Η ζωη με Covid-19

Xristoforaz

Well-Known Member
Πάντως αν είναι και οι τρεις γνωστοί της κοπελας σου, στατιστικά μεγαλύτερη πιθανότητα υπάρχει να ευθύνεται η κοπέλα σου παρά το εμβόλιο. Τα μάτια σου 14 Xristoforaz...
Το εχω γραψει εδω στο φορουμ...15χρονος γιος πελατισσας της (οταν δουλευε σε κομμωτηριο η κοπελα μου) πεθανε την επομενη ημερα απ την πρωτη δοση.
Και δυο φιλοι του πατερα της (εμβολιασμενος με δυο δοσεις αλλα δεν εκανε τριτη και ουτε προκειται να κανει), πεθαναν αμεσως μετα την τριτη τους δοση.
Με την ευρυτερη εννοια, εννοουσα: γνωστοι της!
Μπορει να μην ειχα την επιτυχια τη μεγαλη στα μαλλια και στις μεταμοσχευσεις γενικοτερα, αλλα αυτο δε στερησε κατι απο την ευτυχια μου εν τελει. :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Bigk

Well-Known Member
Παιδια, σημερα εμαθα κατι που με εβαλε σε σοβαρες σκεψεις.

Δυστυχως, οφειλω να αρχισω να αναθεωρω καποιες αποψεις μου για τον εμβολιασμο.

Τα γεγονοτα πλεον ειναι πολλα και αδιαμφισβητητα.

Αλλος ενας θανατος που πρεπει να μας προβληματισει.

"Πέθανε ξαφνικά ο καθηγητής και εκλογικός αναλυτής Ηλίας Νικολακόπουλος."

Τυχαινει να ηταν φιλος του πατερα μου. Σχετικα μεγαλος σε ηλικια 75 ετων, ο οποιος προσφατα ειχε κανει την τριτη δοση του εμβολιου.

Συμφωνα, λοιπον, με συζητησεις που ειχαν κανει και μου τις μετεφερε ο πατερας μου, απο τις πρωτες μερες της τριτης δοσης αρχισε να νιωθει καρδιακες αρρυθμιες. Ελεγε στον πατερα μου οτι δεν αισθανοταν καλα.

Πλεον θα αρχισω μια πιο επισταμενη ερευνα πανω στο θεμα των εμβολιων, τα οποια φαινεται οτι εχουν σοβαρες παρενεργειες.

Συμπτωσεις επαναλαμβανομενες παυουν να ειναι συμπτωσεις. Πολλοι οι θανατοι και δεν πρεπει να μας αφηνουν αδιαφορους.
Dd6nOO.gif

Με πολύ δόση χιούμορ....
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έχει μαλλιάσει η γλώσσα μου να γράφω πως ο κτηνίατρος θα μας πεθάνει όλους. Μην πάτε μακριά, ποιος ο οποίος θα είχε κάνει τόσο σημαντική ανακάλυψη υπέρ των συνανθρώπων του θα σκεφτόταν να πουλήσει τις μετοχές του την πρώτη αυτή μέρα; Μόνο ένας τυχοδιώκτης. Ε αυτόν εμπιστευτήκατε.
 

Georgie

Well-Known Member
Παιδιά όχι
Από κουβέντα που είχα.με τον @tol, δεν πρόκειται περί χακαρισματος.
Ο φίλος αρχίζει και αμφισβητεί πολλά απο αυτά που πίστευε, και το χειρότερο είναι ότι από τη κουβέντα , με έβαλε και εμένα σε σκέψεις!
 
  • Like
Reactions: tol

bobby

Well-Known Member
Χάκαραν και τον Georgie……
Τελικά οι αγαπητοί συμφορουμιτες μαλλιαπίσω, χριστοφοραζ, χριστος κλπ (δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, απλά διαφωνούμε οριζόντια και κατέθετα για κάποια ζητήματα) τελικά δεν είναι ψεκ είναι χάκερ…..…… :p:p:p:p:p
 

le2der

Active Member
Παιδιά όχι
Από κουβέντα που είχα.με τον @tol, δεν πρόκειται περί χακαρισματος.
Ο φίλος αρχίζει και αμφισβητεί πολλά απο αυτά που πίστευε, και το χειρότερο είναι ότι από τη κουβέντα , με έβαλε και εμένα σε σκέψεις!
Θα έχουμε νέο γύρο στα περί κόβιντ; Ας ανοίξουμε κάνα περίεργο νήμα να μαλώνουμε για την καράφλα
 

Stratos

Well-Known Member
Παιδιά όχι
Από κουβέντα που είχα.με τον @tol, δεν πρόκειται περί χακαρισματος.
Ο φίλος αρχίζει και αμφισβητεί πολλά απο αυτά που πίστευε, και το χειρότερο είναι ότι από τη κουβέντα , με έβαλε και εμένα σε σκέψεις!
Πείτε μας και εμάς τίποτα, να μαθαινουμε
 

Panos1982

Well-Known Member
Δλδ αρνείστε τους κορυφαιους Ιατρούς και επιστημονες ??
Δε ξερουν αυτοι που ειναι οι πλεον ειδικοι κ ειναι το αντικειμενο τους κ ξερει ο τολ ή ο πανος ή ο γιωργος ή ενας φιλος τους που του ετυχε κατι ?

Εχει δικιο ο vdupa.
Η εισαι με την διεθνη επιστημονικη κοινοτητα κ τις μελετες των ειδικων επι του θεματος ή δεν εισαι.

Δε μπορεις να αλλαζεις ετσι ευκολα αποψη 360° μοιρων επειδη καποιος γνωστός μας ειπε κατι ή σε καποιον γνωστο μας ετυχε κατι και ακυρωνουμε αυτοματα ολη την επιστήμη κ ολους τους ειδικούς,
Ενω πριν που τυχαιναν σε αγνώστους ολα ηταν καλα κ θεωρούνταν τυχαιο γεγονος.

Κατι τετοιο δειχνει αφελες κ οτι η αποψη μας τελικα σχηματιζεται επιπολαια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ponhros1981

Active Member
Εμενα πριν 15 μερες κολλησε η μικρη μου στο σχολειο(6 χρονων)κοβιτ...ολες τις μερες ελαχιστα συμπτωματα..λιγο βηχα....ενεργεια φουλ....ουτε εγω ουτε η γυναικα κολλησαμε.....τριπλα εμβολιασμενοι και οι δυο!Εγω προσεχα...φορουσα μασκα κλπ..η γυναικα τιποτα...κοιμοταν με την μικρη!!Παντω γινεται χαμος....ολα τα σπιτια εχουν...ευτυχως πιο ηπια απο την αρχη!
 

vlafo

Well-Known Member
Παιδιά όχι
Από κουβέντα που είχα.με τον @tol, δεν πρόκειται περί χακαρισματος.
Ο φίλος αρχίζει και αμφισβητεί πολλά απο αυτά που πίστευε, και το χειρότερο είναι ότι από τη κουβέντα , με έβαλε και εμένα σε σκέψεις!
Άνοιξα μου φαίνεται τη θρυαλιδα των αποκαλύψεων.:oops:
 

Aldo

Well-Known Member
Κόλλησανε στο σπίτι δεύτερη φορά εγώ τίποτα βγαίνω αρνητικός συνέχεια. Τρίτη δόση το Δεκέμβρη.
 

tol

Well-Known Member
Παιδιά όχι
Από κουβέντα που είχα.με τον @tol, δεν πρόκειται περί χακαρισματος.
Ο φίλος αρχίζει και αμφισβητεί πολλά απο αυτά που πίστευε, και το χειρότερο είναι ότι από τη κουβέντα , με έβαλε και εμένα σε σκέψεις!

Ετσι ειναι, φιλε Γιωργο.

Μετα τη συζητηση που ειχα με τον πατερα μου και τις εγκυρες πληροφοριες που μου μετεφερε για τον θανατο του φιλου του εξαιτιας του εμβολιου, πλεον οφειλουμε να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας.

Δεν μπορει να συμβαινουν αυτοι οι θανατοι και εμεις "να σφυριζουμε αδιαφορα".
 

Georgie

Well-Known Member
Ετσι ειναι, φιλε Γιωργο.

Μετα τη συζητηση που ειχα με τον πατερα μου και τις εγκυρες πληροφοριες που μου μετεφερε για τον θανατο του φιλου του εξαιτιας του εμβολιου, πλεον οφειλουμε να αναθεωρησουμε τις αποψεις μας.

Δεν μπορει να συμβαινουν αυτοι οι θανατοι και εμεις "να σφυριζουμε αδιαφορα".
Ορθή η σκέψη σου φίλε.
Και εγώ έπεσα σε κάτι κηδείες μαζεμένες εδώ που ζω .
Μεγάλοι Άνθρωποι μεν, εμβολιασμενοι δε.
Δε μπορεί να είναι τυχαίο όλο αυτό.
Κάτι μας κρύβουν !
 

oreo

Well-Known Member
Π
Κόλλησανε στο σπίτι δεύτερη φορά εγώ τίποτα βγαίνω αρνητικός συνέχεια. Τρίτη δόση το Δεκέμβρη.
Περαστικά εγώ απο την Τρίτη , 1.5 μέρα με ισχυρό πυρετό και μετά τίποτα, αίσθηση κόπωσης και πόνο στα μάτια ως σήμερα, χθές βγήκα θετικός μετά απο 6 αρνητικά τεστ. Κόλησα και τους υπόλοιπους αλλά το περνάνε αναίμακτα τελείως.
 
Μπλουζα