Post Finasteride Syndrome

Harris_G

Well-Known Member
Εχεις τουλαχιστον 10 noctors εδω μεσα φιλε μου.
Δεν με χρειαζεσαι εμενα.
Σε αλλο νημα προτειναν σε γυναικα 26 χρονων να παρει φιναστεριδη...

Οποτε το postfinasteride syndrome ειναι σιγουρα παιχνιδακι για αυτούς
ο @WalzBlue μπορει πολυ ευκολα να βρει τα στοαιχιεα μου να κλεισει ραντεβου στο ιατρειο μου να τον βοηθησω ως επαγγελματιας.
Ξεχνατε γιατρε οτι ολη αυτη η Βαβελ με τη φιναστεριδη εχει ξεκινησει απο κανονικους ιατρους, οχι απο Noctors. Το λετε και μονος σας στο σχετικο βιντεακι οτι απλα επειδη δεν πληροφορηθηκαν απο τους ιατρικους επισκεπτες δε την συνταγογραφουσανε.

Αρα οι γιατραρες που δεν ειμαστε εμεις περιμεναν αποφοιτους,-ες λυκειου ντυμενους με κοστουμι/ταγιερακι (ητοι ιατρικοι επισκεπτες) για να μαθουν τι ειναι η φιναστεριδη.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Ξεχνατε γιατρε οτι ολη αυτη η Βαβελ με τη φιναστεριδη εχει ξεκινησει απο κανονικους ιατρους, οχι απο Noctors. Το λετε και μονος σας στο σχετικο βιντεακι οτι απλα επειδη δεν πληροφορηθηκαν απο τους ιατρικους επισκεπτες δε την συνταγογραφουσανε.

Αρα οι γιατραρες που δεν ειμαστε εμεις περιμεναν αποφοιτους,-ες λυκειου ντυμενους με κοστουμι/ταγιερακι (ητοι ιατρικοι επισκεπτες) για να μαθουν τι ειναι η φιναστεριδη.
Δεν ξεχναω τιποτα, απλα δεν κανω λογικα σφαλματα
Πραγματι ΚΑΠΟΙΩΝ η ελλιπης πληροφορηση + συμφερον εχει οδηγησει σε αυτη τη Βαβελ που ευστοχα λες.
ΚΑΠΟΙΩΝ ιατρων.

Το οτι ΚΑΠΟΙΟΙ ιατροι ειναι ΚΑΚΟΙ ή λαμόγια, αν στο μυαλο σου σημαινει οτι την θεση τους μπορουν να παρουν ΜΗ-ιατροι σε ενα φορουμ και να δινουν ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ συμβουλη σε αλλους ασθενεις ΑΝΩΝΥΜΑ κιολας, εγω το θεωρω τον ορισμο του λογικού σφαλματος.
Το οτι ΚΑΠΟΙΟΙ ιατροι ειναι αδιαβαστοι (και ντροπη τους) αν στο μυαλο σου σημαινει οτι επειδη ενας ΜΗ ιατρος ξερει σε ενα απολυτα συγκεκριμενο θεμα "περισσοτερα" μπορει να παρει την θεση τους στην καθοδηγηση του κοσμου, ειναι λογικο σφαλμα.

Αν μαγκα μου γνωριζεις πολλα για την Φιναστεριδη μπραβο σου αλλα ΔΕΝ θα αναμετρηθεις με τον ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ιατρό για να βγαλεις το συμπερασμα οτι εισαι πιο γνωστης ΑΡΑ καλυτερος να συμβουλεψεις τον ασθενη
Το μετρο συγκρισης σου ειμαι ΕΓΩ.
Που ΚΑΙ ειμαι ιατρός ΚΑΙ ξερω απο φιναστεριδη.
Στειλε λοιπον τον ασθενή σε καποιον ΙΑΤΡΟ που ξερει απο Φιναστεριδη, σιγουρα δεν ειμαι ο μονος, και σταματα να
νιωθεις μαγκας που συγκρινεσαι με τους ασχετους (στο συγκεκριμενο θεμα) ιατρούς και νιωθεις ικανος να δινεις ιατρικές συμβουλες
Αυτοι ειναι εκτος "συναγωνσιμού" και τους χρησιμοποιείτε καποιοι απλα για να υποστηριξετε το μηδενιστικό αφηγημα οτι "αφου δεν ξερουν ολοι οι ιατροι κατι που ξερω εγω , αρα ειμαι καλύτερος απο ιατρό".
Εκτος αν νομιζεις πως εισαι καλυτερος ΚΑΙ απο τους ενημερωμενοςυ ιατρούς. Εκει παμε σε αλλο θεμα οπως καταλαβεινςι.
 

Harris_G

Well-Known Member
Μιλαμε για ενα σκευασμα που δε χρειαζεται καν συνταγογραφηση. Αρα το ιδιο το Medical/ pharmaceutical συστημα εχει αυτοαναιρεσει ποιανου οι συμβουλες εχουν ουσια επι τουτου. Η μαλλον για να το θεσω καλυτερα η συμβουλη του φαρμακοποιου (ουπς αλλη μια μη ιατρικη ειδικοτητα) φτανει και περισσευει. Επαναλαμβανω το συστημα το εχει καθιερωσει αυτο, οχι εγω η αλλος φορουμιτης.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μιλαμε για ενα σκευασμα που δε χρειαζεται καν συνταγογραφηση. Αρα το ιδιο το Medical/ pharmaceutical συστημα εχει αυτοαναιρεσει ποιανου οι συμβουλες εχουν ουσια επι τουτου. Η μαλλον για να το θεσω καλυτερα η συμβουλη του φαρμακοποιου (ουπς αλλη μια μη ιατρικη ειδικοτητα) φτανει και περισσευει. Επαναλαμβανω το συστημα το εχει καθιερωσει αυτο, οχι εγω η αλλος φορουμιτης.
Για να μην χανουμε χρονο με σοφιστειες και ταχυδακτηλουργικα επιχειρηματα, εξηγησε μου ΠΟΙΟ ειναι το ζητουμενο σου?
1. Οτι η συμβουλη/κατευθυνση σου εχει την ΙΔΙΑ αξια με ιατρού?
2. Οτι η συμβουλη/κατευθυνση εχει ΑΞΙΑ?
3. Οτι συμβουλη/κατευθυνση εχει ευθυνη?
4. Οτι ειναι ελευθερη χωρα και ο ακθενας γραφει ΟΤΙ θελει και οποιον παρει ο Χαρος?
5. Οτι ενοχλησε που αποκαλω ανευθυνο και γελοιο το ΜΗ ιατροι να συμβουλευουν συναθρωπους τους ΤΙ να παρουν ή τι να ΜΗΝ παρουν???

Δεν μπορω να σκεφτω μπορει να ειναι και κατι αλλο, βοηθησε με.

Εξηγησε μου ΠΟΙΟ ειναι το θεμα, αληθεια γιατι προσπαθεις με ΚΑΘΕ δυνατο ψευτο-επιχειρημα να υποστηριξεις κατι και ΔΕΝ καταλαβαινω ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ!!!
 

Harris_G

Well-Known Member
Ολοι εχουν τη χρησιμοτητα τους και στον επιτρεπομενο βαθμο. Κανεις δε θελει να παρει το ρολο σας ως ειδικου. Αλλα να θεωρειτε οτι πρεπει να ειμαστε κωνοι και να μην εχουμε αποψη για τιποτα με ξεπερνα. Η ειδικοτητα σας εμπεριεχει και το artistic Κομματι. Δεν ειναι hardcore Ιατρικη πχ καρδιοχειρουργικη. Απο μονο του αυτο εμπλεκει την αποψη/ γνωση / προσωπικη εμπειρία του πελατη/ασθενους.

Στο συγκεκριμενο νημα σας ταγκαραν κατευθειαν να μιλησετε ως ειδικος (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΔΛΔ: ΕΛΑ ΕΔΩ ΕΙΔΙΚΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ) και η επομενη απαντηση σας ηταν για Noctors. Βαζετε ο ιδιος τη θηλια στο λαιμο σας, οσον αφορα τη συμπαθεια του forum.
 

dlazaros

Well-Known Member
Για να μην χανουμε χρονο με σοφιστειες και ταχυδακτηλουργικα επιχειρηματα, εξηγησε μου ΠΟΙΟ ειναι το ζητουμενο σου?
1. Οτι η συμβουλη/κατευθυνση σου εχει την ΙΔΙΑ αξια με ιατρού?
2. Οτι η συμβουλη/κατευθυνση εχει ΑΞΙΑ?
3. Οτι συμβουλη/κατευθυνση εχει ευθυνη?
4. Οτι ειναι ελευθερη χωρα και ο ακθενας γραφει ΟΤΙ θελει και οποιον παρει ο Χαρος?
5. Οτι ενοχλησε που αποκαλω ανευθυνο και γελοιο το ΜΗ ιατροι να συμβουλευουν συναθρωπους τους ΤΙ να παρουν ή τι να ΜΗΝ παρουν???

Δεν μπορω να σκεφτω μπορει να ειναι και κατι αλλο, βοηθησε με.

Εξηγησε μου ΠΟΙΟ ειναι το θεμα, αληθεια γιατι προσπαθεις με ΚΑΘΕ δυνατο ψευτο-επιχειρημα να υποστηριξεις κατι και ΔΕΝ καταλαβαινω ΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙΣ!!!
Πρώτον αγατητέ επαγγελματία/γιατρέ να σου εξηγήσω που βρίσκεσαι. Είσαι σε ενα χώρο που μαζεύονται διάφοροι άνθρωποι σε καθεστώς ανωνυμίας και μοιράζονται τις εμπειρίες τους για την κατάσταση των μαλλιών τους. Αυτή η κοινότητα είναι δική μας, οχι δική σας, είσται φιλοξενούμενος εδώ. Κάποιοι μοιράζονται την εμπειρία τους με την θεραπεία που κάνουν και κάποιοι με την μεταμόσχευση που έκαναν ή που θα ήθελαν να κάνουν. Κάποιοι αξιολογούν την δουλειά σου και των συναδέλφων σου, σου αρέσει δεν σου αρέσει.
Με το σκεπτικό σου θα πρέπει να τα μαζέψεις αυτή την στιγμή και να πάς σε φόρουμ γιατρών να συζητήσεται οτι συζητάτε στο επάγγελμα σας.

Εδώ είναι χώρος ελεύθερης έκφρασης και ανταλλαγής απόψεων και οχι ελεγχόμενος χώρος απο τον ιατρικό σύλλογο. Τώρα πάρε το "γελοίοι" πίσω, που περιλαμβάνει τους πάντες εδω, ή άδειασε μας την γωνιά μην χάσω τελείως την ψυχραιμία μου και εκφραστώ προς το άτομο σου με τον τρόπο που σου αξίζει.

edit: δεν με ενδιαφέρει πλέον το φόρουμ με την μορφή και τον τρόπο που λειτουργεί και δεν συμμετέχω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gregkont13

Verified MM member
Πρώτον αγατητέ επαγγελματία/γιατρέ να σου εξηγήσω που βρίσκεσαι. Είσαι σε ενα χώρο που μαζεύονται διάφοροι άνθρωποι σε καθεστώς ανωνυμίας και μοιράζονται τις εμπειρίες τους για την κατάσταση των μαλλιών τους. Αυτή η κοινότητα είναι δική μας, οχι δική σας, είσται φιλοξενούμενος εδώ. Κάποιοι μοιράζονται την εμπειρία τους με την θεραπεία που κάνουν και κάποιοι με την μεταμόσχευση που έκαναν ή που θα ήθελαν να κάνουν. Κάποιοι αξιολογούν την δουλειά σου και των συναδέλφων σου, σου αρέσει δεν σου αρέσει.
Με το σκεπτικό σου θα πρέπει να τα μαζέψεις αυτή την στιγμή και να πάς σε φόρουμ γιατρών να συζητήσεται οτι συζητάτε στο επάγγελμα σας.

Εδώ είναι χώρος ελεύθερης έκφρασης και ανταλλαγής απόψεων και οχι ελεγχόμενος χώρος απο τον ιατρικό σύλλογο. Τώρα πάρε το "γελοίοι" πίσω, που περιλαμβάνει τους πάντες εδω, ή άδειασε μας την γωνιά μην χάσω τελείως την ψυχραιμία μου και εκφραστώ προς το άτομο σου με τον τρόπο που σου αξίζει.
Να μην εκφραστείς. Έγω χαίρομαι που κάθε ποστ περιλαμβάνει και έναν χαρακτηρισμό προς τα μέλη. Γελίοι, καραγκιοζίδες, άτομα με προσωπικά προβλήματα, δειλοί, ανθρωπάκια, περιέργες φάτσες, καδένες, τσαπόνυχτα. Είναι τρίτης γενιάς :) εκφράσεις σε ένα φόρουμ που κάποιος παρουσιάζει τη δουλειά του και κάθε μέρα προσβάλει τα μέλη.

Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να ανήκω σε μια μάζα/φόρουμ που θεωρώ ότι όλα αυτά τα επίθετα τη χαρακτηρίζουν. Προφανώς κάποιος που θεωρεί όλα αυτά για το φόρουμ και είναι εδώ μέσα μέρα-νύχτα, θα πιστευεί ότι χαρακτηρίζουν και τον ίδιον.
 

gregkont13

Verified MM member
Νομίζω πως λέει ότι, γενικά, μια γυναίκα (όχι αυτή που άνοιξε το νήμα) μπορεί να λάβει φιναστερίδη. Δεν προτρέπει τη συγκεκριμένη να πάρει και στο νήμα όλες οι απαντήσεις συνέστησαν στην κοπέλα να δει γιατρό.
 

Gianney

Well-Known Member
Ολοι εχουν τη χρησιμοτητα τους και στον επιτρεπομενο βαθμο. Κανεις δε θελει να παρει το ρολο σας ως ειδικου. Αλλα να θεωρειτε οτι πρεπει να ειμαστε κωνοι και να μην εχουμε αποψη για τιποτα με ξεπερνα. Η ειδικοτητα σας εμπεριεχει και το artistic Κομματι. Δεν ειναι hardcore Ιατρικη πχ καρδιοχειρουργικη. Απο μονο του αυτο εμπλεκει την αποψη/ γνωση / προσωπικη εμπειρία του πελατη/ασθενους.

Στο συγκεκριμενο νημα σας ταγκαραν κατευθειαν να μιλησετε ως ειδικος (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ ΔΛΔ: ΕΛΑ ΕΔΩ ΕΙΔΙΚΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ) και η επομενη απαντηση σας ηταν για Noctors. Βαζετε ο ιδιος τη θηλια στο λαιμο σας, οσον αφορα τη συμπαθεια του forum.
Η αλήθεια είναι εγώ ταγκαρα τον γιατρό @Anastasakis Hair Clinic προκειμένου να μας πει την γνώμη του για ένα σημαντικό θέμα και σαφώς θέλησα να εκμεταλλευτούμε κατά κάποιο τρόπο την παρουσία του εδώ και τις γνώσεις του
 

Harris_G

Well-Known Member
Η αλήθεια είναι εγώ ταγκαρα τον γιατρό @Anastasakis Hair Clinic προκειμένου να μας πει την γνώμη του για ένα σημαντικό θέμα και σαφώς θέλησα να εκμεταλλευτούμε κατά κάποιο τρόπο την παρουσία του εδώ και τις γνώσεις του
Και περασε κατευθειαν στην ειρωνεια, πιο κατευθειαν δε γινεται.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
είσαι με τα καλά σου?? Θα μας τρελάνεις τελείως?? Επειδή έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο,και γράφεις σεντόνια ,βαριέμαι να κάτσω να σου απαντήσω και στην προηγούμενη σελίδα που πάλι έκανες υποτιμητικές αναφορές σε φόρουμ αλλά και σε Λορέντζο,ότι τον κάναμε Θεό κτλ ..
Λες εμάς γελοίους που ΛΕΜΕ ΑΠΟΨΗ,για το τι χρειάζεται σε grafts ένα κεφάλι,και για το ότι κρίνουμε αν μας αρέσει η όχι,ένα αποτέλεσμα μιας επέμβασης και η προσέγγιση του γιατρού
Εμάς μας λες γελοίους,αλλά δέχεσαι τον Τζοε,έναν μη ιατρό να εξετάζει κεφάλια και τον έλεγες επαγγελματία..μα καλά δεν ντρεπόμαστε λίγο εδώ πέρα? Αν δεν σε συμφέρει η κριτική ,είναι γελοία και αν σε συμφέρει καλώς ακούγεται η κριτική και την ανεβάζεις στο γιουτιουμπ?
Συνέστησαν στην κοπέλα να πάρει γνώμη γιατρού και πάλι προσπαθείς να παραφρασεις μαζί με τον άλλον τα γεγονότα?
Και επειδή έχεις καταντήσει αηδία ..αν θέλεις να μην υπάρχει ανωνυμια,να σβήσεις κάθε νήμα σου εδώ, διαγραφη του λογαριασμού σου και βάλε 10κ στην τσέπη και έρχομαι για live στην κλινική σου σε ότι social θέλεις ..γιουτιουμπ,ινστα ,facebook tik tok κτλ...αλλά με αυτή την προϋπόθεση .σβήνεις τον λογαριασμό σου πρώτα εδώ,σβήνεις τα επιλεγμένα σου βίντεο εδώ ,και δεν θα έχεις δικαίωμα πάλι να μπεις για να κάνεις διαφήμιση δωρεάν ,και να κάνεις fishing σε πελάτες..η αχαριστία σου πρέπει να τερματιστεί κάποτε..και τα λεφτά,στα ζητάω έτσι...στα παπάρια μου τα γράφω ..θα πάω να τα κάνω κατάθεση σε δομή για παιδιά με προβλήματα υγείας ..εννοείται και αυτό live θα το κάνω .για να μην μου πεις ότι έχω ανάγκη λεφτά η ότι άλλο...δεν τα βλέπω ούτε τα 10,ούτε τα 20,ούτε όσα λεφτά και να πεις ..ζητάς εμμονικα να πάψει η ανωνυμία,ώστε να κάνεις μηνυσεις εξώδικα για να ΠΑΨΟΥΝ απλά ,να ακούγονται οι κριτικές αυτές οι οποίες είναι από πελάτες σου και δεν δίνεις καμία απάντηση..αντιθέτως το γυρνάς ότι σου κάνουμε επίθεση κιόλας ..
Επειδη λοιπον ΚΑΙ αυτοι δεν κρατιούνται να το παιζουν γνωστες ΚΑΙ εγω δεν κρατιεμαι να τους λεω πως ειναι ασχετοι, εχω ξεκαθαρισει πως ιατρικες γνωσεις στο φορουμ δεν παρεχω, και φταινε αυτες οι συμπεριφορες.

Οτι ενοχλησε που αποκαλω ανευθυνο και γελοιο το ΜΗ ιατροι να συμβουλευουν συναθρωπους τους ΤΙ να παρουν ή τι να ΜΗΝ παρουν???
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Γιατρέ εγώ μαζί σου ! Μόνοι μας και όλοι τους ! Ας έρθουν και οι 10 ! Δύναμη σου οι αιώνια πιστοί οπαδοί σου ! Χαιρετίσματα από τον δικηγόρο μου εδώ δίπλα, εμένα, τα κορνιζωμένα πτυχία μου ( μέχρι και το PET κρέμασα ) και το οκταπλό VPN που έχω βάλει για να μπορώ να εισέρχομαι στο φόρουμ και να διαβάζω τις ποιητικές απαντήσεις που δίνεις στους πληβείους. Από βδομάδα που θα κατεβάσω και το TOR θα γράφω πιο αραιά γιατί το κάθε μήνυμα θα θέλει 1 χρόνο να σταλθεί αλλά ξέρω πως με την πλήρη ανωνυμία μου πλέον μπορούμε να συνεχίσουμε ελεύθερα αυτή την πλατωνική κόντρα μας.
Με εκτίμηση,
Ανώνυμος Ανωνύμου.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Πρώτον αγατητέ επαγγελματία/γιατρέ να σου εξηγήσω που βρίσκεσαι. Είσαι σε ενα χώρο που μαζεύονται διάφοροι άνθρωποι σε καθεστώς ανωνυμίας και μοιράζονται τις εμπειρίες τους για την κατάσταση των μαλλιών τους. Αυτή η κοινότητα είναι δική μας, οχι δική σας, είσται φιλοξενούμενος εδώ. Κάποιοι μοιράζονται την εμπειρία τους με την θεραπεία που κάνουν και κάποιοι με την μεταμόσχευση που έκαναν ή που θα ήθελαν να κάνουν. Κάποιοι αξιολογούν την δουλειά σου και των συναδέλφων σου, σου αρέσει δεν σου αρέσει.
Με το σκεπτικό σου θα πρέπει να τα μαζέψεις αυτή την στιγμή και να πάς σε φόρουμ γιατρών να συζητήσεται οτι συζητάτε στο επάγγελμα σας.

Εδώ είναι χώρος ελεύθερης έκφρασης και ανταλλαγής απόψεων και οχι ελεγχόμενος χώρος απο τον ιατρικό σύλλογο. Τώρα πάρε το "γελοίοι" πίσω, που περιλαμβάνει τους πάντες εδω, ή άδειασε μας την γωνιά μην χάσω τελείως την ψυχραιμία μου και εκφραστώ προς το άτομο σου με τον τρόπο που σου αξίζει.
Ολοι φιλοξενούμενοι ειμαστε...
Εχεις καθε δικαιωμα να γραφεις οτι θελεις χωρις προσβολες επι προσωπου, εχεις καθε δικάιωμα να μην σου αρεσει η δουλεια μου ή να δοξαζεις οποιο θες ως επι Γης Θεο χειρουργο.
Εχω και εγω δικαιωμα να θεωρω τις συμβουλες για το ΤΙ φαρμακο να παρει καποιος/α ή τι να διακοψει, δοσολογιες κτλ απο μη ιατρούς ως ανευθυνες και τη συμπεριφορα αυτη γελοια διότι ειμαστε ολοι ενηλικες και γελοιο ειναι να μην γνωριζει κανεις τη διαφορα ελευθεριας με ασυδοσια και ανευθυνότητα/τραγική ημιμάθεια που μπορει να γινει επικίνδυνη για καποιον καλόπιστο/αφελη που διαβαζει τις γεματες "σιγουρια" απαντησεις.
ΔΕΝ μιλησα για κανεναν συγκεκριμενα, ειναι η αποψη μου γενικα για καποια συμπεριφορα.
Μπορεις να εκφραστεις οπως θες για την αποψη μου (αν και μονο να επιτεθεις προσωπικα εχεις καταφερει μεχρι τωρα) και αν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ θεωρεις οτι σε ΤΟΣΟ σοβαρα θεματα, δλδ ΥΓΕΙΑΣ, το ΔΙΚΑΙΩΜΑ της εκφρασης υπερτερει της ΕΥΘΥΝΗΣ αυτου που λες, ειμαι ολο αυτια.
Ισως πρεπει να αναθεωρησω και να χειροκροτω.
BTW χειροκροτω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην ελευθερη εκφραση.
Θεωρω ομως γελοια την ΑΝΕΥΘΥΝΗ εκφραση σε θεματα υγειας, ειδικα με την αυταπατη της "γνωσης"
 
Μπλουζα