής του... εεε ακούω
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

Παραγγειλε απο δω φιλε μου http://www.minoxidil.com/subpages/products/countries.php η παρασκευη ειναι λιγο βασανο σε 3 μερες θα ειναι σπιτι σου.Μια ερωτηση επειδη εχω δει φωτο σου τα πηγεσ μια χαρα με την θεραπεια τι ειναι αυτο που προεκυψε και θες να αλλαξεις θεραπεια δεν συνεχιζεις την ιδια?
 
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

vayero79 είπε:
Παιδιά έχω ξεκινήσει εδώ και μία εβδομάδα spiro 5% dr.Lee μαζί με Xandrox 5%(με azelaic acid & χωρις propylene glycol). Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος που χρησιμοποιεί την ίδια spiro έχει εντοπίσει ότι... βρωμάει (από χιλιόμετρα);;;!!! Επίσης δεν είμαι σίγουρος αν βάζω την κατάλληλη ποσότητα γιατί είναι κρέμα και πιάνοντας στο δάχτυλο λίγο κάθε φορά προσπαθώ να καλύψω το κεφάλι από μπροστά μέχρι πίσω τρίβοντας την ελαφρά για να "κάτσει" στο δέρμα. Βάζω μία φορά, κάθε βράδυ αφού πρώτα έχω βάλει το Xandrox. Θα ήθελα την βοήθεια σας αν είναι σωστός ο τρόπος που την χρησιμοποιώ ή αν πχ θα ήταν καλύτερο να βάζω μετά το Xandrox; Να σημειώσω ότι στο διάστημα αυτό έχω εντοπίσει μεγάλη αραίωση ξανά και "βαρύ" κεφάλι ειδικά τα πρωινά.

φιλε μου για να δεις αποτελεσματα σε ενα προιον πρεπει να περασει το ευλογο χρονικο 6 μηνων.Τωρα οπως λεει στις οδηγιες ο Dr Lee πρεπει να βαζεις μικρες ποσοτητες με απαλες κικλικες κινησεις σιγα σιγα και απαλα να δημηουργηθει ενα λεπτο φιλμς αλλα δεν μυριζει ισως βαζεις πολυ γιαυτο σου μυριζει, υπομονη!
 

lalakos

Member
Απ: ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

triantafilos είπε:
Παραγγειλε απο δω φιλε μου http://www.minoxidil.com/subpages/products/countries.php η παρασκευη ειναι λιγο βασανο σε 3 μερες θα ειναι σπιτι σου.Μια ερωτηση επειδη εχω δει φωτο σου τα πηγεσ μια χαρα με την θεραπεια τι ειναι αυτο που προεκυψε και θες να αλλαξεις θεραπεια δεν συνεχιζεις την ιδια?

κατ' αρχήν thnx για την συμβουλή. Αν κάνει 3 μέρες το πολύ δεν το συζητάω.
Το είχα αναφέρει και παλιότερα αλλά καλό είναι να το ξαναπώ. Ευτυχώς όλα πάνε καλά ως τώρα με την θεραπεία μου (πως αλλιώς άλλωστε με την big3). Το θέμα είναι πως βλέπω πάρα πολλές τριχούλες στην hairline μου και στους κροτάφου που μεγαλώνουν αργά (αλλά πολύ αργά). Γιαυτό το λόγω πιστεύω πως η spiro θα τα βοηθήσει για να γίνουν τελικά κανονικές τρίχες αλλά και επειδή θέλω να μειώσω σιγά σιγά την φιναστερίδη από 1mg / μέρα σε 0,6 mg / μέρα σταδιακά. Γενικά πιστεύω στην spiro πάντα όμως μαζί με φίνα. Από μόνη της δεν πιστεύω ότι μπορεί να κάνει τόοοση καλή δουλειά αλλά σε συνδυασμό με χάπι μαμάνε... ;D

Αυτό που μου αρέσει πάρα πολύ στην spiro είναι το ότι μετατρέπει την τέστο σε οιστρογόνα. Τα οιστρογόνα σε αντίθεση με την DHT, βοηθούν στην καλύτερη υγεία του θύλακα.
 
Μπλουζα