Φιναστερίδη μετά τα 50

erwinor

Member
Γειά σας παιδιά....βάζω Regain απ' το 2016.Η κατάστασή μου είναι καλή για 53 χρονών. Λέω μα ξεκινήσω φίνα μπας και δω καλύτερη πύκνωση.....Αυτό που με απασχολεί είναι πως ο δερματολόγος μου είπε πως στα 53(εχθές τα έκλεισα) μην περιμένω πολλά από την φίνα....Ισχύει;;

Να στε όλοι καλά...☺️☺️
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Harris_G

Well-Known Member
@CVIAL Για το Θεο, εχει 5 νηματα με φινα στα τελευταια 10, κανε κατι σβηστα ή αν δε μπορεις για τον x, y λόγο ορισε ενα αναπληρωτη moderator δλδ ειναι αντικειμενικα αποκρουστικο. Για να μη πω στα αλλα μισα που μαλωνουν οι ιδιοι και οι ιδιοι με τον ιδιο γιατρο
 

erwinor

Member
@CVIAL Για το Θεο, εχει 5 νηματα με φινα στα τελευταια 10, κανε κατι σβηστα ή αν δε μπορεις για τον x, y λόγο ορισε ενα αναπληρωτη moderator δλδ ειναι αντικειμενικα αποκρουστικο. Για να μη πω στα αλλα μισα που μαλωνουν οι ιδιοι και οι ιδιοι με τον ιδιο γιατρο
Δηλαδή πρέπει να γράψω την δική ερώτηση στο ποστ κάποιου άλλου και να μπερδευτούν....??Αν λειτουργειτε έτσι πολύ ευχαρίστως. Απ την άλλη έχεις δει κάποιο ποστ με την δική μου ερώτηση και δεν το είδα?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Γειά σας παιδιά....βάζω Regain απ' το 2016.Η κατάστασή μου είναι καλή για 53 χρονών. Λέω μα ξεκινήσω φίνα μπας και δω καλύτερη πύκνωση.....Αυτό που με απασχολεί είναι πως ο δερματολόγος μου είπε πως στα 53(εχθές τα έκλεισα) μην περιμένω πολλά από την φίνα....Ισχύει;;

Να στε όλοι καλά...☺️☺️
Αδερφέ καταρχάς σου εύχομαι να φτάσεις τα 100!Αν στα 53 που είσαι έχεις ακόμα μια καλή εικόνα η φιναστερίδη ακόμα και σε αυτή την ηλικία ίσως μπορέσει να σου συντηρήσει την καλή σου κατάσταση ακόμα και να στην μπουστάρει!καθώς είσαι ακόμα ένας νέος άνδρας!Σε αυτό μπορεί να σε βοηθήσει και @dlazaros που ξεκίνησε σε κοντινή ηλικία την θεραπεία και είδε αποτέλεσμα!Ο δερματολόγος εφόσον είπε μην περιμένεις πολλά είναι σαν να μη στο ακύρωσε εντελώς!Οπότε μένει να το δεις και στην πράξη!
 

dlazaros

Well-Known Member
Γειά σας παιδιά....βάζω Regain απ' το 2016.Η κατάστασή μου είναι καλή για 53 χρονών. Λέω μα ξεκινήσω φίνα μπας και δω καλύτερη πύκνωση.....Αυτό που με απασχολεί είναι πως ο δερματολόγος μου είπε πως στα 53(εχθές τα έκλεισα) μην περιμένω πολλά από την φίνα....Ισχύει;;

Να στε όλοι καλά...☺️☺️
Καλησπέρα φίλε μου. Πάτα πάνω στο εικονίδιο με το όνομα μου και πήγαινε στο προφίλ μου όπου θα δεις κάποια νήματα που έχω δημιουργήσει (καταχωρήσεις, θέματα). Ένα είναι για την φιναστερίδη που άρχισα στα 50 περίπου και το άλλο για την Ντουταστερίδη που άρχισα στα 53. Έχει τα πάντα, φωτογραφίες εξηγήσεις ότι χρειάζεται για να καταλάβεις ότι η ηλικία δεν έχει σημασία αλλά το που βρίσκεσαι αυτή την στιγμή και εάν έχεις ή όχι αργήσει για να πάρεις αυτή την απόφαση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

erwinor

Member
Καλημέρα σας παιδιά......είμαι ήδη στου 2 μήνες με φίνα...εχω ομως μια απορία..ίσως είναι και χαζή βέβαια.

'Ουτε μείωση της ερωτικής διάθεσης έχω ούτε και πρόβλημα στύσης.....αυτό μπορεί να σημαίνει πως δεν με πιάνει????:oops:
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα σας παιδιά......είμαι ήδη στου 2 μήνες με φίνα...εχω ομως μια απορία..ίσως είναι και χαζή βέβαια.

'Ουτε μείωση της ερωτικής διάθεσης έχω ούτε και πρόβλημα στύσης.....αυτό μπορεί να σημαίνει πως δεν με πιάνει????:oops:
Όχι φίλε μου!Απλά το πήρες με καλό μάτι και δεν έχεις μπει σε διαδικασία αυθυποβολλής!Πόσο χρονών είσαι και τι δόση παίρνεις?
 

Harris_G

Well-Known Member
Καλημέρα σας παιδιά......είμαι ήδη στου 2 μήνες με φίνα...εχω ομως μια απορία..ίσως είναι και χαζή βέβαια.

'Ουτε μείωση της ερωτικής διάθεσης έχω ούτε και πρόβλημα στύσης.....αυτό μπορεί να σημαίνει πως δεν με πιάνει????:oops:
Το νορμαλ ειναι αυτο που βιωνεις. Η φινα δε προκαλει προβληματα στο συντριπτικο ποσοστο των χρηστων.
 

LoverBoy

Well-Known Member
ειμαι 53. και παιρνω proscar /4. περιπου 1,25mg
Ωραίος!Και εγώ το ίδιο παίρνω κοντά στους 10 μήνες και όλα καλά!Θα δεις διαφορά στα μαλλιά σου και στην ποιότητα!Αν βάλεις και μίνο στην ρουτίνα σου θα το απογειώσεις!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

erwinor

Member
Βαζω Μίνο απο τον 11/ 2016.....τότε φοβήθηκα την φίνα...αλλά τώρα το πήρα απόφαση......Πάντως βρε παιδιά που φτιάξατε τη μερα.... να είστε καλά και με πολλά μαλλιά!!!!!
 

Larioso1976

Member
Εγω ειμαι 48 και περνω εδω και 4 μηνες φινα . Εχει πεσει η λιμπιντο , και το εργαλειο γυρισε σε λειτουργια ντεκαβλε ..δηλαδη δεν ...οποτε δεν κανει κουκου οπως εκανε. Επισης κατι σημαντικο ειναι οτι στις τελευταιες εξετασεις ειδα αναβεσμενο τον θυροειδη και δεν ξερω αν εχει να κανει η φινα και σ αυτο μιας και δουλευει ορμονικα . Σε λιγες μερες μπαινω για μμ οποτε δε ξερω τι να κανω .
 
Μπλουζα