Τοπική φίνα

Greyhound

New Member
Καλησπέρα στην ομάδα ..Υπάρχει κάπου τοπική φίνα που θα μπορουσα να αγοράσω ; Επίσης είναι μεγαλη η διαφορά από το χάπι ως προς τη δραστικότητα; Ευχαριστώ
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Stradlin

Member
Από μινοξιντιλμαξ είχα πάρει παλιότερα τοπικά διαλύματα με μινοξ και φίνα, φαντάζομαι θα πουλάνε ακόμα. Σε ότι αφορά τη δραστικότητα, γενικά το χάπι φαίνεται να υπερτερεί. Εγώ βαρέθηκα τη λαδίλα με τα τοπικά τα παράτησα και χρησιμοποιώ μόνο χάπι τα τελευταία χρόνια.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα στην ομάδα ..Υπάρχει κάπου τοπική φίνα που θα μπορουσα να αγοράσω ; Επίσης είναι μεγαλη η διαφορά από το χάπι ως προς τη δραστικότητα; Ευχαριστώ
Απο το Φαρμακείο της γειτονιάς μου είχα παραγγείλει Φίνα τοπική σε μορφή τζελ!Εμένα δεν με βόλεψε καθόλου!Άφηνε όντως πολύ λαδίλα και κολλάει τα μαλλιά!Ρώτησες στα φαρμακεία?
 

Greyhound

New Member
Απο το Φαρμακείο της γειτονιάς μου είχα παραγγείλει Φίνα τοπική σε μορφή τζελ!Εμένα δεν με βόλεψε καθόλου!Άφηνε όντως πολύ λαδίλα και κολλάει τα μαλλιά!Ρώτησες στα φαρμακεία?
Χρησιμοποιώ χάπι 1 mg Δευ-Τετ-Πάρ αλλά θα ήθελα να το κόψω και να αρχίσω τοπική ..Δεν έχουν στα φαρμακεία που έχω ρωτήσει
 

LoverBoy

Well-Known Member
Χρησιμοποιώ χάπι 1 mg Δευ-Τετ-Πάρ αλλά θα ήθελα να το κόψω και να αρχίσω τοπική ..Δεν έχουν στα φαρμακεία που έχω ρωτήσει
Μένεις Αθήνα?ρωτάω να δω αν μένεις κοντά στην περιοχή μου για να σου πω σε ποιό!Ή αν ξέρει κάποιος άλλος να σε κατευθύνθει κοντά σε εσένα!Ο λόγος που θέλεις να κόψεις το χάπι?
 

Greyhound

New Member
Μένεις Αθήνα?ρωτάω να δω αν μένεις κοντά στην περιοχή μου για να σου πω σε ποιό!Ή αν ξέρει κάποιος άλλος να σε κατευθύνθει κοντά σε εσένα!Ο λόγος που θέλεις να κόψεις το χάπι?
Ναι στην αθηνα μενω ..δεν ξέρω μπορεί να είναι και ψυχολογικό αλλά βλέπω μια μικρή διαφορά στη λίμπιντο..είμαι 31 NW2 χρησιμοποιώ τοπική μινοξιδιλη και φίνα όπως είπα 3 φορές τη βδομάδα εδώ και και ενάμιση μήνα ..έχω δει βελτίωση εκεί που δεν είχα να σκάνε baby hair
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ναι στην αθηνα μενω ..δεν ξέρω μπορεί να είναι και ψυχολογικό αλλά βλέπω μια μικρή διαφορά στη λίμπιντο..είμαι 31 NW2 χρησιμοποιώ τοπική μινοξιδιλη και φίνα όπως είπα 3 φορές τη βδομάδα εδώ και και ενάμιση μήνα ..έχω δει βελτίωση εκεί που δεν είχα να σκάνε baby hair
Δώσε χρόνο φίλε μου!Μπορεί να είναι ψυχολογικό όντως!Καταλαβαίνω απόλυτα τι σκέφτεσαι αλλά και εγώ στους 3 μήνες είχα δει νέες φύτρες να σκάνε!Ειδικά εσύ που βάζεις και μίνο θα δεις πολύ καλό αποτέλεσμα!Μη ξεχνάς έρχεται καλοκαίρι και η λίμπιντο στο κόκκινο πάλι!
 

Greyhound

New Member
Δώσε χρόνο φίλε μου!Μπορεί να είναι ψυχολογικό όντως!Καταλαβαίνω απόλυτα τι σκέφτεσαι αλλά και εγώ στους 3 μήνες είχα δει νέες φύτρες να σκάνε!Ειδικά εσύ που βάζεις και μίνο θα δεις πολύ καλό αποτέλεσμα!Μη ξεχνάς έρχεται καλοκαίρι και η λίμπιντο στο κόκκινο πάλι!
Ναι θα δώσω χρόνο ..Όπως μαι να έχει ξέρεις κάπου που μπορώ να προμηθευτώ εδώ στην Αθηνα;
 
Καλησπέρα στα παιδιά,
εδω και 10 μέρες κάνω χρήση μινοξιδιλη φιναστεριδη σε αφρο
απο την δεύτερη ημέρα χρήσης έγινε αισθητή η μείωση της ερωτικής επιθυμίας
θα την κρατησω ακόμα μια εβδομάδα και θα την σταματήσω απ οτι φαίνεται γιατι με έχει ρίξει ψυχολογικά να μη έχω την ερωτική επιθυμία που έιχα σε καλό βαθμό.
ημουν σιγουρος πως δεν θα έιχα παρενέργειες αλλα η αλλαγή είναι αισθητή δυστηχώς και σε καμια περίπτωση δεν είναι ιδέα μου.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Καλησπέρα στα παιδιά,
εδω και 10 μέρες κάνω χρήση μινοξιδιλη φιναστεριδη σε αφρο
απο την δεύτερη ημέρα χρήσης έγινε αισθητή η μείωση της ερωτικής επιθυμίας
θα την κρατησω ακόμα μια εβδομάδα και θα την σταματήσω απ οτι φαίνεται γιατι με έχει ρίξει ψυχολογικά να μη έχω την ερωτική επιθυμία που έιχα σε καλό βαθμό.
ημουν σιγουρος πως δεν θα έιχα παρενέργειες αλλα η αλλαγή είναι αισθητή δυστηχώς και σε καμια περίπτωση δεν είναι ιδέα μου.
Καλησπέρα φίλε μου!Πόσο χρονών είσαι?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Greyhound

New Member
Καλησπέρα στα παιδιά,
εδω και 10 μέρες κάνω χρήση μινοξιδιλη φιναστεριδη σε αφρο
απο την δεύτερη ημέρα χρήσης έγινε αισθητή η μείωση της ερωτικής επιθυμίας
θα την κρατησω ακόμα μια εβδομάδα και θα την σταματήσω απ οτι φαίνεται γιατι με έχει ρίξει ψυχολογικά να μη έχω την ερωτική επιθυμία που έιχα σε καλό βαθμό.
ημουν σιγουρος πως δεν θα έιχα παρενέργειες αλλα η αλλαγή είναι αισθητή δυστηχώς και σε καμια περίπτωση δεν είναι ιδέα μου.
Θα σου ελεγα να δώσεις λίγο χρόνο ..και εγώ κάπως έτσι ήμουν στις αρχές και τώρα έχουν περάσει δυο μήνες με τη χρήση της και έχω την ίδια ερωτική επιθυμία όπως πριν ..με συμβούλεψαν και εδώ τα παιδιά κάνοντας αυτό
 
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Είμαι στα 36
συμφωνώ να δώσω λίγο χρόνο αλλα έχω την εντύπωση πως θα συνηθιζει ο οργανισμός την πεσμένη λίμπιντο και θα μου φαίνεται φυσιολογικό να έχω μειωμένη λίμπιντο και δεν θα το αντιλαμβάνομαι.
πιστέυω μόνο αν κοπεί η φιναστερίδη θα καταλάβει πραγματικά ο καθένας είχε μειωμένη λίμπιντο η όχι.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
Είμαι στα 36
συμφωνώ να δώσω λίγο χρόνο αλλα έχω την εντύπωση πως θα συνηθιζει ο οργανισμός την πεσμένη λίμπιντο και θα μου φαίνεται φυσιολογικό να έχω μειωμένη λίμπιντο και δεν θα το αντιλαμβάνομαι.
πιστέυω μόνο αν κοπεί η φιναστερίδη θα καταλάβει πραγματικά ο καθένας είχε μειωμένη λίμπιντο η όχι.
Βγάλτο απο το μυαλό σου φίλε μου και όλα θα πάνε καλά!
 
Βγάλτο απο το μυαλό σου φίλε μου και όλα θα πάνε καλά!
πως να το βγάλω απο το μυαλό μου (αυτο που με ανεβάζει κ μου έδινε καλή ψυχολογία ήταν η ανεβασμένη λίμπιντο)
μου άρεσε με ανέβαζε ερωτικά κ ψυχολογικά οταν καυλάντιζα είχα καλή διάθεση τώρα δεν με φτιάχνει να καυλαντίζω με αποτέλεσμα να έχω κακή διάθεση.
και παλι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

LoverBoy

Well-Known Member
πως να το βγάλω απο το μυαλό μου (αυτο που με ανεβάζει κ μου έδινε καλή ψυχολογία ήταν η ανεβασμένη λίμπιντο)
μου άρεσε με ανέβαζε ερωτικά κ ψυχολογικά οταν καυλάντιζα είχα καλή διάθεση τώρα δεν με φτιάχνει να καυλαντίζω με αποτέλεσμα να έχω κακή διάθεση.
και παλι σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Αν θεωρείς ότι δεν αισθάνεσαι καλά εσύ με αυτό και δεν δίνεις λίγο περιθώριο στον οργανισμό σου να ανταπεξέλθει δεν θα επιμείνω αδερφέ!Μερικές φορές όμως πρέπει να δίνουμε κάποιο περιθώριο στην θεραπεία
 

bobby

Well-Known Member
Αν στην δεύτερη μέρα με τοπική έχεις θέμα, τότε ξύρισε το κεφάλι και μην ξανασχοληθεις με μαλλιά….γιατί ακόμα και με με το που θα βλέπεις διαφήμιση προσκαρ θα έχεις θέμα…..
 
Μπλουζα