Vlafo. FUE, 4158g, 09-10/01/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Nik.Mos

Well-Known Member
Ναι φιλε vlafo ,φετος θα ειναι και η δικη μου χρονια.Δυστυχως ομως η δικη μου περιπτωση ειναι λιγο περιπλοκη και οι επιλογες μου ειναι περιορισμενες.
Αποφασισα να ξεκινησω φιναστεριδη και αυτο το οφειλω σε εσενα και στον φιλτατο tol οπως και στα αλλα παιδια-χρηστες του φορουμ.Ειχα δωσει μεγαλες μαχες κατα της φινας και ειχα δαιμονοποιησει την χρηση της κατα καποιο τροπο στο μυαλο μου αλλα δεν παιρνει αλλη αναβολη.Σεπτεμβρη η Οκτωβρη σχεδιαζω να μπω,σε λιγο καιρο θα ανεβασω και την κατασταση μου,οπως καταλαβαινεις ερχεται η ωρα της κρισης και για μενα
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν ξέρω την κατάσταση σου,έτσι όπως την περιγράφεις ακούγεται δύσκολη.

Αλλά είσαι άριστα διαβασμένος,προετοιμασμένος κατάλληλα και ειδικά από σένα για τη φίνα δεν περίμενα να το ακούσω,λόγω ότι είσαι ιδιαίτερα μορφωμένο παιδί και αναλύεις τα πράγματα από άλλη οπτική γωνία.
Δε χρειάζεται δαιμονοποίηση,έκανες πολύ καλά και δεν θα το μετανιώσεις.
Με τον Tol να ξέρεις έχω κάποιες διαφωνίες σε αυτό τό θέμα,αλλά τον δικαιολογώ σαν νέος και αμάλιαγος που είναι στη φίνα. :)

Είμαι σίγουρος αφού θα την κάνεις και εξωτερικό,θα πάρεις με βεβαιότητα αυτό που έχεις σχεδιάσει στο μυαλό σου.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια,η βοηθεια που εχω εισπραξει απο ολους εσας ειναι ανεκτιμητη,εχω αναθεωρησει για πολλα πραγματα που καποτε θεωρουσα δεδομενα.Πλεον με απασχολει να διευρυνω οσο μπορω την πληροφορηση μου και να περιοριζω την ληψη κακων αποφασεων και σκεψεων.Το φορουμ μας ειναι πανεπιστημιο και νηματα σαν το δικο σου με τοσο ακριβεις περιγραφες και λεπτομερειες (με την πολυτιμη και μοναδικη συμβολη του cvial) αποτελει compulsory subject για ολους μας.
 

tol

Well-Known Member
Αποφασισα να ξεκινησω φιναστεριδη και αυτο το οφειλω σε εσενα και στον φιλτατο tol οπως και στα αλλα παιδια-χρηστες του φορουμ.Ειχα δωσει μεγαλες μαχες κατα της φινας και ειχα δαιμονοποιησει την χρηση της κατα καποιο τροπο στο μυαλο μου αλλα δεν παιρνει αλλη αναβολη.

Ορθοτατη αποφαση, φιλε Nik.

Αφου πηρες την αποφαση για μεταμοσχευση, ορθοτατα ξεκινησες τη ληψη φιναστεριδης, ωστε να θωρακισεις τη δοτρια και τη ληπτρια. Σου ευχομαι τα καλυτερα. Ειθε το 2021 να ειναι για σενα χρονιά οροσημο και απαρχη αισιοδοξης ενατενισης του μελλοντος!
 

tol

Well-Known Member
αλλά τον δικαιολογώ σαν νέος και αμάλιαγος που είναι στη φίνα

Φιλε vlafo, ποσο επιλησμων και αγνωμων εισαι!!! :p :D

Τοσο γρηγορα ξεχασες οτι στην παρεμβαση του "αμαλλιαγου" που παρακαλεσε τον φιλτατο Cvial, οφειλεις το γεγονος οτι σημερα επεστρεψες "μετα βαϊων και κλαδων" στο forum, αφου εκανες ενα χειμερινο "μπανακι" το Σαββατοκυριακο;

4 χρονια και 8 μηνες ανελλιπους καθημερινης ληψης 1,25 mg φιναστεριδης...ενα μικρο παρασημο, ισως, μου δινουν και εμενα. Δυο-τρια γαλονακια τα εχω παρει...δεν ειμαι" ποντικαρας"!!!

Αν, μαλιστα, σταματησεις τη ληψη φιναστεριδης (κατ' εμε, μαλλον, αχρειαστο ρισκο...καλυτερα να τη συνεχισεις, τουλαχιστον, για τρια-τεσσερα ακομα χρονια), τοτε προβλεπω οτι, σε μια δεκαετια απο τωρα, αλλος θα γινει ο "στρατηγος" του forum. Οπως με βλεπω στον καθρεπτη (εχω γινει πλεον ναρκισσος), δεν προκειται να σταματησω φιναστεριδη και bodybuilding...ουτε την Δευτερα Παρουσια. :p:)
 

vlafo

Well-Known Member
Φίλε Tol
Θα περίμενα από σένα με το ειδικό σου εκτόπισμα,να γίνει άμεση άρση του ban,αλλά ήταν από ότι φαίνεται υπεράνω των δυνάμεων σού.
Τα αντανακλαστικά σου ήταν άμεσα πάντως και σε ευχαριστώ για αυτό.
Αν και καλό μας έκανε.

Μπορεί και 3-4 χρόνια να συνεχίσω φίνα,είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοιες αποφάσεις,αλλά έτσι που το πας θα με πείσεις να την παίρνω για μια ζωή.

Για το body building μαζί σου.
Αυτό που μου αρέσει σε σένα είναι η σταθερότητα και επιμονή σου.
Υγ:Κάπου είδα και πιθανότατα ήσουν εσύ,πως τα έχωνες στον Σπανούλη σύγαυρε tol.
Τιμή και δόξα στη σημαία μας παρόλο τα λάθη του.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για την ιστορία και μόνο, το ban ήταν 2ημερο από την πρώτη στιγμη και πριν τα σχόλια του Tol.
 

Aldo

Well-Known Member
Φίλε Tol
Θα περίμενα από σένα με το ειδικό σου εκτόπισμα,να γίνει άμεση άρση του ban,αλλά ήταν από ότι φαίνεται υπεράνω των δυνάμεων σού.
Τα αντανακλαστικά σου ήταν άμεσα πάντως και σε ευχαριστώ για αυτό.
Αν και καλό μας έκανε.

Μπορεί και 3-4 χρόνια να συνεχίσω φίνα,είναι πολύ νωρίς ακόμα για τέτοιες αποφάσεις,αλλά έτσι που το πας θα με πείσεις να την παίρνω για μια ζωή.

Για το body building μαζί σου.
Αυτό που μου αρέσει σε σένα είναι σταθερότητα και επιμονή σου.
Υγ:Κάπου είδα και πιθανότατα ήσουν εσύ,πως τα έχωνες στον Σπανούλη σύγαυρε tol.
Τιμή και δόξα στη σημαία μας παρόλο τα λάθη του.
σε καμια βδομαδα ο tol παλι ..
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ μαλακά θα έλεγα. Όταν υποτροπιάζεις κατ' εξακολούθηση και μάλιστα σε κάτι που έχεις άμεση γνώση για τον κανόνα και την ποινή, 2 ποστ πιο πάνω έχουν μπαναριστεί τρεις, τι θες να σου κάνει ο διαχειριστής.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Δεν είναι έτσι.
Αντιθέτως όταν δεν ασχολείσαι με το συγκεκριμένο περιστατικό,αλλά κάνεις μια νορμάλ συζήτηση,είναι ηλίου φαεινότερο ότι ξεχάστηκαμε όπως και εγώ και δεν αγνοούσαμε τα ποστ.

Εγώ ξεχάστηκα εντελώς.
Θεωρούσα ότι δεν ισχύει πλέον.
Οπότε μην είσαι απόλυτος Cvial δείξε κατανόηση στα αμάλιαγα παιδιά.
Ο tol είναι μοναδική περίπτωση,αλλά θεωρώ ότι ξεχάστηκε και αυτός, οπότε δείξε λίγη επιείκεια.
Δεν θα αντέξει τα δεσμά του αποκλεισμού τόσες μέρες.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μα 2 ποστ πιο πάνω έκανα ακριβώς αυτή την συζήτηση με τον vag25 και είπα πως ισχύει. Όπως ξέρεις όποιος "παθαίνει" "μαθαίνει". Μόνο έτσι θα του εντυπωθεί μια και καλή. Εξάλλου ο Τολ μόνο αμάλλιαγος δεν είναι.
 

vlafo

Well-Known Member
Τι Ban ρε φίλε
7 ημέρες
Μισή καραντίνα Covid τον έστειλε .
Ουτε ο Χαρδαλιάς δε θα το έκανε !!
Πρέπει να μειωθεί στο μισό.
Τον σακάτεψε τον άνθρωπο.
Θα πλακωθεί στα βάρη όλη μέρα από τα νεύρα του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το αμάλλιαγος μόνο για τον tol δεν πάει αλλά το χαριτολογούμε φίλε Cvial.

Εγώ πιστεύω ότι ήταν σκόπιμο. Ήθελε να μπει στο group αυτών που έχουν εκτίσει ποινή για να μην τον λέτε "φλώρο". Τώρα θα έχει πρόσωπο.
 
Μπλουζα