ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
θα ηθελα να ρωτησω κατι..επειδη σιγα σιγα μου αραιωνουν τα μαλλια και φοβαμαι να βαλω φαρμακα στο κεφαλι μου μη τυχον και μου πεσουν και αλλα,λεω να δοκιμασω το εξης να βαζω regaine μονο στα πλαινα του κεφαλιου δηλαδη εκει πανω απο τις φαβοριτες..για να δω αν τελικα <<πιανει>>στο κεφαλι μου και στην συνεχεια να βαλω και σε αλλα σημεια..η ερωτηση μου λοιπον ειναι το regaine υπαρχει πιθανοτητα να κανει δραση και στο υπολοιπο της κεφαλης?δηλαδη εκτος απο τα πλαινα που θα πεφτουν πολλες τριχες στην αρχη λετε να πεφτουν και στο πανω μερος του κεφαλιου?

edit: κεφαλαία --> πεζά
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

οκ σε ευχαριστω για την διορθωση!εγω ρωτησα αν η δραση του regaine κανει δραση και σε σημεια που δεν εχω βαλει.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

tsifmaster είπε:
οκ σε ευχαριστω για την διορθωση!εγω ρωτησα αν η δραση του regaine κανει δραση και σε σημεια που δεν εχω βαλει.

Κοίτα, το regaine απορροφάτε από το δέρμα οπότε μπορεί να εππηρεάσει και τις περιοχές που είναι κοντά από εκεί που το βάζεις (όχι όμως όλο το κεφάλι, δηλαδή πχ αν βάζεις στους κροτάφους μόνο, δεν θα δεις regrowth στο πίσω μέρος. Δίνει αποτελέσματα μόνο εκεί που το χρησιμοποιείς.

Το σχεδιάγραμμα δείχνει τις θεραπείες σε σχέση με τον χρόνο. Δες τις γραμμές που είναι για την μινοξιδίλη και την διακοπή της και θα καταλάβεις.
 

MANKAR

Active Member
Απ: ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

να ρωτισω δλδ στην A/Α πεφτουν και τα πλα'ι'να???τι ειδους τριχοπτωση ειναι αν πεφτουν απο παντου???ευχαριστω!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

MANKAR είπε:
να ρωτισω δλδ στην A/Α πεφτουν και τα πλα'ι'να???τι ειδους τριχοπτωση ειναι αν πεφτουν απο παντου???ευχαριστω!!!

Ο φίλος μάλλον εννοεί στους κροτάφους (ας μας πει συγκεκριμένα που εννοεί) Στην Α/Α δεν αραιώνουν τα πλαινά και πίσω. Αν αραιώνουν και εκεί μπορεί να πρόκειτε για διάχυτη αλωπεκία http://www.hairlossgr.com/alopecia
 
Απ: ΑΠΟΡΙΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ

απλα υπαρχει μια αραιωση στο σημειο που ειναι πανω απο τις φαβοριτες και κατω απο τους κροταφους ..οχι σε ολο το πλαι!ελπιζω να εγινα κατανοητος αυτην τη φορα!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα