ΑΥΤΟ είναι το καλύτερο και φτηνότερο topical ....

dk1984

Member
Παιδια εχω την εξης απορια υπαρχει περιπτωση η προσθηκη οινοπνευματος μεσα σε μια λοσιον σπιρο να χαλαει τη λοσιον μετα απο λιγο καιρο? και να μην εχει τα αναλογα τα αποτελεσματα
γιατι κατι τετοιο συζητηθηκε και στη λοσιον CETIRIZINE με χαπια.
ΚΑPA θα ηθελα αν μπορεις και τη δικη σου γνωμη μιας και τα εχεις δοκιμασει και τα δυο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kapa

Μέλος του προσωπικού
dk1984 είπε:
δοκιμασει και τα δυο.
στην πραξη δεν ειδα να χαλαει η σπιρονολακτονη με το οινοπνευμα,το καταλαβαινα απο μικροπαρενεργειες μιας και ημουν στο οριο που αντεχα.
για την cetirizine την χρησιμοποιουσα με οινοπνευμα αλλα δεν την ειχα κανει λοσιον,ανακατευα οινοπνευμα και ζιρτεκ την ιδια στιγμη της εφαρμογης.
στα ξενα φορουμ παντως βαζουν οινοπνευμα στην cetirizine και εχουν αποτελεσματα
 

Reve

Active Member
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Αφού διάβασα όλο το φόρουμ (1εβδομαδα μου πήρε) και αφού έκανα ένα αρχείο word με τα κυριότερα σημεία μου λείπει κάτι και είναι αμαρτία να το ξαναδιαβάσω όλο απ την αρχή ρε παιδιά. Η ερώτηση : Πόση ώρα αφήνουμε την σπιρο στο κεφάλι μας? Ευχαριστώ πολύ καλή υγεία σε όλους.
 

Reve

Active Member
Παιδιά μία τελευταία απορία , λέω να ξεκινήσω spironolactone αλλά θέλω να καλύψω όλο το κεφάλι και 1-2ml δεν θα μου φτάσουν, τι μπορω να κάνω?πχ να βάζω 4-6ml με χαμηλότερη περιεκτικότητα ας πούμε 1%?Και κάτι τελευταίο το Exesio Hair Care System σαμπουάν κατά της τριχόπτωσης (280ml) το γνωρίζει κανείς?
(http://www.goodlifeshop.gr/index.php?pag...&Itemid=1)
Ευχαριστώ πολύ για όλα. Καλή υγεία και καλή δύναμη.
 

weznem

Well-Known Member
τα κουρευεις κοντα5 εκατοστα και απλωνετε γρηγορα και δεν ξοδευεις μλ στην τριχα η βαζεις περισσοτερα μλ με οτι συνεπαγεται αυτη η επιλογη την οπια εκανα και γω οταν εβαζα σπιρο..
 

mikegad

Well-Known Member
Σήμερα σε 2 φαρμακεία μου είπαν πως δεν υπάρχει το aldactone και πως πιθανόν να μην τους ξαναστείλουν.
Έχει ακούσει κανείς τίποτα ,μπας και σταμάτησαν να το βγάζουν?

Όχι ότι έβλεπα απότελέσματα ,αλλά τουλάχιστον είχα την αίσθηση πως κάτι κάνω και με βοηθούσε λίγο ψυχολογικά
 
Reve είπε:
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Αφού διάβασα όλο το φόρουμ (1εβδομαδα μου πήρε) και αφού έκανα ένα αρχείο word με τα κυριότερα σημεία μου λείπει κάτι και είναι αμαρτία να το ξαναδιαβάσω όλο απ την αρχή ρε παιδιά. Η ερώτηση : Πόση ώρα αφήνουμε την σπιρο στο κεφάλι μας? Ευχαριστώ πολύ καλή υγεία σε όλους.

φιλε μόλις είδα τη φράση σου "διαβασα όλο το φόρουμ μια βδομάδα μου πηρε" σκέφτηκα τις τελευταιες μέρες μου που όλο τον ελευθερο μου χρόνο τον αφιέρωσα να ψάχνω εδώ.
Ομως επειδή πραγματικά πελαγώθηκα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση (σε σένα ή σε όποιο άλλο παλικάρι έχει την καλή πρόθεση να απαντήσει)
επειδή: α) δεν θέλω με την καμία να πάρω κανενα χάπι που θα διαταράξει το ενδοκρινολογικό και β) δεν θέλω -ακόμα- να πάω για μεταμόσχευση , υπάρχει κατι σε αμπούλα του θεού, σε σπρέυ , σε λοσιόν , βρε κι ας το φτιάξω μόνος με χωριστά συστατικά απο φαρμακείο, για να το βάζω στα ρημαδομαλλιά μου?
Σχεδόν κάθε χρήστης παλιός εδώ, κάτω απο κάθε post του , έχει και κάποιες "συνταγές" του στιλ: < 0.5 mg απ'το τάδε και 1.5 mg απ'το δήνα 4 φορές τη βδομάδα > , και καλα κάνουν τα παιδιά και τις βάζουν και αποτι καταλαβαίνω αυτά όλα κάτι καλό έχουν να μου δώσουν αλλά ..δεν μπορώ καν να τα αποκωδικοποιήσω γκαμώτη! =)
Ευχαριστώ!
 

weznem

Well-Known Member
Ολα καλα είπε:

φιλε μόλις είδα τη φράση σου "διαβασα όλο το φόρουμ μια βδομάδα μου πηρε" σκέφτηκα τις τελευταιες μέρες μου που όλο τον ελευθερο μου χρόνο τον αφιέρωσα να ψάχνω εδώ.
Ομως επειδή πραγματικά πελαγώθηκα ήθελα να σου κάνω μια ερώτηση (σε σένα ή σε όποιο άλλο παλικάρι έχει την καλή πρόθεση να απαντήσει)
επειδή: α) δεν θέλω με την καμία να πάρω κανενα χάπι που θα διαταράξει το ενδοκρινολογικό και β) δεν θέλω -ακόμα- να πάω για μεταμόσχευση , υπάρχει κατι σε αμπούλα του θεού, σε σπρέυ , σε λοσιόν , βρε κι ας το φτιάξω μόνος με χωριστά συστατικά απο φαρμακείο, για να το βάζω στα ρημαδομαλλιά μου?
Σχεδόν κάθε χρήστης παλιός εδώ, κάτω απο κάθε post του , έχει και κάποιες "συνταγές" του στιλ: < 0.5 mg απ'το τάδε και 1.5 mg απ'το δήνα 4 φορές τη βδομάδα > , και καλα κάνουν τα παιδιά και τις βάζουν και αποτι καταλαβαίνω αυτά όλα κάτι καλό έχουν να μου δώσουν αλλά ..δεν μπορώ καν να τα αποκωδικοποιήσω γκαμώτη! =)
Ευχαριστώ!

φιλε μου, καληξσπερα..

να σου εξηγησω καταρχας οτι το ολο θεμα ειναι υποκειμενικό για ποικίλους λόγους οπως οτι εσυ μπορει να μην δεις αποτελεσμα σε κατι που θα σου προτεινει καποιος όντάς ευχαριστημένος.. η διοτι καποιος ειδε καλυτερα αποτελσματα με κατι αλλο..και παει μακρια η βαλιτσα για τον λογο που συχνα ξεχναμε.. οτι ο καθε ενας απο εμας εχει α/α αλλα εκφραζεται χρονικά διαφορετικά στον καθε ένα και σε αλλον πιο επιθετικα η σε πιο ηπια μορφη...
εγω απο αυτα που ξερω μεχρι στιγμης σε τοπικα θα σου προτεινα (να μελετησεις) το capilogain που πουλιεται απο εξωτερικο για μπλοκερ.. εχει στοιχεια προσταγλανδινων.., το cg210 που συζητιεται τελευταια.. αναφερεται σε παχυσνη της διαμετρου της τριχας κτλ.. και για αντιαδρογοννο τοπικο το ru... αλλα θεματα που θα προτεινα να δεις ειναι το ρολερ και το βουρτσισμα.. συνδυαστικα με αλλες θεραπειες...
:blush:
 

Reve

Active Member
Με κάλυψε ο προλαλίσαντας φίλος weznem. Διάβασε φίλε τον οδηγό πρώτα. Πρέπει να το δεις μόνος σου το θέμα. Πχ μπορεί να σου πω εγώ άρχισε μινοξιδίλι και ένα άλλο μέλος να σου πει ότι απλά κερδίζεις χρόνο. Όπως όλα τα πράγματα είναι και θέμα φιλοσοφίας. Πρέπει να ψαχτείς και να μείνεις σε αυτό που αποφάσισες για ένα εύλογο διάστημα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ευχαριστώ παιδιά. Φιλε εκτος απο capilogaine που προφανως θα θελει να το αναζητησω απο ιντερνετ, τα αλλα που προτηνες, μπορώνα τα βρω εδω σε φαρμακείο ?
 

weznem

Well-Known Member
Ολα καλα είπε:
ευχαριστώ παιδιά. Φιλε εκτος απο capilogaine που προφανως θα θελει να το αναζητησω απο ιντερνετ, τα αλλα που προτηνες, μπορώνα τα βρω εδω σε φαρμακείο ?

to cg210 ναι καπου στα 35 ευρω.. το ru μονο απο το νετ.. το αγοραζεις σε σκονη και το φτιαχνεις το μιγμα με ζυγαρια ακριβειας.. επειδη ειναι ασταθες μιγμα φτιαχνεις λοσιον για μια βδομαδα και την υπολοιπη σκονη στο ψυγειο καποιοι χρησιμοποιουν και αεροστεγή δοχεία,δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο αυτο ομως..
κανουν και ομαδικες παραγγελιες στο φορουμ.. προσφατα αγορασασν ru νομιζω..
 

Angel2

New Member
Καλησπέρα παιδια, εχει κανείς δοκιμάσει το παρακάτω προιόν? Πρόκειται για φιναστεριδη σε topical solution και ειναι η πρώτη φορα π το βλέπω, σκεφτόμουν να ξεκινήσω φιναστεριδη αλλα τώρα ειδα αυτο και λέω να το δοκιμάσω πριν πάω στο χαπι.
 

dim34k

New Member
Μπορω να φτιαξω spiro 1 % μονο με ορο η θα χρειαστω και aloe vera gel χωρις οινοπνευμα τα χαπια ειναι 20 των 25 και αραγε θελει και συριγγα!
 
Μπλουζα