Ήρθε και η δική μου ώρα - Μεταμόσχευση έγινε 02/2019

Flosk

Well-Known Member
John πολυ καλη εξελιξη αυτη. Ελπιζω να ειναι στο ιδιο επιπεδο με τις μμ η Hdc στο tattoo αν και μου φαινεται δυσκολο.
Εχεις καμια φωτο να δουμε;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

lazos07

Member
Καλημέρα σε όλους,

Αποφάσισα ότι θα προχωρήσω στην κλινική του Κου Παπαγγελόπουλου.
Θα εφαρμόσει micro-strip και fue. Σήμερα πήγα για μέτρηση. Δεν μου είπε ακριβώς νούμερο σήμερα αλλά μου είπε ότι δεν θα πέσουμε κάτω από 2500 grafts. Το (μόνο) καλό είναι ότι σε κάθε graft έχω 2-3 τρίχες και όχι μόνο μία. (δεν το περίμενα!!)
Μου είπε επίσης ότι θα τα μοιράσει σε όλη την περιοχή (και όχι μόνο μπροστά όπως μου είπαν από την DHI) ώστε χάνοντας και τα πίσω μελλοντικά να έχω ενα αξιοπρεπές αποτέλεσμα και όχι μπιφτέκι πίσω :)P).
Μου είπε ότι θα διαφυλάξουμε την δότρια καθώς είμαι ακόμη μικρός (25) και μελλοντικά θα χρειαστώ και δεύτερη.
Μου έδειξε κάποια παρόμοια περιστατικά με την δική μου περίπτωση και τα αποτελέσματα ήταν αξιοπρεπέστατα.

Μου είπε αν κουρεύομαι τόσο κόντα όπως με είδε τώρα ακόμη και σε όλο το μαλλί fue να κάνω θα φαίνονται κάποια μικρά σημάδια.
Επίσης, ότι θα είναι τοπική αναισθησία με λίγη μέθη (δεν μου άρεσε πολύ αυτό) για να μην κουνιέμαι και να είναι πιο εύκολη η διαδικασία.
Μετά από 2 μέρες θα μπορώ να βγω και να πάω δουλειά
Έντονη γυμναστική μετά από 15-20 μέρες, χαλαρά μπορώ και νωρίτερα.


Αυτά νομίζω.

τι έχετε να προτείνετε και να συμβουλέψετε;

α και η διάρκεια από 3-5-6 ώρες μου το άφησε πολύυυυ ανοιχτό αυτό. ίσως για να μην σοκαριστώ :p
 

vag25

Well-Known Member
Δεν μου είπε ακριβώς νούμερο σήμερα αλλά μου είπε ότι δεν θα πέσουμε κάτω από 2500 grafts. Το (μόνο) καλό είναι ότι σε κάθε graft έχω 2-3 τρίχες και όχι μόνο μία. (δεν το περίμενα!!)

Ολοι εχουν 2τριχα, 3τριχα αλλα δεν τα εχουν σε καθε graft. Oυτε εσυ τα εχεις σε καθε graft.

2500 διασκορπισμενα σε αυτην την εκταση θα σου δωσουν ενα αποτελεσμα που θα εξακολουθει να ειναι αραιο.
 

lazos07

Member
Ολοι εχουν 2τριχα, 3τριχα αλλα δεν τα εχουν σε καθε graft. Oυτε εσυ τα εχεις σε καθε graft.

2500 διασκορπισμενα σε αυτην την εκταση θα σου δωσουν ενα αποτελεσμα που θα εξακολουθει να ειναι αραιο.

Σίγουρα αλλά φαντάζομαι θα είναι καλύτερο από αυτό που έχω τώρα.
Μην ξεχνάς ότι μου είπε minimum αυτό το νούμερο σήμερα
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αφού το αποφάσισες να σου ευχηθούμε καλή επιτυχία και να μας ενημερώνεις.
Να μην περιμένεις μεγάλες προσδοκίες σε τόσο μεγάλη έκταση με 2500 μοσχεύματα.
 

vag25

Well-Known Member
Σιγουρα θα ειναι καλυτερο γιατι εχεις και σωστο χρωμα μαλλιου, απλα δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο γιατι κατεβαινουν οι γεφυρες και θα κατεβουν κι αλλο.

Εγω θα προτεινα να το σκεφτεις μονο με φινα. Ισως σου μεγαλωσει τις γεφυρες και στις κρατησει εκει, ωστε να παρεις ενα καλυτερο και πιο σταθερο αποτελεσμα. Ασε που η δοτρια θα βελτιωθει σε ποιοτητα και πιθανον σε ποσοτητα, οποτε θα εχεις την δυνατοτητα να μεταφερεις και μεγαλυτερη ποιοτητα/ποσοτητα στην ληπτρια.
 

lazos07

Member
Επειδή παίζει κι άλλο θέμα υγείας (όχι κατι σοβαρό) αλλά χρόνιο δεν θα ήθελα να παώ σε άλλο φάρμακο για μια ζωή δια στόματος.
 

koumparos

Well-Known Member
Αφού το αποφάσισες αναψε λαμπάδα να μείνουν τα μοσχεύματα διότι με τέτοια δοτρια και χωρίς φιναστεριδη δεν ξέρω εάν θα μείνουν για πάντα στο κεφάλι σου.
 
  • Like
Reactions: tol

makis25

Well-Known Member
micro strip . Δηλαδη γιγαντιαια punch που τραβανε 20-30 τριχοθυλακες και ραβει με ενα ραμμα τις τρυπες..Οπως ακριβως στις αρχες ή μεσα της δεκαετιας του 80 ( plugs) . Απλα μετα δε τα φυτεύει αυτούσια αλλα τα κοβει , ελπιζω , σε follicular units , και οχι micrografts . Και μετα θα παρει μερικα με fue , εικάζω με μοτερ . σε 3-5 ωρες 2500 graft δε μπαινουν . Αν κρατησει λιγοτερο απο 5 ωρες , θα σου βαλε λιγοτερα . Ο αναστασακης θελει 10 ωρες για λιγοτερα απο 3000 graft για παραδειγμα . Το χει πει σε βιντεο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tasos33

Well-Known Member
Δηλαδη αντι για ενα χαμογελο πισω στο κρανιο θα εχει πολλα διάσπαρτα, δηλαδη θα ειναι καπως ετσι.. :D
. :D :D :D
. :D
. :D
:D
micro strip . Δηλαδη γιγαντιαια punch που τραβανε 20-30 τριχοθυλακες και ραβει με ενα ραμμα τις τρυπες..Οπως ακριβως στις αρχες ή μεσα της δεκαετιας του 80 ( plugs) . Απλα μετα δε τα φυτεύει αυτούσια αλλα τα κοβει , ελπιζω , σε follicular units , και οχι micrografts . Και μετα θα παρει μερικα με fue , εικάζω με μοτερ . σε 3-5 ωρες 2500 graft δε μπαινουν . Αν κρατησει λιγοτερο απο 5 ωρες , θα σου βαλε λιγοτερα . Ο αναστασακης θελει 10 ωρες για λιγοτερα απο 3000 graft για παραδειγμα . Το χει πει σε βιντεο.
 

Veron

Well-Known Member
@lazos07 Νομιζω ειναι μεγαλο λαθος αυτο που πας να κανεις.Το να σκορπισεις 2000 ακομα και 3000 grafts σε ενα σχεδον αδειο κεφαλι,ειναι λαθος στρατηγικη.Καλο θα ηταν αυτο των αριθμο grafts να πας να τον βαλεις Α&Β ζωνη και να πας σταδιακα μαζευοντας χρηματα και πισω εφοσον το εχεις παρει αποφαση να προχωρησεις σε μ.μ. Εισαι σε μικρη ηλικια και η α.α θα προχωρησει κιαλλο.Ακομα και 100% φυτρωση να επιτυχεις το αποτελεσμα θα ειναι παρα πολυ αραιο.Σκεψου καλα πριν προχωρησεις σε οτιδηποτε γιατι τα διαθεσιμα grafts που εχεις στην δοτρια ειναι περιορισμενα και θα πρεπει να τα χρησιμοποιησεις καταλλήλως.Καλη επιτυχια σε οτι και αν αποφασισεις!
 

nine

Active Member
Αφου το αποφασισες να προχωρησεις καλη επιτυχια ευχομαι!
Δυσκολο και ενδιαφερον περιπτωση φαινεται σχετικα με το αποτελεσμα.
 

makis25

Well-Known Member
ισχυει , βρηκα τη σελιδα της κλινικης και το περιγραφει. Κατι αντιστροιχο δοκιμασε και ο feller πριν μερικα χρονια , εκεινος το ονομαζε m-fue , modified fue δηλαδη , με μετρια και κατω αποτελεσματα στη δοτρια , εμφανιστηκε περιστατικο με κακη εικονα δοτριας στο hairtransplantnetwork και παπαλα εξαφανιστηκε το m-fue . Αν ηταν το φορουμ εδω αρκετα δημοφιλες , και εμπαινε περισσοτερος κοσμος πριν κανει μεταμοσχευση θα γλιτωναν πολλοι , και θα εκλειναν τα μαγαζια τους πολλοι.
 

gerassis

Well-Known Member
hairtatoo.jpg

Hair Tattoo φιλε. Η δότρια φαίνεται κακή και η αραίωση μεγάλη. Θα σε φάνε πολλά λεφτά στα χρονια που θα ασχοληθείς. Επίσης θα δυναμώσει και η τρίχα σου με το ξυρισμα. ΕΓΩ στη θεση σου αυτο θα επέλεγα.
 

lazos07

Member
Καλησπέρα σε όλους, επανέρχομαι μιας και εκανα την εμφύτευση.
Η μια φωτό πριν και η άλλη 2 εβδομάδες πριν από σημερα.
Η εμφύτευση έγινε στις 12/02
 

Συνημμένα

  • IMG_6979.JPG
    IMG_6979.JPG
    532.7 KB · Προβολές: 217
  • IMG_6978.JPG
    IMG_6978.JPG
    116 KB · Προβολές: 208
Μπλουζα