ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Panos1982

Well-Known Member
Ανοιγω το θεματακι εδω........για να μας πειτε ο καθενας πιο κουρεμα του αρεσει κ το βρισκει πιο ωριαο κ τρεντυ η προτοτυπο κτλ κτλ.....και αν μπορουσατε να βαλετε και καμμια φωτο απ αυτο που εχετε στο μυαλο σας καλο θα ηταν!!!!!!

Υ.Γ 1 ) δε κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου......θελω να κανω κανα περιεργο κουρεμα και θελω ιδεες ;D

Υ.Γ 2) Αναρ που εισαι ρεεεεε.......διακοπες πηγες η πηζεις ακομα???

Ελα μη ξεφευγουμε ομως......αν εχετε καμμια καλη ιδεα πειτε την παιδια.....μην ντρεπεστε... ;D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

ξυρισμενο στο κεντρο και γυρω γυρω μαλι :p

ρε πανο ωραιο θεμα σε φορουμ για τριχοπτωση ανοιξες...

Παντως στην περιπτωση μας βολευει το πολυ κοντο (trimming) για να εφαρμοζεις και τις θεραπειες ευκολα
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

ναι δεν εχεις αδικο....απλα....πολλοι εδω μεσα ειναι nw2 και nw1 ακομα......
αλλα κι αυτοι που ειναι nw3-4 κτλ..... επειδη ακριβως εχει προχωρησει το nw μπορουν να σου βρουν απο αντιδραση τα καλυτερα κουρεματα ρε φιλε.....
κι εγω δλδ πριν που ειμουν προς nw3 ολο την μοικανα σκεφτομουνα ας πουμε......ηταν το μοναδικο που με βολευε....οπως π.χ ο πανος μουζουρακης.....
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

thanks για το ενδιαφερον πανο......
το πρωτο δυστηχως δε μπορω να το κανω....γιατι πρεπει να εχεις φουλ μαλλι για να δειχνει ωραιο....κι εγω ειμαι nw2 και το χαλαει.....
οσο για το δευτερο....κι εγω το γουσταρω αυτο το στυλ......βασικα ετσι περιπου τα εχω κ τωρα.....μονο που εχω πιο κοντα τα πλαγια....αλλα αυτα ειναι τα ωραια κλασσικα κουρεματα......ελεγα μηπως να εκανα κατι σε πιο x-treme μηπως ειχατε καμμια περιεργη ιδεα....
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

εγω δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει ενα συγκεκριμενο...αναλογως και το ατομο...σε αλλον παει το ξυρισμενο σε αλλον το καρφακι κτλπ...το μονο περιεργο κουρεμα ειχε κανει ενας φιλος μου...το ειχε δει απο τον José Callejón παικτη της εσπανιολ αλλα δε το βρισκω σε φωτο....αλλα δε νομιζω να σου αρεσει....ηταν σα καρφακια που γερνουν απο τη μια πλευρα και η μια πλευρα του κεφαλιου ηταν ξυρισμενη......
 

xk

Active Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

ενα πολύ καλό απ την αποψη ότι ''κρύβει'' την αραιωση ειναι το οϊκάδικο...

David-Beckham-military-haircut.jpg


2118971153_dc799a384d.jpg





για παραδειγμα εγω που ειμαι nw3 (αραιωση κροταφους +μεγάλο μπιφτεκι πίσω) αμα πάρω δερμα πλαι κ πισω δε χτυπανε ασχημα ούτε οι κροταφοι ούτε το μπιφτεκι...(δε φαινονται)...και στη κορυφη παρ ολο που λειπουν λιγες τριχες αφηνω κοντο μαλλάκι και πάλι δεν παει εκει το ματι...πραγματικά εντυπωσιαστηκα!!

ΑΛΛΑ

το θέμα είναι ότι ειναι αρκετά καγκούρικο για 25++χρονών κι απ οτι βλεπω δεν εχει απηχηση στις γκομενες(τουλαχιστον πανω μου)...ψαρώνει ο κοσμος ομως,αμα εχεις κ μπρατσα σε περνάνε για ειδικες δυνάμεις :p τεσπα για καλοκαιρι παραλία είναι μια χαρα,κανεις κ κανα ταττου

πάντως αποψη μου...όποιος ειναι

nw1+2 ---> ν αφηνει μαλλάκι αρκετο και ψιλομακρύ για να καλύπτει τους κροταφους...
nw3v(άνοιγμα και πισω) ---> κοντό ή και ξουρα..
nw4++ ---> ξούρα όλο ασυζητητι
 

giannis1991

Well-Known Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

nw1+2 ---> ν αφηνει μαλλάκι αρκετο και ψιλομακρύ για να καλύπτει τους κροταφους...
nw3v(άνοιγμα και πισω) ---> κοντό ή και ξουρα..
nw4++ ---> ξούρα όλο ασυζητητι



ΣΩΣΤΟΤΑΤΟΣ.....
 

ANAR

Well-Known Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

Panos1982 είπε:
Ανοιγω το θεματακι εδω........για να μας πειτε ο καθενας πιο κουρεμα του αρεσει κ το βρισκει πιο ωριαο κ τρεντυ η προτοτυπο κτλ κτλ.....και αν μπορουσατε να βαλετε και καμμια φωτο απ αυτο που εχετε στο μυαλο σας καλο θα ηταν!!!!!!

Υ.Γ 1 ) δε κρυβομαι πισω απ το δαχτυλο μου......θελω να κανω κανα περιεργο κουρεμα και θελω ιδεες ;D

Υ.Γ 2) Αναρ που εισαι ρεεεεε.......διακοπες πηγες η πηζεις ακομα???

Ελα μη ξεφευγουμε ομως......αν εχετε καμμια καλη ιδεα πειτε την παιδια.....μην ντρεπεστε... ;D


Εδω ειμαι ρε Πανο αυριο βραδυ φευγω για διακοπες Πρεβεζα για 10 μερες.
Τωρα για τα κουρεματα που λες τι να σου πω οπως ξερεις δεν μου αρεσουν καθολου τα κοντα μαλλια οποτε θα σου πρότεινα οσο ποιο μακρια μπορεις τοσο καλυτερα για εμενα φιλε.

υ.γ Εμενα τωρα κοντεύουν μεχρι την μεση :p
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

badday

New Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

xk είπε:
ενα πολύ καλό απ την αποψη ότι ''κρύβει'' την αραιωση ειναι το οϊκάδικο...

David-Beckham-military-haircut.jpg


2118971153_dc799a384d.jpg





για παραδειγμα εγω που ειμαι nw3 (αραιωση κροταφους +μεγάλο μπιφτεκι πίσω) αμα πάρω δερμα πλαι κ πισω δε χτυπανε ασχημα ούτε οι κροταφοι ούτε το μπιφτεκι...(δε φαινονται)...και στη κορυφη παρ ολο που λειπουν λιγες τριχες αφηνω κοντο μαλλάκι και πάλι δεν παει εκει το ματι...πραγματικά εντυπωσιαστηκα!!

ΑΛΛΑ

το θέμα είναι ότι ειναι αρκετά καγκούρικο για 25++χρονών κι απ οτι βλεπω δεν εχει απηχηση στις γκομενες(τουλαχιστον πανω μου)...ψαρώνει ο κοσμος ομως,αμα εχεις κ μπρατσα σε περνάνε για ειδικες δυνάμεις :p τεσπα για καλοκαιρι παραλία είναι μια χαρα,κανεις κ κανα ταττου

πάντως αποψη μου...όποιος ειναι

nw1+2 ---> ν αφηνει μαλλάκι αρκετο και ψιλομακρύ για να καλύπτει τους κροταφους...
nw3v(άνοιγμα και πισω) ---> κοντό ή και ξουρα..
nw4++ ---> ξούρα όλο ασυζητητι

το οικαδικο για καλο το λες; :chinscratch
 

lalakos

Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

ποστάρω μια σημερινή φωτό μου για να σας δείξω το κούρεμα που μου αρέσει και έκανα πάντα...
και ευτυχώς στο big3 το κάνω ακόμα....
Με την ευκαιρία παρουσιάζω και το update μου μετά από 1 χρόνο και 9 μήνες στο big3...
Ένας που με βλέπει έτσι σίγουρα λέει πως δεν θα έχω ίχνος προβλήματος τριχόπτωσης, έλα όμως που πριν 2 χρόνια τα πράγματα ήταν τραγικά....

photos για το πριν:
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,526.0.html
 

Συνημμένα

  • haircut.JPG
    haircut.JPG
    222 KB · Προβολές: 133

kakashi

Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

πολυ καλο αποτελεσμα....σορι για το :eek:fft: αλλα μια ερωτηση...πισω στο ''μπιφτεκι'' εισαι φούλ γεματος...εκει δεν ειχες προβλημα ποτε η πυκνωσες απο θεραπεια??(ρωταω γιατι εκει εχω προβλημα κυριως)
 

dk

New Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

Αποψη:

Για οποιον εχει nw που δεν μπορει να κρυψει πλεον οτι εχει/κανει φαλακρα, δεν νομιζω οτι ειναι παντα καλυτερη λυση το πολυ κοντο κουρεμα ή μαλλον ειναι προσωπικη προτιμηση
Ενα κοντο κουρεμα θα μειωσει την ασχημη αντιθεση πλαινου-πανω αλλα θα κανει περισσοτερο εμφανες το γεγονος οτι καραφλιαζει, ενα πιο μακρυ θα κανει μεγαλυτερη αντιθεση στα καραφλα σημεια αλλά θα μειωσει οπου ειναι δυνατον την αισθηση του καραφλιασματος

Πχ Σπανουλης
Τωρα με την Εθνικη μοστραρει ενα πιο 'δεν τρεχει τιποτα' κουρεμα και γιαυτο μερικοι λενε 'εβγαλε μαλλια' που ομως κανει πιο χτυπητο το εντελως καραφλο πλεον μπιφτεκι του και την αραιωση στους κροταφους, στον Παναθηναικο τα επερνε πιο κοντο, εκανε λιγοτερη αντιθεση ανα σημεια αλλα αναδυκνυε οτι παει για καραφλα. Προς το παρον το παλευει με το μακρυ, αλλα νομιζω οσο θα προχωραει και δεν θα εχει νοημα να το κρυβει το γενικοτερο προβλημα, θα επιλεξει κατι κοντυτερο

ΥΓ. Οπως διαβαζα παλια σε αγγλικο περιοδικο "If I can't hide it with scissors, then I can't hide it with clipping machine"
 

mindtrapper

Member
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

Πάνο, κοντό στο πλάι μακρύ πάνω:

adam_levine_2.jpg


men+Haircuts+Pictures+2010.jpg


Ο πιο ώριμος, αλλά ακόμα cool:

trendy-short-haircut-for-men.jpg


Ο προσπαθώ να κρύψω το μπροστά:

men-hair-styles.jpg


Ο punkο freakο και-να-φαίνεται-η-ουλή-στο-πλάι-δεν-πειράζει:

Mullet+Hairstyles+For+Men.jpg
 
Απ: ΑΝΔΡΙΚΑ ΚΟΥΡΕΜΑΤΑ

τι ανακαλυψα... αντι για ζελε κερι και διαφορες τετοιες αιδιες..
FUNGORAL!!!! πλενεις το μαλι, το στεγνωνεις ισα ισα να μην σταζουν νερα. και μετα απλωνεις το fungoral, κανεις το μασαζ κανονικα και το αφηνεις κανενα 20λεπτο.. μετα φτιαχνεις το μαλι εσυ οπως θες..
πλεονεκτηματα
1) δινει οκγο!!!
2) μυριζει υπεροχα!
3) ketoconazole για πολυ ωρα !
4) το φτιαχνεις εσυ οπως θες, προσωπικα δεν εχω καταφερει να φτιαξω το μαλι μου ετσι οπως θελω μεχρι π βρηκα το fungoral
5) ισιωνει το μαλι και φενεσε πιο COOL ^_^
6) δεν κολαει οπως ο πυλος/κερι
7) ειναι αρκετα δυνατο... οχι σαν τα ζελε 5/5 αλλα κανει δουλεια

μειονεκτηματα
1) δεν ξερω τι παιζει με το sls.. πολυ ωρα στο κεφαλι ισως κανει κακο ισως οχι.. ιδεα δν εχω
2) αν βρεξει γεμιζετε αφρους
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Μπλουζα