Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Giorgos-3

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται να το ξαναδιαβάσω. Το κατάλαβα και έγραψα την άποψή μου. Απλά εσείς δεν έχετε καταλάβει ότι είμαστε δημόσιο μέσο και ότι υπάρχουν κάποιοι κανόνες συμπεριφοράς που δεν έχουν σχέση με την κριτική και την ελευθερία έκφρασης. Απαγόρευσα σε κάποιον να εκφράσει την άποψή του είτε κακή είτε καλή; Να κάνει κριτική; Δείξε μου ένα τέτοιο παράδειγμα.
Αισθάνομαι ότι μεροληπτείς προς μια κατεύθυνση και το έχεις δει προστάτης του για αυτό και αυτή η κατεύθυνση συνέχεια σε φωνάζει σαν κηδεμόνας να μας μαλώσεις..... Δεν έχω δει καμία άλλη κλινική τουλάχιστον δημόσια να ζητάει και τα ρέστα από πάνω όταν δέχεται άσχημη κριτική ..... Βέβαια θα μου πεις κ εσύ ότι καμία άλλη κλινική δεν εκτίθεται τόσο αλλά προτιμά να σιωπά όταν ζοριζεται.... Ε όταν θες να απευθυνθείς σε ένα καταναλωτικό κοινό με τόσο επιθετικό μάρκετινγκ να σαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις την κατάσταση και όχι να φωνάζεις την υπεράσπιση....
Giorgos-3 εισαι σε ένα βαθμο μέρος του προβήματος, οχι η λύση του. Μην αυταπατάσαι.
Συμφωνώ.... Το δέχομαι και θα αποχωρήσω.... Δεν έχω καμία αυταπάτη... Κάτι μου λέει όμως ότι δεν θα αλλάξουν και πολλά μετά από εμένα .... Ξέρεις εγώ ήμουν εδώ πριν από τον συγκεκριμένο γιατρό και πολλοί άλλοι και όλα ήταν φυσιολογικά Κατα μια έννοια.... Με την έλευση του όμως έχουμε αυτό που βλέπεις καθημερινά... Μάλλον δεν σου λέει κάτι αυτό εσένα ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Άσε μας ρε george.... άσε να μιλήσουν άλλοι... δεν έχεις εσύ τα ... άντερα ...να ρίχνεις τέτοιες βαριές μομφές για κανέναν... πόσο μάλλον για τον @CVIAL ...
Εγώ αγόρι μου είμαι από τους λιγους εδώ μέσα που έχουν τα κοχονες να μιλάνε γιατί δεν κρύβομαι πίσω από ένα μονιτορακι που λέει και μία ψυχή ... Ο cvial ξέρει ακριβώς ποιος του μιλάει και όχι μόνο ... Αν δεν ξέρεις μην μιλάς επί του προσωπικού
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αισθάνομαι ότι μεροληπτείς προς μια κατεύθυνση και το έχεις δει προστάτης του για αυτό και αυτή η κατεύθυνση συνέχεια σε φωνάζει σαν κηδεμόνας να μας μαλώσεις..... Δεν έχω δει καμία άλλη κλινική τουλάχιστον δημόσια να ζητάει και τα ρέστα από πάνω όταν δέχεται άσχημη κριτική ..... Βέβαια θα μου πεις κ εσύ ότι καμία άλλη κλινική δεν εκτίθεται τόσο αλλά προτιμά να σιωπά όταν ζοριζεται.... Ε όταν θες να απευθυνθείς σε ένα καταναλωτικό κοινό με τόσο επιθετικό μάρκετινγκ να σαι έτοιμος να αντιμετωπίσεις την κατάσταση και όχι να φωνάζεις την υπεράσπιση....

Είναι συχνό φαινόμενο. Εσύ αισθάνεσαι ότι μεροληπτώ υπερ του Αναστασάκη, αυτός το αντίθετο. Σου διαφεύγει βέβαια ότι οποιοσδήποτε δικαιούται να με φωνάζει αφού είμαι ο διαχειριστής, πως θα γίνει δηλαδή. Αυτός είναι ο ρόλος του διαχειριστή, όπως και του δικαστή. Να τον φωνάζουν αυτοί που θέλουν να διαμαρτυρηθούν, είτε έχουν δίκιο είτε άδικο. Αρκετά μέλη επίσης κάνουν το ίδιο. Έτσι λειτουργεί το σύστημα. Άλλες κλινικές σιωπούν μεν στο φόρουμ αλλά με παίρνουν τηλέφωνο για να πουν αυτά που δεν θέλουν να γράψουν εδώ και να κλείσουν το θέμα παρασκηνιακά. Αυτή είναι η αλήθεια.
 

Vdupa

Well-Known Member
Συμφωνώ.... Το δέχομαι και θα αποχωρήσω.... Δεν έχω καμία αυταπάτη... Κάτι μου λέει όμως ότι δεν θα αλλάξουν και πολλά μετά από εμένα .... Ξέρεις εγώ ήμουν εδώ πριν από τον συγκεκριμένο γιατρό και πολλοί άλλοι και όλα ήταν φυσιολογικά Κατα μια έννοια.... Με την έλευση του όμως έχουμε αυτό που βλέπεις καθημερινά... Μάλλον δεν σου λέει κάτι αυτό εσένα ...

Όταν λέω ότι είσαι μέρος του προβλήματος εννοώ ότι βοηθάς να συντηρείται μια άρρωστη κατάσταση. Άλλα μπορείς να γίνεις μέρος της λύσης του.

Φυσικά και μου λεει κάτι ησυμπεριφορά του αναστασάκη, αν διάβασες το αλλο ποστ μου.
 

giannis1991

Well-Known Member
Ρε παιδιά καταλάβετε κάτι....Ο γιατρός πολύ απλά δεν γίνεται να φύγει...Εννοώ με το έτσι θέλω...Θέλω να πιστεύω ότι το καταλαβαίνετε έτσι?Και μη τα ξαναλέμε ,εδώ είμαστε να τον εκθέτουμε σε κάθε κακό του αποτελεσμα,κακό after care ,αλαζονεία κτλπ...
@CVIAL ο πατέρας μου έλεγε οποίος σε αγαπάει καμιά φορά (πρέπει να) σε κάνει να πονάς...Οπότε κάλυψε τον κ@λο σου να μην έχεις εσύ θέμα και άσε μας όλους εκτεθειμένους ...
@Panos1982 Για εσένα θα έβαζα το χέρι μου στη φωτιά ...Για κανέναν άλλον εδώ μέσα...Αλλά πίστεψέ με ότι μάλλον δεν λανθανω στο σκεπτικό μου ότι ο οποιοςδηποτε γιατρός να ήταν εδώ μέσα την ίδια αντιμετώπιση θα είχε από τον cvial ακόμα και αν έλεγε αυτά τα ανεκδιηγητα...
Επίσης θεωρώ ότι και άλλους γιατρούς προστατεύει εδώ μέσα,του το είπα και από κοντά και η γνώμη μου είναι ότι μια χαρά παρουσία έχουν εδώ μεσα,επικές πατάτες έχουν κάνει,επικές πατάτες έχουν πει δια μέσου των μελών και έχουν απειλήσει και με μήνυση έμμεσα...
 

aeratos28

Just aeratos
Αφήστε τον Gus Aniston ρε που θέλετε να το διώξετε..και εσύ @Panos1982 ,σιγά που θα φύγεις από το φόρουμ για πάρτη του..το να αποχωρήσεις κάποια στιγμή αν βαρεθεις δεκτό,ίσως όλοι μας κάποια στιγμή την κάνουμε..αλλά όχι λόγω τασακη..μην τρελαθουμε κιόλας..εγώ διασκεδάζω που βλέπω την αλλαγή 180 μοιρών που έχει κάνει ..από κάτι στριπ τις κακιάς ώρας με άπλωμα τραχανά σε όλο το κεφάλι ,το οποίο νόμιζε ότι ήταν ότι καλύτερο μπορούσε να γίνει,είδε ,έμαθε πως είναι οι σωστές επεμβάσεις ,με τι πυκνότητες ,με το λόγω εξαγωγής κτλ ,έφτιαξε και το δικό του κεφάλι στον Ισπανό,επιτέλους είδε μαλλί και παρατησε τις καρβουνοσκονες ,με λίγα λόγια...ήρθε στα λόγια μας..τώρα προσπαθεί,να δουλέψει όπως και ο Ισπανός,με εξελακια κτλ ,μόνο fue,προσπαθεί να ανεβάσει πυκνοτητες ,να μην απλώνει σε όλο το κεφάλι ,έχει εμφανώς βελτιωθεί,αλλά είναι στα αρχικά στάδια ακόμα..ΙΣΩΣ,λέω ΙΣΩΣ,σε 3-4 χρόνια να αρχίσει να παρουσιάζει δουλειές αλά λορετζο..του το εύχομαι..αλλά και ένα ευχαριστώ στο φόρουμ για όλα αυτά δεν βλαπτει..τους γιατρούς που είχαμε επιλέξει εμείς από τότε,διάλεξε τώρα για το κεφάλι του..τεσπά ,είναι φίλος ο Αναστασάκης πλεον,αλλά από αυτούς που πρέπει να τσακωθούμε κάθε τόσο για να μην ξεχνιόμαστε.
 

F1ght3r

Well-Known Member
Λοιπόν δεν ξέρω ποσο μεγάλη δύναμη έχει το forum το ελληνικό αλλα μάλλον δεν έχει την δύναμη που πρέπει.

Τα μεγάλα forums στο εξωτερικό, λίγα περιστατικά που δεν πήγαν πολύ καλά η κλινικές στάθηκαν στους πελάτες τους με χρήματα η διορθωτική, είχε γίνει το κακό βεβαια αλλα προσφέρθηκαν και αυτό μετράει.
Εδώ στο ελληνικό forum δεν ξέρω αν έχει πάρει το μάτι μου έλα να σε δώσω τα χρήματα πίσω η έλα να σε διορθώσω τζαμπέ.

Ναι ναι ξέρω δεν μπορείς να γράψεις ότι θέλεις στα ξένα forums γιατί το ban θα το φας στο λεπτό, γιατί εκεί έχουν προστασία η κλινικές αλλα τουλάχιστον βοηθούν όταν κάτι δεν πάει καλά.

Εμενα μου αρέσει το ελληνικό forum γιατί όλοι λένε ότι θέλουν και όπως τα βλέπουν τα πράγματα.

Μπορούμε να γράφουμε @n@st***s, Tir***s, Η*C, για να μην μπορεί η κλινική να κάνει μήνυσης και να γράφουμε ότι γουστάρουμε?

Το να γράφουμε με ονοματεπώνυμα είπαμε δεν γίνετε σε ένα forum γιατί απλούστατα τα μέλη δεν κάνουν διαφήμιση.
Αν γινόταν αυτό μονο ο Moderator και η κλινικές θα ήτανε εδώ μέσα.
 

JimKan1

Well-Known Member
Λοιπόν δεν ξέρω ποσο μεγάλη δύναμη έχει το forum το ελληνικό αλλα μάλλον δεν έχει την δύναμη που πρέπει.

Τα μεγάλα forums στο εξωτερικό, λίγα περιστατικά που δεν πήγαν πολύ καλά η κλινικές στάθηκαν στους πελάτες τους με χρήματα η διορθωτική, είχε γίνει το κακό βεβαια αλλα προσφέρθηκαν και αυτό μετράει.
Εδώ στο ελληνικό forum δεν ξέρω αν έχει πάρει το μάτι μου έλα να σε δώσω τα χρήματα πίσω η έλα να σε διορθώσω τζαμπέ.

Ναι ναι ξέρω δεν μπορείς να γράψεις ότι θέλεις στα ξένα forums γιατί το ban θα το φας στο λεπτό, γιατί εκεί έχουν προστασία η κλινικές αλλα τουλάχιστον βοηθούν όταν κάτι δεν πάει καλά.

Εμενα μου αρέσει το ελληνικό forum γιατί όλοι λένε ότι θέλουν και όπως τα βλέπουν τα πράγματα.

Μπορούμε να γράφουμε @n@st***s, Tir***s, Η*C, για να μην μπορεί η κλινική να κάνει μήνυσης και να γράφουμε ότι γουστάρουμε?

Το να γράφουμε με ονοματεπώνυμα είπαμε δεν γίνετε σε ένα forum γιατί απλούστατα τα μέλη δεν κάνουν διαφήμιση.
Αν γινόταν αυτό μονο ο Moderator και η κλινικές θα ήτανε εδώ μέσα.
Καλο θα ηταν να μας δωσει μια εξηγηση ο @CVIAL , αν και ο ιδιος γνωριζει, το τι ειναι ποινικο διωξιμο και πως μπορουμε να ειμαστε safe , οπως πολυ σωστα προτεινε ο @Panos1982 . Δηλαδη αν ειναι να μην ανεβαινουν τα περιστατικα η να μην στηνονται στον τοιχο οι κλινικες που κανουν κακες δουλειες τιρολο βαραμε εδω μεσα;;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ @F1ght3r πίσω από τις κουρτίνες και χρήματα έχουν πάρει πίσω και διορθωτικές έχουν γίνει. Απλά πίνουν το αμίλητο νερό. Έτσι λέει αυτό που υπογράφουν. Τα ^*£% είναι μιας άλλης εποχής, δεν σε σώζουν και ειδικά όταν είσαι σε άμεσο διάλογο με την κλινική.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Είναι συχνό φαινόμενο. Εσύ αισθάνεσαι ότι μεροληπτώ υπερ του Αναστασάκη, αυτός το αντίθετο. Σου διαφεύγει βέβαια ότι οποιοσδήποτε δικαιούται να με φωνάζει αφού είμαι ο διαχειριστής, πως θα γίνει δηλαδή. Αυτός είναι ο ρόλος του διαχειριστή, όπως και του δικαστή. Να τον φωνάζουν αυτοί που θέλουν να διαμαρτυρηθούν, είτε έχουν δίκιο είτε άδικο. Αρκετά μέλη επίσης κάνουν το ίδιο. Έτσι λειτουργεί το σύστημα. Άλλες κλινικές σιωπούν μεν στο φόρουμ αλλά με παίρνουν τηλέφωνο για να πουν αυτά που δεν θέλουν να γράψουν εδώ και να κλείσουν το θέμα παρασκηνιακά. Αυτή είναι η αλήθεια.
Δεν θυμάμαι πότε σε καμία αντιπαράθεση μου με οποιοδήποτε να σε φωνάξω να με "υποστηρίξεις"....
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Λοιπόν δεν ξέρω ποσο μεγάλη δύναμη έχει το forum το ελληνικό αλλα μάλλον δεν έχει την δύναμη που πρέπει.

Τα μεγάλα forums στο εξωτερικό, λίγα περιστατικά που δεν πήγαν πολύ καλά η κλινικές στάθηκαν στους πελάτες τους με χρήματα η διορθωτική, είχε γίνει το κακό βεβαια αλλα προσφέρθηκαν και αυτό μετράει.
Εδώ στο ελληνικό forum δεν ξέρω αν έχει πάρει το μάτι μου έλα να σε δώσω τα χρήματα πίσω η έλα να σε διορθώσω τζαμπέ.

Ναι ναι ξέρω δεν μπορείς να γράψεις ότι θέλεις στα ξένα forums γιατί το ban θα το φας στο λεπτό, γιατί εκεί έχουν προστασία η κλινικές αλλα τουλάχιστον βοηθούν όταν κάτι δεν πάει καλά.

Εμενα μου αρέσει το ελληνικό forum γιατί όλοι λένε ότι θέλουν και όπως τα βλέπουν τα πράγματα.

Μπορούμε να γράφουμε @n@st***s, Tir***s, Η*C, για να μην μπορεί η κλινική να κάνει μήνυσης και να γράφουμε ότι γουστάρουμε?

Το να γράφουμε με ονοματεπώνυμα είπαμε δεν γίνετε σε ένα forum γιατί απλούστατα τα μέλη δεν κάνουν διαφήμιση.
Αν γινόταν αυτό μονο ο Moderator και η κλινικές θα ήτανε εδώ μέσα.
Έχουν γίνει διορθωτικές σε κάποιες περιπτώσεις και επίσης έχει υπάρξει και η προθυμία να γίνουν ανεξάρτητα αν αρνήθηκαν τα μέλη επειδή χάνουν την εμπιστοσύνη τους.... Βέβαια και οι κλινικές την στιγμή που εκτιθονται εδώ μέσα τι να κάνουν; Έχουν και άλλη επιλογή ; Προσπαθούν να περιορίσουν την ζημιά
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλο θα ηταν να μας δωσει μια εξηγηση ο @CVIAL , αν και ο ιδιος γνωριζει, το τι ειναι ποινικο διωξιμο και πως μπορουμε να ειμαστε safe , οπως πολυ σωστα προτεινε ο @Panos1982 . Δηλαδη αν ειναι να μην ανεβαινουν τα περιστατικα η να μην στηνονται στον τοιχο οι κλινικες που κανουν κακες δουλειες τιρολο βαραμε εδω μεσα;;

Μπορείς να γράψεις ότι θέλεις σαν κριτική αλλά δεν μπορείς να προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς ή να κάνεις υποθέσεις. Πχ θεωρώ ότι οι φωτό του γιατρού είναι σκοτεινές είναι μια χαρά σαν σχόλιο, αν συνεχίσεις όμως και πεις το κάνει για να ξεγελάει είναι επιλήψιμο.
 

montecristo

Well-Known Member
Μπορείς να γράψεις ότι θέλεις σαν κριτική αλλά δεν μπορείς να προβαίνεις σε χαρακτηρισμούς ή να κάνεις υποθέσεις. Πχ θεωρώ ότι οι φωτό του γιατρού είναι σκοτεινές είναι μια χαρά σαν σχόλιο, αν συνεχίσεις όμως και πεις το κάνει για να ξεγελάει είναι επιλήψιμο.
στα άλλα νήματα άλλων κλινικών δεν υπάρχει το επιλήψιμο της υπόθεσης ; γιατί έχω δει ο καθένας να γράφει οτι θέλει (χαρακτηρισμούς, κατηγορίες κτλπ) στα ανεξάρτητα νήματα αλλων κλινικών χωρίς να του γινεται κάποια παρατήρηση οπως γίνεται με τη συγκεκριμένη κλινική. Φαντάζομαι η κάθε κλινική θα μπορεί να κάνει μήνυση σε μέλος αν δει οτι την κατηγορεί σε ενα νήμα, όπως λες οτι μπορεί να γίνει κ εδώ.. Οπότε αφού στη συγκεκριμένη κλινική δεν μπορεί να χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς, υποθέσεις οπως λες γιατί να μπορεί στις άλλες αφού και εκεί κινδυνεύει με το ίδιο σκεπτικό ;
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο Mod ευτυχως εχει την ικανοτητα να χειριζεται καταστασεις και να αφιερωνει φαια ουσια οπου χρειαζεται, γιατι αλλιως θα χε φυγει τρεχοντας...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
στα άλλα νήματα άλλων κλινικών δεν υπάρχει το επιλήψιμο της υπόθεσης ; γιατί έχω δει ο καθένας να γράφει οτι θέλει (χαρακτηρισμούς, κατηγορίες κτλπ) στα ανεξάρτητα νήματα αλλων κλινικών χωρίς να του γινεται κάποια παρατήρηση οπως γίνεται με τη συγκεκριμένη κλινική. Φαντάζομαι η κάθε κλινική θα μπορεί να κάνει μήνυση σε μέλος αν δει οτι την κατηγορεί σε ενα νήμα, όπως λες οτι μπορεί να γίνει κ εδώ.. Οπότε αφού στη συγκεκριμένη κλινική δεν μπορεί να χρησιμοποιεί χαρακτηρισμούς, υποθέσεις οπως λες γιατί να μπορεί στις άλλες αφού και εκεί κινδυνεύει με το ίδιο σκεπτικό ;

Εννοείται, παντού υπάρχει ο κίνδυνος. Ποιός σου είπε ότι δεν έχω δεχθεί τηλεφωνικά και για άλλα νήματα; To έγραψα, μάλλον δεν το διάβασες. Η προτροπή μου είναι γενικότερη και αφορά όλα τα νήματα και όχι μόνο τα εδώ. Απλά εδώ γίνεται συνέχεια και με μεγάλη ένταση.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εννοείται, παντού υπάρχει ο κίνδυνος. Ποιός σου είπε ότι δεν έχω δεχθεί τηλεφωνικά και για άλλα νήματα; To έγραψα, μάλλον δεν το διάβασες. Η προτροπή μου είναι γενικότερη και αφορά όλα τα νήματα και όχι μόνο τα εδώ. Απλά εδώ γίνεται συνέχεια και με μεγάλη ένταση.
CVIAL αυτο με τα αστερακι στο ονομα ισχυει??
 

montecristo

Well-Known Member
Εννοείται, παντού υπάρχει ο κίνδυνος. Ποιός σου είπε ότι δεν έχω δεχθεί τηλεφωνικά και για άλλα νήματα; To έγραψα, μάλλον δεν το διάβασες. Η προτροπή μου είναι γενικότερη και αφορά όλα τα νήματα και όχι μόνο τα εδώ. Απλά εδώ γίνεται συνέχεια και με μεγάλη ένταση.
Οπότε σε όλα τα νήματα όλων των κλινικών οτιδήποτε χαρακτηρίσει κάποιος μια κλινική. Π.χ. πει ένα μέλος σε ένα ανεξάρτητο νήμα άλλης κλινικής ο τάδε γιατρός καταστρέφει δότριες, ή η τάδε κλινική ειναι ανήθικη και θέλει να βάζει άτομα για επέμβαση που δεν έπρεπε να τους είχε βάλει για να μη χάσει τα λεφτα, τότε θα μπορεί κάλλιστα και η άλλη κλινική να μηνύσει το μέλος ; Απλά το βλέπω συχνά να γίνεται χωρίς να γίνεται κάποια παρατήρηση στα μέλος οτι κινδυνεύει αν τα λέει αυτά, όπως γίνεται εδώ στα νήματα της συγκεκριμένης κλινικής. Δεν αναφέρομαι τι μπορεί να λέει μια κλινική σε σένα. Δηλαδή νομίζω οτι επικρατεί η αίσθηση στα μέλη ότι στα νήματα άλλων κλινικών είναι κατά μία έννοια "παιδική χαρά" ..κατηγορούμε τις πρακτικές γιατρών, λέμε οτι θελουμε χωρίς να φοβάται κανένας, ενώ εδώ αναφέρεται συχνα ο κίνδυνος από μηνύσεις κτλπ οπότε επικρατεί σίγουρα ένας φόβος παραπάνω στα μέλη για το τι θα γράψουν. Δεν θα έπρεπε να γίνονται παρατηρήσεις και στα άλλα νήματα των άλλων κλινικών εφόσον όντως υπάρχει ο κίνδυνος να μηνύσουν τα μέλη αν τις κατηγορούν/χαρακτηρίζουν αρνητικά ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Έλα ρε μην τον ζαλιζεται άλλο τον cvial..επειδή είναι τσαχπινης, αντιδραστικός και ατίθασος ,ο ιατρός Κωνσταντίνος έχουμε τόσο μπλέξιμο και γίνεται της κακομοίρας .dr aniston...μην μασάς ,απάνω μας εσύ.!!χαχα
 
Μπλουζα