NW stage III - MET 1400FUs -24 ετών, LESS IS MORE DOGMA (για να ενοχλούνται κάποιοι)

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Μου ηρθε σε ηλκία 24 ετων
Λεπτη τριχα, μέτρια πυκνότητα, λάμβανε ήδη Μινοξιδιλη και ήταν θετικός σε Φιναστεριδη.
Αποφάσισα μια minimal παρέμβαση στο hairline και προσθηκη Φιναστεριδης (που δεν θα του εχτιζε hairline!)
Ξερω, κάποιοι άλλοι θα μετα μόσχευαν οσα περισσοτερα μπορουσαν.
Δεν συμφωνω, παρόλο που οικονομικά θα ήταν προς οφελός μου.
Μόλις 1200 τριχοθυλάκια του πρότεινα, τελικα "χωρεσα" 1400, χωρις επιπλέον χρέωση για τα 200
DSC06342.JPG
DSC06344.JPG
DSC06347.JPG
DSC06351.JPG
DSC06357.JPG
DSC06373.JPG
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Εικονα στους 12 μήνες.
Πολύ καλή ανταπόκριση στην αγωγή και πολυ ικανοποιητικό αποτέλεσμα συνολικα!

DSC07654.JPG
DSC07655.JPG
DSC07657.JPG
DSC07659.JPG
DSC07660.JPG
DSC07662.JPG
DSC07664.JPG
DSC07669.JPG
 

v_anast

Member
Καλησπέρα Γιατρέ,
Πολύ καλό το αποτέλεσμα και ίσως απαραίτητη η φιναστερίδη καθώς η αραίωση είχε προχωρήσει και πιο πίσω.
Μία ερώτηση καθώς παρατηρώ τους μαύρους κύκλους στα μάτια του ασθενή. Έχω διαβάσει ότι μπορεί να είναι από τις παρανέργεοες τος μινο. Δεδομένου ότι έχει ξεκινήσει φίνα και το αποτέλεσμα έχει ολοκληρωθεί, θα μπορούσε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (πχ ένα χρόνο μετά) να σταματήσει πλήρως τη μινοξιδίλη και να συνεχίσει μόνο φίνα;
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Καλησπέρα Γιατρέ,
Πολύ καλό το αποτέλεσμα και ίσως απαραίτητη η φιναστερίδη καθώς η αραίωση είχε προχωρήσει και πιο πίσω.
Μία ερώτηση καθώς παρατηρώ τους μαύρους κύκλους στα μάτια του ασθενή. Έχω διαβάσει ότι μπορεί να είναι από τις παρανέργεοες τος μινο. Δεδομένου ότι έχει ξεκινήσει φίνα και το αποτέλεσμα έχει ολοκληρωθεί, θα μπορούσε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα (πχ ένα χρόνο μετά) να σταματήσει πλήρως τη μινοξιδίλη και να συνεχίσει μόνο φίνα;
Οι δυο ουσιεσ δρουν με διαφορετικο τροπο και εχουν αγνωστη αποτελεσματικοτητα στον καθε ασθενη.
Εχει γινει τετοια μελετη και δεν εδειξε η προσθηκη Φιναστεριδης να αντισταθμιζει πληρως την διακοπή Μινοξιδιλης.
Ομως στον καθε ασθενη ειναι διαφερει και δεν μπορει να προβλεφθει.
Το πιο πρακτικο ειναι δοκιμαζει κανεις και βλεπει.
Δυστυχως
 

Stratos

Well-Known Member
γιατρέ ή μας κοροιδεύεις ή κάνεις θαύματα. δε γίνεται με 1400 μόνο, να πύκνωσε έτσι το κεφάλι του παιδιού..
 

george_hatzi

Well-Known Member
Προφανώς δούλεψε πολύ και η φιναστερίδη. Πολύ καλό αποτέλεσμα σε κάθε περίπτωση. Γιατρέ αν ήταν αρνητικός στη φιναστερίδη θα προχωρούσατε σε μεταμόσχευση; Θα είχατε ίδια στρατηγική;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Ηλικία 24 και με ήδη ξεκάθαρα προδιαγεγραμμένο στάδιο NW6, χωρίς φιναστερίδη = μια τρύπα στο νερό στο εγγύς μέλλον.
Σωστό το πλάνο, προσεγμένη στρατηγική, και φαίνεται ακόμη μια φορά ο συνδυασμός φιναστερίδης+ΜΜ, σε τι αποτελέσματα φτάνει, και πως δένουν όλα αρμονικά μεταξύ τους.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
γιατρέ ή μας κοροιδεύεις ή κάνεις θαύματα. δε γίνεται με 1400 μόνο, να πύκνωσε έτσι το κεφάλι του παιδιού..
Ο ασθενης ειναι διαθεσιμος για verification
Επίσης, σας εχω αναρτησει φωτο με τα μοσχευματα.
Υπάρχει ειδικός "μετρητης" στο φορουμ εξ' οσων γνωριζω! ;)
 

aeratos28

Just aeratos
Υπάρχει και ένας που κάνει τον κοκοβιό όταν του κάνουν ερωτήσεις ..ρε αμάν,τπτ αυτός...βρε Ζαμάν,πάλι τπτ αυτός...πέρα βρέχει .. μόλις δώσει στοιχεία αυτός ο τάχα μου, θα δώσουν βοήθεια οι "μετρητές" ...οι οποίοι,στο νήμα που έγινε η κουβέντα,τους ζητήθηκε από τον cvial να μετρήσουν αν μπορούν τις 50-300 τρίχες που είπαν,αλλά...κανένας δεν το έκανε..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristos87

Well-Known Member
Υπάρχει και ένας που κάνει τον κοκοβιό όταν του κάνουν ερωτήσεις ..ρε αμάν,τπτ αυτός...βρε Ζαμάν,πάλι τπτ αυτός...πέρα βρέχει .. μόλις δώσει στοιχεία αυτός ο τάχα μου, θα δώσουν βοήθεια οι "μετρητές" ...οι οποίοι,στο νήμα που έγινε η κουβέντα,τους ζητήθηκε από τον cvial να μετρήσουν αν μπορούν τις 50-300 τρίχες που είπαν,αλλά...κανένας δεν το έκανε..
Κουραζεις
 

bobby

Well-Known Member
Είναι σαν να λέω σε κάθε σχόλιο το «γαύρος είναι ο μπαμπάς σας» :p :p :p :p :p :p :p
 

bobby

Well-Known Member
Παμε ολοταχως για το 4ο αστερι!!!!
και 5ο στο ποδόσφαιρο, φέτος αφήσαμε να πάρει η αεκ ενα που μπηκε στο γήπεδο, θα πάρουμε τα 3 επόμενα για τα 50, και μετά ο παο που θα μπει στο νέο γήπεδο του το 2027 (δύσκολο νωρίτερα) και μετά ο μπαοκ στην νέα τουμπα (2028) μετά θα πάρουμε άλλα 12 σερί....... 25 τους έχει τάξει ο Μαρινάκης, έχει πάρει τα 10 άρα απομένουν άλλα 15......... :p :p :p :p :p :p :p
 

Marios1982

Well-Known Member
και 5ο στο ποδόσφαιρο, φέτος αφήσαμε να πάρει η αεκ ενα που μπηκε στο γήπεδο, θα πάρουμε τα 3 επόμενα για τα 50, και μετά ο παο που θα μπει στο νέο γήπεδο του το 2027 (δύσκολο νωρίτερα) και μετά ο μπαοκ στην νέα τουμπα (2028) μετά θα πάρουμε άλλα 12 σερί....... 25 τους έχει τάξει ο Μαρινάκης, έχει πάρει τα 10 άρα απομένουν άλλα 15......... :p :p :p :p :p :p :p
αυτό ακριβώς, τίποτα άλλο! …
 

aeratos28

Just aeratos
Αφού επιτέλους έμαθε να κάνει καλύτερα τη δουλειά του λόγω Ισπανού,παράτησε τις στριπαρες έλα Γιώργη με τεχνικές μπέιζμπολ χάντμπολ κτλ κτλ,τώρα προσπαθεί να το παίξει λεζάντα ,ότι κάνει φοβερές δουλειές ..ουδείς αχαριστοτερος εκ του ευεργετηθεντος..πες και ένα .. Ευχαριστώ Χοσέ για τη γνώση που μου έδωσες..δεν είναι κακό αυτό..αλλά αντί αυτού,βλέπουμε ξαφνικη γλωσσιτσα και μα και μου..επειδή έβαλε σε έναν πιτσιρικά 1400 μοσχεύματα και φύτρωσαν και αφού παίρνει φίνα και τον έπιασε ,του καλυτερεύσει τα ήδη υπάρχοντα μαλλιά..Πεταρι και τις ανακρίβειες του κιόλας..ότι θα λέγαμε εμείς να έμπαιναν περισσότερα grafts..όχι γιατρέ..δεν θα θέλαμε περισσότερα grafts σε αυτή την ηλικία που είναι ο φίλος..μην σου πω ότι θα του λέγαμε να κάνει θεραπεία και να δει για μεταμόσχευση μετά από κάποια χρόνια γτ είναι μικρός..οπότε άσε τα περίεργα που λες και παραφραζεις την πραγματικότητα συνεχως ..γτ κουράζεις και εσύ και ρανταπλαν ο Χρηστάκης που σέρνεται από πίσω σου για να δικαιολογεί κάθε τι που γράφεις..δώσε στοιχεία στο άλλο περιστατικό που μίλησες για "μετρητές"..πόσα έχει μαμά μαλλιά α ζωνη,πόσα έβαλες εσύ στην επέμβαση στην α ζωνη και δώσε μας την πυκνότητα που έχει τώρα στο τελικό αποτέλεσμα..για να δούμε αν ήταν αμελητέες οι τρίχες μπροστά η όχι .νετα σκέτα..
Είναι σαν να λέω σε κάθε σχόλιο το «γαύρος είναι ο μπαμπάς σας» :p :p :p :p :p :p :p
 
Μπλουζα