Έντονη τριχόπτωση και πόνος κάψιμο στο τριχωτό

kostasmch

New Member
Καλησπέρα σας , εδώ και ενάμιση μήνα περίπου έπειτα από αλλαγή σαμπουάν για δύο Λουσίματα ξεκίνησε η έντονη φαγούρα πόνος στο τριχωτό και η έναρξη απότομης τριχόπτωσης .. πριν λουζομουνα με head and shoulders και μου διατηρούσε το κεφάλι σε καλή κατάσταση από θέμα ερεθισμών και φαγουρας απλά είχα αυξημένη λιπαρότητα και αυτός ήταν ο λόγος που δοκίμασα το ducray kelual ds το οποίο πιστεύω μου έκανε όλη την ζημιά και πλέον δεν μπορώ να επαναφέρω το τριχωτό μου , μέσα σε ένα μισή μήνα έχει αραιώσει πάρα πολύ το μαλλί μου . Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει πριν 6 χρόνια περίπου και είχα χάσει αρκετά μαλλιά πολλά απ' τα οποία δεν επανήλθαν αλλά όταν βελτιώθηκε η κατάσταση στο τριχωτό μετά από κάνα χρόνο με χρήση head and shoulders η αγα προχωρούσε πλέον πολύ αργά . Σίγουρα υπάρχει ΑΓΑ αλλά η απότομη αραίωση σε συνδιασμό με τον έντονο πόνο και φαγούρα πρέπει να αντιμετωπιστεί κάπως .. έχω γυρίσει απειρούς δερματολόγους αυτή την περίοδο . Στο Συγγρός μου δώσανε το κλασικό σχήμα pharmecort helsinki creastim το οποίο δεν το πήρα λόγω κόστους. Βάζω μόνο pharmecort που νιώθω δεν με βοηθάει ιδιαίτερα το αντίθετο θα έλεγα επίσης ξεκίνησα μόνος φιναστεριδη εδώ και μια βδομάδα και σαμπουάν head and shoulders και την επόμενη clobetan που είναι κορτιζονουχο το οποίο νιώθω να με βοηθάει λίγο σε σχέση με την pharmecort . Όταν λουζομαι με clobetan δεν βάζω pharmecort την ίδια μέρα . Η διάγνωση εξωτερικού ιατρού ήτανε σμηγματοροικη δερματίτιδα μου που μου προκαλεί τελογενη τριχόπτωση . Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω καμία βελτίωση έχω υπερβολική λιπαρότητα πόνο φαγούρα και τριχόπτωση . Δοκίμασα και dectarin για δύο μέρες μόνο και η αλήθεια είναι μου πήρε κάπως την λιπαρότητα αλλά σε θέμα φαγουρας όχι κάποια βελτίωση ..συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά η κατάσταση μου είναι τραγική το τελευταίο μήνα .. από εκεί που είχα μια αραίωση στο crown τώρα υπάρχει διάχυτη αραίωση σε όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kostasmch

New Member
Καλησπέρα σας , εδώ και ενάμιση μήνα περίπου έπειτα από αλλαγή σαμπουάν για δύο Λουσίματα ξεκίνησε η έντονη φαγούρα πόνος στο τριχωτό και η έναρξη απότομης τριχόπτωσης .. πριν λουζομουνα με head and shoulders και μου διατηρούσε το κεφάλι σε καλή κατάσταση από θέμα ερεθισμών και φαγουρας απλά είχα αυξημένη λιπαρότητα και αυτός ήταν ο λόγος που δοκίμασα το ducray kelual ds το οποίο πιστεύω μου έκανε όλη την ζημιά και πλέον δεν μπορώ να επαναφέρω το τριχωτό μου , μέσα σε ένα μισή μήνα έχει αραιώσει πάρα πολύ το μαλλί μου . Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει πριν 6 χρόνια περίπου και είχα χάσει αρκετά μαλλιά πολλά απ' τα οποία δεν επανήλθαν αλλά όταν βελτιώθηκε η κατάσταση στο τριχωτό μετά από κάνα χρόνο με χρήση head and shoulders η αγα προχωρούσε πλέον πολύ αργά . Σίγουρα υπάρχει ΑΓΑ αλλά η απότομη αραίωση σε συνδιασμό με τον έντονο πόνο και φαγούρα πρέπει να αντιμετωπιστεί κάπως .. έχω γυρίσει απειρούς δερματολόγους αυτή την περίοδο . Στο Συγγρός μου δώσανε το κλασικό σχήμα pharmecort helsinki creastim το οποίο δεν το πήρα λόγω κόστους. Βάζω μόνο pharmecort που νιώθω δεν με βοηθάει ιδιαίτερα το αντίθετο θα έλεγα επίσης ξεκίνησα μόνος φιναστεριδη εδώ και μια βδομάδα και σαμπουάν head and shoulders και την επόμενη clobetan που είναι κορτιζονουχο το οποίο νιώθω να με βοηθάει λίγο σε σχέση με την pharmecort . Όταν λουζομαι με clobetan δεν βάζω pharmecort την ίδια μέρα . Η διάγνωση εξωτερικού ιατρού ήτανε σμηγματοροικη δερματίτιδα μου που μου προκαλεί τελογενη τριχόπτωση . Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω καμία βελτίωση έχω υπερβολική λιπαρότητα πόνο φαγούρα και τριχόπτωση . Δοκίμασα και dectarin για δύο μέρες μόνο και η αλήθεια είναι μου πήρε κάπως την λιπαρότητα αλλά σε θέμα φαγουρας όχι κάποια βελτίωση ..συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά η κατάσταση μου είναι τραγική το τελευταίο μήνα .. από κεί που είχα μια αραίωση στο crown τώρα υπάρχει διάχυτη αραίωση σε όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού
Έχω δοκιμάσει άπειρα σαμπουάν εννοείται και κανένα δεν με βοηθάει ίσα ίσα τα ισχυρά νιώθω να με χειροτερεύουνε
Ευχαριστώ εκ τον προτέρων αν κάποιος έχει κάποια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Σμηγματορροικη σιχαμιτιδα είναι φίλε. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτό το πράγμα. Πάσχω και εγώ και σε συμπονώ. Μου έχει κάνει τόση ζημιά που δεν υπάρχει λόγος να λερώσω το νήμα σου επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Γρήγορα σε καλό δερματολόγο και ευλαβικά ότι σου πει. Η κορτιζόνη θα σε βοηθήσει άπειρα αλλά δεν είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα , γενικά η Κορτιζόνη δεν είναι για πολλά πολλά.
 

kostasmch

New Member
Σμηγματορροικη σιχαμιτιδα είναι φίλε. Δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτό το πράγμα. Πάσχω και εγώ και σε συμπονώ. Μου έχει κάνει τόση ζημιά που δεν υπάρχει λόγος να λερώσω το νήμα σου επαναλαμβάνοντας τα ίδια και τα ίδια. Γρήγορα σε καλό δερματολόγο και ευλαβικά ότι σου πει. Η κορτιζόνη θα σε βοηθήσει άπειρα αλλά δεν είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα , γενικά η Κορτιζόνη δεν είναι για πολλά πολλά.
Το θέμα είναι ότι όλοι μου γράφουνe μια κορτιζόνη και ένα σαμπουάν για σδ το οποίο δεν με βοηθάει καθόλου έχω αγοράσει άπειρα σαμπουάν τα χρησιμοποιώ δύο φορές και μετά ξανά γυρίζω στο head and shoulders. Και η μαλάκια είναι ότι είμαι σίγουρος ότι το προκάλεσα μόνος με την αλλαγή του σαμπουάν. Αν έχετε κάποιον καλό δερματολόγο να ασχολείται με το τριχωτό μήπως μ δώσει κάποια λύση γιατί εδώ και ενάμιση μήνα όλα είναι μαύρα
 

kostasmch

New Member
Το θέμα είναι ότι όλοι μου γράφουνe μια κορτιζόνη και ένα σαμπουάν για σδ το οποίο δεν με βοηθάει καθόλου έχω αγοράσει άπειρα σαμπουάν τα χρησιμοποιώ δύο φορές και μετά ξανά γυρίζω στο head and shoulders. Και η μαλάκια είναι ότι είμαι σίγουρος ότι το προκάλεσα μόνος με την αλλαγή του σαμπουάν. Αν έχετε κάποιον καλό δερματολόγο να ασχολείται με το τριχωτό μήπως μ δώσει κάποια λύση γιατί εδώ και ενάμιση μήνα όλα είναι μαύρα
Μόνο ένας δερματολόγος μου έγραψε αντιμυκητισιακο από το στόμα αλλά δεν μου γέμισε το μάτι γιατί παράλληλα μου προωθούσε κάποιες λοσιόν από ένα εργοστάσιο φίλου του συνεπώς πήγα μετά σε άλλον και μου είπε να μην το πάρω
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Μόνο ένας δερματολόγος μου έγραψε αντιμυκητισιακο από το στόμα αλλά δεν μου γέμισε το μάτι γιατί παράλληλα μου προωθούσε κάποιες λοσιόν από ένα εργοστάσιο φίλου του συνεπώς πήγα μετά σε άλλον και μου είπε να μην το πάρω
Ποιο ; Πες το μου μπας και το κουμπώσω Κωστή , δε γ@μιεται. Desperate times call for desperate measures αληθείας
 

kostasmch

New Member
η φαση ειναι οτι το εψαχνα και εγω αλλα δεν βρηκα το χαρτι να το παρω το χω πεταξει μαλλον . κατι σε φλουκοναζολη η καποια αλλη αζολη αλλα μην παρεις μονος αντιμυκητισιακο οραλ .
 

afanas#not

Active Member
Δερματολόγο γρήγορα! Ομοιοπαθής κι εγώ στο παρελθόν!
Από σαμπουάν, είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Head & Shoulders Deep Cleanse Oil Control (ένα καινούριο με λεμόνι). Ρίξε του μια ματιά! Περαστικά!
 

Chris34

Active Member
Εκτός από τα φάρμακα και τις λοσιον που θα βάλεις κάτι απλό που μπορεί να σε βοηθήσει με τη λιπαρότητα είναι στο τέλος του λουσιματος να ξεπλένεις καλά το κεφάλι με κρύο νερό όσο αντέχεις. Και στο πιστολάκι ποτέ με καυτό αέρα πάντα στο μέτριο και στο τελείωμα στο κρύο.
Αν χρειάζεται να λούζεις καθημερινά λόγω λιπαρότητας.
 

Denvi

Well-Known Member
Γεια κι απο μενα...ημουν ετοιμη να ανοιξω ενα νημα για να ρωτησω αν η ΑΓΑ ή η ΣΔ σχετιζονται με τη βρεφικη νινιδα και λεω, ας ριξω μια ματια ξανα στο google πριν ρωτησω (ειχα διαβασει πριν 3 χρονια περιπου) και μου βγαζει πρωτο τιτλο "ΣΔ ή αλλιως, νινιδα" :oops: :oops: :oops:
Και ρωτω τωρα: το ελαιολαδο που προτεινεται για τα παιδια με νινιδα και που απο προσωπικη εμπειρια εχει 100% αποτελεσμα στα βρεφη, το εχετε δοκιμασει?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Alexpetropoul

New Member
Καλησπέρα σας , εδώ και ενάμιση μήνα περίπου έπειτα από αλλαγή σαμπουάν για δύο Λουσίματα ξεκίνησε η έντονη φαγούρα πόνος στο τριχωτό και η έναρξη απότομης τριχόπτωσης .. πριν λουζομουνα με head and shoulders και μου διατηρούσε το κεφάλι σε καλή κατάσταση από θέμα ερεθισμών και φαγουρας απλά είχα αυξημένη λιπαρότητα και αυτός ήταν ο λόγος που δοκίμασα το ducray kelual ds το οποίο πιστεύω μου έκανε όλη την ζημιά και πλέον δεν μπορώ να επαναφέρω το τριχωτό μου , μέσα σε ένα μισή μήνα έχει αραιώσει πάρα πολύ το μαλλί μου . Το ίδιο πρόβλημα είχα αντιμετωπίσει πριν 6 χρόνια περίπου και είχα χάσει αρκετά μαλλιά πολλά απ' τα οποία δεν επανήλθαν αλλά όταν βελτιώθηκε η κατάσταση στο τριχωτό μετά από κάνα χρόνο με χρήση head and shoulders η αγα προχωρούσε πλέον πολύ αργά . Σίγουρα υπάρχει ΑΓΑ αλλά η απότομη αραίωση σε συνδιασμό με τον έντονο πόνο και φαγούρα πρέπει να αντιμετωπιστεί κάπως .. έχω γυρίσει απειρούς δερματολόγους αυτή την περίοδο . Στο Συγγρός μου δώσανε το κλασικό σχήμα pharmecort helsinki creastim το οποίο δεν το πήρα λόγω κόστους. Βάζω μόνο pharmecort που νιώθω δεν με βοηθάει ιδιαίτερα το αντίθετο θα έλεγα επίσης ξεκίνησα μόνος φιναστεριδη εδώ και μια βδομάδα και σαμπουάν head and shoulders και την επόμενη clobetan που είναι κορτιζονουχο το οποίο νιώθω να με βοηθάει λίγο σε σχέση με την pharmecort . Όταν λουζομαι με clobetan δεν βάζω pharmecort την ίδια μέρα . Η διάγνωση εξωτερικού ιατρού ήτανε σμηγματοροικη δερματίτιδα μου που μου προκαλεί τελογενη τριχόπτωση . Το θέμα είναι ότι δεν βλέπω καμία βελτίωση έχω υπερβολική λιπαρότητα πόνο φαγούρα και τριχόπτωση . Δοκίμασα και dectarin για δύο μέρες μόνο και η αλήθεια είναι μου πήρε κάπως την λιπαρότητα αλλά σε θέμα φαγουρας όχι κάποια βελτίωση ..συγνώμη για το μεγάλο κείμενο αλλά η κατάσταση μου είναι τραγική το τελευταίο μήνα .. από εκεί που είχα μια αραίωση στο crown τώρα υπάρχει διάχυτη αραίωση σε όλο το πάνω μέρος του κεφαλιού
Φίλε μου καλησπερα.έπασχα κ γω στο παρελθόν από Σ.Δ.Μονο το kelual δούλευε σε μένα κ σε σχετικά σύντομο διάστημα .Ειμαι στον τεταρτο μήνα μετά από ΜΜ κ το χρησιμοποίησα καπου στο δίμηνο γτ είχα κάποια σημάδια παλι από ΣΔ.Αυτο είχα να σου πω μονο από προσωπική εμπειρία.Από κορτιζόνες κ τέτοια τι να σου πω..
 

kostasmch

New Member
Φίλε μου καλησπερα.έπασχα κ γω στο παρελθόν από Σ.Δ.Μονο το kelual δούλευε σε μένα κ σε σχετικά σύντομο διάστημα .Ειμαι στον τεταρτο μήνα μετά από ΜΜ κ το χρησιμοποίησα καπου στο δίμηνο γτ είχα κάποια σημάδια παλι από ΣΔ.Αυτο είχα να σου πω μονο από προσωπική εμπειρία.Από κορτιζόνες κ τέτοια τι να σου πω..
το kelual μου δημιουργησε το προβλημα
 
Μπλουζα