"Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορια!!

Η φιναστεριδη σου δημιουργησε ανεπιθυμητες ενεργειες.......??

  • Ναι.....ηταν αρκετα εντονες....και αναγκαστηκα να σταματησω την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%
  • Ναι.....ειναι αρκετα εντονες.....αλλα επιμενω θελοντας να σωσω τα μαλλια μου......

    Ψηφοφορίες: 6 10.3%
  • Ναι.....ηταν ελαφρες....αλλα φοβηθηκα και σταματησα την χρηση της.....

    Ψηφοφορίες: 9 15.5%
  • Ναι.....ειναι ελαφρες....αλλα συνεχιζω γιατι συντηρει τα μαλλια μου.......

    Ψηφοφορίες: 13 22.4%
  • Οχι....δε μου δημουργησε καμμια ανεπιθυμητη παρενεργεια......

    Ψηφοφορίες: 15 25.9%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    58

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

έλεος!!!! :D :D :D ξεφύγαμε τελείως!!!
 

tatini

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

προφανώς, σκεπτικιστή, όταν οι έγκυες απαγορεύεται ακόμη και να το ακουμπάνε.
 

Senior

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

skeptikistis είπε:
Την ιδια αιτια ειχα αναφερει πολλες φορες, αλλα κατι απτο και μετρημενο δεν ειχα υποψιν μου. Μολις το ειδα, ειπα να το βαλω θεωρω οτι εμπλουτιζει την εικονα.
Και αποδυκνειει στο 100% οτι τοπικο = αθωο και χαπι = κακο δεν ισχυει, αλλο αν το ψυχολογικο κολλημα ορισμενων παραμενει :-\
Aυτό άσε να το ξέρω εγώ καλύτερα για τα δήθεν αθώα τοπικά...Ευτυχώς αισθάνομαι πολύ καλύτερα τώρα .Δώστε μου λίγο χρόνο ακόμα και θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες. 5 μήνες αποχή απο τοπική λοσιόν και τώρα αρχίζω να αισθάνομαι σχεδόν όπως παλιά .θέλω λίγο ακόμα χρόνο. Η θεραπείες για την τριχοπτωση θέλουν προσοχή για ορισμενους ανθρώπους!
 

Georgex6

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Ο δερματολογος μου ειχε πει οτι ειχε δοκιμασει τη φινα σε ενεσεις αλλα δεν ειχε τα αναμενομενα αποτελεσματα,
ο ιδιος βεβαια μου εχει πει οτι το 1μγ φιναστεριδης ειναι πολυ μικρο για να σου δημιουργησει παρενεργειες ;)
 

alexXXX

Active Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

καλα κρασια και σενα και στον δερματολογο σου!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

@XxxxX γιατί τόσο κράξιμο? Τα threads αναφέρουν πολύ λεπτομερός τι είναι το κάθε προιόν, και ο καθένας εδώ μέσα είναι ενήλικας και υπεύθηνος για τον εαυτό του.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alexXXX

Active Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

φιλε 1 μηνα εκανε να σταματισει να επειρεαζει η φινα την στυση μου η ποιοτητα του σπερματος και η ποσοτητα οπως και μερικες φορες ο οργασμος δεν εχουν ακομα γινει οπως πριν και εχει περασει καιρος αρκετος.αν θα υπηρχε καποιος που ελεγε αυτα που λεω εγω εντελως αμερολυπτα και χωρις κανενα συμφερον και τα ειχα διαβασει πριν παρω το κωλοχαπο αυτο μπορει και να μην ειχα μπει σε αυτην τη διαδικασια
 

tatini

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

ΧχχχΧ, μπορώ να σε βοηθήσω. Στηρίξου επάνω μου.
 

alexXXX

Active Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

πες μου που εισαι και τι κανεις !!!
 

tatini

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Είμαι όμορφο αρρενωπό αγόρι, 100% εχέμυθο και υγιές. Το σώμα μου είναι σφικτό, γραμμωμένο και ελαφρώς μυώδες. Τρίχες έχω μόνο κοντές στα πόδια και λίγες στο στήθος -στα υπόλοιπα σημεία τίποτα. Το δέρμα μου είναι απαλό, καθαρό, έχω έντονο, βαθύ βλέμμα, σαρκώδη ροδαλά χείλη και γωνίες. Τα μαλλιά μου είναι ξυρισμένα πολύ κοντά με τη μηχανή γιατί μου θυμίζουν το στρατό και μου πάνε πολύ σαν στυλ (νόργουντ είμαι 2). 26 ετών. Εσύ;
 

3746741

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

XxxxX είπε:
φιλε 1 μηνα εκανε να σταματισει να επειρεαζει η φινα την στυση μου η ποιοτητα του σπερματος και η ποσοτητα οπως και μερικες φορες ο οργασμος δεν εχουν ακομα γινει οπως πριν και εχει περασει καιρος αρκετος.αν θα υπηρχε καποιος που ελεγε αυτα που λεω εγω εντελως αμερολυπτα και χωρις κανενα συμφερον και τα ειχα διαβασει πριν παρω το κωλοχαπο αυτο μπορει και να μην ειχα μπει σε αυτην τη διαδικασια

Αν επιτρεπεται χχχχχ για ποσο καιρο επαιρνες φινα???
 

Panos1982

Well-Known Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Blindfold είπε:
Είμαι όμορφο αρρενωπό αγόρι, 100% εχέμυθο και υγιές. Το σώμα μου είναι σφικτό, γραμμωμένο και ελαφρώς μυώδες. Τρίχες έχω μόνο κοντές στα πόδια και λίγες στο στήθος -στα υπόλοιπα σημεία τίποτα. Το δέρμα μου είναι απαλό, καθαρό, έχω έντονο, βαθύ βλέμμα, σαρκώδη ροδαλά χείλη και γωνίες. Τα μαλλιά μου είναι ξυρισμένα πολύ κοντά με τη μηχανή γιατί μου θυμίζουν το στρατό και μου πάνε πολύ σαν στυλ (νόργουντ είμαι 2). 26 ετών. Εσύ;


0χα0αχ0αχ0αχ0αχ0αχα........
μηπως να αλλαξω το τοπικ και να το κανω χρυσο κουφετο ?????
 

mindtrapper

Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Blindfold είπε:
Είμαι όμορφο αρρενωπό αγόρι, 100% εχέμυθο και υγιές. Το σώμα μου είναι σφικτό, γραμμωμένο και ελαφρώς μυώδες. Τρίχες έχω μόνο κοντές στα πόδια και λίγες στο στήθος -στα υπόλοιπα σημεία τίποτα. Το δέρμα μου είναι απαλό, καθαρό, έχω έντονο, βαθύ βλέμμα, σαρκώδη ροδαλά χείλη και γωνίες. Τα μαλλιά μου είναι ξυρισμένα πολύ κοντά με τη μηχανή γιατί μου θυμίζουν το στρατό και μου πάνε πολύ σαν στυλ (νόργουντ είμαι 2). 26 ετών. Εσύ;

Μεγάλη εμπειρία στα personals βλέπω :) Κόψε κάτι όμως γιατί σαν ξυρισμένος Tom Welling ακούγεσαι, για να μην απογοητεύσεις κανέναν το λέω όχι τίποτα...
 

Inotech

New Member
Απ: "Φιναστεριδη" και ποσοστο % παρενεργειων.....Ψηφοφορ

Τι περίεργο. Αρχίζουν να υπάρχουν παρενέργειες και σε σας ; Και μάλιστα τόσο ταυτόσημες με τον υπόλοιπο κόσμο.
Τελικά δεν είμαι ο μόνος "τρελλός". Δεν τρελλάθηκα από το πολύ διάβασμα όπως λέγανε οι καθηγητές μου.

Δεν θα είμαι ο μόνος που όταν ξεκίνησα πριν χρόνια να διαμαρτύρομαι σε γιατρούς και "καθηγητές" έβλεπα το αγριεμένο βλέμμα τους ή τη πόρτα να κλείνει κατάμουτρα ή τις καλοπληρωμένες ερευνητικές τους δουλειές με τα εύσημα της Merck να απειλούνται (έστω και κατά το ελάχιστο τότε)
Σύντομα θα δείτε και άλλα. Και το χειρότερο είναι πως πολλοί νομίζουν ότι άπαξ και έκοψαν το φάρμακο όλα θα επανέλθουν στο φυσιολογικό.
Δυστηχώς αυτό είναι μόνο μία φαντασιώση και μάλιστα όχι ερωτική. Απλά είναι νωρίς και δεν μπορούνε να προβλέψουν τη συνέχεια.
Γιατί αν έχει συμπιεστεί το σύστημα στρες, η ταχύτητα των ενζύμων σε επινεφρίδια, υπόφυση, προστάτη και γενικότερα στα γεννητικά θα φανεί εν ελθέτω χρόνο.
Και απλά η πρότερη φυσιολογία δεν επανέρχεται. Ο οργανισμός βλέπεται όταν είσαι υγιής και δεν έχεις χρησιμοποιήσει τέτοια καταστροφικά αντιανδρογόνα παλεύει και συγκρατιέται στα στενά πλαίσια μίας σχεδόν τέλειας ισορροπίας ανάμεσα στα ένζυμα που παράγουν οιστρογονικούς και ανδρογονικούς μεταβολίτες. Διάφορες συνθήκες όμως τον αναγκάζουν να ρέπει προς παραγωγή περισσοτέρων ανδρογονικών με τη πάροδο των δεκαετιών και υπερπαραγωγή διυδροτεστοστερόνης με αποτέλεσμα την υπερπλασία του προστάτη(ιδιαιτέρως αν προυπάρχει έδαφος μικροβιακής φλεγμονής). Ομως η ίδια αυτή η διυδροτεστοστερόνη που μπορεί να οδηγήσει σε καρκίνο του προστάτη σε πολλούς άνδρες σε μεγάλες ηλικίες προστατεύει τα υπόλοιπα γεννητικά όργανα από άλλες κακοήθειες ή βλάβες.
Η χρήση όμως 5-ΑR το μόνο που κάνει είναι να επιβραδύνει (και κάποια στιγμή εφόσον το point of no return ξεπεραστεί κοινώς ή οι βρόγχοι που ελέγχουν τους συσχετισμούς των ορμονικών κλασμάτων και τις ευαισθησίες των ορμ. υποδοχέων διαρραγούν) και να παγιώνει μία διαφορετική συσχέτιση μεταξύ των ενζυματικών ταχυτήτων και των ορμονικών επιδράσεων.
Στη τελική θα φανεί πως με τη πάροδο των ετών όσοι χρησιμοποίησαν τέτοια φάρμακα θα είναι απροστάτευτοι από τις δραματικές επιδράσεις των οιστρογόνων μέσω της αυξανόμενης αρωματάσης στον οργανισμό τους και θα οδηγηθούν σε πολλαπλές οργανικές παρενέργειες και δυστηχώς σε μεγάλο βαθμό κακοήθειες-

Το δεύτερο σύνθετο πρόβλημα όμως είναι πως επειδή το συγκεκριμένο φάρμακο επιδρά τόσο βαθιά και ακαθόριστα στον μεταβολισμό του προστάτη, οποιοσδήποτε κουβαλούσε μικρόβια ενδοπροστατικά προ της χρήσης έχει τώρα διασπείρει και πολλαπλασιάσει τη δράση τους και έχει διτό πρόβλημα. Εχει εισέλθει σε ένα φαύλο κύκλο όπου τόσο τα μικρόβια αναπτύσσονται πολύ πιο γρήγορα μέσα στο προστάτη τους και η βλάβη που κάνουν με τη συνεπακόλουθη καταστολή της ταχύτητας της 5-αλφα αναγωγάσης θα τους φέρει στην επιφάνεια προβλήματα που δεν θα εμφανίζοταν σε δεκαετίες σε άλλους άνδρες.

Και εγώ μετά τη χρήση του φαρμάκου έψαχνα αργινίνες και βιταμίνες να βελτιώσω τη χαλαρή μου στύση και τις μικροπαρενέργειες. Ηταν τα πρώτα μου δειλά βήματα. Τώρα εχω φτάσει στα χημειοθεραπευτικά αντι-οιστρογόνα και στα αντιμικροβιακά σε ηλικία μόλις 32 ετών. Και δεν είμαι ο μόνος. Υπάρχουν χιλιάδες.
 
Μπλουζα