Έφτασε και η δική μου ώρα κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη...

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κύριοι ωραία τα λέτε αλλά το θέμα δεν είναι πρωτίστως οικονομικό. Πρώτα κοιτάμε πόσα μπορούν να βγουν από την δότρια σε 1μμ με ασφάλεια χωρίς να την καταστρέψουμε και μετά επιλέγουμε budget.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Λοιπόν έχω ωραία νέα, πήγα προς Seneca μεριά αφού πρώτα μίλησα με την Πέγκυ μέσα από το φόρουμ. Εκεί συνάντησα τον Γιώργο Στάθη, που ήταν στην DHI, μίλησα μαζί του και κάναμε μετρήσεις. Το μηχάνημα που κάνει μετρήσεις έχει εντυπωσιακή λεπτομέρεια και μεταξύ άλλων μου μέτρησαν πάχος τρίχας, κατανομή και ποσότητα (δείτε σχετικές φωτογραφίες). Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ο χαμηλός λόγος που φαίνεται ότι στην καλύτερη ήταν 2, όταν τους το είπα μου είπαν ότι ένα μόσχευμα που με το παντσάκι μπορεί να βγει 3τριχο ή 4τριχο το μηχάνημα κάποιες φορές το μετράει ως δύο μοσχεύματα και συνεπώς μου είπαν ότι ο λόγος είναι συνήθως κατά 20% μεγαλύτερος από την τιμή αναφοράς του στερεοσκοπίου. Στη συνέχεια ήρθε ο γιατρός Γιώργος Γούναρης και μιλήσαμε οι τρεις μας για αρκετή ώρα. Μου έκανε πολύ θετική εντύπωση ότι αφιέρωσαν τόση ώρα να απαντάνε, να σχεδιάζουν και να προσπαθούν μαζί μου να βρουν την ιδανική λύση. Στο δια ταύτα και αφού τους είπα για το χαμηλό μπάτζετ μου και ότι θέλω σχετικά καλή πυκνότητα μου πρότειναν μεταμόσχευση μία ημέρα από 2.000-2.300 μοσχεύματα στα 2.300 ευρώ (οριακή η τιμή σε αυτή τη φάση για μένα αλλά πολύ καλή από την πλευρά τους). Η γραμμή της hairline που τραβήξαμε μαζί είναι αρκετά ψηλά, αλλά θα μου εξασφαλίσει μια πυκνότητα στην Α ζώνη περίπου 40 μοσχ/εκ2 το οποίο και επιθυμώ. Άλλωστε όπως τους είπα πάντα είχα ψηλό κούτελο. Αυτό που μου είπαν είναι ωστόσο ότι τα μοσχεύματα αυτά δεν θα φτάσουν να καλύψουν όλη την προβληματική περιοχή μέχρι και την κορυφή, αλλά θα πάμε σε μια αναλογία 40 μοσχ Α ζώνη, 30 μέση Β ζώνη και θα σβήσει μέχρι τα 25 αφήνοντας πιθανά κάποιο κομμάτι της κορυφής κενό για μια δεύτερη γύρα. Σε γενικές γραμμές έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος με την επίσκεψη και το σκέφτομαι σοβαρά. Ξέρω ότι ο Γούναρης ήταν και αυτός στην DHI και έχω ακούσει καλά λόγια. Τέλος η κλινική ήταν πραγματικά πολύ εντυπωσιακή σε θέμα διακόσμησης και τοποθεσίας, με πήγαν και πάνω να δω τα δωμάτια και τα μηχανήματα που γίνονται οι επεμβάσεις, αλλά αυτό να μου πείτε δεν λέει τίποτα. Σε κάθε περίπτωση αυτή την στιγμή είναι ότι πιο κοντά στο πορτοφόλι μου κάνοντάς με να νοιώθω και μια σιγουριά ότι δεν θα γίνει πατάτα οπότε πραγματικά το σκέφτομαι σοβαρά!!! Εσείς τί λέτε; Κάποιος που να έχει κάνει με τον Γούναρη ή να ξέρει άλλους που έχουν κάνει, ή οποιαδήποτε σχετική πληροφορία;
Οι μετρήσεις που σου έκαναν φαίνονται καλές γενικά. Μια ανεξάρτητη παρουσίαση του Dr Γούναρη μπορείς να δεις εδώ φίλε :
 

Cre1974

Member
Καλησπέρα παιδιά,
Αυτό που λέει ο Cvial είναι όντως το πιο σημαντικό, επειδή λοιπόν στην Τουρκία δεν πάω (για διάφορους λόγους) και επειδή στη seneca μου έκαναν τις καλύτερες μετρήσεις, στάθηκαν αρκετή ώρα σε όλες μου τις απορίες και νομίζω ότι μου έκαναν και μια πολύ καλή τιμή έκλεισα τελικά και θα κάνω μαζί τους!!! Θα την κάνω αυτήν την Παρασκευή και θα σας κρατήσω ενημέρους! Είμαι αρκετά αγχωμένος, αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Ερώτηση: να ανοίξω νέο νήμα στο κομμάτι που αφορά την κλινική, ή να συνεχίσω εδώ με την παρουσίαση;
 

nick90

Well-Known Member
Καλησπέρα παιδιά,
Αυτό που λέει ο Cvial είναι όντως το πιο σημαντικό, επειδή λοιπόν στην Τουρκία δεν πάω (για διάφορους λόγους) και επειδή στη seneca μου έκαναν τις καλύτερες μετρήσεις, στάθηκαν αρκετή ώρα σε όλες μου τις απορίες και νομίζω ότι μου έκαναν και μια πολύ καλή τιμή έκλεισα τελικά και θα κάνω μαζί τους!!! Θα την κάνω αυτήν την Παρασκευή και θα σας κρατήσω ενημέρους! Είμαι αρκετά αγχωμένος, αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά. Ερώτηση: να ανοίξω νέο νήμα στο κομμάτι που αφορά την κλινική, ή να συνεχίσω εδώ με την παρουσίαση;
Καλη επιτυχία φίλε. Καλύτερα άνοιξε νέο νήμα στην ενότητα με τις παρουσιάσεις της συγκεκριμένης κλινικής.
 
Μπλουζα