Μεταμόσχευση 3500 grafts 10-11/7/23

Mpampiss3

Member
Σε ευχαριστώ και εγώ απο πλευράς μου!Είναι κάτι που πιστεύω θα μας ανεβάσει την ψυχολογία και θα μας κάνει να έχουμε +50% αυτοπεποίθηση απο ότι πρώτα!Τι να κάνουμε?Κατάρες γυναικών η Τριχόπτωση αχχαχαχχα!
Σωστος, συμφωνώ! Αναμονή και περιμένουμε τα καλά αποτελέσματα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Καλη επιτυχια φιλε, σωστος αριθμος grafts για το προβλημα σου, ελπιζω μετα τα ιδιαιτερα του Lorenzo να εχει μαθει να φτιαχνει temporal peaks o Αναστασακης.

Τι ηλικια εχεις;
 

TheoCh92

New Member
Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα πολύ λιγότερα στους κροτάφους. Βασικά θα πήγαινα πιο συντηρητικά και θα έκλεινα το crown.

Καλή τύχη όπως και να χει!
 

Mpampiss3

Member
Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα πολύ λιγότερα στους κροτάφους. Βασικά θα πήγαινα πιο συντηρητικά και θα έκλεινα το crown.

Καλή τύχη όπως και να χει!
Ευχαριστώ φίλε, να ‘σαι καλά! Η αλήθεια είναι δεν το έψαξα καθόλου. Δεν έκανα κάποια έρευνα αγοράς και δεν πήγα σε άλλον γιατρό. Ξεκίνησα να βλέπω τα βίντεο του Αναστασάκη κατά τη διάρκεια των lockdown, μου άρεσαν τα αποτελέσματα που έβλεπα, τα λεγόμενα του, ότι δηλαδή είναι παθών, ένας από εμάς και ότι με μια μεταμόσχευση θα λύσει το πρόβλημα, όλα αυτά τέλος πάντων, έκλεισα ραντεβού, μίλησα με τον ίδιο, μου είπε ότι τόσα τριχοθυλακια (3500) θα χρειαστούν στην περίπτωση μου και προχώρησα, δεν το έψαξα καθόλου. Ελπίζω να δικαιωθώ με την επιλογή μου και ότι θα υπάρξει ένα πολύ καλό αποτέλεσμα, θα δειξει τους επόμενους μήνες. Σ’ ευχαριστώ και πάλι και καλό σου βράδυ!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Αν ήμουν στη θέση σου θα έβαζα πολύ λιγότερα στους κροτάφους. Βασικά θα πήγαινα πιο συντηρητικά και θα έκλεινα το crown.

Καλή τύχη όπως και να
Λιγότερα με τίποτα ρε φίλε...Ποιος ο λόγος χαλιά θα ήταν με λιγότερα. Πίσω είχε επίσης μεγάλο θέμα. Τα μοσχεύματα που έβαλε είναι καλά μην σου πω ήθελε και περισσότερα
 

Mpampiss3

Member
Λιγότερα με τίποτα ρε φίλε...Ποιος ο λόγος χαλιά θα ήταν με λιγότερα. Πίσω είχε επίσης μεγάλο θέμα. Τα μοσχεύματα που έβαλε είναι καλά μην σου πω ήθελε και περισσότερα
Η αλήθεια είναι ότι η εκτίμηση για την πίσω περιοχή ήταν 1800 - 2000. Να είμαι ειλικρινής φεύγοντας δεν ρώτησα πόσα ακριβώς τριχοθυλάκια τοποθετήθηκαν στην πίσω περιοχή. Και συμφωνώ μαζι σου φιλε ότι στην πίσω περιοχή είχα θέμα και αυτός ήταν ο λόγος που αποφάσισα να κάνω την μεταμόσχευση, το επάνω μέρος και όχι τόσο οι κρόταφοι. Αλλά από τη στιγμή που το αποφάσισα θεώρησα ότι θα πρέπει να κλείσει και η εμπρός περιοχή. Περιμένω με αγωνία τους επόμενους μήνες για το αποτέλεσμα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Η αλήθεια είναι ότι η εκτίμηση για την πίσω περιοχή ήταν 1800 - 2000. Να είμαι ειλικρινής φεύγοντας δεν ρώτησα πόσα ακριβώς τριχοθυλάκια τοποθετήθηκαν στην πίσω περιοχή. Και συμφωνώ μαζι σου φιλε ότι στην πίσω περιοχή είχα θέμα και αυτός ήταν ο λόγος που αποφάσισα να κάνω την μεταμόσχευση, το επάνω μέρος και όχι τόσο οι κρόταφοι. Αλλά από τη στιγμή που το αποφάσισα θεώρησα ότι θα πρέπει να κλείσει και η εμπρός περιοχή. Περιμένω με αγωνία τους επόμενους μήνες για το αποτέλεσμα.
Και σωστα εκανες. Εγω πισω ειχα βαλει 2850 μοσχευματα και πιστευω τοσα θα ηθελες και εσυ αναλογος και τον λογο ομως.
Μπροστα 1700 τα ηθελες πιστευω και πισω 2500 αλλα σιγουρα καποιος απο κοντα και ο γιατρος θα σε εκρινε καλυτερα.
 

Bigk

Well-Known Member
Φαίνεται πολύ σωστή τοποθέτηση. Σωστός αριθμός τριχοθυλακίων, αναμένουμε το αποτέλεσμα και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Νομίζω έχει γίνει σωστή δουλειά και του χρόνου το καλοκαίρι θα ψαχεις καινούρια χτενίσματα....
Καλορίζικα
 

Mpampiss3

Member
Φαίνεται πολύ σωστή τοποθέτηση. Σωστός αριθμός τριχοθυλακίων, αναμένουμε το αποτέλεσμα και εύχομαι να πάνε όλα καλά. Νομίζω έχει γίνει σωστή δουλειά και του χρόνου το καλοκαίρι θα ψαχεις καινούρια χτενίσματα....
Καλορίζικα
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φιλε, μακαρι, αυτό ελπιζω κ γώ. Να ‘σαι καλά!
 

Mpampiss3

Member
Και σωστα εκανες. Εγω πισω ειχα βαλει 2850 μοσχευματα και πιστευω τοσα θα ηθελες και εσυ αναλογος και τον λογο ομως.
Μπροστα 1700 τα ηθελες πιστευω και πισω 2500 αλλα σιγουρα καποιος απο κοντα και ο γιατρος θα σε εκρινε καλυτερα.
2.850 ε; Σε παρόμοια περιοχή με την δίκη μου; Υποθέτω θα έχεις πολύ καλή πυκνότητα με αυτόν τον αριθμό. Στο κάποιο σχέδιο που μου δώσαν στην κλινική όταν έφυγα μετά το ραντεβού πριν τη μεταμόσχευση είχε 1700 (όπως ακριβως είπες) στην εμπρός περιοχή και 1800 στην πίσω. Τώρα τι να πω, όπως είπα και πριν στην πίσω περιοχή θα ήθελα το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα, θα δείξει το επόμενο διάστημα. Η αλήθεια είναι οπως ανέφερα και σε προηγούμενο post δεν ψάχτηκα πολύ, δεν γνώριζα αρκετά πράγματα, δεν ήξερα το forum ώστε να ξεκινήσω μια συζήτηση, να ακούσω γνώμες κοκ. Τέλος πάντων, πλέον είμαι στην αναμονή του αποτελέσματος φίλε μου. Να ‘σαι καλά!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mpampiss3

Member
Γεια σου φιλε! Σωστά, χρειάστηκαν 2 ημέρες. Τα περισσότερα βέβαια τοποθετήθηκαν την 1η ημέρα, αν θυμάμαι σωστά καπου στα 2.500 με 2.700 και τα υπόλοιπα την 2η μέρα
 

Mpampiss3

Member
Γεια σου φιλε! Σωστά, χρειάστηκαν 2 ημέρες. Τα περισσότερα βέβαια τοποθετήθηκαν την 1η ημέρα, αν θυμάμαι σωστά καπου στα 2.500 με 2.700 και τα υπόλοιπα την 2η μέρα
Μετά από απουσία αρκετών ημερών να ευχηθώ καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλο τον κόσμο και υγεία!
 

Mpampiss3

Member
Μετά από απουσία αρκετών ημερών να ευχηθώ καλό υπόλοιπο καλοκαιριού σε όλο τον κόσμο και υγεία!
Επίσης κάτι που θα ήθελα να αναφέρω μετά από 1,5 περίπου μήνα κατα την εγγραφή στο forum. Βρίσκω πολύ χρήσιμο αυτό γίνεται, το γεγονός δηλαδή οτι αρκετοί φίλοι ανεβάζουν φωτογραφίες του πριν και κατά τη διάρκεια της πορείας μετά την ΜΜ, βοηθώντας πολλούς συνανθρώπους μας που ειναι υπό σκέψη μιας επέμβασης, ώστε να βλέπουν πραγματικά αποτελέσματα της πορείας μιας μεταμόσχευσης παρέχοντας τους μια μικρή βοήθεια ώστε να δουν, να συγκρίνουν και καταλήξουν στην επιλογή της κλινικής που θα πραγματοποιήσουν τη δίκη τους μεταμόσχευση. Και γι αυτόν ακριβως το λόγο μπηκα και εγώ στη διαδικασία να ανεβάσω φωτό του πριν αλλά και μετά της δίκης μου ΜΜ.
 

Mpampiss3

Member
Επίσης κάτι που θα ήθελα να αναφέρω μετά από 1,5 περίπου μήνα κατα την εγγραφή στο forum. Βρίσκω πολύ χρήσιμο αυτό γίνεται, το γεγονός δηλαδή οτι αρκετοί φίλοι ανεβάζουν φωτογραφίες του πριν και κατά τη διάρκεια της πορείας μετά την ΜΜ, βοηθώντας πολλούς συνανθρώπους μας που ειναι υπό σκέψη μιας επέμβασης, ώστε να βλέπουν πραγματικά αποτελέσματα της πορείας μιας μεταμόσχευσης παρέχοντας τους μια μικρή βοήθεια ώστε να δουν, να συγκρίνουν και καταλήξουν στην επιλογή της κλινικής που θα πραγματοποιήσουν τη δίκη τους μεταμόσχευση. Και γι αυτόν ακριβως το λόγο μπηκα και εγώ στη διαδικασία να ανεβάσω φωτό του πριν αλλά και μετά της δίκης μου ΜΜ.
Πάμε λοιπόν να ανεβάσω φωτό έναν μήνα ακριβώς μετά την ΜΜ
 

Συνημμένα

  • IMG_5398.jpeg
    IMG_5398.jpeg
    792.4 KB · Προβολές: 42
  • IMG_5393.jpeg
    IMG_5393.jpeg
    599.2 KB · Προβολές: 34
  • IMG_5389.jpeg
    IMG_5389.jpeg
    579.6 KB · Προβολές: 31
  • IMG_5382.jpeg
    IMG_5382.jpeg
    441.4 KB · Προβολές: 30
  • IMG_5381.jpeg
    IMG_5381.jpeg
    471.3 KB · Προβολές: 29
  • IMG_5420.jpeg
    IMG_5420.jpeg
    668.4 KB · Προβολές: 29
  • IMG_5422.jpeg
    IMG_5422.jpeg
    483.7 KB · Προβολές: 30
  • IMG_5415.jpeg
    IMG_5415.jpeg
    582.6 KB · Προβολές: 41

Mpampiss3

Member
Πάμε λοιπόν να ανεβάσω φωτό έναν μήνα ακριβώς μετά την ΜΜ
Παθαίνουν sock loss οι τρίχες λέει…εγώ να δείτε τι sock έχω πάθει, απανωτά τα εγκεφαλικά Σίγουρα το έχει πει ο γιατρός, το λέτε και εσείς παιδιά, το έχουμε διαβάσει αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν συμβαίνει σε εσένα τον ίδιο ένας πανικός σε πιάνει. Στην περίπτωση μου, όπως και εσείς βλέπεται, έχει πέσει καπου το 90% των μοσχευμάτων που τοποθετήθηκαν. Να είμαι ειλικρινής τέτοια πτώση δεν την περιμενα. Παραθέτω και μια φωτογραφία της 7ης μέρας όπου διακρίνεται καλά η τότε πύκνωση ώστε να έχετε πλήρη άποψη.
 

Συνημμένα

  • IMG_4594.jpeg
    IMG_4594.jpeg
    403.9 KB · Προβολές: 43

Mpampiss3

Member
Παθαίνουν sock loss οι τρίχες λέει…εγώ να δείτε τι sock έχω πάθει, απανωτά τα εγκεφαλικά Σίγουρα το έχει πει ο γιατρός, το λέτε και εσείς παιδιά, το έχουμε διαβάσει αλλά η αλήθεια είναι ότι όταν συμβαίνει σε εσένα τον ίδιο ένας πανικός σε πιάνει. Στην περίπτωση μου, όπως και εσείς βλέπεται, έχει πέσει καπου το 90% των μοσχευμάτων που τοποθετήθηκαν. Να είμαι ειλικρινής τέτοια πτώση δεν την περιμενα. Παραθέτω και μια φωτογραφία της 7ης μέρας όπου διακρίνεται καλά η τότε πύκνωση ώστε να έχετε πλήρη άποψη.
Πάει το πάνω γέμισμα, οι κρόταφοι, τα τρίγωνα στο πλάι…κλαίω. Δεν ξέρω, θεωρείται φυσιολογικό να έχουν πέσει σχεδόν όλα τα μοσχεύματα???
 

LoverBoy

Well-Known Member
Πάει το πάνω γέμισμα, οι κρόταφοι, τα τρίγωνα στο πλάι…κλαίω. Δεν ξέρω, θεωρείται φυσιολογικό να έχουν πέσει σχεδόν όλα τα μοσχεύματα???
Ναι φίλε μου όλοι το έχουμε περάσει και να μην σε ανησυχεί καθόλου!Αυτό είναι καλό σημάδι καθώς δείχνει ότι ξεκινάει η διαδικασία σιγά σιγά!Έχουμε όλοι πάθει το ίδιο ψυχολογικό γιατί πάνω που λες έχω μαλλιά σε 15-20 μέρες τα χάνεις!Μετά το δίμηνο ξεκινάνε να δίνουν!
Εγώ είμαι στο 2 μηνο και τώρα βλέπω πλέον να σκάνε τα τριχάκια νεαρά νεαρά!!!Αλλά με ρυθμούς χελώνας!Θύμησε μου κάνεις κάποια αγωγή?
 
Μπλουζα