Η ζωη με Covid-19

Xristoforaz

Well-Known Member
Να με συμπαθάς Tol αλλά όσο ισχύ έχουν τα λεγόμενα του Xristoforaz και του tamaliamoupiso άλλη τόσο είχε και το πείραμα σου να παραστήσεις άξαφνα τον αντιφρονούντα. Θα το πω ευγενικά, με παιδικά τερτίπια δεν αποδεικνύεις κάτι.
Τα εμβολια απενεργοποιουν την ικανοτητα των κυτταρων να επιδιορθωνουν το DNA. Διαγραφουν τα γονιδια Ε1, Ε3, και Ε4 και αυτο ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΑΤΕΝΤΕΣ.
Η διαγραφη των συγκεκριμενων γονιδιων μπορει να προκαλεσει AIDS, πηξη του αιματος , θρομβωσεις και θρομβοεμβολες (ΕΞ ΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΞΑΦΝΙΚΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ), μονιμη στειροτητα και αλλα πολλα.
Επισης τα γονιδια αυτα σχετιζονται και με τη νοημοσυνη μας αλλα και την αμυνα του οργανισμου μας.
Δυστυχως, οσοι πειστηκαν απο την τηλεοραση οτι τα εμβολια εσωσαν ζωες ή οτι ειναι απαραιτητα για μεγαλες ηλικιες οπως γραφουν καποιοι συμφορουμιτες, δυστυχως πλανηθηκαν πλανη οικτρα.
Ψεκασμενος ο Αρβανιτης ο επιστημων συμφωνα με ολους αυτους που υπακουσαν στην Παγωνα, στον Κουλη, στον Πορτο-σαλατες και στα χοαξις!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Ασε που το θεωρώ και ... θα το πω ευγενικά, άκομψο να χρησιμοποιείται ο θάνατος ενός ανθρώπου για να εκτελεί κάποιος κοινωνικα πειράματα... Αυτός ο άνθρωπος είναι γνωστός και μπορεί κάποιοι συγγενείς του να είχαν πραγματικά αυτούς τους προβληματισμούς... θα μπορούσες για να γίνει πιο tragic, να βάλεις καποιον να πει πως εσύ αποδημησες εις Κύριον, εξαιτίας του εμβολίου και μετά να εμφανιστείς από την γωνία ,αφού πρώτα είχες εκτελέσει το πείραμα σου και να λοιδορησεις οσους θα ελεγαν τις ψεκιες τους.... Αλλά με την δική μας την ζωούλα πλάκα δεν κάνουμε σωστά?....
Μεσα απο το κοινωνικο πειραμα θα πεσουν στην παγιδα και οταν καταλαβουν τη συνωμοσια θα ειναι πολυ αργα για αυτους τους ακολουθουντες τη φασιστικη επιστημη του υποχρεωτικου μπολιασματος, θα ειναι αργα για ολους οσους χαιρονται που συλλαμβανονται οι "ψεκες" ανεμβολιαστοι και ανεργοι πλεον υγειονομικοι.

Δυο κολλητοι του πατερα της κοπελας μου ΠΕΘΑΝΑΝ αμεσως μετα την τριτη δοση που εκαναν. Αυτο ειναι αληθεια αλλα το διακωμωδουν και πιστευουν στα καναλια και στα διαφορα πληρωμενα προπαγανδιστικα σαιτς που μιλανε για "σωσιμο εκατομμυριων ζωων λογω εμβολιασμων".
Ο ΔΕΚΑΠΕΝΤΑΧΡΟΝΟΣ γιος μιας πελατισσας της κοπελας μου, ΠΕΘΑΝΕ αμεσως μετα την ΠΡΩΤΗ δοση που εκανε. Και αυτο ειναι αληθεια, αλλα ο Τολ με αμφισβητει...!
Οκ συνεχιστε να κανετε τις δοσεις σας υπερμαχοι του βλαβολιου και θα δουμε τελικα ποιος λεει αληθεια και ποιος οχι!

Υστερογραφο: μασκα παντοτε παιδια, σωζει ζωες (ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Τώρα τα λες σωστά! Για τα εμβόλια δεν σχολιάζω... ξέρεις την άποψη μου, μην χαλάμε τις καρδιές μας! Ας συμφωνήσουμε ότι διαφωνούμε.....
Εγώ πάντως και ενάντια στο εμβόλιο να ήμουνα, για να βλέπω την ομάδα θα το έκανα.....Χαχαχαχαχαχαχα... Ξανασκέψου το........Χαχαχαχαχα
Με αυτη τη δηλωση και μονο αποδεικνυεις οτι εχεις θεοποιησει/εχεις κανει ειδωλο τον Ολυμπιακο...και ο ιδιος ειμαι ποδοσφαιροφιλος και υποστηριζω φανατικα τον Ολυμπιακο Πειραιως αλλα δε θεοποιησα ποτε καμια ομαδα και εννοειται πως δε θα ενεργουσα κουτα ωστε να περασω μεσσ μου ενα αγνωστης προελευσης σκευασμα που αποδεικνυεται θανατηφορο ("τυχαια", "ξαφνικα")...
Να στο θεσω και αλλιως...και ΜΑΛΛΙΑ να φυτρωνε το εμβολιο κατα του κορονοιου...μονο και μονο που το ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΙΣΑΝ ΝΥΧΤΑ ΜΕΡΑ στα καναλια, με την καμια δε θα το λαμβανα!!!
Και οχι δε συμφωνω με τον Ακη των εκπομπων που δηλωνε οτι το μπολι ειναι το μεσο για να βλεπουμε τον Ολυμπιακο διοτι πολυ απλα δεν πουλαω την ψυχη μου στο σατανα θεοποιωντας τον Ολυμπιακο ή την οποιαδηποτε ομαδα!
Απο δω και περα, ΜΟΝΟ οποιος εχει εμβολιο θα μπορει να αγοραζει και να πουλαει (Ιερα Αποκαλυψη) κι ας μη μπηκε σε "δεξι χερι, μετωπο"...!
Γι αυτο προτιμω ΨΟΦΟ μου απο πεινα στα βουνα ή στην πολη..παρα κατοχη ΨΗΦΙΑΚΗΣ (ψοφιακης δια την ακριβεια) ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ που για να την εχεις, πρεπει να εισαι εκαρφωμενος παραλληλα!
Μεσα στον οργανισμο δεν εισαγω τη νανοσυσκευη που με κανει κωδικανθρωπο!
Ο καθε εμβολιασμενος πλεον εχει 12ψηφιο κωδικο (6 γραμματα, 6 αριθμους) μεσα στο αιμα του και εντοπιζεται απο μπλουτουθ και δορυφορο!
Δηλαδη εσυ μπομπυ αν ενεργοποιησεις το μπλουτουθ στο κινητο σου θα αυτοεντοπιστεις-αυτοανιχνευθεις επειδη εχεις εμβολιαστει! Απλα πραγματα!
 

Stratos

Well-Known Member
Φιλοι μου, με αφορμη τον αγωνα που δινουμε αρκετα μελη του forum εναντιον "των δυναμεων του σκοτους" (των αρνητων της λογικης, των αντιεμβολιαστων της παρανοιας), σκεφτηκα να κανω ενα κοινωνικο πειραμα.

Σκεφτηκα να εφαρμοσω εμπρακτα οσα διδαχθηκα στα μεταπτυχιακα στον τομεα της κοινωνικης ψυχολογιας (της ψυχολογιας του πληθους) και της επιδρασης των Μ.Μ.Ε στη διαμορφωση της κοινης γνωμης.

Ετσι, μια ωραια πρωία ειπα να γραψω μια μπουρδολογια, μια αερολογια σαν και αυτες που κατακλυζουν τα site του κωλου, στα οποια ειναι θαμωνες νυχθημερον οι θιασωτες του παραλογισμου, οι αρνητες της επιστημονικης γνωσης, οι απανταχου αντιεμβολιαστες. Μια μπουρδολογια του τυπου...πεθανε καποιος απο το εμβολιο.

Και, φυσικα, επειδη ενας τυχαρπαστος φαντασιοπληκτος ονοματι tol εγραψε μια μ@λ@κια, το πληθος, οι ακριτα σκεπτομενοι, τον πιστεψαν.



Πρωτος ο αγαπητος φιλος Χριστοφορος. Μαλιστα το διατυμπανισε και στους γονεις του. Ειμαι βεβαιος οτι αρχισε να το διαδιδει και στα site του κωλου ως αποδεικτικο των θανατηφορων παρενεργειων του εμβολιου. Και αρχισε παλι να απαριθμει τους θανατους απο το εμβολιο που του ειπε η κοπελια του οτι ακουσε απο τον θειο της, που μετεφερε λογια του μπατζανακη του, ο οποιος τα εμαθε απο τον κουμπαρο του, που τα ειχε ακουσει απο τον 5χρονο γιο του που πηγαινει στο νηπιαγωγειο!!!!


Για τετοιο παραλογισμο μιλαμε!!!




Στη συνεχεια πεταχτηκε ο ρατσιστης tamaliamoupiso που μας εχει πρηξει με τις μπουρλοαναφορες του, που του εχει γινει εφιαλτης ο κτηνιατρος, να επιβεβαιωσει για τους αμετρητους θανατους εξαιτιας των εμβολιων.



Οχι, φιλε bobby, δεν ειναι χακερ...ειναι απλα φερεφωνα, ειναι αθυρματα των Μ.Μ.Ε.

Εμπιστευονται τον καθε λογης φαντασιοπληκτο tol και την καθε λογης κουραδοπληροφορια που διαβαζουν.

Αντι να εμπιστευονται την ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ, αυτοι ειναι θιασωτες του παραλογου.




Ειναι αυτονοητο, φιλε Πανο, οτι αυτος ο οποιος εχει μαθει απο μικρος (επειδη ετσι τον διδαξαν οι γονεις και οι παιδαγωγοι του) να εμπιστευεται τη λογικη/τη γνωση/την επιστημη, δεν μπορει να αλλαζει αποψεις εν μια νυκτι.




Οπως καταλαβαινεις, φιλε στρατιωτικε, υπερμαχε του εμβολιασμου (κατοπιν εξαναγκασμου βεβαιως και οχι οικειοθελως και αυτοβουλως σκεπτομενος), δεν επαψα να ακουω τυφλα την επιστημονικη κοινοτητα. Δεν εκανα καμια κυβιστηση, οπως με πολυ χιουμορ εγραψες.

Εξαλλου δεν εχω χλευασει κανεναν. Αυτο που εχω κανει, ειναι να στηλιτευω την νοοτροπια των αρνητων της λογικης και της ατομικης ευθυνης.




Εν κατακλειδι, φιλε Nik, εχεις απολυτο δικιο.

Δε ζουμε στον μεσαιωνα, στον πνευματικο σκοταδισμο που καποιοι τυχαρπαστοι, ακριτα σκεπτομενοι, θελουν να μας επιβαλλουν.

ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ ΟΤΙ Η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ.

Ποτέ και καμια παραδοξολογια, καμια θεωρια συνωμοσιολογιας, δεν μπορει να καταρριψει την επιστημη, την λογικη.
Κάποιοι το υποψιαστηκαμε ότι δεν παίζει να είναι αλήθεια η αλλαγή στη σκέψη σου. Δεν υπήρχε λόγος να το κάνεις. Όλοι πλέον ξέρουμε ότι το εμβόλιο είναι απαραίτητο στις ευπαθείς ομάδες, ότι δεν σταματά την μετάδοση και ότι μπορεί να εμφανίσει παρενέργειες όπως οποιοδηποτε φάρμακο εμβόλιο. Όλα τα άλλα χάνετε το χρόνο σας τσάμπα που ασχολείστε..
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Κάποιοι το υποψιαστηκαμε ότι δεν παίζει να είναι αλήθεια η αλλαγή στη σκέψη σου. Δεν υπήρχε λόγος να το κάνεις. Όλοι πλέον ξέρουμε ότι το εμβόλιο είναι απαραίτητο στις ευπαθείς ομάδες, ότι δεν σταματά την μετάδοση και ότι μπορεί να εμφανίσει παρενέργειες όπως οποιοδηποτε φάρμακο εμβόλιο. Όλα τα άλλα χάνετε το χρόνο σας τσάμπα που ασχολείστε..
Στρατο αν ανηκες στις ευπαθεις ομαδες ουτε παλι θα εκανες το εμβολιο!
Ο καθενας κανει τις προσωπικες του επιλογες και εσυ ειδικα θεωρω οτι ποτε δε θα εκανες το συγκεκριμενο εμβολιο (ασχετως αν ησουν μελος ευπαθων ομαδων ή οχι)
Οπως και να εχει οι ιδιοι οι επιστημονες το λεγανε στα παγκοσμια φορουμ, οτι θελουν να πετυχουν τη μεγαλη επανεκκινηση, τη γενετικη-γονιδιακη μετατροπη των ανθρωπων και μιλουσαν οπως και ομιλουν ακομα για τεχνητη νοημοσυνη, συνθετικη βιολογια, μετανθρωπισμο, ψηφιακη ταυτοτητα!
Μονοι τους τα λενε οι επιστημονες της παγκοσμιας κοινοτητας, δεν τα λενε καποιοι αντιεμβολιαστες "ψεκασμενοι"
 

bobby

Well-Known Member
Δεν καταλαβαίνεις ότι κάνω πλάκα στο σχόλιο που αναφέρεις…… αν δεν συμφωνούσα με τα εμβόλια δεν θα έκανα εμβόλια ούτε για τον Ολυμπιακό…… δυστυχώς είσαι τυφλωμένος και φοράς παρωπίδες…. Αυτά που κατηγορείς ότι κάνουν οι άλλοι (δεν βλέπουν, δεν θέλουν να δουν κλπ) τα κάνεις πρώτος εσύ…..
 

F1ght3r

Well-Known Member
Φιλοι μου, με αφορμη τον αγωνα που δινουμε αρκετα μελη του forum εναντιον "των δυναμεων του σκοτους" (των αρνητων της λογικης, των αντιεμβολιαστων της παρανοιας), σκεφτηκα να κανω ενα κοινωνικο πειραμα.

Σκεφτηκα να εφαρμοσω εμπρακτα οσα διδαχθηκα στα μεταπτυχιακα στον τομεα της κοινωνικης ψυχολογιας (της ψυχολογιας του πληθους) και της επιδρασης των Μ.Μ.Ε στη διαμορφωση της κοινης γνωμης.

Ετσι, μια ωραια πρωία ειπα να γραψω μια μπουρδολογια, μια αερολογια σαν και αυτες που κατακλυζουν τα site του κωλου, στα οποια ειναι θαμωνες νυχθημερον οι θιασωτες του παραλογισμου, οι αρνητες της επιστημονικης γνωσης, οι απανταχου αντιεμβολιαστες. Μια μπουρδολογια του τυπου...πεθανε καποιος απο το εμβολιο.

Και, φυσικα, επειδη ενας τυχαρπαστος φαντασιοπληκτος ονοματι tol εγραψε μια μ@λ@κια, το πληθος, οι ακριτα σκεπτομενοι, τον πιστεψαν.
Το να γραφεις μια μπουρδολογια πάει και έρχεται, Εμενα γιατί με ανακατεύεις και αναφέρεσαι σε εμενα λες και είμαι αρνητής όταν έχω ακριβώς την ίδια στάση με τον Στρατό.
Στατιστικά σου έστειλα για νεκρούς λόγο covid, αν εσέι θεωρείς ότι είσαι γερος και δεν θα αντέξει ο οργανισμός σου κανε 1000 εμβόλια, πρόβλημα σου.

Το αστείο σου είναι TRAGIC, να ανακατεύεις νεκρούς, πατεράδες, επίπεδο μικρού παιδιού, και σου είπα και συλλυπητήρια αν ισχύ.

Αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη από εσένα γιατί δεν την δέχεσαι, ποιος είσαι τέλος πάντων? Δημοκρατία δεν έχουμε.

Σύμφωνο να κλειδωθεί το νήμα όπως είπε ο georgie αφού έχει γίνει μπουρδέλο με τον φανατικό Tol να υπερασπίζεται το εμβόλιο και οποιος δεν σύμφωνη τον κουνάει το δαχτυλάκι του, όπως δικαίωμα τους αρνητές χριστοφοραζ και tamaliamoupiso να λένε τα δικά τους.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Το να γραφεις μια μπουρδολογια πάει και έρχεται, Εμενα γιατί με ανακατεύεις και αναφέρεσαι σε εμενα λες και είμαι αρνητής όταν έχω ακριβώς την ίδια στάση με τον Στρατό.
Στατιστικά σου έστειλα για νεκρούς λόγο covid, αν εσέι θεωρείς ότι είσαι γερος και δεν θα αντέξει ο οργανισμός σου κανε 1000 εμβόλια, πρόβλημα σου.

Το αστείο σου είναι TRAGIC, να ανακατεύεις νεκρούς, πατεράδες, επίπεδο μικρού παιδιού, και σου είπα και συλλυπητήρια αν ισχύ.

Αν κάποιος έχει διαφορετική γνώμη από εσένα γιατί δεν την δέχεσαι, ποιος είσαι τέλος πάντων? Δημοκρατία δεν έχουμε.

Σύμφωνο να κλειδωθεί το νήμα όπως είπε ο georgie αφού έχει γίνει μπουρδέλο με τον φανατικό Tol να υπερασπίζεται το εμβόλιο και οποιος δεν σύμφωνη τον κουνάει το δαχτυλάκι του, όπως δικαίωμα τους αρνητές χριστοφοραζ και tamaliamoupiso να λένε τα δικά τους.
Μα ο Τολ ειναι ακροφανατικος και με τη φιναστεριδη με τη διαφορα οτι η φιναστεριδη:

1. Οντως βοηθαει στο να κρατησει τα μαλλια εν αντιθεσει με τα μπολια κοβιντ που δεν παρεχουν καμια απολυτως προστασια ουτε αντισωματα ουτε ανοσια
2. Δεν προκαλει ΘΑΝΑΤΗΦΟΡΕΣ παρενεργειες ενω εξαιτιας των μπολιων ΘΕΡΙΖΟΥΝ οι ξαφνικοι θανατοι
3. Το κυριοτερο δεν ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ οπως τα εμβολια που θα ειναι παγκοσμιως σε καθε τομεα και πτυχη της κοινωνικης ζωης ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ (ψηφιακη ταυτοτητα με υποχρεωτικο εμβολιασμο προκειμενου να αγοραζεις και να πουλας)

Γιατι πρεπει για να εργαστω στον ιδιωτικο τομεα να κανω ενα ραπιντ τεστ την εβδομαδα με δικα μου εξοδα?
Δε γουσταρω να κανω ραπιντ τεστ και να πληρωνω...!
Γι αυτο καλυτερα πεταμενος στο δρομο και πεινασμενος μεχρι θανατου παρα εμβολιασμενος ή υποχρεωμενος να κανω ενα ραπιντ τεστ την εβδομαδα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Yiorgos

New Member
Mages kalospera apo makria! Egw alla ithela na do sto forum,gia ti falakra mo,alla afu lete gia ayta deite auto me ipototlous! Video panepistimiou tou 2008!!!!!!!!!!balte subtitles sto yt,uparxei kai me ellinikous tha vrw to link...se 2 lwpta exigei!
min shock mono
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member

Ποσο δικιο εχεις, φιλε μου!!!

Πραγματι σοκαριστικο video.

Σε σοκαρει απολυτα η ανοησια, η συνωμοσιολογια, η μπαρουφολογια που "δερνει" την ανθρωποτητα!!!

Και, επειδη προσεξα οτι πολλοι "ειδημονες", αερολογοι, αρνητες της λογικης" θεωρουν τετοια βιντεακια, δωδεκα χρονια προγενεστερα της σημερινης εποχης, ως προφητικα, θα σας πω τωρα τι σημαινει αληθινη "προφητεια"...

Πριν απο 2500 χρονια...

Ο Πλατωνας και ο Αριστοτελης ειχαν γραψει κατι παρεμφερες...

"Ο ανθρωπινος νους/λογικη αλλοτε αποβαινει χρησιμος και αλλοτε αχρηστος για τον ανθρωπο".

Ολοι αυτοι, λοιπον, που βλεπουν τσιπακια σε εγκεφαλους, αλλαγες DNA, μηχανες-ρομποτ και ολες τις αλλες παραδοξολογιες τους, ειναι η ζωντανη αποδειξη οτι οι αρχαιοι φιλοσοφοι ηξεραν πολυ καλα τι εγραφαν χιλιαδες χρονια πριν.

Προφητευσαν οτι οι ανθρωποι θα κουβαλουν εναν αχρηστο εγκεφαλο, εναν εγκεφαλο που θα βριθει απο ασυναρτησιες και παραλογισμους.
 

vlafo

Well-Known Member
Tι να τον κάνεις τον εγκέφαλο φίλε αν δεν ξέρεις να τον χρησιμοποιείς?

Ο Πλάτωνας και ο Αριστοτέλης έβλεπαν 1000 χρόνια μπροστά.
 
  • Like
Reactions: tol

KLEOS

Active Member
Ποσο δικιο εχεις, φιλε μου!!!

Πραγματι σοκαριστικο video.

Σε σοκαρει απολυτα η ανοησια, η συνωμοσιολογια, η μπαρουφολογια που "δερνει" την ανθρωποτητα!!!

Και, επειδη προσεξα οτι πολλοι "ειδημονες", αερολογοι, αρνητες της λογικης" θεωρουν τετοια βιντεακια, δωδεκα χρονια προγενεστερα της σημερινης εποχης, ως προφητικα, θα σας πω τωρα τι σημαινει αληθινη "προφητεια"...

Πριν απο 2500 χρονια...

Ο Πλατωνας και ο Αριστοτελης ειχαν γραψει κατι παρεμφερες...

"Ο ανθρωπινος νους/λογικη αλλοτε αποβαινει χρησιμος και αλλοτε αχρηστος για τον ανθρωπο".

Ολοι αυτοι, λοιπον, που βλεπουν τσιπακια σε εγκεφαλους, αλλαγες DNA, μηχανες-ρομποτ και ολες τις αλλες παραδοξολογιες τους, ειναι η ζωντανη αποδειξη οτι οι αρχαιοι φιλοσοφοι ηξεραν πολυ καλα τι εγραφαν χιλιαδες χρονια πριν.

Προφητευσαν οτι οι ανθρωποι θα κουβαλουν εναν αχρηστο εγκεφαλο, εναν εγκεφαλο που θα βριθει απο ασυναρτησιες και παραλογισμους.
Μισό λεπτό. Ξέχωρα από τα εμβόλια που δεν σχετίζονται με αυτά, ο Musk δεν πειραματίζεται με τσιπάκια σε εγκεφάλους; Δεν παρουσιάζει σε κανα τρίμηνο το ρομπότ - υπηρέτη; Μεταλλαγμένα τρόφιμα δεν κυκλοφορούν; Αυτά είναι παραδοξολογίες; Δεν τίθενται θέματα ηθικής;
 

tol

Well-Known Member
Μισό λεπτό. Ξέχωρα από τα εμβόλια που δεν σχετίζονται με αυτά, ο Musk δεν πειραματίζεται με τσιπάκια σε εγκεφάλους; Δεν παρουσιάζει σε κανα τρίμηνο το ρομπότ - υπηρέτη; Μεταλλαγμένα τρόφιμα δεν κυκλοφορούν; Αυτά είναι παραδοξολογίες; Δεν τίθενται θέματα ηθικής;

Ρε φιλαρακι KLEOS, μην ντροπιαζεις το παρατσουκλι σου.

Κλεος = φημη, δοξα.

Εχω εκτιμησει τις γνωσεις και την ευστροφια σου.

Μην γινεσαι σαν καποιους αλλους ... μη λεμε ονοματα. Μην πεφτεις στο ιδιο επιπεδο.

Τι τσιπακια σε εγκεφαλους και ... πρασινα αλογα;

Δηλαδη φοβαστε μηπως, οπως λεει μια καλη, αγαθιαρικη ψυχη (ονοματα δεν λεμε) οτι θα ανοιγουν το bluetooth και θα σας εντοπιζουν στην ... ερημο Σαχαρα, οπου θα βρισκεστε!!! Οτι θα σας μεταλλαξουν το DNA και θα σας μετατρεψουν σε υποχειρια του Βεεζελβουλ;

Με την ιδια λογικη, περισσοτερο δικιο ειχαν οι Γαλατες που φοβονταν μηπως πεσει ο ουρανος στο κεφαλι τους!!!
 

Vdupa

Well-Known Member
Μισό λεπτό. Ξέχωρα από τα εμβόλια που δεν σχετίζονται με αυτά, ο Musk δεν πειραματίζεται με τσιπάκια σε εγκεφάλους; Δεν παρουσιάζει σε κανα τρίμηνο το ρομπότ - υπηρέτη; Μεταλλαγμένα τρόφιμα δεν κυκλοφορούν; Αυτά είναι παραδοξολογίες; Δεν τίθενται θέματα ηθικής;
Τίθεται ΚΑΙ θεμα ηθικης για τα πάντα οπως για οποιαδηποτε εξελιξη εχει καταφερει ο ανθρωπος. Χρειάζεται να τα βαλουμε ολα ομως στην πραγματικη τους διασταση.
Οταν κανουμε ταμειο θα ζεις παλι περισσοτερο και καλύτερα.

Αυτο δεν ειναι το ζητούμενο;

Τι πρόβλημα εχεις με το ρομποτ υπηρέτη;
 
Μπλουζα