Συζήτηση για το φόρουμ και το μέλλον του

vlafo

Well-Known Member
Θεωρώ πως όλες οι παρουσιάσεις με επίσημα στοιχεία είτε ανεξάρτητες είτε από κλινικές πρέπει να είναι ευπρόσδεκτες.
Δε γίνεται προφανώς καμία σύγκριση μεταξύ τους αλλά όλες πρέπει να είναι μέσα στο αρχείο του φόρουμ.
Οι κλινικές από την άλλη αν θέλουν πραγματικά να συνεισφέρουν,μπορούν να παροτρύνουν τους πελάτες τους να κάνουν ελεύθερη ανεξάρτητη παρουσίαση.

Το πρόβλημα για εμένα το βασικό δεν είναι αυτό.
Ξεκινάει από το πως πρέπει να συγκρίνονται οι περιστάσεις,γιατροί,μεθοδολογία,με τους ίδιους όρους και συνθήκες και να βγαίνουν τα σωστά συμπεράσματα.
Μόνο έτσι θα μπορέσει ένας υποψήφιος να καταλάβει τι είναι το καλύτερο για τη δική του περίπτωση και ποιός γιατρός του ταιριάζει.
Όλοι για όλους δεν κάνουν το έχουμε πει χρόνια τώρα και χιλιάδες φορές αλλά δεν γίνεται κατανοητό.

Βάζεις κάτω τα δεδομένα και τα αναλύεις σωστά δεν είναι rocket science.
Άλλος θέλει ακούρευτη,άλλος θέλει υψηλή πυκνότητα με την πρώτη,άλλος θέλει διαφορετική διαχείριση δότριας,άλλος δεν έχει τα λεφτά(που είναι και οι περισσότεροι).
Υπάρχουν όλοι για όλους να καλύψουν κάθε απαίτηση και κάθε ανάγκη.

Αυτό προκύπτει μόνο μεσα από τη σωστή σύγκριση και ορθή ανάλυση μεταξύ των περιστατικών.

Εκεί πάσχει στον πυρήνα του το φόρουμ, που παρόλο που έχει μέσα αρκετό υλικό προς αξιολόγηση,αυτό δεν τίθεται σε σωστές βάσεις σύγκρισης με όρους εξατομικευμένους για το κάθε case ξεχωριστά και σε συνδυασμό με τα αντίστοιχα άλλα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εσυ θα κανεις verify ότι μπορείς! Το τι θα στέλνουν/ τι θα είναι διαθέσιμο για verify όμως δε θα εξαρτάται μόνο από εσένα.
Καταλήγουμε πάλι στα ανεξάρτητα, σε πραγματικό χρόνο.

Πρέπει να δοθεί κίνητρο λοιπόν στις κλινικές να σπρώχνουν περιστατικά που θα κάνουν παρουσιάσεις σε πραγματικό χρόνο. Όπως πχ το εγχείρημα με το Λορέντσο όπου κάνουν μετ και μετά παρουσιάζουν. Δε μπορεί να εφαρμοστεί αυτό και με τις άλλες κλινικές ;
Αυτή τη στιγμή γεμίζει το φόρουμ με επίσημα τα οποία πάσχουν ουσιαστικά όπως σου έχουν αναφέρει ήδη τα παιδιά…

Υπάρχει κάποιο πλάνο να αλλάξει αυτό ή θα συνεχίσει το harvesting?

Με βάση τα νούμερα του φόρουμ μπορώ να τα κάνω verify όλα όσα θέλουν να γίνουν. Απλά δεν θα έρχεται ο καθένας όποτε θέλει αλλά θα δώσω κάποιες ημερομηνίες όπως κάνω με τα cons. Αυτό μπορώ να το διαχειριστώ και καλύπτει τις παρούσες ανάγκες του φόρουμ Σε αυτές τις συναντήσεις μπορεί να βλέπει και ο ένας τον άλλον όποτε υπάρχει και μια άλλη άποψη/γνώμη.

Το ότι γεμίζει το φόρουμ με επίσημα δεν λέει κάτι. Και στο Facebook σου έρχεται ένα κάρο πληροφορία αλλά εσύ επιλέγεις ποια θα διαβάσεις.

Θα συμφωνήσω με τον Jersey ότι όταν οι κλινικές κατευθύνουν περιστατικά για ανεξάρτητες παρουσιάσεις υπάρχει μια υποψία manipulation. Οι περιπτώσεις του Λορενζο είναι εντελώς διαφορετικές γιατί όλοι προέρχονται από το φόρουμ, ο Λορένζο χειρουργεί στην Ελλάδα μόνο μέλη μας, κανέναν άλλο.
 

oreo

Well-Known Member
Θεωρητικά έχεις δίκιο. Αν βάλεις τα νούμερα κάτω όμως η εικόνα δείχνει άλλα. Σε 1 χρόνο με τον Λορενζο έχω δει 60 κεφάλια, τουλάχιστον 20 από αυτά αφορούν περιστατικά που κάνουν ανεξάρτητες παρουσιάσεις. Αυτά σε 3 μέρες (Κυριακές), περίπου 6 ώρες την φορά. Δεν μιλάμε μόνο για verification αλλά και για πλήρη ανάλυση των περιστατικών. Αυτό σημαίνει ότι αν αφιερώσω 2 ακόμα πρωινά (Σ ή Κ) τον χρόνο μπορώ μα κάνω verify άλλα 60 αφού το verify παίρνει πολύ λιγότερο χρόνο από το cons. Αν προσθέσεις και αυτά που θα συνεχίσω να βλέπω στα cons με Λορενζο βάλε άλλα 20, το σύνολο 80.

Για πες μου έχουμε μέσα σε ένα χρόνο 80 ανεξάρτητα περιστατικά που παρουσιάζουν; Όχι. Άρα είναι απολύτως εφικτό το εγχείρημα και ανοιχτό προς όλους.
Το μπλέξιμο δεν είναι για το χρόνο που θα βρείς (χαράς το κουράγιο σου !!!!), αλλά στον τρόπο χρήσης του "Verification" μετά.
 

le2der

Active Member
Δεν έχει καμία σχέση η βοήθεια σου με την αντικειμενικότητα των παρουσιάσεων .
Ρε παιδιά πόσες επίσημες είναι οι κλινικές που παρουσιάζουν? Εμείς HDC και ο Αναστασάκης.
Εγώ όσο δεν είμαι μέσα στην κλινική η παρουσιάσεις θα είναι όπως γίνονται τώρα από εμένα. Κανείς άλλος δεν ασχολείται με το μάρκετινγκ.
Αν θέλετε να πάρουμε πόδι να μου το πείτε μάλλον πολλοί το λέτε αλλά από εμένα μην ξανά περιμένετε να σας απαντάω και να σας βοηθάω από pm και προσωπικά μυνήματα γιατί μετά θα την κάνω από εδώ μέσα.
Όχι ότι έχω τις σούπερ γνώσεις αλλά δεν θα τρώω άλλο τον χρόνο μου εδώ μέσα απαντώντας σε pm ακόμη και απλά πράματα.
Αν δεν σας βοηθούν έστω και λίγο οι παρουσιάσεις μας η αυτό που κάνω εγώ να φέρνω σε επαφή τα μέλη με την κλινική και να πολεμάμε για μια καλύτερη τιμή οκ τότε.
Την κάνω με ελαφριά.
 

oreo

Well-Known Member
Αν υποθέσουμε οτι οι κλινικές ανεβάζουν περιστατικά , που σου δημιουργούν ανάγκη, να αποκτήσεις κόμη διακαώς, τότε δεν έχουν παρά να ανεβάσουν όλα τα στοιχεία της επέμβασης και τις μετρήσεις.
Ο μόνος λόγος που δεν γίνεται αυτό, είναι όχι για να τα αποκρύψουν, αλλά γιατί δεν μετράνε καν. Αν ανατρέξεις σε παλιά δήλωση κλινικής , με εμφατικό τρόπο απαξιώνονται τα νούμερα, fast forward στο σήμερα απο την ίδια κλινική τονίζεται η σημασία τους για την έκβαση της μετ......
Άλλοι δεν μετράνε καν, λένε αυτοί είμαστε ,άλλοι δεν έχουν καμία παρουσία κτλ κτλ.
Βγάλτε τα στοιχεία στην φόρα, αν πραγματικά θέλετε να δώσετε αυτή την extra βοήθεια στα μέλη, που ουσιαστικά είμαστε το κρυφό εργαλείο μαρκετιγκ. Δείτε τα ευρωπουλάκια που χάνετε απο την δεξαμένη του φόρουμ γιατί μόνο με αυτά έχετε συναισθηματικό δέσιμο. Εγωιστικά και μόνο, θα έπρεπε να υπάρχει διαφάνεια. Δεν είναι αργά για αλλαγή.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Να σταματήσουμε οπότε να παρουσιάζουμε?
Δεν μπορώ να καταλάβω Τζον γιατί φορτώνεις...Η κλινική σου είναι από αυτές που ανεβάζουν καταρχάς παρουσιάσεις χωρίς στοιχεία; Είναι από αυτές που βομβαρδίζουν με καθημερινές παρουσιάσεις στο ίδιο μοτίβο με τίτλους προκλητικούς και περιεχόμενο με ελλειπή στοιχεία και ακατάλληλες φωτό; Η η κλινική σου προσπαθεί να ασκήσει με την παρουσία της μια τρομοκρατία και να χειραγωγήσει το φόρουμ; Δεν υπάρχει λόγος να φορτώνεις ... Οι κλινικές να συνεχίσουν να ποσταρουν περιστατικά αλλά φιλτραρισμένα με τον τρόπο που αναφέρθηκε..... Το να βοηθάς τα μέλη που σου ζητούν βοήθεια μέσω πμ η όχι ... Επειδή αμοίβεσαι γι αυτό η όχι είναι δικό σου θέμα το τι θες να κάνεις.... Δεν σε πιέζει κάνεις για αυτό ...
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν υποθέσουμε οτι οι κλινικές ανεβάζουν περιστατικά , που σου δημιουργούν ανάγκη, να αποκτήσεις κόμη διακαώς, τότε δεν έχουν παρά να ανεβάσουν όλα τα στοιχεία της επέμβασης και τις μετρήσεις.
Ο μόνος λόγος που δεν γίνεται αυτό, είναι όχι για να τα αποκρύψουν, αλλά γιατί δεν μετράνε καν. Αν ανατρέξεις σε παλιά δήλωση κλινικής , με εμφατικό τρόπο απαξιώνονται τα νούμερα, fast forward στο σήμερα απο την ίδια κλινική τονίζεται η σημασία τους για την έκβαση της μετ......
Άλλοι δεν μετράνε καν, λένε αυτοί είμαστε ,άλλοι δεν έχουν καμία παρουσία κτλ κτλ.
Βγάλτε τα στοιχεία στην φόρα, αν πραγματικά θέλετε να δώσετε αυτή την extra βοήθεια στα μέλη, που ουσιαστικά είμαστε το κρυφό εργαλείο μαρκετιγκ. Δείτε τα ευρωπουλάκια που χάνετε απο την δεξαμένη του φόρουμ γιατί μόνο με αυτά έχετε συναισθηματικό δέσιμο. Εγωιστικά και μόνο, θα έπρεπε να υπάρχει διαφάνεια. Δεν είναι αργά για αλλαγή.
Συμφωνώ με το μπισκότο.
Οι κλινικές πρέπει να ανεβάζουν μετρήσιμα στοιχεία, όπως λόγους, πάχος τρίχας, έκταση δότριας, έκταση λήπτριας κτλ.
Σπάνια βλέπουμε όλα τα λεπτομερή στοιχεία, και μπαίνουμε σε μια διαδικασία να αξιολογήσουμε μια ΜΜ, με υποθέσεις πολλές φορές.
Έτσι δεν βγάινει άκρη.
 

le2der

Active Member
Να σταματήσουμε οπότε να παρουσιάζουμε?
Αυτό δεν μπορώ να το πω εγώ . Πάντως κλινικές που τα αποτελέσματα τους θα είναι ανακόλουθα με αυτών των ανεξάρτητων verified , νομίζω θα σταματήσουν . Στην ουσία οι κλινικές θα επηρεαστούν έμμεσα από αυτό ( όσον αφορά το φόρουμ) . Η λειτουργία συνεχίζει ως έχει , το κριτήριο αξιολογήσεις από τους φόρουμητες αλλάζει !
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Μα εδώ πιέζουν να μην ξανά
Συμφωνώ με το μπισκότο.
Οι κλινικές πρέπει να ανεβάζουν μετρήσιμα στοιχεία, όπως λόγους, πάχος τρίχας, έκταση δότριας, έκταση λήπτριας κτλ.
Σπάνια βλέπουμε όλα τα λεπτομερή στοιχεία, και μπαίνουμε σε μια διαδικασία να αξιολογήσουμε μια ΜΜ, με υποθέσεις πολλές φορές.
Έτσι δεν βγάινει άκρη.
Εμείς δεν μετράμε καν πάχος τρίχας ούτε καν εκτάσεις καλά καλά και δεν πρόκειται να το κάνουν. Τι να κάνουμε τώρα αυτό δεν θα αλλάξει. Τα βασικά λέμε πόσα μοσχεύματα μπήκαν ηλικία και nw.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Δεν μπορώ να καταλάβω Τζον γιατί φορτώνεις...Η κλινική σου είναι από αυτές που ανεβάζουν καταρχάς παρουσιάσεις χωρίς στοιχεία; Είναι από αυτές που βομβαρδίζουν με καθημερινές παρουσιάσεις στο ίδιο μοτίβο με τίτλους προκλητικούς και περιεχόμενο με ελλειπή στοιχεία και ακατάλληλες φωτό; Η η κλινική σου προσπαθεί να ασκήσει με την παρουσία της μια τρομοκρατία και να χειραγωγήσει το φόρουμ; Δεν υπάρχει λόγος να φορτώνεις ... Οι κλινικές να συνεχίσουν να ποσταρουν περιστατικά αλλά φιλτραρισμένα με τον τρόπο που αναφέρθηκε..... Το να βοηθάς τα μέλη που σου ζητούν βοήθεια μέσω πμ η όχι ... Επειδή αμοίβεσαι γι αυτό η όχι είναι δικό σου θέμα το τι θες να κάνεις.... Δεν σε πιέζει κάνεις για αυτό ...
Εδώ προτείνουν παραπάνω να διαγραφούν τα νήματα των κλινικών. Και να τους απαγορεύουν να παρουσιάζουν. Γιατί να μην αρπάζω ? Μιλάνε για αντικειμενικότητα ενώ οι ίδιες ανεξαρτήτες πάσχουν επίσης και το λέει και ο cvial που τους έχει δει από κοντά πολλούς.
Εγώ ένα λόγο παραπάνω που παίρνω κάτι ψιλά από την κλινική να υπερασπίζομαι εσείς γιατί υπεράσπιζετε με τέτοιο οπαδισμο τις κλινικές που έκανε ο κάθενας ενώ δεν παίρνει λεφτά.? Γενικά μιλάω όχι για εσένα.
 

Aldo

Well-Known Member
Μα εδώ πιέζουν να μην ξανά

Εμείς δεν μετράμε καν πάχος τρίχας ούτε καν εκτάσεις καλά καλά και δεν πρόκειται να το κάνουν. Τι να κάνουμε τώρα αυτό δεν θα αλλάξει. Τα βασικά λέμε πόσα μοσχεύματα μπήκαν ηλικία και nw.
Όχι Τζον, πιέζουμε να μπει έλεγχος . Δε μπορεί να κάνουν κλινικές ότι θέλουν, δε γίνεται να έχουν 50 επίσημα κ τρία ανεξάρτητα .

Σε λίγο μην ζητήσουν να έχουν και τα κλειδιά του φόρουμ … (αν και δεν αμφιβάλω ότι έχει γίνει ηδη).

Για κάθε δυο επίσημες μια ανεξάρτητη, έχεις πρόβλημα με αυτό φίλε(η να συζητήσουμε τεσπα την αναλογία) ; Το βρίσκεις αδικο φίλε ;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όχι Τζον, πιέζουμε να μπει έλεγχος . Δε μπορεί να κάνουν κλινικές ότι θέλουν, δε γίνεται να έχουν 50 επίσημα κ τρία ανεξάρτητα .

Σε λίγο μην ζητήσουν να έχουν και τα κλειδιά του φόρουμ … (αν και δεν αμφιβάλω ότι έχει γίνει ηδη).

Για κάθε δυο επίσημες μια ανεξάρτητη, έχεις πρόβλημα με αυτό φίλε(η να συζητήσουμε τεσπα την αναλογία) ; Το βρίσκεις αδικο φίλε ;
Νομίζεις είναι τόσο εύκολο να πείσει η κλινική να παρουσιάσει ένας πελάτης? Εδω ακόμη και να μας τα δώσουν τα αποτελέσματα για να τα παρουσιάσουμε ειναι δύσκολο γιατί δεν θέλουν.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Όχι Τζον, πιέζουμε να μπει έλεγχος . Δε μπορεί να κάνουν κλινικές ότι θέλουν, δε γίνεται να έχουν 50 επίσημα κ τρία ανεξάρτητα .

Σε λίγο μην ζητήσουν να έχουν και τα κλειδιά του φόρουμ … (αν και δεν αμφιβάλω ότι έχει γίνει ηδη).

Για κάθε δυο επίσημες μια ανεξάρτητη, έχεις πρόβλημα με αυτό φίλε(η να συζητήσουμε τεσπα την αναλογία) ; Το βρίσκεις αδικο φίλε ;
Επίσης σε ένα μήνα μέσα το πολύ δύο περιστατικά ανεβάζω πλέον. Εγώ αποτι κατάλαβα παίρνει εμάς οι μπάλα πάλι για άλλους.
 

Aldo

Well-Known Member
Επίσης σε ένα μήνα μέσα το πολύ δύο περιστατικά ανεβάζω πλέον. Εγώ αποτι κατάλαβα παίρνει εμάς οι μπάλα πάλι για άλλους.
Ρε συ τζον εδώ τους πουλάτε μεταμοσχεύσεις 5- 10000ευρω και πάνω δε μπορείτε να τους πείσετε να κάνουν παρουσιάσεις σε live χρόνο ;
 

oreo

Well-Known Member
Επίσης σε ένα μήνα μέσα το πολύ δύο περιστατικά ανεβάζω πλέον. Εγώ αποτι κατάλαβα παίρνει εμάς οι μπάλα πάλι για άλλους.
John γιατί πας να σηκώσεις το σταυρό του μαρτυρίου ? Δεν σου είπε κανείς να μην παρουσιάζεις
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ρε συ τζον εδώ τους πουλάτε μεταμοσχεύσεις 5- 10000ευρω και πάνω δε μπορείτε να τους πείσετε να κάνουν παρουσιάσεις σε live χρόνο ;
Εκτός από εδώ μέσα που ειμαι εγώ δεν κάνουν πουθενά σωστό μάρκετινγκ δεν ασχολούνται. Αν φύγω και εγώ από εδώ μέσα κανείς δεν θα ασχοληθεί. Υπάρχει τσαπατσουλια σε αυτό το θέμα. Αν ήμουν εγώ εκεί μέσα θα ήταν αλλιώς. Αντίθετος με τον Κ. Αναστασάκη στα βιντεάκια YouTube και στην ιστοσελίδα του είναι πολύ ενημερωμένος ασχολείται του αρέσει και υπάρχει μια πιο οργανωμένη τάξη ακόμη και στην κλινική του μέσα.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John γιατί πας να σηκώσεις το σταυρό του μαρτυρίου ? Δεν σου είπε κανείς να μην παρουσιάζεις
Όταν μιλάτε για τις επίσημες κλινικές είμαστε εμείς και ο Αναστασάκης. Κανείς άλλος δεν παρουσιάζει. Ο Λορέντζο όπως είπε ο σιβιαλ είναι μέλη του φόρουμ δεν παρουσιάζει ο ίδιος...οπότε τα ακούμε και εμεις
 
Μπλουζα