Η ζωη με Covid-19

Georgie

Well-Known Member
Ο covid έχει γίνει γρίπη στην παρούσα φάση με το όμικρον. 2-3 μέρες πυρετό πονοκέφαλο και τίποτα άλλο.
Στις αρχές ναι θα συμφωνήσω με τα λεγόμενα σου, αλλα τώρα με τίποτα.
Εγώ ξέρω πάνω από 50 άτομα στις ηλικίες γύρο στα 40 και κανένας δεν πήγε νοσοκομείο.
Ορισμένη παίρναν τηλέφωνο και τους λέγαν έχεις πρόβλημα με το αναπνευστικό σου, αν έλεγες όχι σου λέγαν σπίτι και βλέπουμε πως θα εξελιχθεί, αυτά όλα στις αρχές τις πανδεμιας. Τώρα τίποτα ξανακόλλησα και εγώ και πολλή άλλη και όλοι το ίδιο πυρετό 2-3 μέρες και μερική είχαν και πονοκέφαλο λίγο τα κοκαλάκια τους πονούσαν αλλα τίποτα σοβαρά.

Εγώ φοβάμαι ύστερα από χρονια μην βγάλουμε κανένα κουσούρι, ειδικά την πρώτη φορα που κόλλησα 1 απριλίου στις αρχές, Που ίσος χωρίς να ξέρω με έκανε ζημια στα πνευμονια μου..
Δύο φορές τον πέρασα και εγώ και τις δύο ελαφρά.
Δεν είναι όμως το ίδιο .
Τη κούραση που είχα με τον COVID δε την είχα ποτέ ξανά .
Επίσης τα συμπτώματα που έρχονται δυνατά και φεύγουν ξαφνικά, και εκεί που νομίζεις ότι το ξεπεράσες έρχονται πάλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

F1ght3r

Well-Known Member
Δύο φορές τον πέρασα και εγώ και τις δύο ελαφρά.
Δεν είναι όμως το ίδιο .
Τη κούραση που είχα με τον COVID δε την είχα ποτέ ξανά .
Επίσης τα συμπτώματα που έρχονται δυνατά και φεύγουν ξαφνικά, και εκεί που νομίζεις ότι το ξεπεράσες έρχονται πάλι.
κούραση ξέρω και εγώ άτομα που είχαν μετά τον κορονοϊό, και εμβολιασμένοι και μη εμβολιασμένοι, αφήνει κουσούρια σε πολλούς, Ιατρός εμβολιασμένος 63 χρόνον ανέβαινε τα σκαλιά σαν μικρό παιδί, μετά το covid ένα χρόνο μετά παίρνει το ανσανσέρ δεν έχει αντοχή καθόλου.

Για αυτό λέω μήπως με έχει αφήσει και εμενα κάτι που δεν ξέρω ο ίδιος.
Μάλλον πρέπει να κάνω μια εξέταση τα πνευμονια, το πρόβλημα είναι ότι δεν σου κάνουν αν δεν έχεις πρόβλημα εδώ στην σουηδία.
Πρέπει να τους πω ψέματα ότι με πονάνε που και που μετά το covid μονο έτσι με ψέματα αλλιώς δεν σε κάνουν τίποτα.
 

oreo

Well-Known Member
Προς αποκατάστασης της εσφαλμένης υπόθεσης ότι η 22 χρονη κοπέλα που χάθηκε ήταν εμβολιασμένη, σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της δεν είχε εμβολιαστεί για covid 19. Σύμφωνα με τον κ. Κηφνίδη(προϊστάμενο της ιατροδικαστικής υπηρεσίας Θράκης), αίτιο θανάτου της 22χρονης, η οποία κατέρρευσε την ώρα της προπόνησης, δεν εντοπίστηκε από τη μακροσκοπική εξέταση, και πλέον αναμένονται τα αποτελέσματα των ιστολογικών και τοξικολογικών εξετάσεων.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Προς αποκατάστασης της εσφαλμένης υπόθεσης ότι η 22 χρονη κοπέλα που χάθηκε ήταν εμβολιασμένη, σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της δεν είχε εμβολιαστεί για covid 19

. Είδατε για την 22χρονη δεν γράφω κάτι.

Πεθανε 22χρονη κοπελα απο τα σατανοεμβολια στην Κομοτηνη...το εβαλε ο νοημων Τα μαλλια μου πισω πιο πανω!!


Εσεις οι εμβολιαστες και προπαγανδιστες του σατανοεμβολιου φταιτε για το θανατο της εμβολιασμενης 22χρονης




Τι εχετε να πειτε τωρα, αρνητες της λογικης;

Μας φλομωσατε με τις μπουρδολογιες σας.

Τι εχεις να πεις αντισατανιστη Χριστοφορε; Τι εχει να πει το φασιστομουτρο, ο δηθεν "νοημονας" φιλος σου tamaliamoupiso;


Το γεγονος οτι και οι δυο δεν μπορειτε να αντιληφθειτε οτι η ΔΗΘΕΝ ΕΙΔΗΣΗ του θανατου απο το εμβολιο που παρεθεσε ο ρατσιστης, φασιστομουτρο, ειναι μια ειδηση του κωλου; Μια ειδηση απο ενα site του κωλου;

Εγραψε, λοιπον, ενας αρνητης της λογικης, ενας μπουρδολογος μια αερολογια που ΔΕΝ ΕΧΕΙ, ΟΥΤΕ ΚΑΤ' ΕΛΑΧΙΣΤΟ, ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΘΕΙ, και εσεις την εχετε αναγαγει σε σημαια.

Οταν θα γινει η νεκροψια και θα γινει γνωστο οτι ο θανατος δεν εχει καμια σχεση με το εμβολιο, εσεις θα κρυφτειτε σαν τους τυφλοποντικες στα λαγουμια σας.

Πριν αλεκτωρα φωνησαι, επιβεβαιωθηκα στην προβλεψη μου για τον θανατο της 22χρονης.

Θα το βουλωσετε τωρα; Θα κρυφτειτε σαν τυφλοποντικες στα λαγουμια σας;

Θα καταλαβετε, επιτελους, οτι τα site που διαβαζετε ειναι site του κωλου;

Ή θα αρχισετε παλι τις μπουρδολογιες...

"Ο ανηψιος της θειας του μπατζανακη του πατερα της κοπελας του αδερφου της κοπελιας μου απο την Κυπρο μου ειπε οτι καπου, καποτε, καποιος πεθανε απο εμβολιο!!!!"
 

bobby

Well-Known Member
Προς αποκατάστασης της εσφαλμένης υπόθεσης ότι η 22 χρονη κοπέλα που χάθηκε ήταν εμβολιασμένη, σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της δεν είχε εμβολιαστεί για covid 19. Σύμφωνα με τον κ. Κηφνίδη(προϊστάμενο της ιατροδικαστικής υπηρεσίας Θράκης), αίτιο θανάτου της 22χρονης, η οποία κατέρρευσε την ώρα της προπόνησης, δεν εντοπίστηκε από τη μακροσκοπική εξέταση, και πλέον αναμένονται τα αποτελέσματα των ιστολογικών και τοξικολογικών εξετάσεων.
Όχι ρε φίλε……… και νόμιζα ότι είχε τσιπαρισμένους θρόμβους η κρυσταλλικούς σχηματισμούς πυριτίου στα αγγεία της….. μου χάλασες την θεωρεία ότι τα εμβόλια του κοβιντ θα μας μεταλλάξουν σε cylons….. Φτου…….
 
  • Like
Reactions: tol

oreo

Well-Known Member
Όχι ρε φίλε……… και νόμιζα ότι είχε τσιπαρισμένους θρόμβους η κρυσταλλικούς σχηματισμούς πυριτίου στα αγγεία της….. μου χάλασες την θεωρεία ότι τα εμβόλια του κοβιντ θα μας μεταλλάξουν σε cylons….. Φτου…….
Αν και πετυχημένο, δεν μου βγαίνει αγόγγυστα γέλιο, λόγω του ατυχές συμβάντος, να με συμπαθάς :(
 

F1ght3r

Well-Known Member
Προς αποκατάστασης της εσφαλμένης υπόθεσης ότι η 22 χρονη κοπέλα που χάθηκε ήταν εμβολιασμένη, σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της δεν είχε εμβολιαστεί για covid 19. Σύμφωνα με τον κ. Κηφνίδη(προϊστάμενο της ιατροδικαστικής υπηρεσίας Θράκης), αίτιο θανάτου της 22χρονης, η οποία κατέρρευσε την ώρα της προπόνησης, δεν εντοπίστηκε από τη μακροσκοπική εξέταση, και πλέον αναμένονται τα αποτελέσματα των ιστολογικών και τοξικολογικών εξετάσεων.
Ναι το άκουσα και εγώ στις είδησης, σε έναν μηνα θα μάθουμε τι ακριβώς έγινε. Κρίμα το κορίτσι.
 

bobby

Well-Known Member
Αν και πετυχημένο, δεν μου βγαίνει αγόγγυστα γέλιο, λόγω του ατυχές συμβάντος, να με συμπαθάς :(
Εννοείται κρίμα για το κορίτσι.... καυτηριάζω όμως τους ψέκες που για πάσαν νόσον φταίνε τα εμβόλια κατά του κόβιντ...... δηλαδή εγώ τι να πω ότι φταίει το εμβόλιο του κόβιντ για το θέμα υγείας που είχα ή η κληρονομικότητα, το κάπνισμα και η υψηλή (σχετικά) χοληστερίνη?
 

Kostas97

Well-Known Member
Δύο φορές τον πέρασα και εγώ και τις δύο ελαφρά.
Δεν είναι όμως το ίδιο .
Τη κούραση που είχα με τον COVID δε την είχα ποτέ ξανά .
Επίσης τα συμπτώματα που έρχονται δυνατά και φεύγουν ξαφνικά, και εκεί που νομίζεις ότι το ξεπεράσες έρχονται πάλι.
Και γω σχεδον ασυμπτωματικος τη μια και θεωρω το περασα ακομα μια τερμα ασυμπτωματικος.
Το κοινο σημειο οτι ξαφνικα με τις οποιες ενοχλησεις στην μυτη, υπνος πολλων ωρων χωρις να αυξησω δραστηριοτητα. Επισης την πρωτη φορα π ηταν και επιβεβαιωμενο, η κουραση εμεινε για ενα διαστημα 1 εβδομαδας.
Θυμαμαι να ανεβαινω την κλασσικη μεγαλη ανηφορα που οδηγει στο σπιτι μ με το ποδηλατο με δυσκολια ενω μεχρι τοτε ηταν η καθημερινη συνηθεια.
Δε θελω να φανταστω πως το περναει καποιος που εχει και συμπτωματα :D
 

Georgie

Well-Known Member
Και γω σχεδον ασυμπτωματικος τη μια και θεωρω το περασα ακομα μια τερμα ασυμπτωματικος.
Το κοινο σημειο οτι ξαφνικα με τις οποιες ενοχλησεις στην μυτη, υπνος πολλων ωρων χωρις να αυξησω δραστηριοτητα. Επισης την πρωτη φορα π ηταν και επιβεβαιωμενο, η κουραση εμεινε για ενα διαστημα 1 εβδομαδας.
Θυμαμαι να ανεβαινω την κλασσικη μεγαλη ανηφορα που οδηγει στο σπιτι μ με το ποδηλατο με δυσκολια ενω μεχρι τοτε ηταν η καθημερινη συνηθεια.
Δε θελω να φανταστω πως το περναει καποιος που εχει και συμπτωματα :D
Ούτε εγώ φίλε θέλω να το φανταστώ.
Το πέρασε πολύ καλός μου φίλος πριν εμβολιαστεί και του πήρε ένα τρίμηνο να συνέλθει.
Δεν είχε νοσηλευθεί, αλλά είχε εξάντληση.
Εμένα στη δεύτερη φορά μου πήρε πολλές μέρες να βγω αρνητικός αν και συμπτώματα είχα μόνο τις 2-3 πρώτες ημέρες .
 

oreo

Well-Known Member
Ούτε εγώ φίλε θέλω να το φανταστώ.
Το πέρασε πολύ καλός μου φίλος πριν εμβολιαστεί και του πήρε ένα τρίμηνο να συνέλθει.
Δεν είχε νοσηλευθεί, αλλά είχε εξάντληση.
Εμένα στη δεύτερη φορά μου πήρε πολλές μέρες να βγω αρνητικός αν και συμπτώματα είχα μόνο τις 2-3 πρώτες ημέρες .
Εντάξει εσείς που είστε αγκαλιά με την τρίτη ηλικία , θέλει προσοχή. Χυμουδάκια, ξεκούραση, αποχή απο ξενύχτι, βαλεριάνα το βράδυ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Georgie

Well-Known Member
Εντάξει εσείς που είστε αγκαλιά με την τρίτη ηλικία , θέλει προσοχή. Χυμουδάκια, ξεκούραση, αποχή απο ξενύχτι, βαλεριάνα το βράδυ.

Σου εύχομαι στο κατώφλι της 3ης ηλικίας να είσαι με κάτι παρόμοιο .....αγκαλιά!
Φιλάκια ;)
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Προς αποκατάστασης της εσφαλμένης υπόθεσης ότι η 22 χρονη κοπέλα που χάθηκε ήταν εμβολιασμένη, σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της δεν είχε εμβολιαστεί για covid 19. Σύμφωνα με τον κ. Κηφνίδη(προϊστάμενο της ιατροδικαστικής υπηρεσίας Θράκης), αίτιο θανάτου της 22χρονης, η οποία κατέρρευσε την ώρα της προπόνησης, δεν εντοπίστηκε από τη μακροσκοπική εξέταση, και πλέον αναμένονται τα αποτελέσματα των ιστολογικών και τοξικολογικών εξετάσεων.

Η θεία!; Οι δικές μου οι θειάδες δεν ξέρουν αν είμαι αγόρι ή κορίτσι. Επίσης μόνη της ήταν η κοπέλα στον κόσμο; Περίεργο.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
1655556066016.png
 

oreo

Well-Known Member
Η θεία!; Οι δικές μου οι θειάδες δεν ξέρουν αν είμαι αγόρι ή κορίτσι. Επίσης μόνη της ήταν η κοπέλα στον κόσμο; Περίεργο.
Σύμφωνα με δηλώσεις της θείας της. Τώρα αν η θεία δεν ξέρει ή διαψευστεί ή αν όντως ξέρει και εμείς κάνουμε υποθέσεις, άγνωστο.
 

bobby

Well-Known Member
Εγώ νόμιζα ότι είναι όντως ο Νόβακ..... ο αρχιψεκαστής.... τι όχι? κορίτσι είναι? συγγενής του Νόβακ? Να εμφανιστεί η θεία γρήγορα με φωτογραφία!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Georgie

Well-Known Member
Και για να μη ξεχνιόμαστε
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2022-06-18-15-36-33-359_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2022-06-18-15-36-33-359_com.facebook.katana.jpg
    106.8 KB · Προβολές: 43
Μπλουζα