ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

damianos

New Member
υπαρχει ποτε περιπτωση καποια στιγμη οι μεταμοσχευσεις να φτασουν σε τετοιο επιπεδο που να μην καταλαβαινει κανεις τιποτα?το λεω αυτο γιατι προσωπικα εγω δεν υπαρχει ατομο που να εχω δει ολα αυτα τα χρονια και να μην το εχω καταλαβει......
ισως φταιει το οτι ασχολουμαι πολυ με το συγκεκριμενο θεμα και για αυτο το προσεχω,παρολα αυτα οφειλω να ομολογησω οτι ουδεμια σχεση εχουν οι μεταμοσχευσεις προ 10ετιας με τις τωρινες!!!!καποτε οι μεταμοσχευσεις θυμιζαν φυτεμενους πασαλους μεσα στην αμμουδια τωρα τα πραγματα ειναι πολυ καλυτερα βεβαια αλλα θα ηθελα την γνωμη σας για το αν πιστευετε οτι υπαρχουν αλλες εξελιξεις πανω στην μεταμοσχευση για να περιμενουμε η οτι τα πραγματα ητανε μεχρι εδω και δεν υπαρχει κατι παραπανω σε αποτελεσμα η τελοςπαντων μια αορατη μεταμοσχευση που να μην καταλαβαινει τιποτα ουτε η ιδια σου η μανα.........
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

damianos είπε:
το λεω αυτο γιατι προσωπικα εγω δεν υπαρχει ατομο που να εχω δει ολα αυτα τα χρονια και να μην το εχω καταλαβει......

Τι ;;; Όποιον βλέπεις μπροστά σου τον ρωτάς αν έχει κάνει μεταμόσχευση και έτσι έφτασες σε αυτό το συμπέρασμα;;; (ΟΚ κατάλαβα τι εννοείς πλάκα κάνω ;D )

Σήμερα, το πόσο αόρατη είναι η μεταμόσχευση έχει να κάνει με παράγοντες (πολλοί από τους οποίους είναι αλληλένδετοι) όπως :

- Τι NW είσαι.
- Πόσο καλή δότρια περιοχή έχεις.
- Ποιος σου κάνει τη μεταμόσχευση.
- Πόσα μοσχεύματα έβαλες.
- Ποια μέθοδο χρησιμοποίησες.
- Πόσες μεταμοσχεύσεις έχεις κάνει.
- Πως αντιδρούν τα μεταμοσχευμένα μαλλάκια στη νέα τους κατοικία, δηλαδή πόσα από αυτά θα επιβιώσουν τελικά (για αυτό δεν είμαι 100% σίγουρος αν είναι θέμα μόνο γιατρού ή και οργανισμού).

Η αλήθεια είναι ότι η συντριπτική πλειοψηφία όσων καταφεύγουν σε μεταμοσχεύσεις είναι προχωρημένου NW οπότε τα αποτελέσματα είναι μάλλον φτωχά και εμφανή (ειδικά αν την έκαναν Ελλάδα). Κατά καιρούς έχω δει στα forums άτομα με μικρό NW που έκαναν μεταμόσχευση και σε πολλούς από αυτούς πραγματικά δεν το καταλαβαίνεις ...
 

damianos

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Εσυ πιστευεις οτι πρεπει να περιμενουμε καποια αλλη εξελιξη πανω στις μεταμοσχευσεις?
 

cmos516

Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

εγω νομιζω οτι ο tropheus,τα λεει πολυ σωστα.
Και εγω ετσι πιστευω (με τη απλη λογικη μου)οτι οι μεταμοσχευσεις μπορει να εχουν μεγαλο βαθμο επιτυχιας μονο σε μικρο nw,(αντε μεχρι nw3).
Απο κει και περα νομιζω ειναι απλη λογικη.Πως γινετε εαν καποιος με nw5 ,να καλυψει τοση μεγαλη επιφανεια με ενα μονο στριπακι που περιεχει το πολυ 6.000 θυλακες.
Πιστευω ακραδαντα,οτι η λυση της τριχοπτωσης για ολους ,θα ερθει αποκλειστηκα με την κλωνοποιηση θυλακα. και γενικα απο τη γενετικη ιατρικη
 

damianos

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Αρα πρεπει να καταληξουμε στο συμπερασμα οτι για τις μεταμοσχευσεις δεν υπαρχει περαιτερω
σταδιο εξελιξης και οτι απο αποψη αισθητικης αν θελουμε το τελειο αποτελεσμα θα πρεπει να περιμενουμε την κλωνοποιηση?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

damianos είπε:
αν θελουμε το τελειο αποτελεσμα θα πρεπει να περιμενουμε την κλωνοποιηση?

Το τελειο αποτελεσμα απλα δεν υπαρχει.......αλλα αν η κλονοποιηση που θα βγει στην αγορα σε περισσοτερο απο μια δεκαετια.....αν δουλευει σωστα τελικα....ισως να σε κανει να πλησιασεις προς το τελειο.....αν αντεχει κ η τσεπη σου βεβαια.....
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Το τελειο αποτελεσμα απλα δεν υπαρχει.......αλλα αν η κλονοποιηση που θα βγει στην αγορα σε περισσοτερο απο μια δεκαετια.....αν δουλευει σωστα τελικα....ισως να σε κανει να πλησιασεις προς το τελειο.....αν αντεχει κ η τσεπη σου βεβαια.....
[/quote]

πολυ γκαζωμα ριχνεις (αν αν αααν) και μου κοβεις τα φτερα με αλυσοπριονο...10 χρονια! πολλα τα 10 ,πανε τα γυναικακια....
 

mindtrapper

Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

bark1979 είπε:
πολυ γκαζωμα ριχνεις (αν αν αααν) και μου κοβεις τα φτερα με αλυσοπριονο...10 χρονια! πολλα τα 10 ,πανε τα γυναικακια....

1. Τι σε κάνει να νομίζεις ότι δεν μπορείς να κυνηγήσεις τα γυναικάκια τώρα;
2. Τι σε κάνει να νομίζεις ότι θα έχεις επιτυχία με τα γυναικάκια αν βάλεις μαλλιά;

Σκέψου αυτά τα δύο, συνδύασε τα στο μυαλό σου και φτάσε σε συμπέρασμα.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

γιατι εχεις κανει μεταμοσχευση και εμεινες απο δοτρια και περιμενεις την κλωνοποιηση???
οσοι εμειναν απο δοτρια οκ...τους καταλαβαινω,.,......αλλα οσοι δεν εμειναν....ας τελειωσουν πρωτα τις δικες τους....και μετα βλεπουμε!!!!
κι εγω θελω να γινει κλονωποιηση.....αλλα προς το παρων εχω τις δικες μου ακομα να μεταφυτευσω αν χρειαστει.....!!!!
Επισης με νοιαζει να βρουν κατι για το ασπρισμα των μαλλιων....γιατι ετσι που παω εγω.....σε 5-6 χρονια στο πλαι θα εχω παρα πολλες ασπρες τριχες και εινια λιγο μουφα...
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

1. Τι σε κάνει να νομίζεις ότι δεν μπορείς να κυνηγήσεις τα γυναικάκια τώρα;
2. Τι σε κάνει να νομίζεις ότι θα έχεις επιτυχία με τα γυναικάκια αν βάλεις μαλλιά;

Σκέψου αυτά τα δύο, συνδύασε τα στο μυαλό σου και φτάσε σε συμπέρασμα.
[/quote]

8α ακεφτω φωναχτα μου ειχε γαμ@@@ την ψυχολογια η XΧΧ με το να μου λεει με την πρωτη ευκαιρια οτι αρεωνει το μαλλι πισω(δεν καταλαβαινω γιατι το ελεγε συνεχεια),μαλλον επρεπε να πεσει καρπαζια αλλα δεν κανω τετοια.και μαλλον ειναι μολις ενας μηνας που ειμαι καλαμια' και δεν εχω ερ8ει στα ισια μου ακομα.8α μου περασει.
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Panos1982 είπε:
γιατι εχεις κανει μεταμοσχευση και εμεινες απο δοτρια και περιμενεις την κλωνοποιηση???
οσοι εμειναν απο δοτρια οκ...τους καταλαβαινω,.,......αλλα οσοι δεν εμειναν....ας τελειωσουν πρωτα τις δικες τους....και μετα βλεπουμε!!!!
κι εγω θελω να γινει κλονωποιηση.....αλλα προς το παρων εχω τις δικες μου ακομα να μεταφυτευσω αν χρειαστει.....!!!!
Επισης με νοιαζει να βρουν κατι για το ασπρισμα των μαλλιων....γιατι ετσι που παω εγω.....σε 5-6 χρονια στο πλαι θα εχω παρα πολλες ασπρες τριχες και εινια λιγο μουφα...
οχι το μπιφτεκι ερχεται απο μακρυα...και συμβαδιζω και χρονικα με φωτος του πατερα μου εχω μια που ηταν 31 και ειχε μαλλια σαν τα δικα μου τωρα και στα 35 ειχε μπιφτεκι.φαρμακα δεν προκειται να παρω αρα μου μενει η να τα ξουρισω οπως τοτες στο στρατο με την ψιλη η να παω για φυτεμα. ασε τις ασπρες τριχες αρεσει στα γυναικακια διασταβρωμενο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mindtrapper

Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

bark1979 είπε:
8α ακεφτω φωναχτα μου ειχε γαμ@@@ την ψυχολογια η XΧΧ με το να μου λεει με την πρωτη ευκαιρια οτι αρεωνει το μαλλι πισω(δεν καταλαβαινω γιατι το ελεγε συνεχεια),μαλλον επρεπε να πεσει καρπαζια αλλα δεν κανω τετοια.και μαλλον ειναι μολις ενας μηνας που ειμαι καλαμια' και δεν εχω ερ8ει στα ισια μου ακομα.8α μου περασει.

Φτυσ' τη να και τράβα στην επόμενη. Και όταν σου λέει γκόμενα ότι αραιώνεις (αλλά συνέχεια, καταλαβαίνεις ότι θέλει να σε μειώσει δηλαδή) μην πεις τίποτα ή μείνε cool και την επόμενη φορά που είστε στο κρεβάτι κοίτα τα μπούτια της και πες της: Σαν να πάχυνες / χαλάρωσες λίγο μου φαίνεται... Και θεά να είναι δε θα της μείνει ψυχολογία ούτε για δείγμα, trust me.
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

mindtrapper είπε:
[quote author=bark1979 link=topic=1993.msg36742#msg36742 date=1278613203]

8α ακεφτω φωναχτα μου ειχε γαμ@@@ την ψυχολογια η XΧΧ με το να μου λεει με την πρωτη ευκαιρια οτι αρεωνει το μαλλι πισω(δεν καταλαβαινω γιατι το ελεγε συνεχεια),μαλλον επρεπε να πεσει καρπαζια αλλα δεν κανω τετοια.και μαλλον ειναι μολις ενας μηνας που ειμαι καλαμια' και δεν εχω ερ8ει στα ισια μου ακομα.8α μου περασει.

Φτυσ' τη να και τράβα στην επόμενη. Και όταν σου λέει γκόμενα ότι αραιώνεις (αλλά συνέχεια, καταλαβαίνεις ότι θέλει να σε μειώσει δηλαδή) μην πεις τίποτα ή μείνε cool και την επόμενη φορά που είστε στο κρεβάτι κοίτα τα μπούτια της και πες της: Σαν να πάχυνες / χαλάρωσες λίγο μου φαίνεται... Και θεά να είναι δε θα της μείνει ψυχολογία ούτε για δείγμα, trust me.
[/quote]

κοιτα ηταν τα 5 χρονια στη μεση και καταλαβαινεις οτι ειχα και καποια αισ8ηματα..αν η8ελα να βρω κατι να την κοπανησω μια ειναι η λεξη ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ..αλλα δεν την εβλεπα σαν εχ8ρο.οταν μου το ελεγε απλα ελεγα παντα παντα ομως ...''το γνωριζω το μελλον μου επισης ξερω οτι 8α κανω και ρυτιδες και μαλλον 8α πε8ανω κιολας.." και μετα σταματαγε.
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

bark1979 είπε:
κοιτα ηταν τα 5 χρονια στη μεση και καταλαβαινεις οτι ειχα και καποια αισ8ηματα..αν η8ελα να βρω κατι να την κοπανησω μια ειναι η λεξη ΚΥΤΤΑΡΙΤΙΔΑ..αλλα δεν την εβλεπα σαν εχ8ρο.οταν μου το ελεγε απλα ελεγα παντα παντα ομως ...''το γνωριζω το μελλον μου επισης ξερω οτι 8α κανω και ρυτιδες και μαλλον 8α πε8ανω κιολας.." και μετα σταματαγε.

Αστα φιλε....την πατησες.....5 χρονια εε??? τα καλυτερα σου χρονια.....!!!!!απ τα 25-30...που ησουνα τεζα....πανω στα καλυτερα σου......σε πηρε και σε ευχαρηστηθηκε....και τωρα που σιγα σιγα.....μεγαλωνεις....καραφλιαζεις....και οσο να πεις μετα τα 30 αρχιζουν και χανονται και οι ορμες( ο αναρ τα λεει οχι εγω) σε παρατησε...και σε πεταξε σαν στημενη λεμονοκουπα.......αλλα τι να κανεις....αυτα εχει η ζωη...!!!! Κριμα...
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Αστα φιλε....την πατησες.....5 χρονια εε??? τα καλυτερα σου χρονια.....!!!!!απ τα 25-30...που ησουνα τεζα....πανω στα καλυτερα σου......σε πηρε και σε ευχαρηστηθηκε....και τωρα που σιγα σιγα.....μεγαλωνεις....καραφλιαζεις....και οσο να πεις μετα τα 30 αρχιζουν και χανονται και οι ορμες( ο αναρ τα λεει οχι εγω) σε παρατησε...και σε πεταξε σαν στημενη λεμονοκουπα.......αλλα τι να κανεις....αυτα εχει η ζωη...!!!! Κριμα...
[/quote]
κατσε να πιασω μια το μπουζουκι... και ενα και δυο και τρια παμε μαεστροο "εγω δεν εχωωωω στον ηλιοοοοο μοιρααααααααααα...."
Σιγα μην κατσω να πε8ανω ειπαμε να στεναχωρη8ω αλλο οχι και ετσι.ακομα περναει η μπογια μου... το γυμναστηριο δεν το εκοψα εδω και 10 χρονια που το αρχισα.επισης απο οτι εχω καταλαβει καμια γυναικα δεν σε παραταει απλα εσυ την αφηνεις να φυγει.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

ε άμα έχεις μαλλί, έχεις και περισσότερη αυτοπεποίθηση με τις γυναίκες... :date
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

bark1979 είπε:
Αστα φιλε....την πατησες.....5 χρονια εε??? τα καλυτερα σου χρονια.....!!!!!απ τα 25-30...που ησουνα τεζα....πανω στα καλυτερα σου......σε πηρε και σε ευχαρηστηθηκε....και τωρα που σιγα σιγα.....μεγαλωνεις....καραφλιαζεις....και οσο να πεις μετα τα 30 αρχιζουν και χανονται και οι ορμες( ο αναρ τα λεει οχι εγω) σε παρατησε...και σε πεταξε σαν στημενη λεμονοκουπα.......αλλα τι να κανεις....αυτα εχει η ζωη...!!!! Κριμα...
κατσε να πιασω μια το μπουζουκι... και ενα και δυο και τρια παμε μαεστροο "εγω δεν εχωωωω στον ηλιοοοοο μοιρααααααααααα...."
Σιγα μην κατσω να πε8ανω ειπαμε να στεναχωρη8ω αλλο οχι και ετσι.ακομα περναει η μπογια μου... το γυμναστηριο δεν το εκοψα εδω και 10 χρονια που το αρχισα.επισης απο οτι εχω καταλαβει καμια γυναικα δεν σε παραταει απλα εσυ την αφηνεις να φυγει.
[/quote]

χαχαχαχ.......σε πειραζω ρε......αλλωστε οι αντρες και 35 να πανε και 40 δεν εχουν αναγκη.....αργουν να γερασουν......οι γυναικες ομως μετρα τα 30 αρχιζουν και σπανε σιγα σιγα.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

Panos1982 είπε:
γιατι εχεις κανει μεταμοσχευση και εμεινες απο δοτρια και περιμενεις την κλωνοποιηση???
οσοι εμειναν απο δοτρια οκ...τους καταλαβαινω,.,......αλλα οσοι δεν εμειναν....ας τελειωσουν πρωτα τις δικες τους....και μετα βλεπουμε!!!!
κι εγω θελω να γινει κλονωποιηση.....αλλα προς το παρων εχω τις δικες μου ακομα να μεταφυτευσω αν χρειαστει.....!!!!
Επισης με νοιαζει να βρουν κατι για το ασπρισμα των μαλλιων....γιατι ετσι που παω εγω.....σε 5-6 χρονια στο πλαι θα εχω παρα πολλες ασπρες τριχες και εινια λιγο μουφα...

Εσυ εχεις γερασει αλλα δεν θες να το πιστέψεις :grandpa:
 

bark1979

New Member
Απ: ΑΟΡΑΤΕΣ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΕΙΣ

ποιος εχει γερασει ρε???? εγω ??? ο νεος???? 365 κ σημερα??? κατσε καλα.... ;D
[/quote]


πες μου οτι εισαι ατριχος αυτο μονο... τελος
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα