Fagron MTE Minoxidil - Tretinoin

markbass

New Member
Γεια σας παιδιά, παιρνω φιναστερίδη εδώ και κανα χρόνο και θα ήθελα να προσθέσω αυτο το σκευασμα της Fagron (Fagron Derma Pack MTE) που περιέχει μινοξιδίλη με τρετινοινη. Θα χρειαστεί συνταγή γιατρου λόγω της τρετινοινης η μπορώ να παω σε οποιοδήποτε φαρμακείο κατευθειαν και να το παραγγείλω? Χρησιμοποιεί κανείς εδώ το ίδιο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas97

Well-Known Member
Γεια σας παιδιά, παιρνω φιναστερίδη εδώ και κανα χρόνο και θα ήθελα να προσθέσω αυτο το σκευασμα της Fagron (Fagron Derma Pack MTE) που περιέχει μινοξιδίλη με τρετινοινη. Θα χρειαστεί συνταγή γιατρου λόγω της τρετινοινης η μπορώ να παω σε οποιοδήποτε φαρμακείο κατευθειαν και να το παραγγείλω? Χρησιμοποιεί κανείς εδώ το ίδιο?
Κατευθειαν.
Καλο ειναι μια φορα τη μερα το βαζεις και βραδυ για να μη σε χτυπαει ηλιος καλυτερα.
 

Quarantine

Active Member
Γεια σας παιδιά, παιρνω φιναστερίδη εδώ και κανα χρόνο και θα ήθελα να προσθέσω αυτο το σκευασμα της Fagron (Fagron Derma Pack MTE) που περιέχει μινοξιδίλη με τρετινοινη. Θα χρειαστεί συνταγή γιατρου λόγω της τρετινοινης η μπορώ να παω σε οποιοδήποτε φαρμακείο κατευθειαν και να το παραγγείλω? Χρησιμοποιεί κανείς εδώ το ίδιο?
Φίλε μόλις ξεκίνησα μινοξιδιλη με ρετινολη αζελαικ ασιντ και καφεϊνη διότι η μινοξιδιλη έχει κλαταρει μετά από τόσα χρόνια και θέλω κάτι για ενίσχυση.
Βλέπω τις τρίχες μου κάπως καλύτερα αλλά είναι νωρίς ακόμα, μόνο δύο εβδομάδες πέρασαν.Τι να πω ελπίζω να ισχύουν αυτά που λένε πως η ρετινολη αυξάνει την απορρόφηση της μινοξιδιλης και βλέπεις βελτίωση.
Θα ρωτήσω το φαρμακείο που μου έκανε την φόρμουλα αν μπορώ να αντικαταστήσω την ρετινολη με τρετινοϊνη γιατί νομίζω είναι καλύτερη.Καποιοι λένε πως είναι το ίδιο βέβαια.
 

Giorgos30

Member
Εγώ ξεκινησα το mft δεν είδα διαφορα ακόμα βέβαια , δεν ήξερα ότι βγάζει και αλλα η φαγκρον .
 

Harris_G

Well-Known Member
Εγώ ξεκινησα το mft δεν είδα διαφορα ακόμα βέβαια , δεν ήξερα ότι βγάζει και αλλα η φαγκρον .
Ειναι πιο καλο το ΜΤΕ απο το MFT δοκιμασε το, αλλα επειδη εχειι αλλη συσταση δε βγαινει τοσο αφρωδες οσοσ το MFT και βγαινει κατι σαν εξασθενημενος αφρος. Ψαξε να στο φτιαξουν σε καλο φαρμακειο και ρωτα τους αν εχουν τα εργαλεια της Fagron.
Αν παλι δεν εχεις προβλημα απο κλασσικη υγρη μινοξιδιλη ερεθισμους κλπ σου τη συνιστω κανει πιο πολυ δουλεια απ'ολα.
 

Quarantine

Active Member
Ειναι πιο καλο το ΜΤΕ απο το MFT δοκιμασε το, αλλα επειδη εχειι αλλη συσταση δε βγαινει τοσο αφρωδες οσοσ το MFT και βγαινει κατι σαν εξασθενημενος αφρος. Ψαξε να στο φτιαξουν σε καλο φαρμακειο και ρωτα τους αν εχουν τα εργαλεια της Fagron.
Αν παλι δεν εχεις προβλημα απο κλασσικη υγρη μινοξιδιλη ερεθισμους κλπ σου τη συνιστω κανει πιο πολυ δουλεια απ'ολα.
Πόσος καιρός πρέπει να περάσει για να δείς τα τελικά αποτελέσματα της ρετινολης μέσα σε μινοξιδιλη?6 μήνες η λιγότερο?
 
Μπλουζα