Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Ειπες τη σταματησες για 1 μηνα και αρχισες κι εσυ τη φινα....δε 8α μπορουσες να παιρνεις παραλληλα και τη ντουτα αλλα τοπικα και να κανεις μασαζ στο κεφαλι, ειτε με σκετη ντουτα, ειτε αναμυγνειοντας τη με Minoxidil?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tropheus

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Panos1982 είπε:
κατα την γνωμη μου οταν θες να κανεις παιδι......οταν θα εχει ωορηξια η γυναικα καλο θα ειναι εκεινη την βδομαδα να μην περνεις φινα και να κανεις προσπαθειες......!!!

Αυτό ακριβώς έχω και εγώ στο μυαλό μου Πάνο να κάνω ...
Το κακό είναι ότι χρειάζονται ακόμα 5 σχεδόν μήνες για να καθαρίσω από τη dutasteride :(
 

tropheus

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

Moonsorrow είπε:
Ειπες τη σταματησες για 1 μηνα και αρχισες κι εσυ τη φινα....δε 8α μπορουσες να παιρνεις παραλληλα και τη ντουτα αλλα τοπικα και να κανεις μασαζ στο κεφαλι, ειτε με σκετη ντουτα, ειτε αναμυγνειοντας τη με Minoxidil?

Δεν έχω εμπιστοσύνη στην τοπική Duta... καθώς έχω διαβάσει πολλές αναφορές για αντίθετα από τα επιθυμητά αποτελέσματα... (έχω μια θεωρία για αυτό αλλά δεν είναι επι του παρόντος ...)

Άλλωστε είναι πολύ πιθανή και η συστηματική της απορρόφηση ακόμα και αν τη χρησιμοποιείς τοπικά οπότε δεν έχει νόημα ...
 

KOSTASMAST

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

φιλε tropheus με αυτα που εχω διαβασει και εγω στα ξενα forums για το ru πιστευω οτι ειναι το καλυτερο αντιανδρογονο και μαλιστα χωρις παρενεργειες.Μηπως θα ηταν καλυτερα να στραφεις προς αυτη τη λυση τουλαχιστον για κανα εξαμηνο?Αυτοι που το χρησιμοποιουν ειναι απολυτοι για την αποτελεσματικοτητα του(υπαρχουν και φωτογραφιες με εντυπωσιακα ομολογουμενως αποτελεσματα).
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

παιρνω φινα περιπου ενα χρονο αν θελω να την αλλαξω με ντουντα ποσο καιρο πρεπει να σταματησω την φινα??ειναι καλη η περιπτωση να παιρνω ενα καψακιο καθε δυο μερες?θα εχει αποτελεσματα?
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

gelisva είπε:
παιρνω φινα περιπου ενα χρονο αν θελω να την αλλαξω με ντουντα ποσο καιρο πρεπει να σταματησω την φινα??ειναι καλη η περιπτωση να παιρνω ενα καψακιο καθε δυο μερες?θα εχει αποτελεσματα?

δε χρειαζεται να σταματησεις την φινα......απλα το γυρνας οπως εισαι σε ντουτα αν θες!!!
και ναι το σωστο ειναι να περνεις ανα δυο μερες ντουτα.......
αλλα γιατι θες να το ριξεις στη ντουτα??? δεν βλεπεις αποτελεσμα με φινα???
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

βλεπω μια ποιο αργη αραιωση δεν λεω εχω μαλλι αλλα θελω ποιο πολυ.. :'(..τυχαιο..?
αλλα και πριν παρω φινα τον ιδιο ρυθμο αραιωσης ειχα..ασε που με τη μινοξ νομιζω οτι παιφτουν χειροτερα..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

gelisva είπε:
βλεπω μια ποιο αργη αραιωση δεν λεω εχω μαλλι αλλα θελω ποιο πολυ.. :'(..τυχαιο..?
αλλα και πριν παρω φινα τον ιδιο ρυθμο αραιωσης ειχα..ασε που με τη μινοξ νομιζω οτι παιφτουν χειροτερα..

που την βλεπεις την αραιωση ρε βαγγο??? μπροστα στους κροταφους η πισω????
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

απο το μισο κεφαλι και μπροστα θα βαλω καμια φωτο να δεις..ειχα και παλιοτερα..
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

gelisva είπε:
αυτες ειναι κατα τετραμηνο πισω.

http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1871.msg34003.html#msg34003

θα βγαλω σημερα καινουργιες δεν νομιζω να δουμε και διαφορα..

η φιναστεριδη δεν φημιζεται για την επανεκφυση που κανει.......αλλα κυριως για το οτι σου συντηρει τα ηδη υπαρχοντα......εσυ εχεις δει απο τοτε που αρχισες οτι εχεις χειροτερεψει???
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

υπαρχουν μερες εως και μηνας που να μην υπαρχει τοσο τριχοπτωση,αλλα αυτο για λιγο υπαρχει και περιοδος που φευγει μαλλι..μην φανταστεις μαξιλαρια και τετοια μονο στο μπανιο και αμα τα πειραζω,ξερεις αυτο που τσιμπας τουφες..αυτα...πιστευω ειναι ηπια η τριχοπτωση..λεω να ξεξινησω ντουτα να σταματησει..τι λες πανος?
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

1 χρονο συστηματικα εχω ξεκινησει φινα παλιοτερα μια επαιρνα μια δεν επαιρνα..πιστευω παντως οτι αν δεν επερνα θα ημουνα βιολι τωρα..
 

gelisva

New Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

παιδες αρχισα ληψη ντουτας οπως λεω και στην υπογραφη μου..αν δεν σας εχω μιλησει για κανα μηνα καλεστε το 166 ευχαριστω..
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

1 μηνας avodart 0,5 καθε μερα..
αποτελεσματα μεχρι στιγμης 0
παρενεργειες?
μονο 1
κολαει το μυαλο μου πολες φορες και το εψαξα και οντως υπαρχει, λεγετε brain fog
ελπιζω να μην επηρεασει την εξεταστικη μου
 

kakashi

Member
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

brain fog?? απο την ντουτα ειναι αυτο??προκαλειται κ απο αλλα φαρμακα?
 
Απ: Όλες οι πληροφορίες για ντουταστερίδη (Avodart)

ειμαι πολυ κομπλεξικος με την εμφανιση μου .. ειναι ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχω αλλα τι να κανουμε...
ναι συνεχιζω γιατι πραγματικα οταν δεν κανω τιποτα για τα μαλλια μου και ξερω οτι απλα θα πεσουν η ψυχολογια μου ειναι τοσο χαλια που κλειδωνομε στο σπιτι και απλα κοιμαμε..
ειμαι ψυχικα νεκρος! οποτε κανενα side δεν με φοβηζει πλεον γιατι δεν ειναι τιποτα χειροτερο απο την κατασταση που βρισκομε οταν ξερω οτι δεν κανω τιποτα για τα μαλια μου.

οχι βεβαια οτι η ντουτα μου εδωσε κατι αλλα ελπιζω....................................
 
Μπλουζα